Strategie handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin

Zapoznanie się z najpopularniejszymi obecnie używanymi strategiami handlowymi Bitcoin Futures może być inteligentnym sposobem na poprawę pozycji i ogólnego poziomu umiejętności kryptowalut. Doświadczeni inwestorzy rozumieją, że nikt nie jest w stanie przewidzieć ze stuprocentową dokładnością zwrotów, jakie przyjmie rynek. Istnieją jednak pewne metody, których używają handlowcy, aby zmniejszyć swoje ryzyko i zwiększyć swoje zyski.

Każdy trader potrzebuje jakiegoś planu. Ta strategia zawiera mapę drogową, która pomoże Ci zachować konsekwencję. Strategia handlowa pomaga oddzielić decyzje inwestycyjne od emocji. Ten plan pomoże Ci zdecydować, kiedy wchodzić i wychodzić z transakcji. Pomoże Ci również rozpoznać możliwości, takie jak pojawiające się trendy.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​kontrakty terminowe na Bitcoin są zdecydowanie najczęściej wymienianymi instrumentami pochodnymi na kryptowaluty. W związku z tym na rynku jest więcej płynności niż kiedykolwiek. Ponadto wiele platform oferuje teraz opcje handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin.

Czym są kontrakty terminowe na Bitcoin?

Przed rozpoczęciem handlu jakimkolwiek aktywem musisz zrozumieć jego główny cel. W przypadku Bitcoin Futures głównym celem są spekulacje rynkowe. Ta spekulacja pomaga również sterować rynkiem Bitcoin. Jeśli inwestorzy będą gromadzić kontrakty terminowe na Bitcoin z wyższymi składkami, w większości przypadków cena Bitcoin wzrośnie.

Trader spekuluje

Kiedy handlujesz kontraktami terminowymi na Bitcoin, ważne jest, abyś wykorzystał wszystkie informacje, którymi dysponujesz, aby dokonać świadomego przypuszczenia co do przyszłych ruchów rynkowych Bitcoin. Co ważne, Bitcoin Futures pozwala zarabiać nawet wtedy, gdy wartość rynkowa Bitcoin spada. Kiedy inwestorzy uważają, że zbliżający się spadek wartości Bitcoina jest nieuchronny, otworzą krótkie kontrakty. Wręcz przeciwnie, jeśli uważasz, że wartość wzrośnie w okresie obowiązywania umowy, chciałbyś otworzyć długi kontrakt.

Krótka pozycja

Skracanie aktywów jest popularną strategią używaną przez inwestorów giełdowych od dziesięcioleci. Otwierając krótką pozycję, pożyczasz Bitcoiny za pomocą lewarowanych transakcji. Następnie sprzedajesz wszystkie swoje aktywa. Gdy cena Bitcoina spadnie do z góry określonego poziomu wyjścia, odkupisz Bitcoin po niższej cenie. Następnie możesz spłacić pożyczkodawcę i zachować różnicę między ceną sprzedaży a ceną kupna jako zysk.

Długa pozycja

Długa pozycja oznacza po prostu, że chcesz zablokować Bitcoin po cenie kontraktu, ponieważ uważasz, że pod koniec umowy będzie znacznie wyższa. Otworzyłbyś kontrakt po dzisiejszej cenie na późniejszy termin. Kiedy nadejdzie data, możesz sprzedać swoje Bitcoiny i zachować zyski.

Strategia zarządzania ryzykiem

Innym popularnym zastosowaniem kontraktów terminowych Bitcoin Futures jest przez społeczność górniczą ograniczanie ryzyka związanego ze zmiennością rynku. Górnicy będą używać Bitcoin Futures, aby zablokować swoje zyski uzyskane z weryfikacji transakcji. Górnik może skorzystać z kontraktu futures, aby zagwarantować, że nie poniesie strat z powodu zmienności na rynku. Nic dziwnego, że górnicy często sprzedają swoje Bitcoiny z premią za pośrednictwem kontraktów futures.

