Przewodnik dla początkujących do NEO

Wprowadzenie

W tym poradniku będziemy analizować, czym jest NEO (NEO), jak to działa, jakie są jego cechy i kto stoi za tym ciekawym projektem na rynku kryptowalut. Dla tych, którzy nie wiedzą, NEO jest jedną z 20 najlepszych sieci kryptowalut na rynku i działa od kilku lat od sierpnia 2019 r..

NEO to platforma wykorzystująca technologię rozproszonych rejestrów do tworzenia inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. Platforma była wcześniej znana jako Antshares i była pierwszym blockchainem typu open source w Chinach.

Celem NEO jest zapewnienie możliwości transferu zasobów dla aktywów niecyfrowych poprzez maksymalizację mocy inteligentnych kontraktów.

Ta cyfrowa sieć aktywów i blockchain jest również znana jako chińskie Ethereum, ponieważ sieć zamknęła wiele partnerstw w kraju i działa na rynku chińskim od momentu jej uruchomienia. To powiedziawszy, NEO rozwija się na całym świecie i jest wiele projektów w różnych krajach na całym świecie, a nie tylko w Chinach, i to jest coś, co zespół stara się ulepszyć.. 

Rzeczywiście, założyciel NEO, Da Hongfei, wspomniał, że jeśli użytkownicy porównują NEO z Bitcoinem, zdadzą sobie sprawę, że ten pierwszy jest bardziej scentralizowany. Powodem tego jest to, że sprawia to, że rzeczy są znacznie bardziej wydajne niż uruchamianie zdecentralizowanych protokołów. 

NEO jest również przychylny chińskiemu rządowi, który miał bardzo negatywny stosunek do wirtualnych walut na całym świecie. Niemniej jednak wsparcie otrzymane przez Chiny mogłoby legitymizować platformę NEO. 

Niemniej jednak, biorąc pod uwagę najnowsze wyniki tych zasobów cyfrowych, bardziej niż legitymizację sieci, fakt, że ściśle współpracują z Chinami, jest negatywnym aspektem dla waluty cyfrowej.. 

Dlaczego NEO?

NEO ma cztery specyficzne przypadki użycia. Po pierwsze, cyfrowe aktywa na platformie będą objęte ochroną prawną poprzez zastosowanie wirtualnych certyfikatów.

Po drugie, NEO ma na celu stworzenie cyfrowej tożsamości organizacji, osób i informacji oraz wykorzystanie wielu czynników w celu uwierzytelnienia dostępu. Takie jak odciski palców, rozpoznawanie twarzy i głosu.

Po trzecie, platforma będzie obsługiwać różne języki programowania podczas opracowywania inteligentnych kontraktów. Plik Neo Virtual Machine (NeoVM) pozwala na precyzyjne skalowanie i współbieżność.

Po czwarte, blockchain NEO koncentruje się na rozwoju zdecentralizowanych aplikacji, takich jak zdecentralizowane giełdy kryptowalut i prawne inteligentne kontrakty wspierane przez sztuczną inteligencję.

NEO działa w podobny sposób jak Ethereum, biorąc pod uwagę, że umożliwia programistom wydawanie własnych zdecentralizowanych aplikacji na szczycie swojej sieci i ma własny ekosystem, w którym różne aplikacje i firmy współpracują i łączą się ze sobą.

Jak działają dwa natywne tokeny na platformie NEO


Platforma NEO ma dwa natywne tokeny wirtualnej waluty, NEO i GAS. Oba tokeny różnią się znacznie pod względem wykorzystania.

Token NEO stanowi aspekt inwestycyjny na platformie NEO. Token jest sztywnym limitem 100 milionów tokenów, które można wykorzystać do zarządzania siecią i zmian. Jednak token NEO, w przeciwieństwie do innych walut wirtualnych, takich jak Bitcoin, nie może być podzielony na mniejsze jednostki.

Dzieje się tak, ponieważ programiści platformy postrzegają token NEO jako udział, który może być tylko liczbą całkowitą. Na przykład, jeśli jeden token NEO kosztuje 100 USD, musisz mieć 100 USD, aby kupić jeden token NEO. Ale w przypadku innych monet, takich jak Bitcoin, jeśli jeden Bitcoin kosztuje 100 USD, a masz tylko 20 USD, możesz kupić ułamek waluty.

