Bitcoin idzie naprzód w warunkach ostrożności detalicznej, ponieważ otwarte zainteresowanie kontraktami futures wyznacza nowe ATH

Futures Friday to cotygodniowy przegląd kwartalnych kontraktów terminowych na Bitcoin na OKEx.

Bitcoin (BTC) opublikował sześć zielonych tygodniowych świec od początku października, oznaczając sześć kolejnych tygodni zysków. Wiodąca waluta cyfrowa znów nabierała rozpędu tego ranka i osiągnęła 16 490 USD, zgodnie z indeksem OKEx BTC – najwyższą ceną od drugiego tygodnia stycznia 2018 r. Obecnie OKEx Quarterly Futures (BTCUSD1225) są sprzedawane z premią 300 USD, lub 1,8% powyżej ceny indeksu.

W piątkowym artykule o kontraktach futures z zeszłego tygodnia zauważyliśmy, jak dane o obrotach OKEx odzwierciedlają nastawienie rynku w kierunku krótkoterminowej aprecjacji cen. Dane z tego tygodnia pokazują głównie handlowców detalicznych wahających się przed podążaniem za wzrostem cen.

Stosunek długich / krótkich pozycji BTC generalnie przeciwstawiał się zmianom cen przy stagnacji współczynnika pożyczek spot margin. Jednocześnie poziom kwartalnej premii z tytułu kontraktów terminowych spadł w ujęciu procentowym, a uczestnicy rynku obawiają się otwartego zainteresowania, które ustanowiło nowe rekordy wszech czasów.

Jednak Bitcoin wciąż może wzrosnąć pomimo obaw dotyczących handlu detalicznego, ponieważ nie wszystkie dane handlowe odzwierciedlają warunki przegrzania. Jeśli cena jest w stanie przebić poziom oporu 16 000 USD, może kontynuować zwyżkowy trend, a inwestorzy detaliczni prawdopodobnie zajęliby pozycje FOMO.

Kwartalne kontrakty terminowe na Bitcoin - 13.11OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD1225), od godziny 6:00 czasu UTC 13 listopada Źródło: OKEx, TradingView

Odczyty danych handlowych OKEx

Odwiedź stronę z danymi handlowymi OKEx, aby poznać więcej wskaźników.

Stosunek długich / krótkich BTC

W ciągu tygodnia relacja długich / krótkich pozycji w znacznym stopniu zmieniała się w kierunku przeciwnym do ceny. Wskaźnik spadł z niedzielnego maksimum 1,09 do obecnego 0,85, gdy kwartalna cena kontraktów futures wzrosła z 15 200 USD do 16 600 USD.

Warto zauważyć, że stosunek długich do krótkich pozycji szybko odbijał się z każdym spadkiem ceny, co wskazuje, że handlowcy detaliczni otwierali długie pozycje na spadkach, ale zamykali je szybko, gdy cena wzrastała.

Po sześciu tygodniach z rzędu wahanie się traderów przed dalszym ściganiem wzrostu cen jest zrozumiałe.

Ponadto stopy finansowania wieczystych swapów BTC również nie są przegrzane, co dodatkowo wskazuje, że inwestorzy detaliczni obawiają się ryzyka wycofania..

Stosunek długich krótkich bitcoinówCzas zbierania danych: 06.11 od 6:00 UTC do 11/13 06:00 UTC

Stosunek pozycji długich do krótkich porównuje całkowitą liczbę użytkowników otwierających pozycje długie z tymi, którzy otwierają pozycje krótkie. Wskaźnik jest obliczany na podstawie wszystkich kontraktów futures i swapów bezterminowych, a długa / krótka strona użytkownika jest określana na podstawie jego pozycji netto w BTC.

Na rynku instrumentów pochodnych za każdym razem, gdy otwierana jest pozycja długa, jest ona równoważona pozycją krótką. Całkowita liczba pozycji długich musi być równa łącznej liczbie pozycji krótkich. Gdy stosunek jest niski, oznacza to, że więcej osób trzyma spodenki.

Podstawa BTC

Podczas gdy cena rośnie, obecna podstawa BTC w wysokości 300 USD jest zgodna z ceną z zeszłego piątku, ale w ujęciu procentowym premia jest w rzeczywistości obniżona. Stabilność premii pokazuje również, że rynek nie jest w tej chwili przesadnie podekscytowany. Jednak obecne podstawy są nadal zdrowe i odzwierciedlają hossy na rynku.

Podstawa BTCCzas zbierania danych: 06.11 od 6:00 UTC do 11/13 06:00 UTC

Wskaźnik ten pokazuje kwartalną cenę kontraktów futures, cenę indeksu spot, a także różnicę bazową. Podstawa dla określonego czasu jest równa kwartalnej cenie kontraktów futures minus cena indeksu spot.

Cena kontraktów futures odzwierciedla oczekiwania traderów co do ceny Bitcoina. Gdy podstawa jest pozytywna, oznacza to, że rynek jest zwyżkowy. Gdy podstawa jest ujemna, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi.

Podstawa kwartalnych kontraktów terminowych może lepiej wskazywać długoterminowy trend rynkowy. Kiedy podstawa jest wysoka (dodatnia lub ujemna), oznacza to więcej miejsca na arbitraż.

