Chiński bank wydaje pierwszy komercyjny papier zabezpieczony aktywami wykorzystujący Blockchain

W ramach ogólnokrajowego dążenia do przyjęcia technologii blockchain, China Zheshang Bank (CZB) – krajowy bank komercyjny z siedzibą w prowincji Zhejiang – wprowadził na rynek wyemitowany i wyemitowany papier komercyjny zabezpieczony aktywami (ABCP). dystrybuowane za pomocą technologii blockchain.

Pierwszy komercyjny papier zabezpieczony aktywami wykorzystujący Blockchain

Przedsięwzięcie to jest częścią chińskiego rządu, który zapewnia wsparcie finansowe małym i średnim przedsiębiorstwom po spowolnieniu gospodarczym w ciągu ostatnich 6 miesięcy. To jest pierwsza faza „Papier komercyjny zabezpieczony aktywami Lianxin Lianjie” poręczony przez Zheshang Bank i wynosi 120 mln juanów (ok. 17 mln USD).

Projekt jest jednym z pierwszych pięciu projektów pilotażowych stowarzyszenia China Interbank Market Dealers Association, które mają na celu wprowadzenie na rynek produktów w postaci papierów komercyjnych zabezpieczonych aktywami (ABCP). Oczekuje się, że całkowita kwota tej pierwszej rundy finansowania wyniesie 3,324 miliarda juanów (470 milionów dolarów), a jej program obejmuje cztery inne filary. Jeśli emisja Zheshang Bank jest skierowana na finansowanie MŚP, inne programy pilotażowe ABCP obejmują duże instytucje i banki państwowe. Na przykład CITIC Construction Investment Securities i China CITIC Bank udzielają gwarancji na łańcuch dostaw węgla, a Anji Leasing (leasing samochodowy) wydaje ABCP gwarantowany przez banki państwowe Agricultural Bank and Bank of China.

Nie wszystkie projekty wykorzystują technologię blockchain do finalizacji finansowania, ale według raportów, emisja przez Zhenshang Bank z powodzeniem wykorzystała technologię blockchain.

Niedawno, pod kierownictwem chińskiego banku centralnego, Stowarzyszenie Dealerów promowało rozwój produktów sekurytyzacji aktywów i wprowadziło na rynek wspierany aktywami produkt bezpośredniej innowacji – ABCP, który jest krótkoterminową, kroczącą wersją tradycyjnych aktywów zabezpieczone papiery wartościowe (ABN), które zapewniają przedsiębiorstwom narzędzie łączące zarządzanie płynnością i aktywami i pasywami.

Lianxin Lianjie ABCP został wyemitowany z sześciomiesięcznym terminem zapadalności z opcją emisji rolowanej. Produkt rynku pieniężnego jest wspierany przez aktywa dziewięciu przedsiębiorstw z sektorów, w tym chemii przemysłowej i technologii inteligentnego miasta.

Zrozumienie ABCP i ich przypadku użycia

Ogólnie rzecz biorąc, papiery komercyjne zabezpieczone aktywami to krótkoterminowe produkty sekurytyzacyjne emitowane przez jedną lub wiele firm zabezpieczonych aktywami korporacji – mogą to być należności, rachunki, zapewniające rozwiązanie w zakresie płynności finansowej dla operacji firmy.

Termin zapadalności ABCP jest zwykle ustalany na nie więcej niż 270 dni i emitowany na zasadzie oprocentowania lub dyskonta.

Zabezpieczenie jest zabezpieczone zabezpieczeniem korporacji, które może obejmować przyszłe płatności z tytułu kart kredytowych, kredytów samochodowych, kredytów studenckich i zabezpieczonych zobowiązań dłużnych (CDO). Wpływy z emisji ABCP są wykorzystywane przede wszystkim do uzyskiwania udziałów w różnego rodzaju aktywach, poprzez zakup aktywów lub zabezpieczone transakcje pożyczkowe.

Według China Zheshang Bank uruchomienie Lianxin ABCP ułatwia małym i średnim przedsiębiorstwom bezpośrednie poszukiwanie i uzyskiwanie wsparcia finansowego, a technologia blockchain umożliwia szybsze rozliczenia, lepszą przejrzystość i łatwiejsze zarządzanie.

Produkt otwiera drzwi do innowacyjnego projektu sekurytyzacji aktywów budującego kanał finansowania otwartego rynku dla małych i średnich przedsiębiorstw, co znacznie usprawnia bezpośrednie finansowanie przedsiębiorstw.

Kontynuacja chińskiego dążenia do gospodarki cyfrowej


Chiny walczą o większą przyczepność technologii blockchain do innowacyjnych płatności i przepływów finansowych. W sierpniu 2019 r.prezydent Xi Jinping wezwał do przyspieszenia rozwoju i przyjęcia blockchain w tym kraju w odpowiednich przypadkach użycia aplikacji.

Prezydent zwrócił uwagę, że konieczne jest wzmocnienie podstawowych badań nad technologią blockchain i zwiększenie innowacyjności, aby Chiny mogły zająć wiodącą pozycję w tej dziedzinie..

Od tego czasu Chiny i ich instytucje bez wahania posuwają się naprzód we wdrażaniu programów wykorzystujących nową technologię i ich możliwości w zakresie innowacji produktowych..

Oprócz wysiłków na rzecz budowy i wdrożenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), kraj poczynił również postępy w promowaniu technologii blockchain za pomocą sieci usług Blockchain (BSN), która została zaprezentowana i uruchomiona w kwietniu.

Inicjatywa BSN jest prowadzona przez Państwowe Centrum Informacyjne, agencję rządową w ramach Narodowej Komisji Rozwoju i Reform, a także państwowe giganty telekomunikacyjne, w tym China Telecom, China Unicom i firma płatnicza China Union Pay..

Jeśli zadziała zgodnie z założeniami, firmy i programiści będą mogli podłączyć się do BSN i tworzyć aplikacje oparte na łańcuchu bloków. Celem jest obniżenie kosztów operacyjnych, poprawa elastyczności i zapewnienie lepszego nadzoru regulacyjnego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map