Ukryte klejnoty kryptowaluty # 4 – OneLedger (OLT)

Ukryte klejnoty kryptowaluty # 4 – OneLedger (OLT)

OneLedger (OLT) jest niedoceniany, uniwersalny protokół cross-ledger które czerpią korzyści z łańcuchów bocznych w celu zwiększenia interoperacyjności między różnymi ekosystemami blockchain. Co to znaczy? To kompleksowe rozwiązanie blockchain dostępne dla użytkowników, programistów i firm.

oneledger recenzja 696x462Źródło: https://icobattle.com/

Idea łańcuchów bocznych nie jest przełomowa. Słyszeliśmy już o podobnych ICO takich jak Aion, LISK, EOS, Arka, i Ikona. Jednak OneLedger jest w stanie przyćmić wszystko.

Przenieś zasoby cyfrowe Między różnymi łańcuchami bloków

Obecnie firmy wykorzystują technologię blockchain, aby usprawnić procesy administracyjne, zmniejszyć liczbę błędów ludzkich, zminimalizować koszty operacyjne i zwiększyć przejrzystość. Jednak powszechne przyjęcie technologii blockchain nadal napotyka wyzwania. Przejście nie jest łatwe, a firmy podchodzą do niego z różną szybkością i sukcesem.

Zrzut ekranu 2

Źródło: https://oneledger.io

Jednym z tych wyzwań jest brak interoperacyjności – niezdolność różnych łańcuchów bloków do komunikowania się ze sobą. Na przykład niemożliwe jest dokonanie transakcji z konta Ethereum na konto BTC. Ten proces polega na przeniesieniu do jednego łańcucha przed wysłaniem monet. Jest to kosztowne, czasochłonne i wiąże się ze znaczną pomocą strony trzeciej (na przykład wymiany). Inne istotne problemy, które uniemożliwiają powszechne przyjęcie technologii blockchain, to wielosieciowe wdrażanie dApps, skalowalność i istniejące starsze systemy.

OneLedger to start-up typu blockchain zaprojektowany, aby zaoferować rozwiązanie tych problemów. Ułatwia operacje między księgami. Jego protokół można zsynchronizować z innymi rozproszonymi rejestrami, takimi jak Ethereum, Bitcoin itp., Które obsługują kanały płatności i kontrakty z blokadą czasową (HTLC).

Inicjalizacja biznesowa OneLedger

OneLedger to trójwarstwowy protokół konsensusu, który skutecznie integruje się z różnymi łańcuchami bloków.

1. Inicjalizacja biznesowa

Pierwsza warstwa to konfigurowalny protokół konsensusu oparty na rolach – w którym rozpoczyna się uogólniona umowa. Kontrakt jest generowany i wdrażany w sieci z różnymi kodami blockchain. W węzłach Bitcoin kontrakt jest replikowany z kontraktu Genesis podczas tworzenia węzłów. W węźle Ethereum kontrakt jest realizowany w formie smart kontraktu.


2. Konsensus kanału

Druga warstwa nosi nazwę Channel Consensus. Jego głównym zadaniem jest realizacja interakcji pomiędzy węzłami, zgodnie z warunkami kontraktu. Aby osiągnąć drugi konsensus, wszyscy uczestnicy przeprowadzają konsensus w łańcuchu bocznym. Konsensus zostaje osiągnięty, gdy ponad dwie trzecie uczestników wyrazi zgodę. Po osiągnięciu konsensusu dane są zapisywane w bloku i transmitowane do wszystkich węzłów (uczestników).

3. Konsensus w łańcuchu publicznym

Trzecia (ostatnia warstwa) nosi nazwę „Konsensus łańcucha publicznego”. Ten poziom jest potrzebny, gdy żąda się transferu zasobów cyfrowych między sieciami publicznymi. W rezultacie wstępny konsensus łańcucha bocznego jest inicjowany na początku konsensusu łańcucha bocznego. Gdy propozycja zostanie wysłana do odpowiedniego łańcucha publicznego, osoby zatwierdzające głosują za zablokowaniem lub odblokowaniem bloku. Jeśli ponad 75% łańcucha bocznego uczestniczących węzłów osiągnie konsensus, blok przed konsensusem zostanie dodany do księgi.

Token

OneLedger prowadzi obecnie pierwszą ofertę monet z twardym limitem 15 milionów dolarów. Wstępnie wydobyty zostanie miliard tokenów OLT. Każdy token zostanie początkowo zmapowany do jednego odpowiadającego mu tokena ERC-20.

Zgodnie z tokenową ekonomią OneLedger, trzech uczestników będzie korzystać z OLT.

Użytkownicy: Osoby lub firmy, które są zobowiązane do uiszczenia opłaty transakcyjnej na rzecz zwolenników sieci lub węzłów w OLT.

Węzły: Opłaty sieciowe trafiają do węzłów; opłacone w OLT. Ekosystem OneLedger pozwala każdemu na początku uruchomić węzeł. W miarę dojrzewania systemu wymagana jest pewna opłata w OLT.

Deweloperzy: Mogą to być zespoły lub indywidualni współpracownicy. Programiści będą potrzebować tokenów OLT, aby wdrożyć swoje moduły na zdecentralizowanym rynku OneLedger. Inteligentna umowa określi warunki sprzedaży.

Deweloperzy i doradcy

Pomysł na OneLedger był pomysłem Davida Cao, przewodniczącego Canada China Blockchain Professional Association (CCBPA). Pan Cao ma ponad 13-letnie doświadczenie w architekturze korporacyjnej i technologii blockchain. Pracował również w fotokopiarka jako główny konsultant ds. handlu oraz w IBM Toronto Lab jako WebSphere Commerce Developer.

Założyciel i CEO Trust 2 Pay, Alex Todd jest także głównym doradcą technologicznym OneLedger. Stephen Lee jest głównym inżynierem. Pracował jako inżynier oprogramowania w Microsoft i IBM a także Starszy Konsultant w Niemiecki bank.

Pierwsza wersja platformy OneLedger ukaże się w 2019 roku.

Końcowe przemyślenia

Wydaje się, że OneLedger zapewnia świetne rozwiązanie niektórych aktualnych i pilnych potrzeb w ekosystemie blockchain.

OverLedger, Aion, i Kosmos są uważani za głównych konkurentów OneLedger w zakresie interoperacyjności.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map