Moresh Kokane, CEO Konkrete – Interview Series

Moresh Kokane jest założycielem Konkrete, przez ostatnią dekadę pracował w sektorze finansów i technologii, a wcześniej z sukcesem założył dwa start-upy.

W 2014 roku uruchomiłeś Baron majątkowy, jedna z pierwszych firm finansujących rozwój nieruchomości w Australii. Co zainspirowało Cię do połączenia nieruchomości z finansowaniem społecznościowym?

Pracowałem w USA przez około 9 lat, zanim przeniosłem się do Australii. Widziałem już powstanie Realty Mogul i Fundrise w Stanach Zjednoczonych. Australijczycy są o wiele bardziej zakochani w nieruchomościach niż Stany Zjednoczone, a prawdopodobieństwo, że każdy Australijczyk zainwestuje w nieruchomości jest 3 razy większe niż Amerykanin..

Nieruchomość będąca składnikiem aktywów idealnie nadaje się do finansowania społecznościowego, co pozwala na udział osób posiadających mniejsze kwoty. Finansowanie społecznościowe na rynku nieruchomości w Australii było naprawdę łatwe.

Jeśli chodzi o Estate Baron, czy zyski pochodzą od dewelopera czy inwestora? Czy mógłbyś podzielić się szczegółami na temat modelu zysku?

Świadczymy 3 kluczowe usługi.

  1. Ponieważ jest to oferta papierów wartościowych, pomagamy ustrukturyzować dokumenty ofertowe. To, co udało nam się osiągnąć, to utowarowienie procesu. Projekty dotyczące nieruchomości mają zasadniczo ten sam cykl życia. Kupuj ziemię, decyduj, co na niej budować (planujesz), buduj i sprzedawaj (lub trzymaj przez dłuższy czas). Prowadzenie pełnej detalicznej oferty papierów wartościowych może być dość żmudne, ale biorąc pod uwagę powtarzalny charakter modelu biznesowego, byliśmy w stanie opracować szablony, które pozwoliły nam znacznie obniżyć koszty przestrzegania przepisów.
  2. Zmieniliśmy również naszą technologię w platformę SAAS, dzięki której każdy programista może używać własnej skórki front-end na naszym zapleczu. Dzięki temu mogą promować wśród klientów własne oferty pod własną marką. Na samym Estate Baron wszystkie oferty możemy wymienić jako quasi-agregator.
  3. Oferujemy również promocje dla inwestorów na wybrane oferty.

Za weksle pobierana jest opłata ryczałtowa, opłata cykliczna za technologię i procent zebranego kapitału w postaci prowizji.

Wydaje się, że Konkrete było naturalną ewolucją Estate Baron, ponieważ oferuje rozproszony rejestr akcji przeznaczony dla sektora nieruchomości. Czytelnikom, którzy nie są z tym zaznajomieni, czy mógłbyś wyjaśnić, czym jest rozproszony rejestr udziałów i jakie korzyści zapewnia inwestorom i deweloperom?

Konkrete to zasadniczo Estate Baron v2.0

Na Estate Baron mieliśmy pełny portal inwestorski, w którym mieliśmy przetwarzanie wniosków online, strony z informacjami o projekcie, rejestr udziałów, aktualizacje inwestorów itp..

Zachowujemy 100% detalicznych licencji finansowych i zgodności od Estate Baron, większość technologii i zamianę scentralizowanego rejestru akcji zaplecza na rozproszony.

Każda oferta jest zwykle ustawiona jako spółka publiczna nienotowana na giełdzie i legalnie prowadzi swój własny rejestr. Rejestr, jak wiesz, jest rejestrem wszystkich udziałowców, ich udziałów itp. Zazwyczaj są one prowadzone centralnie.


Korzystanie z rejestru obsługującego łańcuch bloków ma kilka istotnych zalet. Pierwszym z nich jest przejrzystość, zapewnia również szerszy zasięg inwestorów na światowych rynkach kryptowalut i upraszcza płynność.

