Recenzja Phemex Exchange: kompletny przewodnik

W przypadku nowych giełd kryptowalut gra staje się znacznie trudniejsza: starsze, ugruntowane giełdy są wysoko cenione zarówno przez użytkowników, jak i ogół społeczeństwa w branży, podczas gdy te z zapleczem instytucjonalnym wydają się bardziej uzasadnione dla nowoprzybyłych w kosmosie . Jednak to się nie udało Phemex wrócił z rozkwitu w mniej niż pół roku od powstania.

Począwszy od podejścia opartego na zerowych opłatach po ciągłe innowacje, giełda robi wszystko, co w jej mocy, aby wywalczyć sobie miejsce na samym szczycie – a jeśli wyniki osiągnięte w przeszłości są jakąkolwiek wskazówką na przyszłość, Phemex z pewnością stanie się powszechnie znaną marką w kryptowalut społeczności w nadchodzących latach.

Phemex Exchange

Phemex Exchange Zero opłat za transakcje spot

Wiele giełd ma trudności ze znalezieniem czegoś, co odróżnia je od innych, aby mogły znaleźć własną niszę. Phemex podchodzi do tego problemu w oczywisty, ale bezprecedensowy sposób: oferuje transakcje spotowe bez opłat w ramach modelu członkostwa premium, zarówno na swojej platformie internetowej, jak iw swojej natywnej aplikacji. Podczas gdy niektóre z najlepszych giełd kryptowalut oferują konkurencyjne opłaty, a wiele z nich pobiera tylko symboliczną opłatę, Phemex przeniósł to na nowy poziom.

Opłaty Phemex

Istnieje kilka sposobów, w jakie użytkownik może uzyskać członkostwo premium, aby uzyskać dostęp do żadnych opłat i innych korzyści, takich jak zamówienia warunkowe, szczególnie przydatne dla doświadczonych traderów, którzy mają plan, jak podejść do swoich transakcji, a także brak ograniczeń dotyczących wypłat, które można to zrobić co godzinę. Na początek możesz zobaczyć, czy Premia jest przede wszystkim dla Ciebie, ponieważ znajomy, który jest już użytkownikiem Premium, umożliwi Ci wypróbowanie tej funkcji poprzez opcję „Prezent”. Alternatywą jest wykonanie tych czynności, aby uzyskać 30-dniowy okres próbny:

  • Zapraszanie znajomego do wymiany za pomocą własnego kodu polecającego
  • Złóż depozyt w wysokości 0,02 BTC lub więcej i
  • Sfinalizuj transakcję BTC / USD o wartości 1000 USD lub więcej.

Należy zauważyć, że wersja próbna nie oferuje wszystkich opcji, które oferuje pełna subskrypcja Premium, takich jak wypłaty godzinowe i brak limitów wypłat, a także zamówienia warunkowe. Jest to jednak nadal znaczący krok naprzód w porównaniu ze standardowym profilem handlowym, który w ogóle nie oferuje handlu spotowego – tylko handel kontraktami, który pobiera pewne opłaty (0,075% Taker i 0,025% Maker).

Dla tych, którzy nie mają znajomych, aby podarować im okres próbny i / lub nie chcą wykonywać powyższych czynności, nadal istnieje możliwość wykupienia członkostwa Premium. Opłacone w USDT miesięczne członkostwo będzie kosztować 9,99 USDT, 90 dni jest dostępne za 19,99 USD, a całoroczny dostęp będzie dostępny za 69,99 USD. Odpowiada to również na pytania, w jaki sposób Phemex jest w stanie oferować transakcje spotowe bez opłat: w przeciwieństwie do wielu innych giełd, opłaty po prostu nie stanowią większości ich modelu biznesowego. Chociaż wszyscy handlowcy są mile widziani na giełdzie, jest ona najbardziej skierowana do doświadczonych traderów, którzy wiedzą, czego potrzebują i zdają sobie sprawę z korzyści płynących z płacenia stosunkowo niskiej ceny, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji, które oferuje Phemex.

Inne godne uwagi cechy Phemex

Jak wspomniano powyżej, Phemex pobiera pewne opłaty – opłaty producenta i takera (odpowiednio 0,025% i 0,075%), które można znaleźć na każdej giełdzie. Powodem wyższej opłaty taker jest to, że Phemex stara się zachęcić użytkowników do wypełniania ksiąg zamówień, zapewniając wyższą płynność na giełdzie.

Inną ważną opłatą jest tak zwana „opłata dynamicznego finansowania” – stosunkowo powszechna opłata na wielu giełdach krypto pochodnych, ale niekoniecznie zrozumiała dla wszystkich uczestników. Posiadacze długich lub krótkich pozycji (odpowiednio ci, którzy mają nadzieję, że aktywa wzrosną lub ci, którzy mają nadzieję na coś przeciwnego) otrzymują bezpośrednio „stopę finansowania”, która może mieć wartość dodatnią lub ujemną, co oznacza, że ​​mogą zyskać lub stracić pieniądze. Kantor pobiera tę opłatę co osiem godzin. Oznacza to, że co osiem godzin, na przykładzie ujemnej stopy finansowania, posiadacze krótkich kontraktów będą płacić posiadaczom długich kontraktów określony procent ich pozycji.

