Archax robi duży krok w kierunku uruchomienia platformy dzięki autoryzacji FCA

Archax, bardzo oczekiwana cyfrowa giełda papierów wartościowych, właśnie ogłosiła udaną ofertę zostania w pełni regulowanym dostawcą usług wirtualnych aktywów (VASP), depozytariuszem cyfrowych papierów wartościowych i cyfrową giełdą papierów wartościowych.

Te oznaczenia, które są wydawane przez Financial Conduct Authority w Wielkiej Brytanii, stanowią ogromne kamienie milowe na drodze firmy do uruchomienia rynku wtórnego.

Upoważnienie

Początkowo oczekiwano, że Archax rozpocznie wymianę w drugiej połowie 2019 roku. Nastąpiło to z opóźnieniem, ponieważ firma czekała na autoryzację FCA..

Wydaje się jednak, że oczekiwanie dobiega końca. W tym pozytywnym ogłoszeniu Archax wskazuje, że jest teraz regulowany jako rynek rozwoju MŚP i rynek wtórny dla instrumentów cyfrowych do handlu. Oznacza to, że pod nadzorem FCA Archax może teraz oferować następujące usługi:

Dyrektor generalny Archax, Graham Rodford, poruszył proces autoryzacji i jego znaczenie, stwierdzając,

 „Od jakiegoś czasu rozmawiamy z FCA, a proces składania wniosków był trudną podróżą, ale cieszymy się, że osiągnęliśmy teraz nasz pierwszy znaczący kamień milowy, przygotowując się do uruchomienia pierwszej w Wielkiej Brytanii regulowanej przez FCA cyfrowej giełdy papierów wartościowych jeszcze w tym roku. ”

Oprócz uzyskania tych zezwoleń przez FCA, Archax zakończył również pomyślnie rejestrację jako VASP. To oznaczenie jest nowym obowiązkowym wymogiem w Wielkiej Brytanii, który został nałożony na początku 2020 r. Celem tej rejestracji jest zapewnienie wystarczającego nadzoru nad firmami zajmującymi się zasobami cyfrowymi, takimi jak tokeny zabezpieczające, ponieważ FCA robi swoją część w celu wyeliminowania pieniędzy -pranie i nikczemna działalność.

Rynki wtórne

Rynek wtórny to platforma handlowa dla wcześniej posiadanych papierów wartościowych – co oznacza, że ​​transakcje odbywają się między inwestorami, a nie z pierwotnym emitentem papieru wartościowego. Platformy te mają zasadnicze znaczenie dla dobrej kondycji papierów wartościowych, ponieważ zapewniają inwestorom dostęp do płynności w ich portfelach.

Chociaż Archax będzie oferował różnorodne usługi, prawdopodobnie jest to jego rynek wtórny, który jest najbardziej oczekiwany. Obecnie jest bardzo niewiele firm, które oferują takie usługi – częściowo dlatego, że po prostu nie było wystarczającej liczby wyemitowanych cyfrowych papierów wartościowych, aby je zagwarantować. To się jednak zmienia, sprawiając, że te centra handlowe mają kluczowe znaczenie dla dalszego przyjmowania tego obiecującego sektora.

Obecnie najbardziej znanym rynkiem wtórnym obsługującym cyfrowe papiery wartościowe jest OpenFinanceNetwork (OFN). Niestety, w związku z powolnym rozwojem sektora cyfrowych papierów wartościowych, OFN miał ostatnio problemy finansowe, co skłoniło do zmiany taktyki.

David Lester, doradca Archax i były CSO London Stock Exchange, poruszył temat znaczenia blockchain i tego, co stara się osiągnąć Archax, stwierdzając,

„W obecnym globalnym klimacie gospodarczym zapewnienie małych i średnich przedsiębiorstw nowych, wydajnych sposobów dostępu do kapitału ma kluczowe znaczenie. Blockchain i tokenizacja to innowacje, które mogą wzmocnić bardziej pozbawione tarcia i przejrzyste rynki, które w połączeniu z regulowaną przez FCA giełdą, taką jak Archax, mogą zapewnić to, czego dostawcy kapitału, liderzy biznesowi i założyciele naprawdę potrzebują. Uruchomienie giełdy Archax pomoże zbliżyć do siebie społeczności aktywów instytucjonalnych i cyfrowych, a także otworzy nową erę dla globalnych rynków finansowych ”.


