14 prostych powodów, dla których warto korzystać z Bitcoin i innych kryptowalut

Bitcoiny zawładnęły wyobraźnią zarówno młodych, jak i starszych. Nic takiego jak bitcoin nigdy nie istniało w annałach historii. Może pobudzać pasje zarówno u swoich entuzjastów, jak i cyników.

Dlaczego warto korzystać z Bitcoin?

Ale po co używać bitcoinów? Dobrze? Czy istnieją korzyści związane z bitcoinami, które wymykają się wszystkim innym walutom emitowanym przez rząd? Faktycznie, dlaczego bitcoin rośnie? Nie denerwować! Pod koniec tego artykułu omówimy większość ważniejszych powodów, dla których Ty, ja i dosłownie każdy może odnieść korzyści z używania ogólnie kryptowalut, aw szczególności bitcoinów.

1. Jest alternatywą dla waluty Fiat

Waluta fiat to każdy pieniądz uważany przez rząd za prawny środek płatniczy. Ponieważ waluta fiducjarna jest emitowana i kontrolowana przez państwo, podlega kaprysom rządu. Na przykład, rząd może zdecydować się na dewaluację swojej waluty aby, powiedzmy, uzyskać przewagę konkurencyjną w handlu zagranicznym.

Dewaluacja może być dobra dla całej gospodarki, ale ma to negatywny wpływ na ludzi takich jak ty i ja, ponieważ nasze oszczędności są mniej warte niż przed dewaluacją. Od Bitcoin nie podlega kontroli rządu, nie może zostać zdewaluowany dekretem rządu.

2. Cyfrowa waluta dla społeczeństwa cyfrowego

Chociaż pieniądz konwencjonalny jest w pewnym stopniu również cyfrowy, pomyśl o bankowości internetowej i kartach kredytowych. Kluczowa różnica polega na tym bankowość internetowa to usługa świadczona przez podmiot nastawiony na zysk, który zarabia na naszych transakcjach.

Z drugiej strony bitcoiny są z natury cyfrową formą waluty można przekształcić w fizyczne pieniądze za pośrednictwem portfele papierowe. Nie dotyczy to jednak podmiotów nastawionych na zysk, które próbują zarobić na każdej rzeczy, którą robimy z naszymi pieniędzmi.

3. Unikanie nadmiernego zasięgu rządu

Jak wspomniałem wcześniej, Bitcoin nie jest kolejnym narzędziem rządu do sprawowania kontroli. To naprawdę nasze pieniądze. Rządy nie mogą zamrozić naszych portfeli bitcoin, tak jak w przypadku kont bankowych.

one nie może powstrzymać nas przed przepływem pieniędzy przez granice państwowe jak w przypadku kontroli kapitału.

4. Idealny do zakupów online

Przyzwyczailiśmy się do korzystania z internetu przez większość naszych podstawowych zakupów. Ale z jakiegoś powodu konwencjonalny system pieniądza ani trochę się nie zmienił. Jeśli chcę coś kupić w internecie, Muszę podać sprzedawcy informacje o mojej karcie kredytowej. Wydaje się to trochę śmieszne, prawda? Z bitcoinami możemy po prostu wysyłać pieniądze bez podawania jakichkolwiek danych osobowych.

Rosnące trendy w korzystaniu z Bitcoinów i innych kryptowalut


Wykres cen przedstawiający historyczne wyniki bitcoina

5. Koszt, opłaty i prowizje

Koszt transakcji z bitcoinami jest znikomy w porównaniu z innymi formami płatności online. Koszt przenoszenia bitcoinów jest zaskakująco tani. Nawet jeśli w grę wchodzi procesor płatności, taki jak BitPay, nadal jest tańsze niż jakakolwiek firma kredytowa lub podmiot przetwarzający płatności.

