Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych we współpracy z MIT przy opracowywaniu CBDC (dolara cyfrowego)

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych właśnie tak ujawnione nowe informacje na temat stanowiska wobec CBDC.

W ciągu ostatniego roku wiele krajów na całym świecie ogłosiło swoje zamiary prowadzenia badań i ostatecznie uruchomienia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Powody są różne, ale zwykle sprowadzają się do kilku kluczowych czynników, do których należą:

Zwiększyć efektywność – Zmniejszone koszty dzięki szybkim czasom rozliczeń

Ogranicz oszustwa / nielegalną działalność – KYC / AML

Bądź bardziej przejrzysty — Historie transakcji oparte na księdze

Jeśli te powody nie były wystarczającym uzasadnieniem dla rozważenia użycia CBDC, uderzył COVID i zwrócił uwagę na poważny brak związany z obecnym FIAT.

Fiat rozsiewa zarazki – W Chinach i USA zdarzały się przypadki, w których prawny środek płatniczy został wycofany z obiegu, co wymagało odkażenia.

Cyfrowy dolar

Zanim przejdziemy dalej, każdy powinien zrozumieć, czym jest CBDC na podstawowym poziomie. Jak sama nazwa wskazuje, CBDC jest cyfrową walutą, która została wyemitowana przez bank centralny danego kraju. W Stanach Zjednoczonych przyszły CBDC jest powszechnie nazywany „cyfrowym dolarem”.

Te waluty cyfrowe są zasadniczo wariantem obecnych walut opartych na łańcuchu bloków, takich jak dolar. Dzięki wykorzystaniu blockchain i istnieniu jako wirtualny zasób, CBDC są łatwiejsze do kontrolowania, monitorowania i przeprowadzania transakcji.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co sprawia, że ​​CBDC działa, niedawno przyjrzeliśmy się bliżej ich wewnętrznemu działaniu, TUTAJ.

Lata tworzenia

Ze zwiększoną uwagą poświęconą CBDC, gubernator Rezerwy Federalnej Lael Brainard poświęcił trochę czasu, aby zająć się ich rozwojem w niedawnym przemówienie.

„Od kilku lat prowadzimy własne eksperymenty, między innymi za pomocą laboratorium technologicznego zarządu, które buduje i testuje szereg platform rozproszonych rejestrów, aby zrozumieć ich potencjalne możliwości i ryzyko”. 


Chociaż Fed mógł milczeć w ciągu ostatnich kilku lat na temat swoich planów dotyczących cyfrowego dolara, obiecuje usłyszeć, że był zajęty za kulisami. Wielu obawiało się, że Fed pozostanie w tyle za innymi krajami w rozwoju takiego produktu. Gubernator Brainard rozwiał te obawy, stwierdzając,

„Biorąc pod uwagę ważną rolę dolara, konieczne jest, aby Rezerwa Federalna pozostała na granicy badań i rozwoju polityki w zakresie walut cyfrowych banków centralnych… Podobnie jak inne banki centralne, nadal oceniamy możliwości i wyzwania, a także wykorzystanie Przypadki na walutę cyfrową jako uzupełnienie gotówki i innych opcji płatności ”.

Dlaczego warto opracowywać CBDC?

Teraz, gdy wiemy, że rozwój jest w toku i trwa od jakiegoś czasu, co za tym uzasadniają federalni?

Chociaż wielu zdaje sobie sprawę z potencjalnych korzyści płynących z CBDC, gubernator Brainard wskazał w szczególności kilka powodów, które kierowały działaniami Fed. Obejmują one:

COVID 19 – To było szeroko nagłaśniane podczas pandemii, której doświadczyły miliony obywateli USA znaczne opóźnienia otrzymując bodźce kontrolne. Fed uważnie obserwował nawyki wydawania i na podstawie tego, co widzi, są to oczywiście pieniądze, które są potrzebne, ale nie są wydawane w efektywny sposób. Gubernator Brainard podkreślił tę kwestię, stwierdzając: „Kryzys COVID-19 jest dramatycznym przypomnieniem znaczenia odpornej i zaufanej infrastruktury płatności, która jest dostępna dla wszystkich Amerykanów”

