Komisarz Hester Peirce, SEC – seria wywiadów

Niedawno miałem przyjemność usiąść i porozmawiać Komisarz SEC Hester Peirce o obecnym krajobrazie zasobów cyfrowych i o tym, jak SEC pracuje nad wytyczeniem jaśniejszej ścieżki dla ludzi w kosmosie. Zapoznaj się z naszą dyskusją poniżej, aby uzyskać cenne informacje i wskazówki dla wszystkich osób zaangażowanych lub zainteresowanych zasobami cyfrowymi, tokenami zabezpieczającymi i cyfrowymi papierami wartościowymi.

Komisarz Peirce jest czule znana w społeczności kryptowalut jako „Crypto Mom” ze względu na jej progresywną perspektywę i nacisk na rozsądne rozwiązania, które nadal pozwalają na rozwój społeczności. Niedawno opublikowała swoją propozycję Token Safe Harbor (Proposed Securities Act Rule 195), która jest bardzo dobrze przemyślaną propozycją mającą na celu wypełnienie luki między regulacją a decentralizacją.

Poglądy wyrażone przez komisarza Peirce są jej własnymi poglądami i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd lub jej kolegów Komisarzy.          

Ten wywiad został zredagowany dla jasności.

 

RS:  Dla kogoś, kto próbuje określić, czy model biznesowy jest narzędziem, czy zabezpieczeniem, jakie trzy najważniejsze elementy należy rozważyć?

HP:  Cóż, myślę, że proponuję, abyś spojrzał na test Howey i zdecydował, gdzie pasujesz, jeśli chodzi o to, czy sprzedajesz token ludziom, którzy mają obietnicę, że jako promotor zrobisz coś, aby ten symbol wzrostu wartości. Jeśli tak to promujesz, to powiedziałbym, że musisz uważnie przestudiować Howey i określić, po której stronie linii się znajdujesz.

Możesz przeczytać więcej z SEC o teście Howey poniżej:

RS:  Jeśli model biznesowy jest zabezpieczeniem, jakie są pierwsze kroki, jakie firma powinna podjąć w SEC?

HP:  Zdecydowanie zachęcałbym wszystkich, którzy pracują nad czymś, do jak najszybszego przyjścia do SEC i skontaktowania się w szczególności z FinHub, który można znaleźć na stronie internetowej SEC. Możesz spotkać się z nami osobiście lub telefonicznie. Dla osób zainteresowanych informowaniem mnie na bieżąco. Po prostu dowiedz się od naszych pracowników, o jakich sprawach należy pomyśleć, na przykład pierwsze pytanie, które zadałeś, dotyczące miejsca upadku, bezpieczeństwa lub braku bezpieczeństwa. Nie udzielą ci porady prawnej, ale udzielą ci rzeczy, o których naprawdę powinieneś pomyśleć, próbując dowiedzieć się, po której stronie tej linii się znajdujesz, a tym samym, jak możesz wykonać ofertę żetonu.

Osoby, które chcą umówić się na spotkanie lub porozmawiać z personelem SEC, mogą wypełnić formularz formularz zapytania tutaj, lub skontaktuj się bezpośrednio z biurem komisarza Peirce’a pod adresem [email protected].

RS: Na stronie internetowej SEC nie ma zbyt wielu wzmianek o STO (Security Token Offerings). Czy uważasz, że inwestorzy są lepiej chronieni dzięki STO niż ICO?


HP:  Patrzę na każdą ofertę indywidualnie, więc naprawdę trudno jest sformułować takie ogólne stwierdzenia. Myślę, że ludzie muszą patrzeć, gdzie sprawy spadają, jeśli jest to zabezpieczenie, dowiedzieć się, czy chcesz to zrobić jako zarejestrowana oferta, czy też chcesz skorzystać ze zwolnienia, i dowiedzieć się, gdzie wypada najlepiej pod względem którego zwolnienie do użytkowania. Trudno mi kategorycznie powiedzieć, że STO są lepsze niż ICO lub odwrotnie, ponownie przyjmujemy podejście oparte na faktach i okolicznościach; widzimy, że każda ofiara jest rozpatrywana indywidualnie.

RS: Czy inwestorzy powinni być równie ostrożni w przypadku STO, jak w przypadku ICO?

HP:  W tej sytuacji, jak w każdej innej, mówię ludziom, którzy kupują rzeczy, aby zadawali właściwe pytania, jeśli stawiasz na coś dużo pieniędzy, lepiej zadawaj wiele pytań, bez względu na to, czy jest to nowy samochód, czy kupując token, czy kupując akcje czy obligacje, trzeba zadawać pytania. Jeśli nie możesz uzyskać odpowiedzi, którą Twoim zdaniem powinieneś otrzymać, i jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi na pytania, które są rozsądnymi pytaniami, prawdopodobnie nie chcesz inwestować. Istnieje kilka podstawowych sygnałów ostrzegawczych, które dotyczą każdego zakupu lub inwestycji, niezależnie od tego, czy jest to zasób cyfrowy, czy tradycyjny papier wartościowy.