Token GAS można podzielić na mniejsze jednostki i jest on używany do napędzania operacji, takich jak uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji, wśród innych działań w łańcuchu blokowym NEO.

Historia NEO

Platforma narodziła się w 2014 roku jako AntShares. Jej założycielami byli Da Hongfei i Erik Zhang, którzy później stali się założycielami OnChain. W czerwcu 2017 r. AntShares zmieniło się na NEO.

Na początku tego roku firma założycielska NEO, OnChain, dostarczyła kolejny token, Ontology (ONT), który, jak wskazała, może być używany jako siła głosu, gdy łańcuch bloków NEO wymaga aktualizacji lub do rozwiązywania problemów związanych z zarządzaniem na platformie. Każdy token ONT został wymieniony na pięć tokenów NEO.

Podczas tworzenia bloku Genesis stworzono 100 000 000 tokenów NEO, z których 50 procent zostało sprzedanych inwestorom. 15 milionów z pozostałych 50 000 000 zostanie co roku zwolnionych z inteligentnego kontraktu, aby wspierać rozwój platformy.

W przypadku algorytmu konsensusu łańcuch bloków NEO wykorzystuje delegowany bizantyjski algorytm tolerancji błędów, który jest w stanie obsłużyć 10 tysięcy transakcji na sekundę. Korzystając z tego typu algorytmu, platforma NEO nie może zostać podzielona na dwa różne łańcuchy ani rozwidlona.

Dzięki delegowanemu algorytmowi konsensusu tolerancji błędów bizantyjskiej platforma nie ma określonych węzłów używanych do walidacji transakcji. Węzły są wybierane losowo.

Plany na przyszłość NEO

NEO nawiązał współpracę z ADEx stworzyć pierwszą zdecentralizowaną aplikację na platformie. Platforma udostępniania badań oparta na Blockchain NEO jest również w przygotowaniu.

NEO jest także domem dla NEST, inteligentnego funduszu wykorzystującego inteligentne kontrakty na platformie NEO. Inteligentny fundusz stara się wyeliminować ryzyko i nieefektywność nieodłącznie związane z tradycyjnymi pośrednikami funduszy.

Qlink to kolejny projekt wykorzystujący możliwości platformy NEO do decentralizacji sieci mobilnej. Projekt ma na celu umożliwienie dzierżawy przepustowości sieci i bycie wynagradzanym Tokeny QLC.

Charakter inteligentnej gospodarki blockchain NEO umożliwił ochronę twórczości poprzez projekt o nazwie Zeepin.

Ponadto platforma NEO jest wykorzystywana do zasilania giełdy kryptowalut, która łączy cechy scentralizowanej wymiany z zdecentralizowaną.

NEO 3.0

NEO 3.0 to aktualizacja, której doświadcza sieć, w której niektóre funkcje zostaną zmienione lub otrzymają ulepszenie. Celem jest umożliwienie wprowadzenia ulepszeń wydajności i stabilności przy użyciu starej sieci blockchain nie było możliwe. 

Dzięki tym ulepszeniom NEO będzie gotowe do pracy jako sieć komercyjna, która będzie obsługiwać wiele różnych aplikacji firm i użytkowników detalicznych. Celem jest wydanie tej sieci już w drugim kwartale 2020 roku. 

Jedna z głównych cech NEO 3.0 jest związana z delegowaną bizantyjską tolerancją błędów (dBFT). Celem programu dBFT 2.0 jest zaoferowanie nowych mechanizmów odzyskiwania, które poprawiłyby ogólną stabilność obecnego algorytmu konsensusowego dBFT. Oznacza to, że w przypadku awarii sieci lub węzła możliwe byłoby szybkie przywrócenie. 

Ponadto planowany jest nowy model cenowy. W chwili obecnej uruchomienie i wdrożenie inteligentnego kontraktu w sieci NEO jest bardzo kosztowne, co prowadzi do niechęci do korzystania z i rozwoju inteligentnych kontraktów. W NEO 3.0 zespół stojący za NEO zamierza rozwiązać ten problem, zmniejszając koszty wdrażania i realizacji inteligentnych kontraktów oraz rozszerzając scenariusze aplikacji dla gazu i zwiększając liczbę zdecentralizowanych aplikacji. 

