Bitcoin puka do 12 000 USD, ale inwestorzy wykazują rosnący brak zaufania – kontrakty terminowe w piątek

Futures Friday to cotygodniowy przegląd kwartalnych kontraktów terminowych na Bitcoin na OKEx

W ciągu ostatniego tygodnia Bitcoin (BTC) odnotował gwałtowny spadek o ponad 1500 USD i likwidację ponad 1,3 miliarda USD na rynku instrumentów pochodnych. Jednak wiodąca waluta cyfrowa odrodziła się po tak dużym spadku, a cena odzyskała krótkoterminowy krytyczny poziom 11500 USD..

W wyższych ramach czasowych Bitcoin zamknął się w zeszłym tygodniu powyżej ważnego poziomu 10500 USD, gdzie w połowie okresu zmienił się z oporu na wsparcie. Jednak wzrostowi cen w ostatnich dniach towarzyszyło kurczenie się wolumenów handlowych. Musimy mieć oko na to, czy obecny nastrój zwyżkowy może ostatecznie pomóc przebić się cenom bitcoinów powyżej historycznego obszaru presji 12,500 USD, zgodnie z OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925). W tej chwili kwartalna cena przyszła ma około 300 USD (około 2,5%) premii w stosunku do ceny spot.

Patrząc na dane handlowe OKEx, kilka wskaźników, po gwałtownym ruchu w niedzielę, jest teraz w fazie odreagowania. Otwarte odsetki i kwartalne przyszłe premie znajdują się w średnich przedziałach. Szybki spadek relacji długich / krótkich, podczas gdy ceny rosną, wskazuje na brak pewności co do dalszego szybkiego wzrostu cen.

Z perspektywy makro, utrzymująca się rekordowo wysoka cena złota pomogła Bitcoinowi, aktywowi, który był ostatnio silnie skorelowany ze złotem, pozostać silnym.

OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) Wykres 1W - 8/7. Źródło: OKEx, TradingViewOKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) Wykres 1W – 8/7. Źródło: OKEx, TradingView

Odczyty danych handlowych OKEx

Odwiedź stronę z danymi handlowymi OKEx, aby poznać więcej wskaźników.

Stosunek długich / krótkich BTC

Przed wyprzedaży w ostatnią niedzielę, stosunek długich / krótkich pozycji BTC wzrósł do 1,4, ale nie osiągnął ekstremalnie wysokiego poziomu. Jednak podczas wyprzedaży zauważyliśmy, że relacja długich / krótkich szybko wzrosła do 1,51, co również wskazuje, że wielu traderów zaczęło kupować na dnie. Pozwala to również na dobre ustalenie ceny.

Co ciekawe, w kolejnych dniach wskaźnik spadł aż do końca wraz ze wzrostem ceny Bitcoina. Obecnie cena wraca blisko 12000 USD, ale stosunek długich / krótkich pozycji spadł do 1,01, co wskazuje, że handlowcy detaliczni nie są optymistami co do krótkoterminowego wybicia z historycznego obszaru oporu o wartości 12500 USD.. 

Czas zbierania danych: 31 lipca, 04:00 UTC do 08/7 04:00 UTCCzas zbierania danych: 31 lipca, 04:00 UTC do 08/7 04:00 UTC

Stosunek pozycji długich do krótkich porównuje całkowitą liczbę użytkowników otwierających pozycje długie z tymi, którzy otwierają pozycje krótkie. Wskaźnik jest obliczany na podstawie wszystkich kontraktów futures i swapów bezterminowych, a długa / krótka strona użytkownika jest określana na podstawie jego pozycji netto w BTC.


Na rynku instrumentów pochodnych za każdym razem, gdy otwierana jest pozycja długa, jest ona równoważona pozycją krótką. Całkowita liczba pozycji długich musi być równa łącznej liczbie pozycji krótkich. Gdy stosunek jest niski, oznacza to, że więcej osób trzyma spodenki.

Podstawa BTC

Bycze nastroje na rynku zwolniły po minionej niedzieli. BTC Basis of OKEx Quarterly Future’s, które w ostatnią niedzielę przekraczały 400 USD (około 3,5%), wynosi teraz 315 USD (2,66%). Z drugiej strony, obecna premia mieści się w normalnym przedziale i nadal jest dużo miejsca dla arbitrów.

Czas zbierania danych: 31 lipca, 04:00 UTC do 08/7 04:00 UTCCzas zbierania danych: 31 lipca, 04:00 UTC do 08/7 04:00 UTC

Wskaźnik ten pokazuje kwartalną cenę kontraktów futures, cenę indeksu spot, a także różnicę bazową. Podstawa dla określonego czasu jest równa kwartalnej cenie kontraktów futures minus cena indeksu spot.

