Marko Hafez, prezes i dyrektor generalny Blockstation – seria wywiadów

Marko jest seryjnym przedsiębiorcą i innowatorem, który założył swoją pierwszą firmę w wieku 19 lat i nigdy nie oglądał się za siebie. Jego pasja do technologii blockchain i transformacyjny potencjał tokenizacji dla instrumentów finansowych doprowadziły go do współzałożenia Stacja blokowa.

Od początku wierzyłeś w cyfrowe papiery wartościowe, kiedy uruchomiłeś Blockstation w 2014 roku. Co sprawiło, że stałeś się wierzący wcześniej niż wszyscy inni??

Po raz pierwszy dowiedziałem się o możliwościach Blockchain w 2010 roku i monitorowałem cenę Bitcoin do 2014 roku. Przeprowadziłem szeroko zakrojone badania, aby zrozumieć, w jaki sposób rekordy w Blockchain są niezmienne i jak umożliwia nam to przesyłanie wartości na całym świecie w najszybszy i najbardziej kosztowny- skuteczny sposób możliwy. Te fakty, a także to, jak cena Bitcoina wykazała znaczny wzrost w ciągu zaledwie 4 lat, były dla mnie głównymi punktami weryfikacji.

Skontaktowałem się z moim dobrym przyjacielem Jai Watermanem, ekspertem od oprogramowania i ewentualnym współzałożycielem i dyrektorem technicznym Blockstation, aby zacząć przyglądać się Blockchain i możliwościom, które się z nim wiążą.

Stwierdziliśmy, że większość rynków kryptograficznych była (i nadal jest) nieuregulowana i nie ma odpowiednich protokołów zarządzania ryzykiem (RMP), ubezpieczenia lub nadzoru regulacyjnego w celu zapewnienia ochrony inwestorom, promowania efektywności i integralności rynku – duży problem przy przyjęciu do głównego nurtu. Oczywiście tam, gdzie jest problem, jest taka możliwość! Było tak dużo pieniędzy, tak duży wolumen przechodzący przez te rynki, że tradycyjny ekosystem finansowy nie miał dostępu.

Nie mieliśmy wątpliwości, że regulacja tej nowej przestrzeni zasobów cyfrowych to tylko kwestia czasu. Regulowane instytucje finansowe będą musiały przyjąć technologię Blockchain, aby umożliwić handel aktywami cyfrowymi i wejść na ten ekscytujący nowy rynek.

Jednocześnie nikt nie budował rozwiązania pod klucz, które spełniałoby wszystkie potrzeby całego ekosystemu. Widziałeś ludzi skupiających się na opiece, skupiających się na handlu, ale nic holistycznego. Było dla nas jasne, że Blockstation będzie firmą, która zlikwiduje przepaść między technologią blockchain a regulowanymi instytucjami finansowymi.

https://www.youtube.com/watch?v=gCehm557X8w&t = 14s

Czy możesz podzielić się z nami tym, co robi Blockstation?

Na początek jesteśmy kanadyjską firmą FinTech z siedzibą w Toronto, która opracowała zgodną, ​​opartą na Blockchain, kompleksową platformę dla regulowanych giełd papierów wartościowych i wszystkich ich partnerów ekosystemowych – brokerów, depozytów, regulatorów, animatorów rynku, wszystkich – aby tokenizuj, wystawiaj, handluj, rozliczaj i rozliczaj cyfrowe aktywa i papiery wartościowe, spełniając te same funkcje i funkcje, które robią dla tradycyjnych aktywów.

W skrócie: umożliwiamy tradycyjnemu ekosystemowi finansowemu dostęp do aktywów cyfrowych, w tym Bitcoin, Ether i Tokenizowane IPO (Oferty tokenów bezpieczeństwa lub STO).

Nasza platforma odzwierciedla tradycyjny ekosystem, ale wykorzystuje inteligentne procesy cyfrowe i korzysta z łańcucha bloków, aby generować wydajność, bezpieczeństwo i przejrzystość, spełniając wymagania Financial Action Task Force (FATF) w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu zwalczania terroryzmu (CTF). Skutecznie obniża koszty operacyjne, optymalizując przepływ pracy i procesy dla wszystkich interesariuszy, a także umożliwiając inwestorom handel w bezpiecznym, niezawodnym iw 100% ubezpieczonym środowisku.

