Inwestowanie w złoto – wszystko, co musisz wiedzieć

W burzliwych czasach złoto jest jednym z bezpiecznych inwestycji dla inwestorów na całym świecie. Przy obecnym klimacie gospodarczym nie jest zaskoczeniem, że ceny złota za uncję na rynkach kasowych osiągają najwyższe w historii poziomy. Biorąc pod uwagę, że ceny wzrosły o blisko 30% w 2020 r., A niepewność gospodarcza na horyzoncie nie kończy się, możesz się zastanawiać, czy teraz jest właściwy czas na inwestowanie w złoto. Tutaj pokażemy Ci, jak dokładnie rozpocząć inwestycję w złoto, a także inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Korzyści z inwestowania w złoto

Myślisz o inwestowaniu konkretnie w złoto, ma kilka kluczowych korzyści. Oto zarys tego, czego powinieneś oczekiwać od każdego z nich:

Stabilność: Często mówi się, że złoto jest odporne na recesję. Faktem jest, że zgodnie z wykresami i danymi historycznymi popyt na złoto rośnie w okresach niepewności, która może przybierać różne formy. Może to mieć charakter ekonomiczny z punktu widzenia recesji finansowej, wynikającej ze słabości waluty lub wynikającej z niestabilności politycznej w niektórych regionach.

Ostatecznie ta stabilność jest dobrze widoczna, jeśli spojrzysz na wykresy. Ceny złota systematycznie rosły na przestrzeni lat, zwłaszcza gdy gospodarki stanęły w obliczu wyzwań. Sprawa jest oczywista w 2020 r., Ponieważ cena osiągnęła rekordowy poziom powyżej 2000 USD.

Zróżnicowany portfel: Podstawą udanego inwestowania jest zrównoważony portfel. W tym miejscu przydatne mogą być złoto i inne metale szlachetne oraz niektóre towary. Posiadanie złota w portfelu zapewnia bardzo bezpieczne saldo, aw wielu przypadkach zabezpieczenie przed zmiennością i niepewnością gospodarczą ze względu na bezpieczny charakter aktywów oraz fakt, że na wartość nie ma szczególnego wpływu ta sama podaż i popyt reakcje jak większość innych aktywów.

To, jakie złoto wniesie do twojego portfela, jest miarą spójności. Być może nie jest to najbardziej renomowany podmiot, jeśli chodzi o zwroty, a patrząc na stopy wzrostu w dłuższej perspektywie, wypada go w przypadku większości głównych indeksów giełdowych i niektórych innych aktywów, chociaż nadal ma bardzo średnią średnią. stałe tempo wzrostu, szczególnie w krótszych okresach, w których występowały większe wyzwania gospodarcze.

Jak inwestować w złoto

Inwestowanie na jakimkolwiek nowym rynku lub aktywach wydaje się do pewnego stopnia zniechęcające. To uczucie znika, gdy zdasz sobie sprawę, że nie ma prawdziwych barier wejścia. To samo dotyczy inwestowania w złoto. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie inwestycji w aktywa. Chociaż jednym z nich jest fizyczny zakup złota, możesz być pewien, że istnieje kilka bardziej elastycznych sposobów na zaangażowanie się.

Dyby: Inwestowanie w akcje związane ze złotem to doskonały sposób na rozpoczęcie, jeśli chcesz posiadać trochę złota. OK, nie będziesz bezpośrednio właścicielem rzeczywistego złota, ale bezpośrednio skorzystasz na zwyżce w firmach, na które ceny złota mają bezpośredni wpływ.

Inwestowanie w akcje spółek wydobywczych oznacza również, że masz dobry poziom płynności, ponieważ możesz łatwo kupować i sprzedawać swoje udziały, co jest jednym z wyzwań, jeśli kupujesz fizyczne złoto.

Fundusze ETF: Podobnie jak w przypadku inwestowania w akcje złota, możesz wybrać fundusze ETF lub fundusze inwestycyjne związane ze złotem. Są to w zasadzie inwestycje w koszyki firm związanych ze złotem, tak jak w przypadku akcji. Różnica polega na tym, że nie będziesz mieć bezpośredniej własności bazowych akcji, a inwestycja w wiele firm w ten sposób jest z pewnością bardziej zdywersyfikowana.

Jest to bardziej zrównoważona, konserwatywna metoda inwestycyjna, która jako inwestor zachowuje dużą płynność, chociaż mogą wiązać się z pewnymi opłatami i innymi warunkami. Z tego powodu są to bardziej odpowiednie inwestycje dla początkujących traderów.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz zapoznać się z naszym przewodnikiem dotyczącym handlu funduszami ETF.

Futures & Opcje: Inną alternatywą, jaką masz przy inwestowaniu w złoto lub inne towary, jest handel na rynku kontraktów terminowych. Kontrakty terminowe to w zasadzie umowy na zakup aktywów, w tym przypadku złota, w określonym momencie w przyszłości, za określoną cenę. Są to bardzo popularne rynki handlowe i mogą być niezwykle płynne.

Ta płynność może być pozytywna, jeśli musisz szybko handlować swoją inwestycją w złoto, chociaż powinieneś pamiętać, że rynek kontraktów terminowych może być dość niestabilny, a handel kontraktami futures i opcjami jest uważany za dość wysokie ryzyko iw większości nadaje się tylko dla doświadczonych inwestorów.

Fizyczne złoto: Istnieje kilka sposobów zakupu fizycznego złota. Najczęstszym sposobem na to jest zakup złota kruszcowego, które jest certyfikowane jako zbliżone do czystego złota i zazwyczaj kupowane w stereotypowej formie sztabek złota lub pewnych złotych monet i jest dostępne z wielu certyfikowanych i wiarygodnych źródeł na całym świecie..

Polecamy zakup złota tym dwóm firmom:

  1. Broker złota
  2. Bullion Vault

Kto powinien rozważyć zakup złota?

W rzeczywistości inwestycja w złoto może być odpowiednia dla prawie każdego, aczkolwiek z wielu różnych powodów. Jest doskonałym dodatkiem do każdego portfela jako konsekwentny podmiot, który może dodać dużą różnorodność w zależności od tego, jak chcesz w niego zainwestować.

Szczególnie w obecnym niepewnym klimacie gospodarczym inwestycja w złoto wydaje się być uznana przez wielu handlowców za mądry wybór, co znajduje odzwierciedlenie w obecnych rekordowo wysokich cenach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map