Bitcoin Future Data odzwierciedla ostrożny optymizm dotyczący krótkoterminowego wzrostu cen

Futures Friday to cotygodniowy przegląd kwartalnych kontraktów terminowych na Bitcoin na OKEx

W zeszłym tygodniu Bitcoin (BTC) wzrósł do szczytu 11.460 USD w weekend, ale wiodąca waluta cyfrowa nie utrzymała swojego zwyżkowego tempa, ponieważ tradycyjne rynki finansowe otworzyły się znacznie niżej w poniedziałek. Powolne wyniki Bitcoina utrzymywały się w środku tygodnia i osiągnęły tygodniowe minimum 10251 USD w środę, zgodnie z ceną OKEx Quarterly Futures (BTCUSD1225). Cena utrzymała jednak ważny poziom wsparcia w wysokości 10 000 USD i w czwartek powróciła do 10 800 USD.

Uczestnicy rynku powinni zwrócić uwagę, że dawny OKEx Quarterly Future (obecnie tygodniowy kontrakt futures) BTCUSD0925 wygaśnie w piątek rano czasu UTC. Będą również masowe kwartalne dostawy na rynku opcji BTC, z obecnym maksymalnym bólem w wysokości 10750 USD, zgodnie z Dane CoinOptionsTrack,

W międzyczasie, relacja długich / krótkich pozycji zanotowała kolejny rekord wszechczasów dołka przed poniedziałkową wyprzedażą, ale czwartkowy wzrost odnotował wzrost. Biorąc pod uwagę, jak szybko zmieniają się nastroje rynkowe, musimy obserwować zmiany w otwartych pozycjach po piątkowym rozliczeniu kontraktów terminowych, aby zobaczyć, czy jakieś duże wieloryby otwierają pozycje na następny kwartał.

Kwartalne kontrakty futures na BTC OKEx (BTCUSD1225). od godziny 8:00 czasu UTC 25 września. Źródło: OKEx, TradingView

Odczyty danych handlowych OKEx

Odwiedź stronę z danymi handlowymi OKEx, aby poznać więcej wskaźników

Stosunek długich / krótkich BTC

Relacja długich / krótkich wahała się poniżej 0,8 przez większą część ostatniego tygodnia. Warto zauważyć, że przed gwałtownym spadkiem cen w poniedziałek spadł do najniższego w historii poziomu 0,65, co sugeruje, że wielu inwestorów detalicznych mogło skorzystać z poniedziałkowej przeceny..

Jednak szybki wzrost Bitcoina w czwartkowe popołudnie spowodował, że stosunek długich do krótkich pozycji sięgnął 0,82, po czym nieznacznie się skorygował, aby osiąść wokół obecnego 0,75..

Wygląda na to, że rolnicy plonów zabezpieczający swoje pozycje BTC za pomocą instrumentów pochodnych po przeniesieniu aktywów do Ethereum nie byli pod wrażeniem wzrostu cen.

Czas zbierania danych: 18.09 od 6:00 UTC do 9/25 06:00 UTC

Stosunek pozycji długich do krótkich porównuje całkowitą liczbę użytkowników otwierających pozycje długie z tymi, którzy otwierają pozycje krótkie. Wskaźnik jest obliczany na podstawie wszystkich kontraktów futures i swapów bezterminowych, a długa / krótka strona użytkownika jest określana na podstawie jego pozycji netto w BTC.

Na rynku instrumentów pochodnych za każdym razem, gdy otwierana jest pozycja długa, jest ona równoważona pozycją krótką. Całkowita liczba pozycji długich musi być równa łącznej liczbie pozycji krótkich. Gdy stosunek jest niski, oznacza to, że więcej osób trzyma spodenki.


Podstawa BTC

Kwartalna premia w kontraktach terminowych wykazała w minionym tygodniu dużą zmienność. Wahał się od 270 USD lub 2,45% do 120 USD lub 1,17% i obecnie wynosi około 180 USD, co jest zdrowe. Te wahania wskazują przynajmniej na ostrożny optymizm.

Czas zbierania danych: 18.09 od 6:00 UTC do 9/25 06:00 UTC

Wskaźnik ten pokazuje kwartalną cenę kontraktów futures, cenę indeksu spot, a także różnicę bazową. Podstawa dla określonego czasu jest równa kwartalnej cenie kontraktów futures minus cena indeksu spot.

