Bitcoin publikuje najgorszy tydzień od maja, gdy korelacja S&P 500 spada

Ostatni tydzień był najgorszy dla Bitcoina (BTC) od maja tego roku. Podczas gdy wiodąca waluta cyfrowa przełamała opór 12000 USD we wtorek rano czasu UTC, przez pozostałą część tygodnia spadała. W środę spadł o 5,91% do poziomu 11 400 USD, zgodnie z ceną spotową OKEx BTC, po czym w czwartek nastąpił kolejny dzienny spadek o 5,82%, osiągając 10600 USD. Od tego czasu wielokrotnie testował kluczowy psychologiczny poziom 10000 USD i odnotował tygodniowy spadek o 12,09%.

Spadek ceny Ether (ETH) był jeszcze większy, ponieważ na początku tygodnia przekroczył 480 USD, po czym spadł do 307 USD. Następnie odbił do około 340 $ i zamknął tydzień na minusie 15,88%. Jednak górnicy Ethereum mogli odnieść zwycięstwo, zdobywając plik wysokie w historii przychody z opłat 17 milionów dolarów we wtorek.

Inne główne altcoiny odnotowały spadki w zakresie od 10% do 23%, z wyjątkiem TRON (TRX). TRX podskoczył o 17,32% w ciągu tygodnia, a Justin Sun promował opartą na TRON zdecentralizowaną monetę finansową o nazwie SUN, wraz z innymi replikami DeFi skopiowanymi z ekosystemu Ethereum. W czwartek cena TRX osiągnęła 0,05 USD – najwyższą od czerwca 2018 r. – ale szybko powróciła do obecnego poziomu około 0,03 USD.

dodatkowo, Dane Tether pokazuje, że USDT osiągnął nową w historii wysoką kapitalizację rynkową wynoszącą ponad 14 miliardów dolarów. Liczba ta wzrosła o 180% z 5 miliardów dolarów w marcu.

Cotygodniowe zwroty głównych kryptowalut, 8 / 31–9 / 6. Źródło: TradingView

S&Korelacja P 500 obniża poziom Bitcoina

Spadek na rynku kryptowalut z zeszłego tygodnia był ściśle powiązany z gwałtownym załamaniem na amerykańskiej giełdzie. Miesięczna korelacja między Bitcoinem a S.&P 500 wzrósł do ponad 60% w ciągu ostatniego tygodnia, zgodnie z pochylenie danych. Kiedy S&Indeks P 500 osiągnął rekord wszech czasów na początku ubiegłego tygodnia, całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut również odnotowała ostatnio wysoki poziom.

Bitcoin – S&P 500 Zrealizowana korelacja. Źródło: krzywy

Nieco podobne do marcowej wyprzedaży, korelacja ta spowodowała, że ​​czwartkowy spadek na amerykańskich akcjach również wpłynął negatywnie na Bitcoin. Jednak ponieważ akcje amerykańskie nie zostaną otwarte w ten poniedziałek ze względu na święto pracy, Bitcoin może mieć trochę miejsca na stabilizację. Biorąc to pod uwagę, kierunek tradycyjnych rynków finansowych w tym tygodniu prawdopodobnie będzie miał duży wpływ na wzrost cen BTC.

Dramat DeFi i presja sprzedaży

Na spadek z zeszłego tygodnia mógł mieć również wpływ realizacja zysków w przestrzeni DeFi. SushiSwap (SUSHI) był najgorętszym tokenem na rynku na początku zeszłego tygodnia, ale jego codzienne wydobywanie nowych tokenów wymaga również dużego napływu kapitału, aby utrzymać stabilną cenę.

Jeśli chodzi o tygodniowe zwroty, zarówno SUSHI, jak i Ampleforth (AMPL) spadły o ponad 60%. Chociaż cena SUSHI szybko wzrosła z 1 do 3 dolarów po tym, jak anonimowy założyciel sprzedał swój udział w tokenach i przekazał kontrolę nad projektem po wielu dramatach w mediach społecznościowych. Tymczasem AMPL wrócił do spirali śmierci po tym, jak w czwartek spadł poniżej 1 dolara, a cena spadła do prawie 0,70 dolara. Inne główne tokeny DeFi również doświadczyły korekt cen między 20% a 40%.

Dane DeFi Pulse pokazuje, że 2 września całkowita wartość zablokowana w DeFi wyniosła około 9,51 miliarda dolarów, podczas gdy do 6 września liczba ta spadła do około 7,56 miliarda dolarów. Zablokowany spadek wartości całkowitej wskazuje również na wzrost presji sprzedaży.

Powinniśmy jednak również zauważyć, że cena tych tokenów DeFi nie spadła do zera z dnia na dzień. Rynek wciąż daje im szansę i utrzymuje piłkę w ruchu.


Cotygodniowe zwroty głównych tokenów DeFi, 8 / 31–9 / 6. Źródło: TradingView

Inwestorzy instytucjonalni są bardziej świadomi kontroli ryzyka

5 września CFTC wypuściło najnowsze kontrakty futures na bitcoiny CME dane pozycji, od 26 sierpnia do 1 września Bitcoin radził sobie całkiem dobrze w tym okresie, a od 30 sierpnia do 1 września nastąpił znaczny wzrost cen.

Jednak dane odzwierciedlały możliwe środki kontroli ryzyka podjęte przez inwestorów instytucjonalnych. Otwarte odsetki spadły do ​​10617 z rekordowego poziomu 11615 dwa tygodnie temu, a wszystkie rodzaje rachunków przeszły już pewne spadki w OI.

Warto zauważyć, że pozycje długie na rachunkach funduszy lewarowanych spadły z 4 839 do 4 271, podczas gdy pozycje krótkie wzrosły z 6 148 do nowego rekordowego poziomu 6 842. Zmniejszenie pozycji długich w połączeniu ze wzrostem pozycji krótkich świadczyło o ostrożności.

Dane kontraktów terminowych CME na Bitcoin – liczba lewarowanych funduszy typu long w porównaniu do krótkich pozycji. Źródło: Quandl.com

Patrząc w przyszłość w tym tygodniu

S&Indeks P 500 spadł aż o 6,6% w porównaniu ze swoim ostatnim maksimum, a Nasdaq Composite Index spadł o około 10% w ciągu zaledwie trzech dni handlowych. Chociaż prawdopodobne jest, że spadki te można przypisać normalnej realizacji zysków, bardzo ważny będzie trend rynkowy w najbliższych dniach.

Dane o indeksie cen towarów i usług konsumenckich mają zostać opublikowane w najbliższy piątek i powinny okazać się wnikliwe, zwłaszcza po zmianie przez Rezerwę Federalną polityki stóp procentowych.

W kryptowalutach wszystkie oczy są skierowane na działania następcze SUSHI. Ponadto zablokowane tokeny TRX w SUN Genesis Mining zbliżają się do 7 miliardów, czyli ponad 200 milionów dolarów, więc uczestnicy rynku muszą być świadomi ryzyka po rozpoczęciu odblokowywania około 16 września.

Nie jesteś handlowcem OKEx? Dowiedz się, jak zacząć handlować!

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map