Według Opłaty za Bitcoin Coin, każda pojedyncza transakcja bitcoin ma średni koszt 0,001 bitcoina. Nazywa się to opłatami górniczymi, które są płacone górnikom za uwierzytelnienie transakcji. Pomoc z opłaty górniczej, jeśli zaangażowany jest procesor płatności będzie również opłata transakcyjna w wysokości około 1% całkowitej kwoty.

Myślisz o zakupie Bitcoina? Sprawdź to zalecane giełda kryptowalut

6. Brak opłaty zwrotnej

Nie ma obciążeń zwrotnych za bitcoiny. To jest zdecydowanie jeden z najbardziej atrakcyjna funkcja dla firm korzystających z transakcji online. Po dokonaniu zakupu klient nie może po prostu dokonać obciążenia zwrotnego, co wiąże się z żmudnym procesem mediacji.

Pieter Wuille | Programista Bitcoin Core

  Pieter Wuille 

 Programista Bitcoin Core

quote-left

Myślę, że Bitcoin oferuje możliwości, na które nie pozwala żadna inna waluta. Na przykład możliwość wydania monety, która ma miejsce tylko wtedy, gdy dwie oddzielne strony zgadzają się wydać monetę; z osobą trzecią, która nie mogła uciec z samą monetą.

7. Fantastyczna inwestycja

Bitcoin od wielu lat jest uznawany za jedną z najlepszych inwestycji. Ponieważ bitcoin ma ograniczoną podaż, która stale spada, a jednocześnie jego popyt stale rośnie, jego cena naturalnie rośnie.

Na przykład bitcoin był wart około 1000 USD na początku 2017 r. Od listopada 2017 r. Bitcoin jest wart 6 200 USD, co stanowi zysk w wysokości około 500% dla tych, którzy zainwestowali w bitcoiny na początku roku. Ponieważ bitcoin jest wciąż w powijakach, wciąż rośnie w szybkim tempie. Pomimo dużej zmienności związanej z każdym nowym aktywem, który można zainwestować, jest on oferują ogromne możliwości inwestycyjne i jest jedną z odpowiedzi na pytanie, dlaczego bitcoin rośnie.

Rosnące trendy w korzystaniu z Bitcoinów i innych kryptowalut

Wykres cen przedstawiający historyczne wyniki bitcoina

Czytać:Masternodes: prawdziwy sposób na uzyskanie pasywnego dochodu z kryptowalut

8. Nie do zdobycia bezpieczeństwo

Ponieważ bitcoin jest zdecentralizowanym systemem pieniądza, sam system nim jest praktycznie niemożliwe do zhakowania w. Każda transakcja jest indywidualnie walidowana, weryfikowana i zapisywana w stałej księdze, co zapewnia absolutne bezpieczeństwo każdej transakcji.

Niezniszczalne funkcje bezpieczeństwa w Bitcoinach

Niezniszczalne funkcje bezpieczeństwa

9. Bezpieczeństwo informacji o płatnościach

Większość z was powinna była słyszeć o bezpieczeństwie naruszenie w Equifax, agencja informacji kredytowej. Wyobraź sobie, że agencja sporządzająca sprawozdania kredytowe nie może chronić swoich konsumentów ważnych informacji, jak możemy oczekiwać, że sprzedawcy będą chronić nasze informacje dotyczące płatności, takie jak dane karty kredytowej.

A Equifax to tylko jedno z niezliczonych takich naruszeń cybernetycznych, gdzie skradziono nasze informacje o płatności. Taka kradzież informacji o płatnościach jest niemożliwa w przypadku bitcoinów, ponieważ nie musimy podawać naszych danych płatniczych, aby zapłacić za nasze zakupy.

 Ben Bernanke 

 Prezes Rezerwy Federalnej

quote-left

[Waluty wirtualne] mogą stanowić długoterminową obietnicę, zwłaszcza jeśli innowacje promują szybszy, bezpieczniejszy i wydajniejszy system płatności.