Cena kontraktów futures odzwierciedla oczekiwania traderów co do ceny Bitcoina. Gdy podstawa jest pozytywna, oznacza to, że rynek jest zwyżkowy. Gdy podstawa jest ujemna, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi.

Podstawa kwartalnych kontraktów terminowych może lepiej wskazywać długoterminowy trend rynkowy. Kiedy podstawa jest wysoka (dodatnia lub ujemna), oznacza to więcej miejsca na arbitraż.

Otwarte zainteresowanie i wolumen obrotu

Silnie bycze nastroje z zeszłego tygodnia skłoniły handlowców do korzystania z wysokiej dźwigni. To również spowodowało, że niedzielny spadek spowodował dużą likwidację. Na OKEx, OI zgromadziło w niedzielę 1,31 miliarda dolarów – to najwyższy poziom, jaki kiedykolwiek widzieliśmy.

Otwarte odsetki spadły następnie ze szczytu do zaledwie 1,11 miliarda dolarów we wtorek i powróciły do ​​obecnego poziomu 1,22 miliarda dolarów. W najbliższym czasie widzimy dalsze odreagowanie OI, co przygotowałoby grunt pod kolejny znaczący ruch cenowy.

Czas zbierania danych: 31 lipca, 04:00 UTC do 08/7 04:00 UTCCzas zbierania danych: 31 lipca, 04:00 UTC do 08/7 04:00 UTC

Otwarte odsetki to całkowita liczba zaległych kontraktów futures / swapów, które nie zostały zamknięte w danym dniu.

Wolumen obrotu to całkowity wolumen obrotu kontraktami futures i bezterminowymi swapami w określonym przedziale czasu.

Jeśli otwartych jest 2000 długich kontraktów i 2000 otwartych kontraktów krótkich, otwarte odsetki będą wynosić 2000. Jeśli wolumen obrotu gwałtownie wzrośnie, a otwarte odsetki spadną w krótkim czasie, może to oznaczać, że wiele pozycji zostało zamkniętych lub zostało zmuszonych do upłynnienia. Jeśli zarówno wolumen obrotu, jak i otwarte odsetki wzrosną, oznacza to, że wiele pozycji zostało otwartych.

Współczynnik pożyczki do depozytu zabezpieczającego BTC

Niedzielna sytuacja rynkowa nie wpłynęła zbytnio na marżę kredytową i utrzymywała się na poziomie około 15 do środy. Następnie spadł poniżej 10 przed środowym wzrostem, wskazując również, że niektórzy inwestorzy z marginesem na rynku spot przegapili ten wzrost cen. Współczynnik wzrósł teraz ponownie do ponad 14, również w rozsądnym zakresie.

Czas zbierania danych: 31 lipca, 04:00 UTC do 08/7 04:00 UTC

Współczynnik depozytu zabezpieczającego to dane z rynku spot pokazujące stosunek użytkowników pożyczających USDT do pożyczających BTC w wartości USDT w danym okresie.

Ten współczynnik pomaga również handlowcom przyjrzeć się nastrojom rynkowym. Ogólnie rzecz biorąc, traderzy pożyczający USDT dążą do kupna BTC, a pożyczający BTC starają się je skrócić.

Wysoki wskaźnik depozytu zabezpieczającego wskazuje, że rynek jest zwyżkowy. Kiedy jest niski, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi. Ekstremalne wartości tego wskaźnika w przeszłości wskazywały na odwrócenie trendów.

Wgląd w tradera

Robbie, analityk inwestycyjny OKEx

Obecny średnioterminowy trend wzrostowy Bitcoina jest nienaruszony, ale wolumen obrotu może wskazywać na pewne ryzyko. Jeśli wolumen obrotu nie może wzrosnąć, przesuwając się do poziomu 12000 USD, trudno będzie przekroczyć historyczny obszar presji, co spowoduje potencjalną formację podwójnego szczytu.

Aby przeprowadzić analizę nastrojów, uczestnicy rynku powinni uważnie monitorować zmiany otwartego oprocentowania, stóp finansowania i relacji długich / krótkich. Wskaźniki te znajdują się teraz w fazie konsolidacji po niedzielnym spadku, ale najprawdopodobniej będą ostrzeżeniem, zanim rynek stanie w obliczu kolejnej dużej zmiany, takiej jak nowy wysoki poziom OI, stałe stopy finansowania powyżej 0,1% co osiem godzin lub długie / krótkie stosunek powyżej 1,6.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map