Oprócz tego NEO 3.0 będzie miał również wbudowaną implementację Oracle, która umożliwi inteligentnym kontraktom dostęp do zasobów internetowych w czasie wykonywania. Deweloperzy będą mieli możliwość opracowania wyrafinowanych wyroczni opartych na NEO. 

Ponadto NeoVM będzie lekką maszyną wirtualną, która pomoże programistom w wykonywaniu różnych inteligentnych kontraktów. Główną cechą NeoVM jest bardzo niskie zużycie zasobów. Obsługuje również różne języki programowania, aby włączyć jak największą liczbę programistów do sieci. 

Nowa aktualizacja NEO 3.0 będzie miała nową rozproszoną, zdecentralizowaną platformę do przechowywania obiektów o nazwie NeoFS. Platforma ta będzie używana przez różne aplikacje do przechowywania danych, a także jako sieć dostarczania treści. 

To nowe rozwiązanie NeoFS będzie również zawierać skalowalną metodę umieszczania danych. Platforma będzie również wykorzystywać metodę walidacji danych o zerowej wiedzy, która opiera się na homomorficznym haszowaniu, co miałoby pozytywny wpływ na minimalizację kosztów obliczeniowych. 

Wreszcie, jedną z najciekawszych funkcji, które będzie zawierała sieć, jest NeoID, czyli tożsamość cyfrowa związana z osobami, organizacjami i innymi podmiotami, która istniałaby tylko w formie elektronicznej. To rozwiązanie NeoID będzie oparte na platformie NEO i pozwoli osobom korzystającym z niego na lepszą kontrolę nad swoją tożsamością oraz zapewni wyższy poziom zaufania i bezpieczeństwa całej inteligentnej gospodarce. 

Zespół stojący za NEO rozpoczął prace nad nowymi aktualizacjami w ostatnim kwartale 2018 r. I oczekuje się, że zakończy się przed drugą połową 2020 r. Warto zaznaczyć, że migracja dApps i użytkowników z NEO 2.x do NEO 3.0 jest nieuniknione. W przyszłości może istnieć plan motywacyjny dla wczesnych użytkowników, aby przyciągnąć większą liczbę użytkowników do nowej platformy NEO 3.0. 

Cena NEO

Cena NEO ma zmienną historię na rynku kryptowalut. W grudniu 2016 r. Każda moneta NEO była sprzedawana około 0,102 USD lub blisko 0,000734 BTC. Sytuacja zmieniła się w czerwcu 2017 r., Kiedy cena zasobu cyfrowego po raz pierwszy wzrosła powyżej 10 USD i osiągnęła 0,0042 BTC za NEO. 

W sierpniu NEO osiągnął 52 USD za monetę lub 0,0128 BTC, zanim na początku 2018 r. Osiągnął rekordowy poziom 190 USD na niektórych giełdach. Kilka dni później, pod koniec stycznia 2018 r., Cena NEO pod względem BTC osiągnęła 0,01525 BTC za monetę. 

Po tak ogromnych wynikach NEO spadł do 5,85 USD za monetę w styczniu tego roku. Oznacza to spadek cen o ponad 96%. Zaledwie kilka dni temu NEO osiągnął najniższy punkt pod względem BTC od wielu lat, osiągając 0,000869 BTC. 

W chwili pisania tego artykułu NEO jest 20. największym aktywem cyfrowym na rynku z kapitalizacją rynkową 666 milionów USD i ceną za monetę 9,44 USD. Jeśli chcesz kupić monetę NEO za BTC, będziesz musiał zapłacić 0,000947, zgodnie z raportem CoinMarketCap. 

Dlatego NEO będzie bardzo ważne, aby wypuścić nową wersję swojej sieci, przyciągnąć więcej użytkowników i pomóc cyfrowej walucie w wyjściu z bessy, która dotknęła branżę w 2018 roku i altcoiny w 2019 roku.. 

Gdzie mogę kupić NEO?