RS: Mniej więcej w tym samym czasie w zeszłym roku powiedziałeś: „być może będziemy w stanie nakreślić jaśniejsze granice, gdy zobaczymy, że więcej projektów blockchain dojrzeje”. Jak myślisz, jak dojrzewały projekty blockchain w ciągu ostatniego roku? Czy to bardziej / mniej dojrzałości, niż się spodziewałeś?

HP:  Myślę, że zdecydowanie doszło do dojrzewania, jest to zachęcające i lubię widzieć, jak ludzie stają się bardziej wymagający. Ludzie zadają więcej pytań niż rok czy dwa lata temu. Myślę, że utrzymywanie projektów na wyższym poziomie jest dobre dla wszystkich. Myślę, że dostrzeglibyśmy więcej terminów zapadalności, gdyby ramy prawne dotyczące papierów wartościowych były jaśniejsze niż jest w rzeczywistości. To trochę problem z kury i jaja, nie można dostrzec tak dużego rozwoju bez jasności regulacyjnej i nie można zobaczyć jasności przepisów, nie wiedząc, do czego zapewniacie jasność. Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku zobaczymy więcej zmian, może wiele z tego wydarzy się poza Stanami Zjednoczonymi, ale może nam to pomóc zastanowić się, jak powinny wyglądać ramy regulacyjne.

RS: Wiem, że Malta wprowadza wiele progresywnych regulacji dotyczących technologii blockchain i zasobów cyfrowych, myślę, że pomaga to kierować ludzi w lepszym kierunku.

HP:  Widzimy inne jurysdykcje, Maltę, Szwajcarię i kilka innych jurysdykcji, które przyjmują podejście przyszłościowe. Myślę, że możemy się nauczyć z tego, co robią. Chciałabym, żebyśmy byli bardziej w czołówce, ale nie jest źle, że myślą o tym inni ludzie i możemy się od nich uczyć – regulatorzy też potrafią crowdsource!

RS: Dość głośno mówiłeś o tym, jak SEC przyjmuje podejście typu „patrz i zobacz” z ICO i zasobami cyfrowymi. Wiele osób w branży ICO / aktywów cyfrowych życzy sobie, aby SEC szybko regulowała, aby nie musieli działać w szarej strefie. Co byś powiedział tym ludziom?

HP:  Powiedziałbym im, że mam pomysł na bezpieczną przystań. Mam nadzieję, że ludzie mogą się temu przyjrzeć. W Stanach Zjednoczonych jest wiele kwestii, w których brakuje jasności, dotyczy to tylko jednego z nich. Mam nadzieję, że ludzie skontaktują się ze mną i przekażą mi informacje zwrotne na ten temat, a my opracujemy coś, co będzie wykonalne

Czytelnicy mogą zobaczyć film komisarza Peirce’a Mowa i propozycja Safe Harbor tutaj.  Propozycja Safe Harbor wyszczególnia pięć warunków, które zespoły muszą spełnić, aby móc skorzystać z ograniczonego w czasie wyłączenia z przepisów federalnego prawa dotyczącego papierów wartościowych:

„Po pierwsze, zespół musi przewidzieć, że sieć, w której działa token, osiągnie dojrzałość sieci – zdefiniowaną jako decentralizacja lub funkcjonalność tokena – w ciągu trzech lat od daty pierwszej sprzedaży tokena i podjąć w dobrej wierze i rozsądne wysiłki, aby osiągnąć ten cel . Po drugie, zespół musiałby ujawnić kluczowe informacje na ogólnodostępnej publicznej stronie internetowej. Po trzecie, token musi być oferowany i sprzedawany w celu ułatwienia dostępu do sieci, uczestnictwa w niej lub jej rozwoju. Po czwarte, zespół musiałby podjąć dobrą wiarę i rozsądne wysiłki, aby stworzyć płynność użytkownikom. Wreszcie zespół musiałby złożyć zawiadomienie o zaufaniu ”.

Projekt „bezpiecznej przystani” jest w toku, a komisarz Peirce z zadowoleniem przyjmuje dodatkowe uwagi.   

RS: W zeszłym miesiącu SEC złożyła propozycję zmiany definicji „akredytowanego inwestora”. Czy możesz nam powiedzieć trochę więcej o tych proponowanych zmianach oraz o tym, jak Twoim zdaniem mogą one przynieść korzyści dla zasobów cyfrowych i branży ICO?

