Bitcoin osiąga 12 000 USD przed korektą i odzyskiem, podczas gdy XRP pokazuje oznaki życia i utrzymuje się popyt na ETH – Cotygodniowe obserwowanie rynku

Market Watch Weekly

Bitcoin (BTC) był w zeszłym tygodniu na przejażdżce kolejką górską. Od ostatniego poniedziałku do 4:00 w niedzielę cena bitcoinów wzrosła z 9900 do 12 100 USD i ustanowiła nowy rekord w tym roku. Jednak rynek gwałtownie się pogorszył, a Bitcoin spadł tak nisko, jak 10 422 USD – obserwując 12% cofnięcie w ciągu pół godziny, zgodnie z ceną Spot OKEx. Od tego czasu wiodąca waluta cyfrowa nieco się odrodziła, ale ta ostatnia akcja cenowa zasługuje na dalszą analizę.

W ciągu godziny od niedzielnej katastrofy, ponad 1,1 miliarda dolarów wartości pozycji na rynku zostały zlikwidowane, głównie w Bitcoin i Ether. Oznaczało to największą likwidację od 12 marca, co wskazuje, że traderzy z długimi pozycjami byli nadmiernie lewarowani. Te ekstremalne ruchy cen również doprowadziły nienormalne ceny na niektórych giełdach. OKEx działał jednak płynnie przez cały czas trwania akcji cenowej. Co więcej, jednodniowy przedział handlowy 1500 USD doprowadził również do kolejnego wzrostu krótkoterminowej zmienności Bitcoina, przywracając ją do poziomu z połowy maja, wynoszącego 11,61%..

Zmienność 7D Bitcoina (BVOL7D). Źródło: TradingViewZmienność 7D Bitcoina (BVOL7D). Źródło: TradingView

Pomimo niedzielnego dużego spadku, Bitcoin wzrósł do 11 100 USD, zamykając tygodniowo + 11,67%. Co więcej, największy na świecie zasób kryptograficzny wzrósł w lipcu o 24% i osiągnął roczny zwrot w wysokości 60%.

Pod względem altcoinów o dużej kapitalizacji, najlepszym wynikiem w zeszłym tygodniu był XRP, który wzrósł o 37,21%. XRP złamał ośmiodniową pozytywną sesję handlową i osiągnął 50% tygodniowy zwrot przed dużym spadkiem.

Z drugiej strony, generator pędu z zeszłego tygodnia, Ether (ETH), wzrósł do ponad 415 USD przez 30 minut we wczesnych godzinach porannych w niedzielę, nowy rekord, którego nie obserwowano od sierpnia 2018 r. Następnie spadł do 327,8 USD, co oznacza spadek o ponad 20%. . Ale szybkie odbicie, które nastąpiło, pozwoliło również monecie Ethereum zebrać tygodniowy wzrost o 20,34%.

Litecoin (LTC) uzyskał tygodniowy zwrot w wysokości 18,29%, podczas gdy BTC fork Bitcoin Cash (BCH) i jego kolejny fork, Bitcoin SV (BSV), wzrósł o około 15%. Jednak Ada (ADA) z Cardano straciła impet po ukończeniu najnowszej aktualizacji Shelley, spadając o 7,24% w ciągu ostatniego tygodnia.

Cotygodniowe zwroty głównych kryptowalut 7 / 27-8 / 2. Źródło: TradingViewCotygodniowe zwroty głównych kryptowalut 7 / 27-8 / 2. Źródło: TradingView

W zdecentralizowanym sektorze finansowym rynek pozostaje gorący. Kilka projektów DeFi wzrosło o ponad 40% w ciągu ostatniego tygodnia. Wśród nich cena rocznego finansowania jest nadal stabilna i wynosi ponad 4000 USD. Wersja Bancor (BNT) V2 została uruchomiona 1 sierpnia wraz z pierwszą parą handlową LINK / BNT.

Wzrost popularności DeFi może napędzać popyt na Ether, co z kolei może podnieść cenę ETH i ogólny entuzjazm na rynku kryptowalut. Według DeFiPulse, całkowita wartość zablokowana w DeFi po raz pierwszy przekroczyła 4 miliardy dolarów, wskaźnik ten wzrósł o około 800% od początku roku.

Całkowita wartość zablokowana w DeFi. Źródło: DeFiPulseCałkowita wartość zablokowana w DeFi. Źródło: DeFiPulse

Analiza techniczna

Na tygodniowym wykresie BTC, korpus świecy z zeszłego tygodnia nadal nie pokonał swoich maksimów z sierpnia ubiegłego roku. Cena gwałtownie spadła po osiągnięciu szczytów w okolicy 12 000 USD, co wskazuje na silny opór i presję sprzedaży na tym poziomie.

Chociaż ogólna tendencja zwyżkowa nie została wyraźnie zniszczona, a kluczowy poziom wsparcia wynoszący 10700 USD nadal się utrzymuje, w krótkim okresie możemy zauważyć pewną presję spadkową.


Wykres OKEx BTC Spot Price 1W - 8/3. Źródło: OKEx, TradingView Wykres OKEx BTC Spot Price 1W – 8/3. Źródło: OKEx, TradingView

Dla porównania, ETH wykazuje silniejsze trendy. ETH / BTC osiąga ostatnio roczne maksima ze względu na silny popyt. Miesięczna korelacja między nimi również spada, do 53%, znacznie poniżej wartości 79% sprzed miesiąca..

Ponieważ projekty DeFi otwierają więcej możliwości, istnieje duże prawdopodobieństwo, że obecna dynamika będzie nadal napędzać popyt na ETH.

Cena eteru jako% ceny Bitcoin. Źródło: pochylenieCena eteru jako% ceny Bitcoin. Źródło: krzywy

Patrząc w przyszłość w tym tygodniu

Aktualne wydarzenia makro, które wpływają na kierunek rynku w tym tygodniu, to relacje między USA a Chinami i liczby epidemii koronawirusa. Publikowany w piątek raport o zatrudnieniu poza rolnictwem może również wywołać krótkoterminowe zawirowania na rynku.

W przestrzeni kryptowalut Uniswap TRON (TRX) zostanie uruchomiony 17 sierpnia, a QTUM rozpocznie hard fork i staking do końca sierpnia.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map