Stephen McKeon, główny doradca ds. Strategii w Security Token Academy – seria wywiadów

Stephen McKeon jest głównym doradcą ds. Strategii w Security Token Academy. Jest także doc. Profesor finansów na University of Oregon i partner w Collaborative Fund.

Kiedy po raz pierwszy zainteresowałeś się technologią blockchain?

Po raz pierwszy dowiedziałem się o Bitcoinie w 2013 roku, ale byłem zajęty pracą nad startupem i stażem, więc nie miałem zbyt wiele czasu, aby się w to zanurzyć. Kilka lat później, w czasie, gdy uruchomiono Ethereum, złapałem błąd i zszedłem z królika otwór.

Jak zainteresowanie blockchainem wpłynęło na twoją strategię inwestycyjną w ramach Funduszu Współpracy?

Fundusz współpracy ma historię inwestowania w firmy, które czynią świat lepszym, wprowadzając rewolucję w przestarzałe branże wydobywcze. Wiele segmentów branży finansowej pasuje do tego opisu, więc inwestowanie w blockchain jest naturalnym rozszerzeniem naszej ustalonej tezy.

Jesteś nie tylko partnerem funduszu inwestycyjnego, ale także profesorem finansów na University of Oregon. Co było pierwsze i jak znalazłeś się w tych rolach?

Rola akademicka zajęła pierwsze miejsce przez długi czas. Dołączyłem do programu doktoranckiego z finansów na Purdue w 2007 roku i zacząłem na University of Oregon w 2011 po uzyskaniu dyplomu. Jedną z rzeczy, która przyciągnęła mnie do środowiska akademickiego, była możliwość zaprojektowania własnego programu badawczego, co dało możliwość zwrócenia się w stronę łańcuchów bloków w 2015 r..

Rola w Collaborative rozpoczęła się około rok temu, kiedy zdecydowali się rozpocząć dedykowany wysiłek wokół łańcuchów bloków. Z założycielem firmy, Craigiem Shapiro, znam od prawie 20 lat – poznaliśmy się na początku naszej kariery w San Francisco w okresie największego rozkwitu dot comów. Wiedział, że badałem łańcuchy bloków, do których dotarli, gdy chcieli dodać więcej wiedzy o domenach w tej powstającej przestrzeni.

Jesteś doradcą Security Token Academy, jednego z wiodących głosów na przecięciu blockchainów i finansowych papierów wartościowych, i opublikowałeś „The Security Token Thesis”, która przedstawia Twoje poglądy na wschodzący rynek tokenów bezpieczeństwa. Czy mógłbyś podzielić się z nami, dlaczego tokeny bezpieczeństwa tak Cię ekscytują?

Jestem podekscytowany koncepcją inteligentnych papierów wartościowych, w których możemy zaprogramować logikę i warunki bezpośrednio w samym papierze wartościowym. Tokeny Blockchain nie są jedynym sposobem na osiągnięcie tej wizji, ale wydają się być najlepszą drogą do osiągnięcia tego w sposób interoperacyjny i tam, gdzie uczestnicy rynku mają motywację do przyjęcia. Wprowadzenie tych funkcji do papierów wartościowych rozszerza przestrzeń projektową pod względem tego, jak myślimy o finansowaniu i inwestycjach, co jest ekscytujące.


Jak sądzisz, jakie rodzaje papierów wartościowych najlepiej obsługują tokeny zabezpieczające?

Ponieważ tokeny są tylko cyfrowym opakowaniem, można je zastosować do prawie wszystkiego. W pewnym sensie, jeśli ma wartość, można ją tokenizować. To powiedziawszy, niektóre zasoby są bardziej przewodzące niż inne. Pierwszym tokenem zabezpieczającym był fundusz venture, Blockchain Capital, napędzany chęcią stworzenia rynku wtórnego, który umożliwia inwestorom uzyskanie płynności bez wymuszania wykupów na funduszu. Widzieliśmy też kilka przykładów akcji i nieruchomości. Jednym z najlepszych przypadków użycia w moim umyśle są obligacje. Strumienie płatności są ustalane z wyprzedzeniem, dzięki czemu są szczególnie łatwe do skodyfikowania i nie podlegają takim samym ograniczeniom dla inwestorów, jak inne klasy aktywów. Blockchain Credit Partners wykonuje interesującą pracę na tym froncie.