Marko Hafez, prezes & amp; Prezes Blockstation - seria wywiadów


Na początku 2019 roku Blockstation nawiązał współpracę zarówno z Giełdą Papierów Wartościowych Barbados, jak i Giełdą Papierów Wartościowych Jamajki, aby ułatwić przyszłe tokenizowane IPO / STO. Jak początkowo rozwijały się te relacje?

W 2017 roku przedstawiciel ds. Rozwoju biznesu z Giełda Jamajska (JSE) usłyszał o naszej platformie i zaprosił nas do odwiedzenia JSE w Kingston na Jamajce, aby zaprezentować naszą technologię, a także zapewnić trochę edukacji na temat łańcucha bloków i jego korzyści dla rynku papierów wartościowych.

Jai i ja postrzegaliśmy to jako wielką szansę, ponieważ JSE jest najsilniejszą giełdą na Karaibach i jest rozpoznawalna na całym świecie. Właśnie została uznana za najlepiej działającą giełdę na świecie przez Bloomberg Businessweek w 2015 r. JSE nadal jest silnym wykonawcą na arenie międzynarodowej i idealnym partnerem dla Blockstation, ponownie zdobywając uznanie Bloomberg za to samo osiągnięcie w 2018 r..

Po tych kilku pierwszych spotkaniach i pokazach z kierownictwem JSE i Komisją Usług Finansowych (FSC) Jamajki, nasze wizje były wyrównane, a relacje rozwinęły się do uruchomienia udanego pilotażu handlowego w 2018 r. I harmonogramu na początek 2020 r..

W tym samym okresie zespół Blockstation powiększył się o utalentowanych ludzi, którzy nawiązali dotychczasowe relacje z takimi instytucjami jak Giełda papierów wartościowych na Barbadosie (BSE) i inne. Zapewniły cenne możliwości ekspansji na inne rynki, a partnerstwo z innymi giełdami będziemy ogłaszać przez cały 2020 rok.

Jakie projekty zostaną wprowadzone na giełdzie jamajskiej??

Jak wiecie, pierwsze cztery tokenizowane IPO, które mają być notowane na JSE Digital Asset Trading Platform (DATP), zostały niedawno ogłoszone na scenie na JSE Investment and Capital Markets Conference 2020.

Ponadto nasz portal Smart Listing Accelerator (SLAP) został niedawno uruchomiony, więc emitenci mogą się teraz zalogować i rozpocząć tworzenie prospektu.

Pięć wiodących firm to:

Wipay z Trynidadu (przekaz pieniężny)

WYCHOWANY z Toronto, Kanada (nieruchomości)

Energia lotosu z Australii (sektor energetyczny)

VeleV Capital z Toronto, Kanada (Mortgage Investment Corporation)

Kultura konesera (CBDMS) z Montrealu, Kanada (konopie indyjskie)

Inne sektory w przygotowaniu obejmują zdrowie biologiczne, wydawanie gier wideo, muzykę, sport i wydobycie.

Nasza pełna lista nadchodzących ofert jest dostępna tutaj

Czy mamy jeszcze datę, kiedy ruszy pierwszy projekt na Barbadosie i jakie to są projekty?

Otrzymaliśmy zainteresowanie kilku emitentów, którzy chcieli zainicjować ich tokenizowaną ofertę publiczną na BSE. Nie mamy konkretnego czasu na tę premierę, ale wszystko posuwa się naprzód i mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się uaktywnić.

Mieszkasz w Toronto w Kanadzie, w domu Ethereum i wielu innych ekscytujących projektów blockchain. Czy uważasz, że siedziba poza Toronto była korzystna dla Blockstation??

Toronto jest domem dla wielu utalentowanych ludzi, którzy mają wiedzę na temat blockchain i rynków kapitałowych, a także jest ośrodkiem handlu międzynarodowego. Stworzyliśmy wiele fantastycznych połączeń, ponieważ jesteśmy tam, gdzie jesteśmy, a niektórzy z nich są teraz w zespole Blockstation.

W listopadzie 2019 roku ogłosiłeś dołączenie do grupy roboczej Crypto Asset Working Group zorganizowanej przez IIROC, kanadyjski organ samoregulacyjny, i objęcie jej przywództwa. Jakie są cele tej organizacji?