Bitcoin i Libra – Od czasu premiery w 2009 roku Bitcoin był aktywem dzielącym. Niektórzy postrzegają to jako walutę przyszłości, inni jako zamiennik złota, a nawet ci, którzy nadal wierzą, że pęknie w spektakularny sposób. Niezależnie od losu Bitcoina, ideologie, które go napędzają i możliwości, które zademonstrował, urzekły wielu. Oprócz zwykłego przyciągania uwagi, Bitcoin dostarczył potencjalnego planu tego, jak powinna wyglądać przyszła waluta. Kraje nie muszą już obawiać się, że tylko inne narody przeskoczą swój status, ale potencjalne przesunięcie władzy w kierunku autonomicznych i zdecentralizowanych protokołów, takich jak Bitcoin. Gubernator Brainard zwrócił szczególną uwagę na problemy i pytania związane z rozwojem walut cyfrowych, stwierdzając: „Wprowadzenie Bitcoina i późniejsze pojawienie się stablecoinów o potencjalnym zasięgu globalnym, takich jak Libra Facebooka, wywołało fundamentalne pytania dotyczące zabezpieczeń prawnych i regulacyjnych, stabilności finansowej, oraz rola waluty w społeczeństwie. Perspektywa ta nasiliła apele CBDC do utrzymania suwerennej waluty jako kotwicy krajowych systemów płatniczych ”.

Chiny – Pomimo wielu krajów rozwijających się CBDC, jedynym krajem, który został konkretnie wymieniony w przemówieniu gubernatora Brainarda, były Chiny – jakkolwiek krótkie. Zauważono, że „Chiny szybko posunęły się naprzód ze swoją wersją CBDC”. Ponieważ Chiny nadal rosną i stają się jeszcze większym światowym supermocarstwem, konieczne jest, aby Stany Zjednoczone dotrzymały kroku takim postępom technologicznym, jeśli mają utrzymać się na pierwszym miejscu..

Wspólny wysiłek

Oprócz omówienia przeszłych i obecnych wysiłków związanych z CBDC, Fed również ogłosił nowa współpraca z Massachusetts Institute of Technology (MIT).

„… Bank Rezerwy Federalnej w Bostonie współpracuje z naukowcami z Massachusetts Institute of Technology nad wieloletnimi wysiłkami zmierzającymi do zbudowania hipotetycznej waluty cyfrowej zorientowanej na wykorzystanie przez banki centralne. Ten projekt badawczy ma na celu wsparcie szerszych wysiłków Rady w ocenie bezpieczeństwa i wydajności systemów waluty cyfrowej banku centralnego. Projekt skupia się wyłącznie na zrozumieniu możliwości i ograniczeń odpowiednich technologii, a nie służy jako prototyp cyfrowej waluty emitowanej przez Rezerwę Federalną lub rozwiązuje szeroko zakrojone kwestie polityczne związane z jej potencjalną emisją ”.

MIT od dawna jest kojarzony z przedsięwzięciami opartymi na blockchain i jest idealnie przygotowany do takiej współpracy. W rzeczywistości, ten wieloletni wysiłek badawczy będzie kierowany przez „inicjatywa waluty cyfrowej”- program skonstruowany tak, aby rozwijać zarówno zrozumienie, jak i praktyczne zastosowania technologii blockchain.

Massachusetts Institute of Technology (MIT)

MIT to światowej sławy uniwersytet badawczy z siedzibą w Bostonie w stanie Massachusetts. Uniwersytet został założony w 1861 roku i trwa do dziś, koncentrując się na takich dziedzinach, jak nauka i technologia.

Operacje na MIT są obecnie nadzorowane przez Prezydenta, L. Rafaela Reefa.

Rezerwa Federalna

Rezerwa Federalna „Fed” to bank centralny Stanów Zjednoczonych. Chociaż role i obowiązki Fed są ogromne, wszystkie koncentrują się wokół zapewnienia / ułatwiania zdrowej gospodarki.

Operacje są nadzorowane przez Radę Gubernatorów, której prezesem jest obecnie gubernator Brainard.

Co to jest Fed?Co to jest Fed?

Obejrzyj ten film na YouTube

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map