Przewodnik: Jak kupić NEM (XEM) na Binance

Blockchain i platformy rozproszonych rejestrów mają znaczny potencjał, który w większości nie został jeszcze odkryty. Ethereum, EOS, Cardano i inne dokonały wielkich postępów technologicznych, ale żadna z nich nie była jeszcze w stanie osiągnąć szerokiego uznania komercyjnego.

W epoce, w której prawie każda platforma jest rozwidleniem innej platformy, NEM, czyli Ruch Nowej Ekonomii, to projekt z całkowicie świeżym kodem i celem wprowadzenia blockchaina do realnego świata. Ponadto kryptowaluta XEM sieci ma znaczące pole do rozwoju, oferując interesującą opcję dla potencjalnych inwestorów.

Ten przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku przez proces kupowania pierwszych tokenów XEM na czołowej giełdzie świata, Binance.

Co to jest NEM?

Platforma NEM jest podobna do wspomnianych wcześniej platform, takich jak Ethereum i EOS, ponieważ stara się zapewnić programistom podstawę do tworzenia funkcjonalnych aplikacji i programów opartych na technologii blockchain. Ale wiele z tych platform jest zamkniętych, oferując ograniczoną możliwość interakcji z innymi sieciami lub starszymi systemami.

Różnica w NEM polega na jego elastyczności. Zamiast potrzebować programów i aplikacji dostosowanych do sieci NEM, sieć łączy się z istniejącymi aplikacjami, serwerami, bazami danych i nie tylko za pośrednictwem bram API. Wprowadza potencjał o wiele ciekawszych, rzeczywistych przypadków użycia niż inne platformy.

NEM wprowadza również inny mechanizm konsensusu, zwany „dowodem ważności”. Działa to jako rodzaj systemu obstawiania, w którym obstawione tokeny muszą być „nabyte” (utrzymywane przez określony czas), aby mogły utworzyć węzeł sieci. Od tego momentu węzły zdobywają nagrody w postaci żetonów, które są wzmacniane wraz z wynikiem „ważności” węzła. Oznacza to, że im większą aktywność ma użytkownik w sieci NEM, tym wydajniej może zarabiać na obsłudze węzła.

Więcej informacji na temat platformy NEM i wszystkich oferowanych przez nią funkcji, zobacz ich oficjalną stronę.

Zobaczmy teraz, jak zdobyć pierwsze tokeny XEM.

Krok 1: Zarejestruj się Binance

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, będziesz musiał zarejestrować konto na Binance. Proces jest szybki i łatwy oraz otwarty dla użytkowników z niemal każdego obszaru świata.

rejestr binance 5

Krok 2: Zweryfikuj swoje konto

Binance będzie wymagać przesłania kilku oficjalnych dokumentów w celu zweryfikowania konta, zanim zaczniesz handlować. Dodatkowo skonfiguruj uwierzytelnianie dwuetapowe, aby chronić swoje konto.

Ten proces zwykle nie zajmuje dużo czasu, ale w niektórych przypadkach może trwać do 24 godzin.


Krok 3: Wyślij BTC lub ETH na swoje konto Binance

Niewiele dużych giełd oferuje jeszcze bezpośrednie zakupy XEM w walutach Fiata (np. USD, EUR). Tak więc, aby zdobyć tokeny XEM, najlepszą metodą jest zakup Bitcoin lub Ethereum i handel za XEM na koncie takim jak Binance. Jeśli nie masz żadnej z tych monet, możesz kupić, używając karty kredytowej Coinmama lub Changelly.

Gdy będziesz mieć gotowy BTC lub ETH, musisz wysłać go do swojego portfela na Binance. Aby to zrobić, przejdź do menu u góry strony i wybierz „Fundusze”, a następnie „Depozyty”.

Następnie wybierz monetę, którą chcesz zdeponować z menu rozwijanego. Gdy to zrobisz, będziesz mieć adres portfela, na który możesz wysłać swoje monety. Upewnij się, że wysyłasz tylko określony rodzaj monety (np. BTC do portfela BTC). Każdy inny rodzaj wysłanej monety może zostać utracony.

depozyt depozytowy 5

Krok 4: Poczekaj na potwierdzenie

Transakcje są zwykle rozliczane bardzo szybko, ale w zależności od ilości aktywności w sieci może to zająć kilka godzin.

