Bitcoin zmaga się z niedźwiedzim nastrojem, śmiałe nadzieje na sezon alternatywny: Cotygodniowe obserwowanie rynku

Widziałem w zeszłym tygodniu Bitcoin (BTC) spadnie z około 10 000 USD do zaledwie 8700 USD, co oznacza spadek rozsierdzony przez a UTXO od lutego 2009 (ponad 11 lat temu) w łańcuchu. Po dwóch nieudanych próbach odzyskania 9,200 USD w weekend, BTC obecnie kosztuje około 8800 USD zgodnie z Cena indeksu OKEx BTC.

Akcja cenowa Bitcoina spowodowała stratę 9,92 procent w ciągu tygodnia i stworzyła niedźwiedzi wzór objęcia na wykresie tygodniowym, wskazując, że sprzedający wyprzedzili kupujących. Podczas Ethereum (ETH), Bitcoin SV (BSV) i Litecoin (LTC) odnotował znacznie mniejsze straty, odpowiednio -2,77 procent, -2,85 procent i -3,4 procent, Bitcoin Cash (BCH) opublikował tygodniowy zwrot w wysokości -6,83 procent.

cotygodniowe zwroty kryptowalutCotygodniowe zwroty głównych kryptowalut 11.05 – 17.05. Źródło: TradingView

Inny sezon może nie być tuż za rogiem

Odkąd Ethereum wykazał zwyżkę w porównaniu z Bitcoinem, małe altcoiny z historycznie silnymi powiązaniami z Ethereum również wzrosły. Według danych z MVIS, Indeks małych spółek osiągnął w maju lepsze wyniki niż wszystkie inne indeksy, osiągając dotychczas 12,29-procentowy zwrot.

Co więcej, gdy wskaźnik dominacji na rynku BTC spadł z 67 procent do 65 procent po halvingu, zgodnie z CoinGecko, i OmiseGo (OMG) pompowanie w środku tygodnia pojawiła się nadzieja na sezon alternatywny. Jednak OMG, który wzrósł z powodu swojego uruchomić na Coinbase Pro spadł o prawie 30 procent między szczytem w środku tygodnia a dzisiejszą sesją handlową. Idąc dalej, jeśli Bitcoin nie może się odbić i utrzymać powyżej 9000 USD, dla altcoinów będzie bardzo trudno podążać za trwałym trendem wzrostowym.

Indeks MVISBTC vs. indeks małych / średnich / dużych spółek (dane z 25 maja). Źródło: MVIS

Aktywność Bitcoin On-chain spadła w zeszłym tygodniu

Od 2 rano czasu UTC 25 maja hashrate sieci Bitcoin wynosiło około 91,18 EH / s, czyli o 14,05 EH / s mniej niż średni poziom w zeszłym tygodniu, jak na Oklink dane. Oprócz zmniejszenia przychodów wynikającego z dzielenie na pół, wyłączenie dużych maszyn górniczych z powodu powodzi w południowo-zachodnim regionie Chin można przypisać temu spadkowi hashratu.

Tymczasem całkowita liczba aktywnych adresów w sieci między 18 a 24 maja również spadła o 1,84 procent w porównaniu z zeszłym tygodniem, podczas gdy całkowita liczba transakcji spadła o 10,39 procent w tym samym okresie.

Najniższy wskaźnik długich do krótkich w maju

Bitcoin wykazywał oznaki słabości w ciągu ostatniego tygodnia i przeważały nastroje niedźwiedzi, jak zauważyliśmy w naszym Futures piątek człon. Patrzeć na Dane handlowe OKEx, stosunek długich do krótkich pozycji po raz pierwszy w tym miesiącu kształtuje się poniżej 0,85, potwierdzając niedźwiedzi scenariusz.

Jednak wartość Open Interest (OI) wzrosła w niedzielne popołudnie, skacząc z 550 milionów kontraktów do ponad 620 milionów. Ponadto premia kwartalnej przyszłości ponownie osiągnęła ujemny poziom, co wskazuje, że uczestnicy rynku nie są już optymistami co do średniookresowych ruchów cen. Ujemna premia wzrosła o ponad – 30 USD w momencie pisania tego tekstu.

Stosunek długich / krótkich BTCStosunek długich / krótkich BTC. Źródło: OKEx

Stosunek długich / krótkich pozycji przedstawia stosunek całkowitej liczby użytkowników otwierających długie pozycje w porównaniu z otwieranymi krótkimi pozycjami. Wskaźnik jest obliczany na podstawie wszystkich kontraktów terminowych typu futures i swapów bezterminowych. Długa / krótka strona użytkownika jest określana na podstawie jego pozycji netto w BTC.


Na rynku instrumentów pochodnych za każdym razem, gdy otwierana jest pozycja długa, musi być otwarta również pozycja krótka, aby ją zbilansować. Całkowita liczba pozycji długich musi być równa łącznej liczbie pozycji krótkich. Gdy stosunek jest niski, oznacza to, że więcej osób trzyma spodenki.

BTC mogło stracić rosnący kanał

Podczas gdy wskaźniki danych dotyczących handlu kontraktami futures pokazały niedźwiedzie objawy, cena BTC odzwierciedlała negatywny nastrój, spadając poniżej rosnącego kanału pokazanego na poniższym wykresie. Jest to również pierwszy raz, gdy BTC spadł poniżej 30-dniowej średniej kroczącej, która pozostawała ważnym wsparciem od 2 kwietnia.

Jeśli BTC nie może odzyskać w krótkim okresie czasu powyżej obszaru od 8900 do 9000 USD, możemy zobaczyć kolejny ruch w dół, aby przetestować wsparcie 8550 USD. Tymczasem OKEx BTC Miesięczna przyszłość wygaśnie 29 maja i możemy spodziewać się zwiększonej zmienności zmierzającej w kierunku wygaśnięcia.

Cena BTC / USDWykres OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626) 1D. Źródło: OKEx

Zastrzeżenie: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do angażowania się w transakcje inwestycyjne. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej.

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map