Cena kontraktów futures odzwierciedla oczekiwania traderów co do ceny Bitcoina. Gdy podstawa jest pozytywna, oznacza to, że rynek jest zwyżkowy. Gdy podstawa jest ujemna, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi.

Podstawa kwartalnych kontraktów terminowych może lepiej wskazywać długoterminowy trend rynkowy. Kiedy podstawa jest wysoka (dodatnia lub ujemna), oznacza to więcej miejsca na arbitraż.

Otwarte zainteresowanie i wolumen obrotu

Otwarte odsetki nadal spadały w ciągu ostatniego tygodnia, z 900 mln USD do 800 mln USD, po czym nieznacznie wzrosły do ​​825 mln USD w czwartek. Handlowcy muszą uważać na odbudowę OI po piątkowym rozliczeniu.

Czas zbierania danych: 18.09 od 6:00 UTC do 9/25 06:00 UTC

Otwarte odsetki to całkowita liczba zaległych kontraktów futures / swapów, które nie zostały zamknięte w danym dniu.

Wolumen obrotu to całkowity wolumen obrotu kontraktami futures i bezterminowymi swapami w określonym przedziale czasu.

Jeśli otwartych jest 2000 długich kontraktów i 2000 otwartych kontraktów krótkich, otwarte odsetki będą wynosić 2000. Jeśli wolumen obrotu gwałtownie wzrośnie, a otwarte odsetki spadną w krótkim czasie, może to oznaczać, że wiele pozycji zostało zamkniętych lub zostało zmuszonych do upłynnienia. Jeśli zarówno wolumen obrotu, jak i otwarte odsetki wzrosną, oznacza to, że wiele pozycji zostało otwartych.

Wskaźnik pożyczki do depozytu zabezpieczającego BTC

Współczynnik pożyczek zabezpieczających BTC nieco się poprawił, wzrastając do obecnego 7,3 z 5,5 w ubiegły piątek, ale wzrost jest niewielki. Zauważyliśmy, że nagły wzrost wskaźnika w środku tygodnia zbiegł się w czasie z dnem cenowym, co również wskazuje, że lewarowany rynek spot był pewny odbicia cen.

Czas zbierania danych: 18.09 od 6:00 UTC do 9/25 06:00 UTC

Współczynnik depozytu zabezpieczającego to dane z rynku spot pokazujące stosunek użytkowników pożyczających USDT do pożyczających BTC w wartości USDT w danym okresie.

Ten współczynnik pomaga również handlowcom przyjrzeć się nastrojom rynkowym. Ogólnie rzecz biorąc, traderzy pożyczający USDT dążą do kupna BTC, a pożyczający BTC starają się je skrócić.

Wysoki wskaźnik depozytu zabezpieczającego wskazuje, że rynek jest zwyżkowy. Kiedy jest niski, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi. Ekstremalne wartości tego wskaźnika w przeszłości wskazywały na odwrócenie trendów.

Wgląd w tradera

Michaël van de Poppe, Crypto Trader

Perspektywy na nadchodzący okres to dalsze ruchy ograniczające zasięg. Jeśli rynki mogą odbić się powyżej 11 000 USD, będą w stanie zapewnić nowy wyższy maksimum i nadal będą rosły. Jeśli tak się nie stanie, na horyzoncie pojawią się dalsze ruchy w bok i w granicach zakresu, przy czym potencjalne minimum wynosi 9 600–10 000 USD. W przypadku utraty 9600 USD dalsze ruchy spadkowe do 7500–8000 USD mogą się zasadniczo wydarzyć (w przypadku poważnych krótkoterminowych niepewności ekonomicznych), ale nie należy się ich spodziewać po ostatnim odbiciu w czwartek.

Robbie, analityk inwestycyjny OKEx

Kwartalna cena kontraktów futures ponownie przekracza 10750 USD, co stanowi próg krótkoterminowy. Wzrostowi w czwartek towarzyszyło przyzwoite wzmocnienie głośności. Chociaż cena znajduje się w obliczu presji na 30-dniowej średniej kroczącej, obecna zwyżkowa dynamika utrzymuje się dobrze.

Po raz pierwszy w ciągu ostatniego miesiąca stosunek długich do krótkich pozycji wzrósł. Oznacza to, że możemy obserwować relację długich / krótkich w ciągu najbliższych kilku dni, aby określić nastroje na rynku i kierunek.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map