Subkonta są również częścią platformy, pozwalając na wyodrębnienie różnych strategii handlowych przez tego samego inwestora. Możesz swobodnie przesyłać swoje środki między subkontami, a nawet zatrudniać boty handlowe w pewnych granicach, co pozwala na mniej inwestowane podejście.

Wreszcie, Phemex oferuje również bonus powitalny w wysokości do 72 USD w funduszach bonusowych, które można wykorzystać na różne działania. Bonus jest podzielony na trzy części: 2 USD, które otrzymujesz podczas rejestracji, 10 USD po spełnieniu wymagań dotyczących mediów społecznościowych (takich jak śledzenie na Twitterze i retweetowanie) oraz kolejna premia w wysokości 60 USD, dostępna po wysłaniu 0,2 BTC lub 1500 USD w jednej wpłacie na nowe konto.

Stały wzrost potwierdzający stałą jakość


Ale skąd ta wymiana? Jeśli nie śledziłeś wiadomości związanych z kryptowalutami przez ostatnie pół roku, być może całkowicie przegapiłeś ich istnienie. Phemex został uruchomiony 25 listopada 2019 roku w Singapurze i oferuje obsługę sześciu różnych języków: angielskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, japońskiego, koreańskiego i chińskiego. Sama nazwa jest połączeniem Pheme, greckiej bogini sławy i sławy oraz MEX, czyli wymiany handlowej.

Na jej czele stoi ośmiu byłych dyrektorów Morgan Stanley z ponad 40-letnim doświadczeniem w dostarczaniu technologii wysokiej częstotliwości. Ich dyrektor generalny, Jack Tao, kierował zespołem ds. Strategii realizacji wzorcowych (BXS) Morgan Stanley, odpowiedzialnym za tworzenie i wdrażanie strategii handlu elektronicznego dla wielu klas aktywów na całym świecie. Trading System Architect Yang Du był architektem systemu Hong Kong Exchanges and Clearing, a Cecilia Wang, dyrektor marketingu firmy, przez siedem lat pełniła funkcję dyrektora generalnego J.C. Moritz, firmy doradztwa inwestycyjnego..

Mając na uwadze imponujące doświadczenie zespołu, być może nie jest zaskakujące, że Phemex urósł z relatywnie nieznanej do jednej z 10 najlepszych giełd kryptowalutowych dla giełd instrumentów pochodnych na CoinMarketCap, a także szybko stając się najszybciej rozwijającą się giełdą roku 2020. Zespół zna swoje grupa docelowa, która od lat pracuje na bardziej tradycyjnym rynku finansowym i wie, że sposobem na dotarcie do nich jest dbanie o wszystkie ich potrzeby – zwłaszcza te, których mogą nie być świadomi.

Jak Phemex przewiduje potrzeby swoich użytkowników

Na razie Phemex oferuje sześć par handlu kryptowalutami, przy czym BTC / USD stanowią zdecydowaną większość ich wolumenu – chociaż inne również wzbudzają zainteresowanie wśród ich bazy użytkowników. Jednak porównując wolumeny transakcji między różnymi parami, należy również pamiętać o młodości giełdy: od jej powstania pod koniec 2019 r., Kiedy rozpoczęła się z trzema już obsługiwanymi parami handlowymi, dodała nowe z godną pozazdroszczenia szybkością. Ponadto oferuje również coś, co nie jest często spotykane w świecie kryptowalut: aktywa inne niż kryptowaluty, para handlowa GOLD / USD.

Jak sama nazwa wskazuje, GOLD / USD jest powiązany ze złotem i rozliczany w dolarach nominalnych, a cena jest określana przez kombinację kilku różnych indeksów. Jest to kolejny sposób – poza brakiem opłat – że Phemex opiekuje się swoimi użytkownikami, ponieważ uruchomili tę parę handlową jako zabezpieczenie przed zmiennością związaną z przestrzenią kryptowalut. Giełda obiecuje również pojawienie się większej liczby par handlowych innych niż kryptowaluty, co zapewnia interesującą mieszankę aktywów, która z pewnością zadowoli zarówno tradycyjnych inwestorów, którzy próbują swoich sił w handlu kryptowalutami, jak i zwietrzałych handlowców kryptowalut.

Przegląd porównawczy: Phemex vs inne giełdy

Na swojej stronie internetowej Phemex twierdzi, że jego dwoma największymi konkurentami są BitMEX i Bitfinex. Podczas gdy ich opłaty za twórcę i przyjmującego są takie same jak na BitMEX, Bitfinex jest znacznie droższy niż obaj. Jednak BitMEX nie ma natywnej aplikacji mobilnej, którą robią zarówno Phemex, jak i Bitfinex. Zarówno Phemex, jak i BitMEX mają jedną istotną wadę w porównaniu do Bitfinex: obsługują tylko depozyty Bitcoin, podczas gdy Bitfinex obsługuje Bitcoin, różne altcoiny, a także depozyty fiducjarne. Phemex oferuje jednak rozliczenia zarówno w BTC, jak i USD, co BitMEX robi tylko w BTC, a Bitfinex tylko w USDT. Poza tym te trzy wymiany są do siebie bardzo podobne – różnice między nimi są prawdopodobnie kwestią osobistych preferencji.

Podsumowując, jeśli szukasz poważnego handlu w zakresie profesjonalizmu oferowanego przez tradycyjne rynki, wraz z dużą szybkością, bezpieczeństwem i niezawodnością, Phemex jest wymianą dla Ciebie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map