Derek Schloss, dyrektor strategii Security Token Academy – seria wywiadów

Derek Schloss, jest dyrektorem Strategy for Security Token Academy. Wcześniej opublikował dla nas artykuł Liderów myśli zatytułowany Wystarczająca decentralizacja i tokeny bezpieczeństwa.

Jak początkowo zaangażowałeś się w Security Token Academy?

Mam doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości, prawa i dość duże zainteresowanie przełomową technologią. Kilka lat temu zainteresowałem się skrzyżowaniem blockchain, cyfryzacji, otwartych sieci i prawa papierów wartościowych – i zacząłem badać i pisać na te tematy. W tamtym czasie prowadziłem swoją poprzednią firmę i wykładałem przedsiębiorczość na Uniwersytecie w Oregonie.

Stephen McKeon (Partner, Collaborative Fund) jest moim dobrym przyjacielem, a także byłym doradcą w jednym z moich poprzednich startupów. Stephen zebrał niesamowite prace pisemne i przemyślał tokeny bezpieczeństwa i pracował jako główny doradca ds. Strategii w Security Token Academy (STA). Po spędzeniu czasu z zespołem STA i poznaniu jego pracy edukacyjnej, dołączyłem do STA jako Dyrektor ds. Strategii w styczniu 2019 r..

Czy mógłbyś podzielić się z nami nadrzędnym celem Security Token Academy?

Security Token Academy ma być wiodącą platformą edukacyjną dla branży tokenów zabezpieczających, a zespół poświęca się omawianiu i ułatwianiu ewolucji zdigitalizowanych papierów wartościowych w miarę rozwoju branży w nadchodzących latach. Kierując się dużym zainteresowaniem przyszłością finansów, STA organizuje wydarzenia edukacyjne, wywiady wideo i podcast, wiodący w branży cotygodniowy biuletyn oraz wnikliwe studia przypadków i narracje z zespołami i dostawcami usług budującymi branżę tokenów zabezpieczających.

Jakie projekty w sektorze cyfrowych papierów wartościowych uważasz za najbardziej ekscytujące??

Obszar, który uważam za najbardziej interesujący, to zdecydowanie warstwa infrastruktury – projekty tworzące narzędzia i podstawy dla branży zarówno na rynku detalicznym, jak i instytucjonalnym. Pisałem o tym wcześniej, ale w przeciwieństwie do innych obszarów branży blockchain, w pełni zoptymalizowany (i zgodny) ekosystem end-to-end będzie nam potrzebny, abyśmy mogli zobaczyć powszechną akceptację tokenów bezpieczeństwa. Obejmuje to takie obszary, jak prawo, transakcje maklerskie, emisje, handel, powiernictwo i zgodność z cyklem życia.

Dzięki tokenom bezpieczeństwa tworzymy radykalnie nową architekturę finansową – taką, w której każdy możliwy do wyobrażenia zasób może być cyfrowo opakowany, śledzony i sprzedawany w porozumieniu z niezaufanymi księgami. W wielu projektach zainwestowano znaczne środki w budowę i optymalizację różnych części tej warstwy infrastruktury iz mojej perspektywy obserwowanie, jak te elementy układanki zaczynają do siebie pasować, było fascynujące..

Regulowane tokeny bezpieczeństwa wykorzystują zasady finansowania społecznościowego SEC do pozyskiwania kapitału. Czy mógłbyś podać nam podział każdego rozporządzenia? Na przykład prawidło A +, prawidło D, prawidło CF.?

Każdy, kto to czyta, powinien zatrudnić prawnika, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje i niuanse, ale mogę przejrzeć kilka najważniejszych informacji. Ponieważ tokeny zabezpieczające są po prostu cyfrowymi reprezentacjami papierów wartościowych, podlegają one również tym samym zasadom, co oferty nietokenizowanych papierów wartościowych. W rezultacie oferty papierów wartościowych składane rezydentom USA muszą być zarejestrowane w SEC lub zwolnione na mocy ustawy o papierach wartościowych z 1933 r..

Prowadzenie zarejestrowanej oferty wiąże się z szeregiem korzyści – emitenci mogą generalnie zabiegać, sprzedawać różnym inwestorom wśród akredytowanych i nieakredytowanych inwestorów, papiery wartościowe są swobodnie zbywalne w celu obrotu natychmiast po sprzedaży, a emitenci nie podlegają regulacyjnym ograniczeniom kwoty podniesiony. To powiedziawszy, zarejestrowane oferty i bieżące wymagania dotyczące sprawozdawczości mogą być dość kosztowne i czasochłonne.

Ewentualnie emitent papierów wartościowych może ubiegać się o zwolnienie z rejestracji. W 2012 roku ustawa JOBS została podpisana w prawie, tworząc zaktualizowane ramy regulacyjne dla udziału detalicznego w zwolnionych ofertach papierów wartościowych zgodnie z Reg CF, Reg D i Reg A +. Chociaż istnieje wiele unikalnych reguł, oto kilka ogólnych cech każdej kategorii:

Regulacyjne finansowanie społecznościowe (Reg CF) umożliwia niektórym firmom oferowanie i sprzedaż papierów wartościowych (do 1,07 mln USD rocznie) na platformie internetowej za pośrednictwem pośrednika będącego zarejestrowanym brokerem-dealerem lub zarejestrowanym portalem finansowania, a także umożliwia inwestorom akredytowanym i nieakredytowanym uczestniczyć.