Kula toczy się w Kanadzie już od jakiegoś czasu, do czego przyczyniło się opublikowanie raportu FATF z połowy 2019 r., W którym zalecono globalny standard dla zasobów cyfrowych, w tym te same wymagania AML i CTF dla dostawców usług zasobów cyfrowych, jak w przypadku tradycyjnych instytucji finansowych..

Grupa robocza IIROC ds. Zasobów kryptograficznych (CWG) została utworzona pod koniec 2019 r. W celu opracowania ram regulacyjnych dla aktywów kryptograficznych, przy jednoczesnym uwzględnieniu integralności rynku i ochrony inwestorów. Jest wysoce współpracujący, z przedstawicielami instytucji finansowych i firm technologicznych z każdego aspektu branży – w tym członka zespołu Blockstation, Lindy Montgomery.

Nasz udział w tej grupie roboczej świadczy o statusie Blockstation jako lidera w zakresie zgodnych zasobów cyfrowych na rynku regulowanym, w szczególności w odniesieniu do naszego narzędzia ChainWatch AML / CTF. Nasze podejście oparte na przepisach jest jednym z głównych powodów, dla których otrzymaliśmy od Komisji Usług Finansowych Jamajki pismo bez zastrzeżeń i możemy kontynuować współpracę z JSE.

Cieszymy się, że możemy być częścią grupy roboczej IIROC i nie możemy się doczekać wykorzystania naszej udanej współpracy z innymi organami nadzoru papierów wartościowych w celu opracowania ram, które sprawdzą się na rynku kanadyjskim.

Jakie są inne projekty, nad którymi pracuje BlockStation?

Jest rok 2020 – nadszedł czas, aby regulowane aktywa cyfrowe stały się codzienną, powszechną rzeczywistością w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy oba rynki podjęły małe kroki, uzyskując pewien stopień licencji dla usługodawców i kilka instytucji, takich jak Fidelity czy Bakkt, pojawiło się na pierwszych stronach gazet, po prostu jeszcze nas tam nie ma.

W Blockstation uważamy, że nadszedł czas, aby wykorzystać dotychczasowe działania regulacyjne i zebrać razem uczestników branży, aby dokładnie pokazać, jak mogą wyglądać pełne ramy dla zgodnego, kompleksowego ekosystemu zasobów cyfrowych w działaniu..

W Kanadzie oznacza to pilotażowy handel aktywami cyfrowymi na żywo w celu uzupełnienia i poinformowania o wysiłkach grupy roboczej IIROC. Mogę potwierdzić, że jesteśmy już zainteresowani wieloma zmotywowanymi uczestnikami ekosystemu, w tym maklerami, giełdami, a nawet depozytariuszami, i cieszymy się, że możemy przejść dalej z pilotem na naszym własnym podwórku.

W Stanach Zjednoczonych pracujemy nad udostępnieniem całkowicie nowej usługi: kompleksowej obsługi brokera i emitenta dla STO w pełnej zgodności z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych.

Emitenci skorzystają z tych samych narzędzi do ujawniania dokumentacji, wydawania tokenów i zarządzania cyklem życia, a jednocześnie będą mogli ponownie sformatować swoje zgłoszenia dla różnych organów regulacyjnych w różnych jurysdykcjach. Jednak dla brokerów to prawdziwy przełom. Po wejściu na pokład uzyskają scentralizowany dostęp do pełnej bazy danych emitentów wraz z inteligentnym mechanizmem dopasowywania profili ryzyka, który połączy ich z możliwościami, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom.

Czy jest jeszcze coś, czym chciałbyś się podzielić na temat Blockstation??

Blockstation to więcej niż firma FinTech. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zgodności, zarządzania ryzykiem i rynków kapitałowych. Zawsze myślimy o latach do przodu, aby zapewnić, że technologia dla tradycyjnych instytucji finansowych jest gotowa i czeka, kiedy przepisy wejdą w życie.

Robimy to z powodzeniem, prowadząc szeroko zakrojone i owocne dyskusje z bankami centralnymi, regulatorami, giełdami, depozytariuszami, brokerami, emitentami i inwestorami z całego świata. Te zbiorcze dane dają nam przewagę i jasną wizję, w jakim kierunku należy obrać rozwój odpowiedniej technologii we właściwym czasie.

Jesteśmy szczęśliwi, że mamy wspaniały zespół z odpowiednim doświadczeniem do realizacji naszych obecnych i przyszłych celów i nie możemy się doczekać świetlanego roku 2020 Stacja blokowa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map