10. Użycie Bitcoin jest pseudoanonimowe

Oprócz bezpieczeństwa związanego z używaniem bitcoinów, Bitcoin zapewnia pewien stopień anonimowości, którego nie mogą zaoferować nawet banki. Głównym powodem jest to, że banki są prawnie zobowiązane do zbierania informacji o posiadaczach depozytów i składania sprawozdań rządowi.

Z drugiej strony korzystanie z Bitcoin nie wymaga nawet dowodu tożsamości. Każdy ma unikalne adresy kluczy, które nie są powiązane z żadnym rodzajem identyfikatorów osobistych. Co ciekawe, mimo że każda transakcja jest zapisywana na blockchainie, blockchain nie agreguje wszystkich swoich informacji, po prostu to rejestruje.

11. Szybko działa jak błyskawica

Jeśli chodzi o szybkość, należy uważać na pewne niuanse. Transakcja bitcoin może zająć od dziesięciu minut do kilku godzin, w zależności od kilku czynników. Ale najważniejsze jest to, że możemy wysyłać pieniądze na całym świecie w tych samych ramach czasowych, co w przypadku transakcji lokalnych w przeciwieństwie do przelewów międzynarodowych lub czeków bankowych, których rozliczenie może zająć od trzech do pięciu dni.

 Marc Andreessen 

 Venture Capitalist, założyciel

Netscape, 5 stycznia 2015 r

quote-left

W naszej firmie venture nadal obserwujemy eskalację strumienia fascynujących nowych zastosowań Bitcoinów i aplikacji od przedsiębiorców.

12. Nie podlega erozji skutków inflacji

Inflacja ma tendencję do skradania się do nas. To powoli spada wartość naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Zasadniczo powoli zjada prawdziwą wartość naszych pieniędzy, nie dotykając ich absolutnej ilości, dlatego inflacja może być tak zwodnicza i niebezpieczna. Z drugiej strony Bitcoin ma charakter deflacyjny, co oznacza, że ​​zamiast tego nie traci na wartości z biegiem czasu zyskuje na wartości.

Ponieważ bitcoin nie podlega kontroli rządu, nie może zostać zdewaluowany dekretem rządowym.

13. Zapewnia bezpieczeństwo w niestabilnej gospodarce światowej

Pomyśl. Nie cofaj się zbyt daleko. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat było tyle kryzysów finansowych i gospodarczych, że to oszałamiające. Po światowych kryzysach lat 2007-08, widzieliśmy Kryzys w strefie euro, kryzys zadłużenia Grecji, kryzysy bankowe we Włoszech.

Gospodarka światowa, pomimo powolnego wzrostu, jest na słabej pozycji a ponieważ bitcoiny nie są skorelowane z jedną gospodarką, jest to plik doskonały sposób na złagodzenie niektórych zagrożeń związanych z kryzysem gospodarczym. 

14. Korzystanie z Bitcoin rośnie

Rosnąca popularność i wykorzystanie bitcoinów

Rosnąca popularność i wykorzystanie bitcoinów

Użycie Bitcoina stale rośnie. Rośnie liczba firm akceptujących bitcoiny jako formę płatności. Rośnie również liczba użytkowników bitcoinów. Rośnie również jego wykorzystanie jako sposobu przesyłania pieniędzy za granicę. Bitcoin zyskuje na popularności i nie ma lepszego czasu na inwestowanie w bitcoiny. To również odpowiada na pytanie, dlaczego bitcoin rośnie.

Masz to. 14 prostych powodów, dla których wszyscy powinniśmy używać bitcoinów. Oczywiście używanie bitcoinów nie oznacza przeklinania konwencjonalnych pieniędzy. Oznacza to po prostu, że po raz pierwszy mamy możliwość wyboru naszej waluty. Użyj waluty, która naszym zdaniem przyniesie nam korzyści w konkretnej sytuacji.

Wcześniejsze

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map