Reg D Zasada 506 (b) nie zezwala na stosowanie ogólnego zamówienia, ale pozwala emitentom na sprzedaż papierów wartościowych bez rocznego limitu pozyskiwania funduszy nieograniczonej liczbie akredytowanych inwestorów, a także niewielkiej liczbie wyrafinowanych inwestorów nieakredytowanych.

Reg D Reguła 506 (c) zezwala na stosowanie ogólnego namawiania do sprzedaży papierów wartościowych bez rocznego limitu pozyskiwania środków, w przypadku gdy wszyscy nabywcy są akredytowanymi inwestorami, a emitent podejmuje rozsądne kroki w celu sprawdzenia, czy każdy nabywca jest akredytowanym inwestorem.

Przepis A + zezwala na ogólne nakłanianie do sprzedaży papierów wartościowych do 20 mln USD (poziom 1) lub 50 mln USD (poziom 2) i umożliwia uczestnictwo zarówno akredytowanym, jak i nieakredytowanym inwestorom.

Który z tych przepisów, Twoim zdaniem, najlepiej pasuje do STO?

Jest to z pewnością decyzja indywidualna – dla emitentów ważne jest, aby zrozumieć długoterminowe cele zbierania funduszy, a następnie pracować wstecz, aby znaleźć ramy, które są ściśle dopasowane do tych celów. Ponadto istnieje również szereg pytań i uwarunkowań prawnych, z którymi borykają się emitenci, próbując wybrać najlepsze ramy prawne dla swojej oferty papierów wartościowych. Zawsze radzę usiąść i przejrzeć dostępne opcje z radcą prawnym, który ma doświadczenie zarówno w zakresie przepisów dotyczących papierów wartościowych, jak i pozyskiwania funduszy w oparciu o blockchain..

Czy masz jakieś przykłady projektów korzystających z powyższych zwolnień?

Szereg najwcześniejszych projektów tokenów bezpieczeństwa w USA wykorzystywało strukturę Reg D Rule 506 (c). Mając to na uwadze, pojawiło się wiele ofert, które korzystały z różnych struktur, które były lepiej dostosowane do ich oferty. Z biegiem czasu spodziewam się zobaczyć więcej Reg CF, Reg A + i ostatecznie zarejestrowanych ofert.

W odniesieniu do tokenów „sieciowych” – jeden z głównych trendów, który wciąż dostrzegam, to coraz więcej wstępnie uruchomionych sieci, które szukają amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych, aby zgodnie z przepisami uruchomić nowe sieci. Blockstack sprzedał tokenów „kontrakt inwestycyjny” o wartości 23 milionów dolarów w ramach Reg A + i Reg S. Althea uruchamia swoją zdecentralizowaną sieć internetową, łącząc koncepcję Reg CF z koncepcją „zrzutów tokenów” na platformie finansowania społecznościowego Republiki. CoinList pomaga projektom takim jak Kadena i NuCypher wprowadzać regulowane oferty Reg D na platformie CoinList. Spodziewam się, że więcej wstępnie uruchomionych sieci będzie podążać za tym tematem. Z biegiem czasu celem wielu z tych sieci będzie osiągnięcie stanu, w którym tokeny sieciowe sprzedawane pierwotnie jako kontrakty inwestycyjne mogą przejść od bezpieczeństwa do braku bezpieczeństwa, gdy czynniki umowy inwestycyjnej ulegną erozji, a podstawowa sieć stanie się bardziej zdecentralizowana..

Gdzie widzisz rynek za 5 lat?

Digitalizacja i rejestry bez zaufania oferują przytłaczającą liczbę korzyści w porównaniu z naszymi starszymi systemami – jestem przekonany, że wraz z dojrzewaniem narzędzi i przepisów branża będzie się rozwijać.

W międzyczasie musimy stworzyć podstawy branży dla różnych przypadków użycia i użytkowników końcowych – innymi słowy, odpowiednie narzędzia dla właściwych segmentów. Potrzebujemy prawników zaangażowanych w zrozumienie cyfryzacji aktywów i postrzeganie tokenizacji jako silnej ścieżki dla klientów. Potrzebujemy prawodawców i regulatorów zapewniających wytyczne ściśle dostosowane do tej przełomowej technologii. Jeśli prawodawcy i regulatorzy mogą współpracować w różnych jurysdykcjach, to jeszcze lepiej. Wreszcie, musimy kontynuować doskonalenie edukacji w tej dziedzinie – na tym skupiamy się w Security Token Academy.

Ostatecznie emitenci będą preferować tokenizację, a inwestorzy będą tego wymagać.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź Security Token Academy lub przeczytaj artykuł, który napisał Derek zatytułowany Decentralization and Security Tokens.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map