Stały strumień współpracowników

Chociaż uruchomienie platformy Archax trwało dłużej niż pierwotnie planowano, firma nie siedziała bezczynnie, czekając na niezbędną licencję.

W ciągu ostatniego roku Archaxowi udało się nawiązać różne partnerstwa. Niektóre z nich wykorzystują usługi oferowane przez Archax, podczas gdy inne same będą działać jako dostawcy usług, pomagając Archaxowi w uzupełnieniu jego kompleksowej oferty. Oto kilka z tych firm, które widziały obietnicę w Archax i postanowiły współpracować.

Erudyta w wielu dziedzinach

Niedawno ogłoszono, że po uruchomieniu Archax zapewni pełne wsparcie dla szeregu cyfrowych papierów wartościowych generowanych przez Polymath.

Unbound Tech

Część oferowania kompleksowego pakietu usług dla cyfrowych papierów wartościowych obejmuje rozwiązania w zakresie przechowywania. W przypadku Archax dokonano tego we współpracy z Unbound Tech – nowojorską firmą specjalizującą się w funkcjach powierniczych.

Globacap

Podobnie jak w przypadku partnerstwa z Polymath, Archax zapewni obsługę cyfrowych papierów wartościowych emitowanych za pośrednictwem Globacap i jego usług DSO.

Smartlands

Robiąc fale w Wielkiej Brytanii dzięki tokenizacji nieruchomości, Smartlands wkrótce skorzysta z uruchomienia rynku Archax, ponieważ będzie działać jako dom i platforma handlowa dla takich aktywów.

Tokeny

W ramach tej współpracy nadchodzący rynek Archax będzie wspierał handel cyfrowymi papierami wartościowymi wyemitowanymi za pośrednictwem Tokeny – podobnie jak wspomniane umowy z Polymath, Smartlands i Globacap.

Clearbank

Prowadzenie wszechstronnego rynku cyfrowych papierów wartościowych to złożone przedsięwzięcie, wymagające różnych rozwiązań płatniczych, usług API i nie tylko. Aby rozwiązać ten problem, Archax współpracował z Clearbank, który zapewni dostęp do tych potrzeb.

Jeśli jedna rzecz zostanie wyjaśniona z tych różnych współpracy, to jest to, że użytkownicy nadchodzącego rynku nie będą mieli niedoboru aktywów do handlu i uzyskania dostępu do.

Prezes Archax, Graham Rodford, niedawno skomentował w sprawie tych partnerstw, podając,

„Nasi partnerzy technologiczni nie mają sobie równych, mamy do dyspozycji 35 cyfrowych emisji i rejestrujemy globalnych brokerów i animatorów rynku gotowych do uruchomienia”.

Rozmowa z Grahamem

W naszej ciągłej serii wywiadów tutaj na papierze wartościowym, mieliśmy szczęście, że zakończyliśmy dyskusję na wyłączność z dyrektorem generalnym Archax, Grahamem Rodfordem.

W tej dyskusji dowiadujemy się więcej o celach firmy, o tym, jak planuje je osiągnąć i co wyróżnia ją na tle konkurencji. Przeczytaj dyskusję TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o tej obiecującej firmie.

Archax

Założony w 2018 roku Archax prowadzi działalność w Londynie w Wielkiej Brytanii. Przede wszystkim Archax ma nadzieję służyć zarówno inwestorom profesjonalnym, jak i instytucjonalnym poprzez zbliżające się uruchomienie cyfrowego rynku papierów wartościowych.

Prezes, Graham Rodford, obecnie nadzoruje działalność firmy.

ArchaxArchax

Obejrzyj ten film na YouTube

Financial Conduct Authority (FCA)

Założona w 2013 roku FCA jest regulatorem usług finansowych w Wielkiej Brytanii. Celem tego regulatora jest zapewnienie uczciwych i przejrzystych rynków dla wszystkich uczestników.

Dyrektor naczelny, Nikhil Rathi, obecnie nadzoruje operacje w FCA.

W innych wiadomościach

Jednym z powodów, dla których Archax znalazł się u progu premiery swojego produktu, jest wsparcie wczesnych inwestorów. Niedawno jeden z takich inwestorów zwrócił naszą uwagę, ponieważ również zrobił krok naprzód. Byłby to SPiCE VC i jego nowo powstała współpraca z Coinbase Custody.

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak tokeny SPICE znalazły nową bezpieczną przystań dzięki usługom powierniczym Coinbase.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map