Renomowane giełdy oferujące kontrakty terminowe


Najlepsze giełdy, które oferują te wyjątkowe instrumenty finansowe, obejmują Ameritrade, CME, OKCoin, BitMEX, i Huobi. Ta różnorodność zapewnia inwestorom szeroką gamę opcji kontraktowych. Co ciekawe, codziennie handluje się kontraktami Bitcoin Futures o wartości około 10 miliardów dolarów. Ta płynność bezpośrednio oznacza więcej możliwości rynkowych dla inwestorów, którzy chcą poświęcić czas na doskonalenie swoich umiejętności.

Premia

Zwykle kontrakty terminowe na Bitcoin są sprzedawane po kursie premium w porównaniu z ceną spot. Istnieje wiele przyczyn takiego zdarzenia. Głównym czynnikiem wpływającym na to są spekulacje inwestorów. Następnie mamy parytet procentowy. Jest to formuła, która reguluje relację między Bitcoinem i USD a przyszłą wartością każdego z nich na podstawie stóp pożyczki / pożyczki.

Spekulacje na rynku

Jeśli chcesz odnieść sukces jako inwestor na Bitcoin Futures, musisz udoskonalić swoje umiejętności spekulacyjne. Pierwszym krokiem w tym procesie jest obsesyjne monitorowanie ceny Bitcoina. Będziesz chciał zwrócić uwagę na cenę spot i wszelkie większe zmiany w kapitalizacji rynkowej.

Inną mądrą strategią jest obserwowanie ogólnej dynamiki rynku. Kryptomarket będzie często poruszał się w korelacji z Bitcoinem i vice versa. Jeśli zobaczysz, że cały rynek robi się zielony, istnieje duża szansa, że ​​Bitcoin podąży za resztą rynku. Dodatkowo, gdy Bitcoin księżyce, zwykle odbija się echem na całym rynku altcoinów. Ten połączony ruch nie jest gwarantowany. Kiedy Bitcoin porusza się osobno, a nawet przeciwnie, z rynku altcoinów, nazywa się to odłączeniem.

Kiedy już poczujesz aktualne ruchy rynkowe Bitcoin i ich wpływ na ogólną dynamikę rynków kryptowalut, jesteś gotowy do zbadania czynników zewnętrznych. Na uwagę zasługują takie pozycje, jak wiadomości, relacje i kwestie regulacyjne. Warto zwrócić uwagę na wszelkie wiadomości, które mogą poprawić lub opóźnić przyjęcie Bitcoina na dużą skalę. Co najważniejsze, największy wpływ na cenę tego aktywa mogą mieć informacje regulacyjne. Twoim zadaniem jest zebranie tych wiadomości i założenie ich wpływu na sieć.

Wykształcone prognozy cen

Ta strategia będzie wymagała późniejszego oszacowania wartości Bitcoina. Musisz także określić, kiedy będzie najlepszy czas na wyjście z inwestycji. Twoja strategia wyjścia powinna obejmować oba scenariusze. Chcesz wiedzieć, kiedy wypłacić swoje zyski. Musisz także wiedzieć, kiedy wyjść z rynku i ograniczyć straty. Pamiętaj, że Bitcoin nadal podlega dużej zmienności, a jego wartość rynkowa może gwałtownie wzrosnąć lub spaść. W rezultacie Bitcoin okazał się historycznie trudny do przewidzenia.

Dodatkowo, względna nowość całej branży pozostawia inwestorom brak wiarygodnego porównywarki. Produkty porównywalne to inne sytuacje rynkowe lub aktywa, które bardzo przypominają te, o których mowa. W przypadku tradycyjnych aktywów badanie ruchów blisko powiązanych aktywów może pomóc w uzyskaniu dodatkowego wglądu w potencjalny rozwój w przyszłości.

Notowania kontraktów terminowych na Bitcoin za pośrednictwem CME Group

Notowania kontraktów terminowych na Bitcoin za pośrednictwem CME Group

Dobra wiadomość jest taka, że ​​kontrakty terminowe na Bitcoin zwykle składają się z kontraktów z dłuższymi okresami czasu, a Bitcoin udowodnił, że ma tendencję do wzrostu wartości w czasie. Ogólnie rzecz biorąc, Bitcoin doświadczył prawie 9 lat wzrostu wartości rynkowej przed poważnymi korektami w latach 2018-2019. Kiedy aktywa nieustannie doświadczają ceny futures, która jest wyższa od ceny spot, jest to stan contango.

