COVID-19 wpływa na cyfrowe papiery wartościowe

W tej chwili nie ma prawie żadnych branż i osób fizycznych, które nie zostały dotknięte COVID-19 w jakimś kształcie lub formie. Pomiędzy środkami samoizolacji, utratą dochodów z powodu zamykania firm i ogólnym strachem, wiele osób odczuwa niepokój z powodu tych radykalnych zmian w codziennym życiu..

Dzisiaj przyjrzymy się pokrótce, w jaki sposób trwająca globalna pandemia wpłynęła na cyfrowe papiery wartościowe, waluty i blockchain jako całość..

DTC zawiesza certyfikaty papierowe

To pierwsze zakłócenie dotyczy bezpośrednio obrotu papierami wartościowymi. Depository Trust Company (DTC) poinstruował wszystkich agentów transferowych w Stanach Zjednoczonych, że zaprzestają wysiłków na rzecz przetwarzania papierowych papierów wartościowych.

Poniżej znajduje się lista dostarczona przez DTC w zawiadomieniu, z opisem zawieszenia usług.

  • Wszystkie depozyty fizyczne
  • Wycofanie & certyfikaty na żądanie (COD)
  • Okno w Nowym Jorku (NYW)
  • Usługi rozliczeniowe Envelop (ESS)
  • Custody Reorg
  • SBA Pooling

Chociaż takie posunięcia są niezbędne, aby utrzymać COVID w ryzach, rzucają również światło na rozwijającą się technologię używaną do zastępowania tradycyjnych papierowych papierów wartościowych – tokeny zabezpieczające.

Aby lepiej zrozumieć sytuację, zwracamy się do Dave Hendricks, Prezes Vertalo. Opisał sytuację, komentując,

„Zawieszenie obsługi certyfikatów papierowych przez DTCC pozostawiło status wielu transakcji w zawieszeniu. Z wyjątkami od reguł dla agentów transferowych, które są obecnie wprowadzone zgodnie z wytycznymi SEC, niektóre transakcje w formie papierowej mogą nie być przetwarzane przez tygodnie, jeśli nie miesiące. Gdzie to prowadzi do dotkniętych brokerów-dealerów lub inwestorów? Nie wiemy. Wiemy jednak, że nie będzie to miało wpływu na akcje cyfrowe lub tokenizowane, ponieważ nie podlegają one mechanizmowi pojedynczego punktu awarii, tak jak scentralizowane przetwarzanie papieru w biurze. Ta systemowa porażka w czasie wielkiego zapotrzebowania na płynność z pewnością wymaga nowych metod posiadania i handlu wszelkiego rodzaju aktywami ”.

Hendricks kontynuował, podkreślając potrzebę wprowadzenia zmian cyfrowych, stwierdzając,

„Nadszedł czas, aby emitenci i inwestorzy, zwłaszcza w odniesieniu do aktywów prywatnych, dokonali transformacji cyfrowej i poprawili odporność i czas reakcji transakcji na papierach wartościowych. Tylko w pełni cyfrowe agencje transferowe, takie jak Vertalo, są zdolne do tego rodzaju stopniowego ulepszania funkcji. ”

Jako firma obsługująca sektor cyfrowych papierów wartościowych na różne sposoby, w tym jako agent transferowy, Vertalo ma unikalny i bezpośredni wgląd w wpływ COVID na powiązane operacje.

Bezpieczeństwo wewnętrzne oznacza menedżerów Blockchain jako „usługę krytyczną”

Zaczniemy tę sekcję fragmentem niedawno wydanego komunikat przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych.

„Jeśli pracujesz w branży infrastruktury krytycznej, zgodnie z definicją Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, takiej jak opieka zdrowotna, zaopatrzenie w farmaceutyki i żywność, masz szczególną odpowiedzialność za utrzymanie normalnego harmonogramu pracy”.


Jedno z najbardziej obiecujących zastosowań technologii blockchain dotyczy łańcuchów dostaw. Niezależnie od tego, czy śledzisz pochodzenie diamentów, autentyczność produktów markowych, czy produkty rolne, procesy te wydają się być dostosowane do potrzeb blockchain.

Ten punkt został podkreślony przez niedawne włączenie Blockchain Managers jako „usługi krytycznej” przez Homeland Security. Chociaż wykorzystanie blockchain może być nadal na wczesnym etapie, jasne jest, że stał się on już kluczowym narzędziem dla zaangażowanych osób, szczególnie w sektorach żywności i rolnictwa. Oprócz wydajności możliwej dzięki jego zastosowaniu, łańcuchy dostaw oparte na łańcuchu bloków mają możliwość dokładnego przekazywania informacji o produktach, począwszy od miejsca pochodzenia, dat produkcji, tras podróży i nie tylko..

Rejestrowanie i uzyskiwanie szybkiego dostępu do tych informacji może znacznie pomóc podczas kontroli produktów i zapewnienia, że ​​kanały handlowe będą nadal działać zgodnie z zamierzeniami.

