Bitcoin Byczy trójkąt z powodzeniem tworzy się, handlowcy mogą spodziewać się większego odbicia, jeśli cena przekroczy 6800 USD: rynek kryptowalut codziennie

Rynki kryptowalut odnotowują dziś duże odbicie, 20 marca, a większość najlepszych monet zyskuje ponad 20 procent w ciągu dnia.

Bitcoin (BTC), najpopularniejsza kryptowaluta, był w stanie wczoraj, 19 marca, przebić granicę 6000 USD. Moneta przebiła się następnie do poziomu 6500-6800 USD, gdzie jest mocno umiejscowiony w czasie prasy, zwiększając się o prawie 24 procent w ciągu dnia.

Druga co do wielkości moneta, Ether (ETH), zyskała 23 procent w ciągu ostatnich 24 godzin, zbliżając się do poziomu 150 USD.

Ripple XRP odnotował nieco mniejszy wzrost w ciągu dnia, o około 16 procent do poziomu 0,172 USD.

Bitcoin przebija się przez górną krawędź byczego trójkąta

Wykres 1H Dane BTC / USD Perpetual Swap. Źródło: OKEx.com

Po przełamaniu byczego trójkąta cena Bitcoina została wsparta przez górną krawędź trójkąta. Zgodnie z wczorajszą prognozą zespołu analitycznego OKEx, ten ruch może być czynnikiem decydującym o początku odreagowania. Kiedy wybiciu towarzyszą zwiększone wolumeny zakupów, może to być kolejnym czynnikiem zapewniającym, że wybicie jest prawdziwe.

Jak widzimy dzisiaj, dzisiejszego ranka trend umocnił się na krótki okres, po czym wolumen wzrósł do średniego poziomu, a cena bezpośrednio przekroczyła 6500 USD. Oznacza to, że nastroje na rynku się ocieplają, a nastroje optymistyczne ożywają.

Jednak obszar między 6500 a 6800 USD jest nadal obszarem o twardym oporze, ponieważ pod koniec 2019 r. Znajdował się na dnie. Przekroczenie poziomu 6800 USD może umożliwić przetestowanie 7000 USD lub inwestorzy powinni poczekać na wycofanie i wejść.

Jeśli uparty atak jest silny, to cofnięcie może być wspierane przez 6500 USD lub spadnie do 6000 USD, aby znaleźć wsparcie.

Jak widać na 1-dniowym wykresie ruchomym Bitcoina powyżej, ruchoma trasa osiąga znaczący punkt. Patrząc na wykres, widzimy, że byki i niedźwiedzie walczą o blisko 6800 $.

Jeśli cena może mocno przekroczyć 6800 USD w ten weekend, możliwy jest powrót do 7000 USD, jak pokazano powyżej w warunku 1, a 4000-5000 USD będzie dolnym punktem poprzedniego etapu dumpingu.

W przeciwnym razie dzisiejsze odbicie może być po prostu pułapką dla dużych wielorybów, aby przyciągnąć byki. Gdy osiągną wystarczający zysk, może się zdarzyć kolejne duże wydarzenie sprzedażowe, jak pokazano na powyższym wykresie w warunku 2. Następnie dzienny trend może utworzyć podwójne dno, a następnie odbić..

Dzienny wolumen zakupów nie jest obecnie wystarczający, aby pchnąć wyżej, więc inwestorzy powinni skupić się na zmianach na rynku w nocy. Ryzyko spadku cen wzrośnie, jeśli wolumen pozostanie na tym stosunkowo normalnym poziomie. Linie MACD prawie tworzą złoty krzyż, możliwość pompowania jest duża.

Poziomy oporu i wsparcia

 • Krótkoterminowy opór: 6800 USD
 • Średnioterminowy opór: 7050 USD
 • Wsparcie krótkoterminowe: 6500 USD
 • Wsparcie średnioterminowe: 6000 USD

ETH widzi jeszcze bardziej bycze nastroje niż BTC

Dane dotyczące 1H ETH / USD Perpetual Swap. Źródło: OKEx.com


W porównaniu z BTC, bycza siła ETH jest jeszcze silniejsza. Po przełamaniu górnej krawędzi cena bezpośrednio dotknęła 140 USD, a następnie przeszła do krótkiej konsolidacji, gdzie dno zostało wsparte przez 134 USD..

Kilka godzin temu trend przełamał kiedyś 145 USD, a teraz jest tłumiony o 155 USD – ponieważ ta pozycja w styczniu była silnym wsparciem, teraz zmieni się w twardy opór.

Inwestorzy powinni zwrócić uwagę na kilka ważnych pozycji w weekend, aby ocenić, czy ta pompa może kontynuować. Pierwsza pozycja wsparcia to około 145 USD: jeśli trend może się tutaj odbić, oznacza to, że sentyment wzrostowy jest silniejszy.

Ruch będzie słabszy, jeśli cena będzie wspierana przez drugą pozycję, czyli około 134 USD. W połączeniu z warunkami zmiany głośności nie jest trudno ocenić przyszłość.

Poziomy oporu i wsparcia

 • Krótkoterminowy opór: 125 USD
 • Średnioterminowy opór: 134 USD
 • Wsparcie krótkoterminowe: 120 USD
 • Wsparcie średnioterminowe: 116 USD

XRP widzi słabsze odbicie, opór jest silny

Dane dotyczące 1H XRP / USD Perpetual Swap. Źródło: OKEx.com

Zasięg odbicia XRP jest stosunkowo słabszy niż innych altcoinów, ponieważ cofnięcie po przełamaniu górnej krawędzi ponownie prawie spadło poniżej niej. W wyniku ocieplenia się ogólnych emocji na rynku cena ustabilizowała się i wzrosła do 0,1750 USD. W krótkim okresie trudno będzie przełamać ten silny opór.

Inwestorzy powinni zauważyć, że jeśli trend spadnie poniżej 0,1650 USD podczas cofania, oznacza to, że odbicie może nie mieć wystarczającej ilości energii, aby pompować więcej. Jednak o ile górna krawędź trójkąta może nadal działać, cena ma niewielką możliwość dalszego zrzucenia.

Poziomy oporu i wsparcia

 • Krótkoterminowy opór: 0,1750 USD
 • Średnioterminowy opór: 0,1980 USD
 • Wsparcie krótkoterminowe: 0,1650 USD
 • Wsparcie średnioterminowe: 0,1600 USD

Zrzeczenie się: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do zawierania transakcji inwestycyjnych. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej.

Śledź OKEx na:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map