Dwa rodzaje kontraktów terminowych na Bitcoin

Obecnie dla inwestorów dostępne są dwa główne style kontraktów terminowych Bitcoin Futures – kontrakty terminowe o stałym terminie zapadalności i kontrakty wieczyste. Umowy te mają wiele cech wspólnych, z głównymi różnicami pojawiającymi się w formie opłat:

Kontrakty terminowe o stałym terminie zapadalności

W kontrakcie terminowym na Bitcoin Futures o ustalonym terminie zapadalności płacisz z góry określoną premię, gdy otwierasz pozycję. Możesz również uiścić opłatę po wygaśnięciu umowy.

Umowy wieczyste

Umowy wieczyste oferują inną strukturę wynagrodzeń. Płacisz zmienną stawkę. Ta stawka zmienia się około cztery razy dziennie lub co osiem godzin.

Handel w różnych warunkach rynkowych

Dobrą rzeczą w handlu na Bitcoin Futures jest to, że jeśli zostanie to zrobione poprawnie, jest miejsce na zysk zarówno w scenariuszu byka, jak i bessy. Ważne jest, aby zrozumieć kontrast między tymi dwoma rynkami i jak powinien on korelować z twoją ogólną strategią handlową.

Hossa

Podczas hossy inwestorzy będą otwierać długie pozycje i przeczekać swoje zyski. Ponieważ kontrakty futures mają tendencję do handlu po wyższej wartości niż cena spot, byki mogą przynosić wyższe premie na rynku. Te rosnące ceny są bezpośrednim skutkiem przygotowania inwestorów do przewidywanego wzrostu wartości rynkowej.

Bear Market

I odwrotnie, rynki spadkowe tworzą scenariusz, w którym kontrakty futures mogą handlować po niższej wartości niż cena spot aktywów. Te spadki cen są wynikiem dążenia inwestorów do zachowania kapitału i zmiany pozycji na przyszłe ruchy.

Uwagi dotyczące wygaśnięcia

Standard branżowy umieszcza większość dat wygaśnięcia kontraktów futures w ostatni piątek miesiąca. Umowy te obejmują zarówno umowy miesięczne, jak i kwartalne. Znajomość tych informacji może pomóc w dostosowaniu strategii inwestycyjnej do nadchodzących zmian w branży.

Struktury płatności Bitcoin Futures

Obecnie najpopularniejsze giełdy oferujące Bitcoin Futures opierają się na dwóch głównych strukturach płatności. Pierwsza opcja to odwrotna struktura wynagrodzeń. W tym scenariuszu wystawiasz BTC jako zabezpieczenie swojej umowy inwestycyjnej. Drugi styl struktury płatności nazywany jest liniową strukturą płatności. Główny kontrast polega na tym, że liniowe kontrakty futures wymagają dokonywania płatności bezpośrednio w USDT.

Co ciekawe, w ostatnich 2 latach pojawiły się również hybrydowe strategie płatności. Umowy te zapewniają inwestorom nieco większą elastyczność w zakresie rodzajów płatności. Możesz nawet wybrać różne waluty, aby otrzymać swoje zyski. Ten scenariusz przynosi korzyści inwestorom, którzy mogą wymagać pewnych zysków wypłaconych w USD, podczas gdy inni pozostają w kryptowalutach.

