Bitcoin wspierany przez strefy wsparcia przy braku byczych znaków: Futures Friday

Obraz kontraktów futures na piątek

Futures Friday to cotygodniowy przegląd kwartalnych kontraktów terminowych na Bitcoin na OKEx.

W tym tygodniu widział Bitcoin (BTC) cierpi na serię spadków począwszy od wczesnych godzin porannych w poniedziałek, z OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925) cena spadła z około 9300 USD do zaledwie 8933,51, po czym nastąpiła szybka poprawa. Od tego czasu BTC handlował głównie w przedziale od 9300 do 9700 USD przy malejącej zmienności i wolumenach.

Na froncie technicznym, Relative Strength Index (RSI) pozostaje neutralny, podczas gdy 60-dniowa średnia krocząca (MA 60) przesunęła się do 9120 USD i odegrała wspierającą rolę w poniedziałkowym cofnięciu. Z krótkoterminowej perspektywy nie ma wyraźnych oznak zwyżki.

Chociaż w ciągu ostatnich kilku dni wystąpiła niewielka rozbieżność między bitcoinem a akcjami amerykańskimi, uczestnicy rynku nadal muszą obserwować rynki akcji pod kątem możliwych efektów zewnętrznych..

Według Dane handlowe OKEx, sentyment rynkowy był wyraźnie niedźwiedzi. Relacja długich / krótkich utrzymuje się poniżej 1,0 przez większość tygodnia i przy braku rosnących otwartych pozycji (OI) cena może w krótkim okresie podążać za nastrojami rynkowymi.

Wykres BTC USD OKExWykres OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) 1D. Źródło: OKEx

Odczyty danych handlowych OKEx

Odwiedź stronę z danymi handlowymi OKEx, aby poznać więcej wskaźników.

Stosunek długich / krótkich BTC

Stosunek długich / krótkich pozycji BTC miał trudności ze wzrostem powyżej 1,0 w ciągu tygodnia, odzwierciedlając powszechne niedźwiedzie nastroje wśród handlowców detalicznych. Chociaż wskaźnik wzrósł na krótko do 1,1 w czwartek rano, od tego czasu gwałtownie spadł do obecnego poziomu 0,87.

Jeśli wskaźnik spadnie poniżej 0,8, wskazywałoby to na nadmierną niedźwiedzią tendencję i prawdopodobnie spowodowałoby odwrócenie rynku.

Czas zbierania danych: 6/12, 4:00 rano do 6/19, 4:00 rano (UTC)

Stosunek długich / krótkich pozycji porównuje całkowitą liczbę użytkowników otwierających długie pozycje z tymi, którzy otwierają krótkie pozycje. Wskaźnik jest obliczany na podstawie wszystkich kontraktów futures i swapów bezterminowych, a długa / krótka strona użytkownika jest określana na podstawie jego pozycji netto w BTC.

Na rynku instrumentów pochodnych za każdym razem, gdy otwierana jest pozycja długa, jest ona równoważona pozycją krótką. Oznacza to, że całkowita liczba pozycji długich musi być równa łącznej liczbie pozycji krótkich. Kiedy stosunek jest poniżej 1, oznacza to, że więcej osób trzyma spodenki i odwrotnie.


Podstawa BTC

Kwartalna przyszłość (BTCUSD0925) premia wynosiła około 80 USD w ostatni weekend. Następnie spadł do 50 USD podczas poniedziałkowego spadku, po czym powrócił do 110 USD w czwartek. Jednak dzisiaj premia ponownie spadła do 60 USD, co wskazuje na spadek zaufania wśród uczestników rynku.

Czas zbierania danych: 6/12, 4:00 rano do 6/19, 4:00 rano (UTC)

Wskaźnik ten pokazuje kwartalną cenę kontraktów terminowych, cenę indeksu spot, a także różnicę bazową między nimi. Podstawa dla określonego czasu jest równa kwartalnej cenie kontraktów futures minus cena indeksu spot.

Cena kontraktów futures odzwierciedla oczekiwania traderów co do ceny bitcoina. Gdy podstawa jest pozytywna, oznacza to, że rynek jest zwyżkowy. Gdy podstawa jest ujemna, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi.

Otwarte odsetki i wolumen obrotu

Najnowsza kwartalna przyszłość została opublikowana w zeszły piątek, począwszy od BTCUSD0626 do BTCUSD0925, od tego czasu nie zaobserwowaliśmy jednak żadnej znaczącej akumulacji pozycji wielorybów.

Otwarta pozycja (OI) w tym tygodniu jest zasadniczo zgodna z wahaniami cen. Obecnie OI ma 6,1 miliona kontraktów (1 kontrakt = 100 USD), najwięcej w ciągu ostatnich siedmiu dni, ale wciąż jest o 0,5 miliona mniej niż w zeszły czwartek.

Czas zbierania danych: 6/12, 4:00 rano do 6/19, 4:00 rano (UTC)

Otwarte odsetki to całkowita liczba zaległych kontraktów futures / swapów, które nie zostały zamknięte w danym dniu.

Wolumen obrotu to całkowity wolumen obrotu kontraktami futures i bezterminowymi swapami w określonym przedziale czasu.

Jeśli otwartych jest 2000 długich kontraktów i 2000 otwartych kontraktów krótkich, otwarte odsetki będą wynosić 2000. Jeśli wolumen obrotu gwałtownie wzrośnie, a otwarte odsetki spadną w krótkim czasie, może to oznaczać, że wiele pozycji zostało zamkniętych lub zostało zmuszonych do upłynnienia. Jeśli zarówno wolumen obrotu, jak i otwarte odsetki wzrosną, oznacza to, że zostało otwartych wiele nowych pozycji.

Współczynnik pożyczki do depozytu zabezpieczającego w BTC

Wskaźnik Margin Lending Ratio spadł do najniższego miesięcznego poziomu 0,91 we wtorek, co sugeruje, że inwestorzy byli bardzo niedźwiedzi w przypadku ceny krótkoterminowej. Chociaż obecnie wskaźnik powrócił do 1,8, nadal odzwierciedla pewną ostrożność na rynku kasowym.

Czas zbierania danych: 6/12, 4:00 rano do 6/19, 4:00 rano (UTC)

Współczynnik kredytu zabezpieczającego to dane z rynku spot pokazujące stosunek użytkowników pożyczających USDT do pożyczających BTC w wartości USDT w danym okresie.

Ten współczynnik pomaga również handlowcom ocenić nastroje na rynku. Ogólnie rzecz biorąc, osoby pożyczające USDT starają się kupić BTC, a pożyczające BTC starają się je skrócić.

Wysoki wskaźnik depozytu zabezpieczającego wskazuje, że rynek jest zwyżkowy. Kiedy jest niski, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi. Ekstremalne wartości tego wskaźnika w przeszłości wskazywały na odwrócenie trendów.

Trader Insight

Robbie, analityk inwestycyjny OKEx

Krótkoterminowy trend jest na korzyść niedźwiedzi, ale 60-dniowa średnia krocząca jest stosunkowo zbliżona do obecnej ceny, co ogranicza margines na korektę. Biorąc pod uwagę, jak Bitcoin był notowany w wąskim zakresie od około pół miesiąca, wkrótce mogą nadejść duże wahania.

Podczas gdy wskaźniki danych handlowych OKEx odzwierciedlają ogólnie niedźwiedzi nastrój, 60-dniowa średnia krocząca na poziomie 9120 USD oferuje krytyczne wsparcie, podczas gdy główny opór leży w przedziale 9600-9700 USD..

Zastrzeżenie: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do angażowania się w transakcje inwestycyjne. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map