Ale to, co nas naprawdę ekscytuje, to inteligentne papiery wartościowe. Umieszczając operacje inwestycyjne w łańcuchu bloków, możemy zapewnić inwestorom wgląd w czasie rzeczywistym na temat sposobu wydawania pieniędzy. Zamiast wysyłać pieniądze na konto bankowe, możemy otrzymać stabilne monety w portfelu smart kontrakt. Zamiast wypłat kredytów bankowych możemy wyzwalać środki automatycznie uwalniane na podstawie określonych wydarzeń wywołanych przez Wyrocznie.

Dla projektu oznacza to automatyczne ujawnianie w czasie rzeczywistym, co zmniejsza koszty bieżącej zgodności. Wprowadzając przejrzystość i niezmienność działań, możemy wzbudzić duże zaufanie do ekosystemu. W połączeniu z szerszym zasięgiem i płynnością obniża to koszt kapitału dla przedsięwzięcia.

Zwróć uwagę, że chociaż koncentrujemy się na nieruchomościach, podstawowe struktury prawne i technologie mogą być wykorzystywane do wszelkich innych przedsięwzięć, które nie są również związane z nieruchomościami.

Jedną z wymienionych korzyści Konkrete jest zmniejszenie kryzysu dostępności mieszkań, czy mógłbyś nam przedstawić, jak to działa?

Konkrete jako ewolucja Estate Baron ma na celu zrobienie czegoś z przystępnością cenową mieszkań. Zamierzamy uczynić posiadanie domu przystępnym cenowo za pomocą 2 głównych podejść.

Pierwszym jest ułamkowa własność domu, w którym mieszkasz. Zamiast kupować cały dom i zwiększać zadłużenie, jeśli pozwolimy ludziom mieszkać przez długi czas w domu, którego są współwłaścicielami wraz z innymi inwestorami, co zmniejszy koszty początkowe. kupujący musi dokonać. Daje to również inwestorom możliwość zakupu nieruchomości bez konieczności wstrzymywania całej kwoty.

Druga to podaż. Ceny naklejek na dom obejmują spory zysk z inwestycji. Jeśli uda nam się zmusić ludzi do wspólnego zagospodarowania domów, w których chcą mieszkać, zysk z inwestycji może zostać im przekazany z powrotem. Ten model jest już dość popularny w Berlinie, Niemczech i tych syndykatach, kolektywy powstają też w Melbourne.

Łącząc więcej osób w sieci i umożliwiając im osiągnięcie konsensusu w sposób zdecentralizowany, możemy zastąpić dewelopera.

Wreszcie, pracujemy nad stabilną monetą zabezpieczoną nieruchomościami jako naszym długoterminowym strzałem w księżyc. To jest coś, na co zawsze mamy jedno oko.

Jakie są niektóre z różnych rozwiązań i produktów, które będzie oferować Konkrete?

Nadal oferujemy rozwiązania w zakresie pozyskiwania funduszy na projekty związane z nieruchomościami. Ten sam model można zastosować również do pozyskiwania środków innych niż nieruchomości (spółka publiczna i prospekt emisyjny). Zrobiliśmy już oferty w Australii, Nowej Zelandii (zarówno pełna sprzedaż detaliczna) i USA (akredytacja Reg D).

Wychodzimy również poza tokenizację bezpieczeństwa i przyglądamy się modelowi tokenizacji aktywów. Jednym z czynników ograniczających tokenizację papierów wartościowych są ograniczenia jurysdykcyjne. Musimy zakwalifikować inwestorów itp., Ograniczyć dystrybucję. Ponadto, podczas gdy spółki publiczne i zarejestrowane fundusze zarządzane w Australii mogą utrzymywać własne rejestry, fundusze notowane na giełdzie muszą być rejestrowane w centralnych rejestrach giełd.