Otwarte zainteresowanie i wolumen obrotu

Otwarte odsetki zaczęły rosnąć w środę, z około 1 miliarda dolarów do wysokiego poziomu 1,2 miliarda dolarów dzisiejszego ranka. Łączne otwarte zainteresowanie na wszystkich giełdach również osiągnęło dziś rekordowo wysoki poziom 6,1 miliarda dolarów dane z pochylenia.

Podczas gdy nadmierne otwarte zainteresowanie historycznie wskazuje na rosnące ryzyko, tegoroczny wzrost cen jest bardziej wynikiem napływu pieniędzy instytucjonalnych i potrzebujemy więcej czasu, aby zobaczyć, czy te wysokie otwarte pozycje staną się normą, czy nie..

Otwarte zainteresowanie i wolumen BTC - 11/13Czas zbierania danych: 06.11 od 6:00 UTC do 11/13 06:00 UTC

Otwarte odsetki to całkowita liczba zaległych kontraktów futures / swapów, które nie zostały zamknięte w danym dniu.

Wolumen obrotu to całkowity wolumen obrotu kontraktami futures i bezterminowymi swapami w określonym przedziale czasu.

Jeśli otwartych jest 2000 długich kontraktów i 2000 otwartych kontraktów krótkich, otwarte odsetki będą wynosić 2000. Jeśli wolumen obrotu gwałtownie wzrośnie, a otwarte odsetki spadną w krótkim czasie, może to oznaczać, że wiele pozycji zostało zamkniętych lub zostało zmuszonych do upłynnienia. Jeśli zarówno wolumen obrotu, jak i otwarte odsetki wzrosną, oznacza to, że wiele pozycji zostało otwartych.

Wskaźnik pożyczki do depozytu zabezpieczającego BTC

Pożyczki z depozytem zabezpieczającym BTC nie ulegały dużym wahaniom w ciągu tygodnia, wahając się od 9,5 do 11,5, co wskazuje, że rynek nie jest w trybie FOMO. Kolejna runda lewarowania na rynku kasowym może wskazywać na przyspieszenie handlu detalicznego, ale obecna dźwignia pozostaje na zdrowym poziomie.

Wykres wskaźnika marży kredytowej - 11/13Czas zbierania danych: 06.11 od 6:00 UTC do 11/13 06:00 UTC

Współczynnik depozytu zabezpieczającego to dane z rynku spot pokazujące stosunek użytkowników pożyczających USDT do pożyczających BTC w wartości USDT w danym okresie.

Ten współczynnik pomaga również handlowcom przyjrzeć się nastrojom rynkowym. Ogólnie rzecz biorąc, traderzy pożyczający USDT dążą do kupna BTC, a pożyczający BTC starają się je skrócić.

Wysoki wskaźnik depozytu zabezpieczającego wskazuje, że rynek jest zwyżkowy. Kiedy jest niski, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi. Ekstremalne wartości tego wskaźnika w przeszłości wskazywały na odwrócenie trendów.

Wgląd w tradera

Hunain Naseer, starszy redaktor OKEx

Listopad był kluczowym miesiącem dla Bitcoina, ponieważ przełamał główne miesięczne poziomy oporu utworzone w grudniu 2017 r. I styczniu 2018 r. Biorąc jednak pod uwagę kolejną passę wzrostów, rynek jest naturalnie ostrożny na każdym nowym poziomie, ponieważ sposób konsolidacji od ostatniego miesiąca.

Przejrzane w tym tygodniu dane dotyczące handlu kontraktami terminowymi odzwierciedlają tę ostrożność, ponieważ handlowcy detaliczni czekają na poważną korektę, ale nadal poszukują niewielkich zysków między niewielkimi spadkami i wzrostami. Biorąc to pod uwagę, jeśli BTC zdoła zbudować silne wsparcie w wysokości około 16000 USD, jego droga do ATH 2017 stanie się stosunkowo jasna, a handlowcy detaliczni prawdopodobnie wprowadzą FOMO na rynek z przyzwoitymi wolumenami, podnosząc cenę jeszcze wyżej..

Robbie, analityk inwestycyjny OKEx

Cena BTC przebiła opór 15 800 USD – lub 16 100 USD na kwartalnych kontraktach terminowych – co jeszcze bardziej wzmocniło wzrost zaufania na rynku. Jednak tego ranka nie było dużego wzmocnienia głośności, co może budzić pewne obawy. 

Wsparcie w ciągu dnia wynosi około 16 100 USD – czyli 16 400 USD w kwartalnych kontraktach terminowych. Jeśli krótkoterminowy wzorzec rajdowy może się utrzymywać, wówczas niewielki spadek nie przełamie tego poziomu wsparcia. Wręcz przeciwnie, jeśli wsparcie nie wytrzyma, korekta zostanie znacznie rozszerzona. Niższe wsparcie wynosi 15 400 USD.

Obecny rekordowo wysoki poziom otwartych pozycji wyraźnie niepokoi rynek, ale silne zakupy na rynku kasowym mogą wspierać ceny.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map