Wszystko, co musisz wiedzieć o kryptowalutach Ardor | Przewodnik dla początkujących w 2018 r

Ardor (ARDR) to jedna z najbardziej znanych nazw w branży dostawców Blockchain-as-a-Service (BaaS). To publiczna platforma blockchain, która zapewnia użytkownikom możliwość dostępu Nxt i wszystko, co ma do zaoferowania technologia blockchain. Oferuje również firmom potężne środowisko blockchain z bardzo konfigurowalną infrastrukturą.

Ardor może pochwalić się głównym łańcuchem i różnymi konfigurowalnymi łańcuchami dziecięcymi. Główny łańcuch obsługuje wszystko, od bezpieczeństwa blockchain po decentralizację, podczas gdy łańcuchy podrzędne są gotowe do użycia, dostosowywane i samodzielnie wdrażane rozwiązania stworzone dla firm. Głównym łańcuchem jest blockchain, który zabezpiecza wszystkie łańcuchy podrzędne i pomaga w przetwarzaniu ich transakcji.

główny łańcuch

Zrozumienie, jak działa Ardor

Aby zrozumieć, jak działa Ardor, trzeba się najpierw dowiedzieć Nxt, ponieważ wspomniana sieć jest często nazywana „Nxt 2.0”. Krótko mówiąc, Ardor jest oparty na Nxt i oferuje te same możliwości oraz kilka zaawansowanych funkcji.

funkcje

Nxt został po raz pierwszy uruchomiony w 2013 roku i był jednym z pierwszych ICO, które kiedykolwiek uruchomiły kryptowalutę. Nxt ma inne godne uwagi osiągnięcia, takie jak bycie jednym z pierwszych projektów z blockchainem zakodowanym od podstaw. Była to również pierwsza platforma blockchain, która w pełni iz powodzeniem wdrożyła algorytm PoS (Proof-of-Stake).

Choć Nxt może być potężny, nie był doskonały. Największym problemem związanym z Nxt jest wykorzystanie natywnych tokenów do opłat transakcyjnych. Platforma była również znana ze swojego rozdęcia blockchain. Zasadniczo oznacza to, że każdy użytkownik, który chce obsługiwać węzeł, musi pobrać setki GB danych, aby uruchomić węzeł. W miarę dodawania większej liczby transakcji zwiększa się również pamięć wymagana do obsługi dowolnego węzła. Innym ważnym problemem związanym z Nxt była walka o pomoc klientom w utrzymaniu dostosowywalnych platform.

Ardor działa w dość podobny sposób, ale poprawia sposób wdrażania nowych łańcuchów bloków. Oddziela funkcjonalność i bezpieczeństwo za pomocą wielu łańcuchów. Krótko mówiąc, każdy nowy projekt na Ardor zostanie utworzony jako łańcuch potomny.

Ta szczególna cecha zapewnia prędkość, która jest jednym z największych punktów sprzedaży Ardor. Ta nowa struktura oznacza, że ​​łańcuchy potomne można wdrożyć w ciągu kilku minut lub godzin. Przetworzenie bloku zawierającego wszystkie transakcje podrzędne zajmuje tylko około 60 sekund.

Aby było jeszcze lepiej, platforma rozwiązuje zwykły problem związany z łańcuchem bloków związany z Nxt za pomocą inteligentnego systemu przycinania transakcji. Oznacza to, że blockchain jest skalowalny, a także oznacza, że ​​dane transakcji w łańcuchu potomnym zostaną przycięte, aby zmniejszyć rozmiar całego łańcucha blokowego..

Co to jest Ignis?

Ignis (IGNIS) to pierwszy łańcuch podrzędny na Ardor, stworzony przez zespół programistów Jelurida B.V. w celu udowodnienia i przetestowania wydajności Ardor. To również zostało uruchomione za pośrednictwem ICO, które zebrało 15 milionów dolarów, fundując je głównie na cele programistyczne.