SEC stanowczo sprzeciwia się niepolegającym na pozbawieniu wolności strukturom bezpieczeństwa. Tak więc istnieją ograniczenia co do tego, dokąd może nas zabrać STO.

Jednak prawdziwa szansa tkwi w aktywach, które są rejestrowane na zasadzie peer-to-peer. Stąd przeniesienie na platformę tokenizacji aktywów.

Uruchomiliśmy już rynek faktoringu faktur w oparciu o założenie tokenizacji aktywów o nazwie factorium.co, które jest zbudowane na platformie technologicznej Konkrete.

(Użyj kodu zaproszeniowego: factorium, aby uzyskać wcześniejszy dostęp do zamkniętej bety).

Konkrete ma token narzędziowy, The Konkrete Token (KKT) – token oparty na ERC-20 – który zasila platformę Konkrete. Czy możesz nam powiedzieć więcej o tokenie KKT i sposobie jego wykorzystania?

KKT to token na poziomie platformy. Nadal zastanawiamy się nad tym, czy powinniśmy rozważać zejście ścieżką naszego własnego łańcucha. W krótkim okresie każda aplikacja zbudowana w oparciu o technologię Konkrete prawdopodobnie będzie miała swój własny token.

Na przykład Factorium ma tokeny Factor, których używamy, aby zachęcić użytkowników do wystawiania faktur do sprzedaży na platformie. Tokeny służą również do zachęcania kupujących do weryfikacji tych faktur. Kupujący są również wynagradzani za terminową spłatę.

Inwestorzy używają tokenów Factor do płacenia opłat transakcyjnych i korzystania z platformy.

Oto prosty schemat procesu.

Obecnie sprzedajesz udziały w spółce fundacji (Konkrete Distributed Registries Ltd ACN 617 252 909) Kiedy kończy się oferta i jaka jest oczekiwana kwota podwyżki?

Obecnie żyjemy Platforma Bank to the Future. Jesteśmy otwarci jeszcze przez kilka miesięcy i zbieramy tylko niewielką kwotę 500 000 $

Obecnie generujemy przychody i mamy gotową większość produktu.

Jakie korzyści finansowe zostaną zaoferowane inwestorom? Ponadto, czy te udziały zostaną ostatecznie tokenizowane?

Absolutnie akcje zostaną tokenizowane. Akcjonariusze stają się współwłaścicielami firmy i będą mieli udział w zyskach kapitałowych i będą regularnie otrzymywać dywidendy, które zamierzamy programowo rozprowadzać za pośrednictwem inteligentnych kontraktów. Wszystkie nasze przychody zostaną wykorzystane w inteligentnych kontraktach i zamierzamy przekształcić nasze własne działania w przejrzysty dAPP.

Na co zostaną przeznaczone te zebrane fundusze?

Fundusze te zostaną wykorzystane do dalszego udoskonalania technologii i zwiększania liczby użytkowników.

Czy jest jeszcze coś, czym chciałbyś się podzielić o Konkrete?

W przeciwieństwie do wielu innych portali, jesteśmy istniejącym dochodowym biznesem, który istnieje od kilku lat. Znajdujemy się w przestrzeni finansowania społecznościowego od wieków i dobrze rozumiemy ramy regulacyjne. Wiemy, co działa w tej przestrzeni, a co nie. Ponadto mamy również gotową większość technologii, a także silną społeczność inwestorów, która już z nas korzysta. Zajmujemy się technologią, ale także wewnętrzną emisją papierów wartościowych, co stawia nas w wyjątkowej sytuacji. Mamy solidny zespół, jeśli chodzi o Sean, mojego współzałożyciela, który przejmuje operacje. Jestem bardzo zadowolony z naszej pozycji jako portalu do tokenizacji aktywów i jestem podekscytowany premierą naszego pierwszego produktu zbudowanego na Konkrete, którym jest Factorium.

Czytelnicy mogą odwiedzić Listing Konkrete lub Konkrete aby uzyskać więcej informacji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map