HP:  Zmiany tak naprawdę koncentrują się na kategorii instytucjonalnej, a nie na kategorii indywidualnych akredytowanych inwestorów. Kiedy mówimy o akredytowanych inwestorach, słyszę opinie o tym, jak sfrustrowani są ludzie, że zasadniczo oceniamy złożoność finansową jednym wskaźnikiem, a mianowicie według tego, jak jesteś bogaty. Jest więc wielu ludzi, którzy powiedzieli mi, że chcieliby zobaczyć indywidualną klasę tego, co akredytowany inwestor jest rozszerzony na osoby, które zademonstrowały swoje finansowe wyrafinowanie w inny sposób. Jest otwarta na komentarze i ludzie mogą się nad tym zastanowić, a jeśli ludzie tego nie rozważą, większość proponowanych zmian będzie po stronie podmiotu.

RS: Czy opinia publiczna może odnieść się do proponowanych zmian akredytowanych inwestorów?

HP:  Absolutnie.

HP:  Możesz po prostu wysłać e-mail, to stosunkowo bezbolesny proces. Pojawia się na stronie internetowej, więc każdy będzie mógł ją zobaczyć. Z pewnością mile widziane są opinie, a szczególnie miło jest słyszeć od osób, które mogły nie wiedzieć, że mogą przesyłać komentarze. Zależy nam, aby nasze propozycje docierały do ​​coraz większej liczby osób.

Więcej informacji na temat proponowanych zmian w celu zmiany definicji „akredytowanego inwestora”:

Termin przesłania opinii na temat proponowanej definicji akredytowanego inwestora upływa 16 marca 2020 r. Informacje zwrotne można przesyłać na adres [email protected], odnotowując numer pliku S7-25-19 w temacie lub na formularz komentarza tutaj, i kliknij „Prześlij komentarze na temat S7-25-19” pod numerem wydania 33-10734.

RS: Obecnie firmy mogą legalnie zebrać do 1,07 mln USD dzięki finansowaniu społecznościowemu, w dzisiejszym środowisku nie jest to duży kapitał na rozruch dla branż takich jak technologia. Firmy o wartości powyżej 1,07 mln USD nie mają wielu świadomych kosztów możliwości legalnego pozyskiwania kapitału; wymagania, jakie musi spełnić spółka, aby przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną, są ogromne i wiążą się z równie olbrzymimi kosztami. Niektórzy ludzie używają ICO / STO / IEO jako pomostu do rozwiązania tej luki. Co o tym myślisz?

HP:  Zgodziłbym się, że crowdfunding nie osiągnął potencjału, jaki mógłby osiągnąć, i to jest coś, co teraz, gdy istnieje już od jakiegoś czasu, musimy się przyjrzeć i zobaczyć, czy musimy dostosować, jak to działa i jakie te dostosowania Powinien być. Jedną z przydatnych rzeczy, które mamy w SEC, jest komitet doradczy ds. Tworzenia kapitału małych firm, który spotyka się okresowo. Jest to grupa osób spoza SEC zaangażowanych w pozyskiwanie kapitału dla małych firm. Dostarczają nam informacji na temat istniejących przepisów i tego, jak należy je zmodyfikować, aby były bardziej funkcjonalne, lub wskazują na potrzebę potencjalnych nowych zwolnień dla osób, które próbują zebrać pieniądze. Dzięki temu forum mieliśmy okazję zastanowić się nad finansowaniem społecznościowym i tym, jak możemy to usprawnić. Myślę, że ludzie próbują wykazać się kreatywnością w myśleniu o tym, jak mogą zebrać pieniądze, więc podejrzewam, że masz rację, niektórzy postrzegają oferty tokenów jako alternatywę dla czegoś takiego jak finansowanie społecznościowe. Jeśli to robią, lepiej poważnie zastanowią się, w jaki sposób przepisy dotyczące papierów wartościowych stosują się do tego, co robią.

RS: W ciągu ostatnich sześciu miesięcy nastąpił wzrost IEO (Initial Exchange Offerings); Zauważyłem, że SEC wydała plik Alert inwestora dotyczący IEO ostatnio, co jest pomocne dla inwestorów, którzy mogą nie do końca zdawać sobie sprawę z tego, co się dzieje z niektórymi IEO. Wiem, że niektórzy IEO starają się, aby projekty brzmiały bardziej oficjalnie niż w rzeczywistości.

HP:  Tak, ludzie lubią to robić. Jedną z moich stałych mantr jest to, że chcę, aby SEC była bardziej otwarta na umożliwienie ludziom zbierania pieniędzy i inwestowania w projekty. Ale chcę też, żeby ludzie wiedzieli, że jako odpowiednik SEC nie zatwierdza inwestycji. Tak więc, kiedy w coś inwestujesz, to Ty, inwestor, musisz podjąć decyzję, czy jest to w ogóle dobra inwestycja, a konkretnie, czy jest to dobra inwestycja dla Ciebie. Nie zakładaj, że sprawy zostały wstępnie zatwierdzone lub zatwierdzone przez SEC, bez względu na to, jak coś oficjalnego wygląda.