Handel arbitrażowy

Istnieją również możliwości uzyskania zysków z różnic cenowych między wymianami w czasie trwania umowy. Traderzy często używają tego spreadu, który jest również znany jako „podstawa” do uzyskania szybkich zysków. Co ważne, ta strategia wymaga arbitrażu. Arbitraż to jedna z najstarszych form handlu znanych człowiekowi. Arbitraż bitcoinowy ma miejsce, gdy inwestor angażuje się w jednoczesny kupno i sprzedaż Bitcoinów na różnych rynkach lub w formie instrumentów pochodnych w celu wykorzystania nieefektywności cenowej pomiędzy platformami posiadającymi te same aktywa. Arbitraż jest możliwy, gdy tylko zauważysz:

  • Te same aktywa są sprzedawane po różnych cenach na różnych rynkach
  • Dwa aktywa o tym samym przepływie pieniężnym nie są sprzedawane po tej samej cenie
  • Gdy zasób ma przewidywaną przyszłą cenę, ale nie jest sprzedawany po tej cenie

Najwcześniejsze formy arbitrażu polegają po prostu na zakupie aktywów w jednej lokalizacji i przeniesieniu do innej lokalizacji i sprzedaży z zyskiem. Obecnie ci, którzy mieszkają w pobliżu przejścia granicznego, mają wyjątkową możliwość uczestniczenia w tego rodzaju handlu. Na szczęście zasoby cyfrowe dają nam możliwość handlu tak, jakbyśmy znajdowali się w dowolnym miejscu na świecie.

Handel arbitrażowymi towarami z prawdziwego świata

Arbitrażowy handel towarami tradycyjnymi

Skupiać

Jeśli chodzi konkretnie o arbitraż kryptowalut, należy rozważyć kilka innych kwestii. Po pierwsze, chcesz szukać niskich opłat transakcyjnych, aby mieć pewność, że Twoje zyski nie zostaną pochłonięte przez transakcję. Następnie musisz wziąć pod uwagę prędkość, z jaką przenoszone są twoje aktywa. W przypadku kontraktów terminowych na Bitcoin czasy wymiany różnią się znacznie w zależności od używanej platformy. Na koniec potrzebujesz zasobu o dużej objętości. Na szczęście kontrakty terminowe na Bitcoin często zapewniają wszystkie trzy z tych scenariuszy.

Strategie handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin

Teraz, gdy masz lepsze zrozumienie niektórych podstaw handlu na Bitcoin Futures, jesteś gotowy, aby dowiedzieć się o trzech głównych strategiach handlowych stosowanych obecnie przez inwestorów. Wspaniałą wiadomością jest to, że techniki te mogą być stosowane na prawie każdej klasie aktywów, która oferuje kontrakty terminowe. Dwie główne techniki to:

  • Arbitraż kontraktów terminowych typu cash-and-Carry
  • Arbitraż premium między giełdami

Arbitraż Premium Cash and Carry

Strategia handlowa kontraktami futures Cash-and-Carry jest najpopularniejsza na rynku z wielu powodów. Jego popularność wynika przede wszystkim z neutralności rynkowej. Jeśli zostanie wykonana prawidłowo, strategia cash-and-carry minimalizuje ryzyko dla inwestora. To zmniejszenie narażenia na ryzyko wynika ze sposobu, w jaki ta technika przewiduje wszelkie zmiany na rynku. Głównym celem tej techniki jest wykorzystanie nieefektywności cenowej w cenie spot

Podstawy arbitrażu typu cash-and-Carry-Arbitrage

Pierwszym krokiem w podstawowym arbitrażu typu cash and carry jest ocena rynku. Będziesz musiał uważnie monitorować procentową różnicę między aktualną ceną spot Bitcoin a ceną kontraktów Bitcoin Futures. Zacznij codziennie notować procent ceny o określonej porze dnia. Te dane pozwolą ci skompilować lepszą świadomość korelacji dwóch punktów cenowych.

Następnie arbiter Bitcoin Futures dokonałby dwóch zakupów. Pierwszym zakupem byłaby długa pozycja w Bitcoinie. Co ważne, jest to bezpośrednia inwestycja w Bitcoin. Inwestor otworzyłby wówczas krótki kontrakt futures na Bitcoin w tym samym czasie i na tę samą kwotę. Krytycznie rzecz biorąc, ten kontrakt musi mieć cenę uznaną przez inwestora za wysoką.