Przed kontynuowaniem upewnij się, że transakcja została pomyślnie zakończona.

Krok 5: Znajdź i wybierz parę BTC lub ETH

Po dokonaniu wpłaty nadszedł czas, aby przejść do sekcji wymiany na Binance.

Z górnego menu wybierz „Exchange”, a następnie „Basic”.

Na ekranie giełdy przejdź do pola wyszukiwania po prawej stronie. Wybierz BTC lub ETH (wcześniej zdeponowaną monetę) i wpisz „XEM” w polu wyszukiwania. Wybierz parę XEM, która się pojawi (XEM / BTC lub XEM / ETH).

binance xem 1

Opcjonalnie: Skorzystaj z zaawansowanych narzędzi Binance, aby kupować we właściwym czasie

Binance oferuje wiele danych, takich jak wykresy w czasie rzeczywistym i historia zamówień, aby pomóc Ci śledzić wydajność monety i kupować w najlepszym momencie.

xem binance 2

Dodatkowo możesz ustawić limity kupna lub sprzedaży. Oznacza to, że możesz podać cenę (w BTC lub ETH), po której chcesz kupić XEM. Gdy cena osiągnie ten punkt, wymiana automatycznie dokona transakcji.

Krok 6: Wybierz ilość XEM do kupienia

Wybierz cenę, po której chcesz kupić XEM, lub wybierz opcję „Rynek”, aby kupić po aktualnej cenie rynkowej. Cena rynkowa jest ogólnie najlepszą opcją dla początkujących.

xem binance 3

Teraz wybierz, ile XEM chcesz kupić. Możesz wybrać konkretną kwotę w XEM lub 25%, 50%, 75% lub 100% monet BTC / ETH w portfelu Binance.

Krok 7: Kup XEM!

Kliknij przycisk „Kup XEM”, a Twoja transakcja zostanie wykonana! Ponownie, potwierdzenie może chwilę potrwać, w zależności od aktywności sieciowej.

Krok 8: Przenieś swoje monety do bezpiecznego portfela NEM

Najlepszą praktyką w kryptowalutach jest zawsze przechowywanie monet w bezpiecznym portfelu, poza giełdą, kiedy nie handlujesz. Ma to na celu zapewnienie pełnej kontroli nad swoimi środkami i ich bezpieczeństwem. Nie pozostawiasz go w rękach giełdy, aby chronić swoje monety.

Będziesz potrzebował portfela internetowego, stacjonarnego, mobilnego lub sprzętowego, który obsługuje XEM i blockchain NEM. Oficjalny portfel NEM jest najlepszą opcją, pozwalającą na pełne wykorzystanie funkcji łańcucha blokowego NEM. Dostępne są pliki do pobrania na urządzenia mobilne i stacjonarne tutaj. Użytkownikom, którzy chcą zapłacić trochę więcej za najlepszy poziom bezpieczeństwa, portfel sprzętowy Trezor oferuje również pełne wsparcie dla NEM i tokena XEM.

Aby wypłacić swoje tokeny z Binance, przejdź ponownie do opcji „Środki”, a następnie wybierz „Wypłaty”.

Wybierz XEM z menu rozwijanego. Następnie dodaj adres portfela z portfela NEM. Dokładnie sprawdź, czy adres jest poprawny, i kliknij „Prześlij”.

xem binance 4

… I to wszystko! Teraz wiesz, jak kupować tokeny XEM i zacząć uczestniczyć w ekscytującej platformie blockchain NEM.

Andrzej jest pisarzem i marketerem cyfrowym z Nowej Zelandii, obecnie mieszkającym w Azji Południowo-Wschodniej. Oprócz swojej pracy w wielu obszarach e-commerce, Andrew jest żywo zainteresowany kryptowalutą, zwłaszcza altcoinami i projektami skupiającymi się na przyjęciu kryptowalut głównego nurtu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map