Folding @ Home

Wykorzystując moc obliczeniową zdobytą za pośrednictwem globalnej sieci rozproszonej, Folding @ Home przyczynia się do przyspieszenia naszej wiedzy na temat COVID-19. Chociaż nie używa się bezpośrednio blockchain, idea wykorzystania rozproszonej sieci do osiągnięcia goa, z nowymi poziomami szybkości i wydajności, jest wspólnym tematem. Rozproszona sieć używana przez Folding @ Home składa się z każdego, kto ma nadwyżkę mocy obliczeniowej.

  • Bezczynne laptopy
  • Wysokiej klasy komputery stacjonarne
  • Urządzenia ASIC z kryptowalutą
  • Telefony komórkowe

Bowman wiodący międzynarodowy projekt superkomputerowyBowman wiodący międzynarodowy projekt superkomputerowy

Obejrzyj ten film na YouTube

I tak dalej. W sumie uważa się, że sieć Folding @ Home, zbudowana na tych urządzeniach, urosła, by kontrolować większą moc obliczeniową niż większość superkomputerów na świecie.

Z pozdrowieniami dla W szczególności COVID-19, Folding @ Home kieruje większość swojej skumulowanej mocy przetwarzania na zrozumienie struktury białek występujących w wirusie. Mamy nadzieję, że zdobywając tę ​​wiedzę, zostaną odkryte nowe metody leczenia.

Niedawno firma zauważyła ogromny napływ współpracowników – szczególnie tych, którzy są już dobrze zorientowani w blockchain i górnictwie. W rezultacie sieć osiągnęła ponad 450 petaflopów mocy obliczeniowej. Przykład tego pochodzi od specjalistów od kopania kryptowalut, CoreWeave. Firma zajęła poważne i proaktywne stanowisko wobec COVID-19, przenosząc 6000 wysokiej klasy procesorów graficznych, zwykle wykorzystywanych do wydobycia, do sieci Folding @ Home.

Nie trzeba dodawać, że to budujące, gdy osoby i firmy z całego świata spotykają się, próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

Cyfrowa waluta banku centralnego

Podczas gdy różne narody na całym świecie ogłosiły zamiar opracowania i emisji cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), Stany Zjednoczone przyjęły bardziej przerażające podejście. To jednak może się zmienić, ponieważ pojawienie się COVID-19 zmusiło wielu do ponownego przemyślenia zalet takiego przedsięwzięcia.

Poza często reklamowanymi korzyściami wynikającymi z CBDC, nową korzyścią, która niedawno pojawiła się w polu widzenia, jest możliwość ograniczenia przenoszenia zakażeń. Fizyczne pieniądze często przechodzą przez niezliczone ręce i środowiska. Właśnie ta natura sprawia, że ​​pieniądze są głównym kandydatem do szerzenia chorób.

Chiny jako pierwsze to dostrzegły i działały na tej podstawie, usuwając gotówkę z obiegu i dezynfekując ją lub niszcząc. Tuż po ich piętach szły Stany Zjednoczone, które zastosowały podobne środki ostrożności. Te środki ostrożności dotyczą pieniędzy napływających do kraju z obszarów wysokiego ryzyka, takich jak Azja. Pieniądze, które „pasują do rachunku”, przejdą przez dłuższy okres przechowywania, umożliwiając dezynfekcję potencjalnie zanieczyszczonych rachunków.

W świecie ogarniętym skutkami COVID-19 jest to jedyny przypadek, w którym pranie pieniędzy jest w rzeczywistości dobrą rzeczą (w dosłownym tego słowa znaczeniu).

Na mniejszą skalę wielu z nich doświadczyło gwałtownego zakłócenia w zdolności nawet do wykorzystania posiadanej gotówki. Ponieważ pieniądze są jednym z najczęściej przenoszonych między ludźmi przedmiotów, niezliczone firmy przestały akceptować je jako formę płatności. Zamiast tego wielu polega wyłącznie na sieciach debetowych i kredytowych – co dodatkowo podkreśla potencjalną potrzebę posiadania CBDC.

Uwaga na amerykańskie CBDC wzrosła do tego stopnia, że ​​jest obecnie dyskutowana w potencjalnych pakietów bodźców.  Chociaż nic konkretnego nie zdołało ująć w żadnych ostatecznych projektach, temat ten jest wyraźnie intrygujący, a potencjalna struktura takiego zasobu wymaga znacznej pracy..

Droga do przodu

To tylko kilka sposobów, w jakie COVID-19 zdołał zakłócić sposób, w jaki postrzegamy blockchain, cyfrowe papiery wartościowe i waluty. Ponieważ pandemia wciąż rośnie, w miarę upływu tygodni z pewnością natkniemy się na nowe wdrożenia.

Potrzeba jest matką wynalazku i możemy po prostu zobaczyć, że wysiłki oparte na blockchain zapewniają ścieżkę naprzód w poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map