RS: To świetna rada dla wielu nowych inwestorów, których przyciągnęła ta branża.

RS: Giełda w Nowym Jorku istniała i działała przez ponad 100 lat, zanim powstała Komisja Papierów Wartościowych i Giełd. Jeśli społeczeństwo było w stanie z powodzeniem handlować akcjami na nieregulowanych giełdach przez tak długi czas, czy uważasz, że jest możliwe, aby ludzie mogli z powodzeniem samoregulować branżę ICO do czasu wprowadzenia odpowiednich regulacji ze strony SEC?

HP: Istnieje wiele różnych sposobów regulacji. W Stanach Zjednoczonych zdecydowaliśmy się na regulację naszego rynku papierów wartościowych za pomocą kombinacji samoregulacji, regulacji rządowych i regulacji quasi-rządowych. Jedną kwestią, którą poruszyłem w tej przestrzeni, która czasami gubi się w rządowych regulatorach, takich jak ja, jest to, że niektóre regulacje występują naturalnie: rynki regulują się i dyscyplinują. Myślę, że branża papierów wartościowych to branża, w której widzieliśmy, że niektóre wersje samoregulacji mogą być całkiem skuteczne. To powiedziawszy, mamy ramy, które obejmują regulatora rządowego (SEC), w zakresie, w jakim ludzie angażują się w działalność, która wchodzi w zakres naszych kompetencji, jesteśmy regulatorem, który pisze zasady, więc powinna istnieć interakcja między tym, co się w tym dzieje przestrzeń i my. Nie możesz po prostu robić rzeczy podlegających naszej jurysdykcji i mówić „cóż, reguluję się sam, więc to akceptowalna alternatywa”.

RS: I wraca do ciebie, mówiąc wcześniej, skontaktuj się z SEC, a SEC może pomóc ludziom wskazać, gdzie szukać.

RS: W ciągu ostatnich kilku lat zauważyłem dość dramatyczną różnicę w krajobrazie zasobów cyfrowych: ludzie sami się regulują, firmy są bardziej profesjonalne, a ludzie zadają lepsze pytania. Wiem, że wiele osób chciałoby regulacji SEC, aby mogli łatwo przestrzegać prawa.

HP:  Ja też to rozumiem. Myślę, że staramy się dotrzeć do miejsca, w którym możemy ułatwić ludziom, którzy starają się postępować właściwie, robić to w sposób zgodny z naszymi zasadami, który również osiąga ich cele, to jest miejsce, którego chcę dostać się do. Nigdy nie będzie to szczególnie proste, ponieważ nasze przepisy dotyczące papierów wartościowych mogą być naprawdę trudne, ale z pewnością możemy to ułatwić niż jest teraz.

RS: Czy przewidujesz, że przepisy staną się łatwiejsze do przestrzegania w ciągu najbliższego roku lub dwóch??

HP:  Mam nadzieję, że dlatego chcemy przedstawić projekt „bezpiecznej przystani”, aby ludzie zaczęli się nad tym zastanawiać. Jednym z elementów infrastruktury regulacyjnej w USA, który nic nie upraszcza, jest to, że mamy tak wielu różnych regulatorów, którzy są potencjalnie zainteresowani tą przestrzenią. Więc nawet jeśli zrobimy coś w SEC, są inni regulatorzy, którzy również mogą mieć coś do powiedzenia. Istnieje współpraca międzyrządowa, ale myślę, że usłyszymy jeszcze więcej wezwań do jeszcze lepszej i bliższej współpracy.

RS: Czy jest jeszcze coś, czego nie poruszyliśmy, a czym chciałbyś się podzielić?

HP:  Nie, myślę, że dobrze to opisałeś. Masz rację, skupiając się na pytaniu, na czym polegają sprawy w odniesieniu do naszych przepisów dotyczących papierów wartościowych i jak możemy pracować nad dostosowaniem tych przepisów, tak aby pomagały one wyjaśnić potencjalnym osobom, które są zainteresowane zaangażowaniem się w tę przestrzeń. Kiedy projekt naprawdę stara się zrobić coś legalnego z funduszami i gdy widzą, że robią coś niezgodnego z prawem z funduszami, próbując wytyczyć jasną ścieżkę dla ludzi, którzy starają się zrobić to, co należy, i myślę, że będzie to służyć wszystkim nam dobrze.

Poniżej znajduje się kilka dodatkowych przydatnych linków:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map