Czy możesz wyjaśnić swoje poglądy na temat zautomatyzowanej zgodności i korzyści, jakie zapewnia to inwestorom i organom regulacyjnym?

Sprzedaż i obrót aktywami finansowymi to branże podlegające ścisłym regulacjom, a utrzymanie zgodności jest prawdziwym źródłem tarć dla instytucji. Co więcej, dyktuje sposób, w jaki handlujemy aktywami, ponieważ znajdują się one w otoczonych murem ogrodach. Umieszczając logikę w zabezpieczeniach, które sprawdzają wymagania regulacyjne w sposób zautomatyzowany podczas przemieszczania się między portfelami, możemy zmniejszyć część obciążenia, które obecnie istnieje. Przed nami jeszcze długa droga, ponieważ do pełnej realizacji wizji wymagana jest wszechobecna i bezpieczna tożsamość cyfrowa, ale w ciągu ostatniego roku poczyniono znaczne postępy.

Uważasz, że zdigitalizowane zasoby będą wymagały interoperacyjności zasobów, czy możesz wyjaśnić swoje przemyślenia na ten temat?

Moim ulubionym wersem z artykułu jest „Teza, na której opiera się pomysł, że wszystko będzie tokenizowane, opiera się na aspiracji, że wszystko będzie interoperacyjne”. Ludzie chcą, aby wszystko działało bezproblemowo, a dziś po prostu nie mamy tego w przypadku aktywów, które można zainwestować. Jedną z wielkich obietnic protokołów blockchain jest to, że tworzą one standardy, które ułatwiają interoperacyjność między różnymi komponentami.

Opisałeś również, jak w przyszłości cyfrowe papiery wartościowe będą oferować inwestorom unikalne prawa dostępu. Czy mógłbyś wyjaśnić, jakie będą te prawa inwestora i jakie korzyści przyniosą inwestorom?

Jeśli sprowadzisz pytanie „czym jest własność”, dojdziesz do wniosku, że własność to zbiór praw. W wielu przypadkach te prawa są powiązane, na przykład otrzymuję zarówno prawa do przepływów pieniężnych, jak i prawa głosu w wielu posiadanych przeze mnie akcjach publicznych, ale nie mam praw dostępu do ich siedziby. Jednak ludzie cenią sobie dostęp, który może przybierać różne formy. Może to dostęp do corocznego spotkania, tak jak w przypadku Green Bay Packers, może to dostęp do jakiejś zniżki lub wcześniejszy dostęp do produktu przed publicznym wprowadzeniem. Niezależnie od przypadku użycia, jaki możesz sobie wyobrazić, gdy podmioty publiczne będą miały większą widoczność w swoich tabelach limitów, czego nie mają obecnie, mogą zacząć dołączać dodatkowe prawa, które mogą być bardzo tanie dla emitenta, ale są cenione przez inwestorów.

Gdzie widzisz rynek za 5 lat?

Tokeny bezpieczeństwa wzrosły z 22 mln USD w 2017 r. Do 442 mln USD w 2018 r., A wartość talley na 2019 r. Prawdopodobnie wyniesie kilka miliardów. A jednak przestrzeń wciąż jest w powijakach. Na świecie jest wiele bilionów dolarów aktywów, z których wiele można by wykorzystać w ulepszeniu IT, takim jak ten, który reprezentują tokeny bezpieczeństwa. Aby odpowiedzieć na pytanie z 5 lat, należy przyjąć założenie dotyczące tempa adopcji instytucjonalnej, ponieważ jest to przeszkoda, która zajmuje przestrzeń od miliardów do bilionów.

Czy jest jeszcze coś, czym chciałbyś się podzielić z naszymi czytelnikami?

Dla czytelników, którzy chcą dowiedzieć się więcej, Security Token Academy to świetne źródło informacji. Zachęcam ich do odwiedzenia strony i zapisania się do cotygodniowego newslettera. Ponadto, dla mieszkańców Nowego Jorku, wieczorem 26 września w Chelsea Piers odbędzie się bezpłatne spotkanie ze świetnym składem mówców, rejestracja jest dostępna na stronie securitytokenacademy.com.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map