Wiele różnych giełd kryptowalut na rynku pozwala obecnie użytkownikom na zakup NEO. Jednym z nich jest CoinEgg z dwiema różnymi parami handlowymi, NEO / USDT i NEO / BTC. Ta giełda oferuje największą płynność dla NEO w całej branży kryptowalut. Rzeczywiście, ta giełda stanowi ponad 27% całkowitego wolumenu obrotu NEO na rynku. 

Niemniej jednak jedną z najlepszych platform do nabycia NEO jest Binance, jedna z największych giełd na świecie pod względem wolumenu obrotu. Zakup NEO za pomocą Binance jest bardzo łatwy. Giełda kryptowalut oferuje 7 różnych par handlowych, w tym NEO / BNB, NEO / BTC, NEO / ETH, NEO / PAX, NEO / TUSD, NEO / USDC i NEO / USDT. 

Pomimo faktu, że Binance stanowi zaledwie 1,3% całego wolumenu obrotu NEO w kosmosie, platforma ta umożliwia użytkownikom kupowanie niektórych kryptowalut za pomocą karty kredytowej. W ten sposób mogliby wymienić te środki na NEO na rynku. 

Inne giełdy obejmują między innymi CoinBene, DragonEX, LBank, IDCM, EXX, Bibox i BitMart. 

Jak działa gaz?

Jedną z głównych różnic w stosunku do innych kryptowalut na rynku jest to, że NEO działa z dwoma różnymi tokenami. Przeanalizowaliśmy, czym jest moneta NEO i jak działa, ale nie widzieliśmy, jak zachowuje się GAS. Monety GAS umożliwiają użytkownikom i osobom w sieci NEO korzystanie z łańcucha bloków. 

Chociaż tokena NEO nie można podzielić, GAS można podzielić na mniejsze frakcje. GAZ jest generowany z szybkością 8 GAS na blok i ta szybkość produkcji będzie zmniejszana o 1 token co 2 miliony bloków, co oznacza, że ​​przed 2040 r. Wszystkie tokeny GAS zostaną utworzone, osiągając 100 milionów. 

Dywidendy GAS są wypłacane użytkownikom, którzy stawiają na NEO. Ta wirtualna waluta może być również używana do regulowania opłat i inteligentnych kontraktów. 

GAZ miał bardzo zmienne ceny w ciągu ostatnich kilku lat. Rzeczywiście, wirtualna waluta wzrosła powyżej 95 USD w styczniu 2018 r. Pod względem BTC osiągnęła najwyższy w historii poziom 0,0089 BTC w sierpniu 2017 r. Ten cyfrowy zasób znajduje się obecnie w obrocie blisko najniższego poziomu od ponad 2 lat.. 

Według CoinMarketCap, GAS jest obecnie 171 największą kryptowalutą o wartości 15 milionów dolarów. Każdy gaz można kupić za 1,57 USD. 

Istnieje możliwość wymiany tej wirtualnej waluty między innymi na platformach DragonEX, P2PB2B, BKEX, Huobi Global i BitMax. 

Użytkownicy posiadający tokeny NEO będą generować GAS automatycznie, gdy w sieci generowanych jest więcej bloków. Istnieje różnica między nagrodami, które użytkownicy otrzymują w łańcuchu bloków Bitcoin, a tymi, którzy korzystają z zasobu cyfrowego NEO. Podczas gdy górnicy bitcoinów otrzymują monety BTC, stakerzy NEO otrzymują GAS, który ma zupełnie inną cenę w porównaniu do NEO. 

Dowiedz się więcej o NEO

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o NEO, możesz przeczytać nasze najnowsze podsumowanie wiadomości związanych z ekosystemem kryptowalut NEO.

Osoby zainteresowane NEO od strony inwestycji mogą skierować swoją uwagę na nasz przewodnik dotyczący prognozowania cen i analizy technicznej NEO (przed dokonaniem inwestycji zawsze należy przeprowadzić własne badania). Jeśli jesteś gotowy, aby kupić lub handlować za NEO, możesz skorzystać z naszego przewodnika dotyczącego kupowania przez Binance (zalecane) lub skorzystać z tego przewodnika dla giełdy Bittrex.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map