Zespołem zarządza Lior Yaffe, współzałożyciel, dyrektor zarządzający i starszy programista, który zajmuje się komputerami i programowaniem od 13 roku życia. Inne znane nazwiska to Kristina Kalcheva, współzałożycielka, dyrektor zarządzająca i ekspert prawny Petko Petkov, współzałożyciel i główny programista oraz główny architekt oprogramowania Tomislav Gountchev.

łańcuch podrzędny


Sytuacja na rynku

Żeton Ardoru zajmuje 63. miejsce CoinMarketCap z łączną kapitalizacją w wysokości 175 729 006 USD i podażą w obiegu w wysokości 998 999 495 ARDR. Ignis (IGNIS) zajmuje obecnie 159. miejsce CoinMarketCap z całkowitą kapitalizacją 48 583 514 USD i podażą w obrocie wynoszącą 761 143 950 IGNIS z łącznej kwoty 999 449 694 IGNIS.

Nxt znajduje się pomiędzy wyżej wymienionymi kryptowalutami, w przyzwoitym 96 miejsce. Jego całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 96 913 784 USD, a podaż w obiegu wynosi 998 999 942 NXT z 1 000 000 000 NXT. W momencie pisania tego tekstu Ardor (ARDR) był sprzedawany po 0,17 USD, IGNIS po 0,06 USD i Nxt po 0,09 USD.

Ardor jest obecnie obsługiwany przez jedne z najpopularniejszych giełd kryptowalut, takie jak HitBTC, Upbit, Bittrex, Poloniex, OK, Ex, i LiteBit.eu.

rynek

Przechowywanie Ardor

Ponieważ Ardor jest oparty na Nxt, nie jest zaskakujące, że możesz przechowywać tokeny ARDR w dowolnym z oficjalnych portfeli Nxt, a także w portfelach innych firm obsługujących Nxt. Jednak najlepszym sposobem przechowywania ARDR jest użycie oficjalnego Portfel Ardor Blockchain. Portfel został zaprojektowany, aby oferować użytkownikom dostęp do wszystkich zaawansowanych technologii w łańcuchu bloków Ardor i jest wyposażony w obsługę Windows, System operacyjny Mac, Linux, i Android.

Inne przydatne portfele internetowe obejmują Portfel Ardor Lite, Portfel offline Sigbro, i FreeWallet.

Możliwości dla inwestorów

Wielu zgadza się, że wszystkie trzy platformy, Ardor, Nxt i Ignis, stanowią bardzo dobre możliwości inwestycyjne, zwłaszcza jeśli rynek będzie się rozszerzał i rósł. W szczególności Ardor ma jedno z najlepszych rozwiązań opartych na blockchainie. Nie można zaprzeczyć, że firma Jerurida zapewnia inwestorom wiele do przemyślenia, jeśli chodzi o inwestowanie w jeden z jej produktów.

Najbardziej interesującym aspektem dla każdego inwestora jest to, że Ardor, Nxt i Ignis to bardzo różne kryptowaluty od prawie wszystkich innych, które są obecnie na rynku, ponieważ większość innych kryptowalut jest albo oparta na Ethereum, albo na Bitcoinie. Jeśli jesteś typem inwestora, który uważa, że ​​najlepszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka jest dywersyfikacja portfela, to wszystkie trzy powyższe kryptowaluty są warte Twojej uwagi.

Wreszcie, ważne jest, aby nie zapominać, że Ardor to bardzo potężna platforma, która może z powodzeniem zostać przyjęta przez wiele firm na całym świecie, ponieważ oferuje krótki czas wdrożenia i niezwykle szerokie możliwości dostosowywania. To sprawia, że ​​jest idealny dla firm, które chcą pracować z technologiami blockchain, ale nie mają zasobów do tworzenia niestandardowych od podstaw.

Więcej informacji o inwestorach i użytkownikach projektu można znaleźć pod adresem oficjalna strona internetowa. Inne warte uwagi zasoby obejmują projekt Repozytorium BitBucket, biały papier, mapa drogowa, forum, Strona na Facebooku, Reddit, i Świergot, Niezgoda, i Luźny kanały.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map