Zmienność

W większości przypadków zauważysz, że kontrakty futures charakteryzują się większą zmiennością cen niż bezpośrednio Bitcoin. Zwykle handlują również za znacznie wyższą wartość. Istnieją jednak przypadki, w których kontrakty futures również spadają poniżej ceny spot. Będziesz musiał użyć swojego wykresu, aby określić, kiedy cena kontraktu futures oddzieli się od ceny spot.

Po wygaśnięciu umowy inwestor wypełnia swoje zobowiązania, korzystając z pierwotnie zakupionego Bitcoina. Różnica między aktualną ceną spot Bitcoina a kosztem kontraktu futures to zysk. Taka możliwość występuje zawsze, gdy wpływ z krótkiej pozycji futures przewyższa koszt nabycia i koszty bilansowe w przypadku długiej pozycji aktywów.

Nie jest to pełny dowód

Prawdą jest, że metoda cash-and-carry ogranicza ryzyko w pewnych warunkach rynkowych. Jednak ta strategia nie może nic zrobić, aby wzmocnić wzrost kosztów transportu. Będziesz chciał monitorować swoje opłaty i inne czynniki, takie jak koszty marży. Wszystkie te elementy mogą z czasem sumować się i zmniejszać zyski.

Arbitraż premium między giełdami

W strategii inwestycyjnej między giełdami chcesz czerpać zyski ze zmienności cen kontraktów futures z jednej platformy na drugą. Jest wiele sposobów wykonania tego zadania. Najprostszą formą jest znalezienie luk cenowych na Bitcoin futures między platformami i handel aktywami między nimi, aby zarobić. Chociaż może się to wydawać uproszczone, istnieje kilka dodatkowych zagrożeń, których należy unikać.

Nieefektywność cen kontraktów terminowych na Bitcoin między giełdami - Bitcoinfuturesinfo.com

Nieefektywność cen kontraktów terminowych na Bitcoin między giełdami – Bitcoinfuturesinfo.com

Jedną z pierwszych rzeczy, które chcesz zbadać, są pary handlowe oferowane przez platformy. Może się okazać, że pewna para handlowa Bitcoin jest zawyżona w porównaniu z konkurencją. Niektórzy inwestorzy mogą nawet zdecydować się na zbadanie trzech par handlowych pod kątem nieefektywności. Technika ta nazywana jest arbitrażem trójkątnym wewnątrz wymiany.

Automatyzacja

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele Dappów i botów, które mogą pomóc w uproszczeniu tego procesu. Ponadto handlowcy często tworzą niestandardowe skrypty, aby monitorować wartość aktywów na różnych platformach. Zdarzają się nawet przypadki, gdy programiści automatyzują cały proces w ciągu dnia. W ten sposób mogą powoli gromadzić niewielkie zyski podczas swojej działalności handlowej.

Ryzyka arbitrażowe między giełdami

W takiej sytuacji należy zwrócić szczególną uwagę na płynność danych aktywów, opłaty transakcyjne i czas transferu. Arbitraż między giełdami jest operacją wymagającą dużej ilości czasu, która może zostać zrujnowana, jeśli wysłany zasób potrzebuje godzin, aby dotrzeć do innej giełdy. Możesz monitorować stawkę opłat Bitcoin i wolumen obrotu, aby poznać przybliżony czas oczekiwania na transakcję, czas i opłaty. Upewnij się również, że na giełdzie nie występują opóźnienia w wpłatach lub wypłatach. Wszystkie te scenariusze mogą sprawić, że przegapisz wąskie okno czasowe, które musisz wykonać, aby zakończyć transakcję arbitrażową.

Podsumowanie – Handel kontraktami terminowymi na Bitcoin

Handel kontraktami terminowymi na Bitcoin to delikatny proces, którego opanowanie wymaga czasu. Wspaniałą wiadomością jest to, że po opracowaniu niezawodnej strategii handlowej do naśladowania, możesz po prostu uruchomić swój pojazd inwestycyjny i natychmiast zacząć zdobywać doświadczenie. Kluczem do sukcesu jest umiejętność oceny rynku bitcoinów i spekulacji na temat przyszłej ceny tego zasobu cyfrowego. Na szczęście jesteś teraz uzbrojony w najpopularniejsze strategie handlu kontraktami futures na rynku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map