Cena Bitcoin pokazuje oznaki życia, ponieważ otwarte odsetki kontraktów futures sięgają 1 miliarda dolarów – kontrakty terminowe w piątek

Futures Friday to cotygodniowy przegląd kwartalnych kontraktów terminowych na Bitcoin na OKEx

Po handlu bocznym przez ponad miesiąc, Bitcoin (BTC) w końcu zdecydował się w tym tygodniu przesunąć w górę i osiągnął w połowie czerwca poziom 9600 USD, po czym nieznacznie spadł, aby przetestować wsparcie w wysokości 9500 USD, zgodnie z ceną OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925).

Na poziomie makro ostatnia korelacja między Bitcoinem a złotem jest silna, a rynek zaczął kiedyś dyskutować, czy ta przerywana korelacja może podnieść cenę Bitcoina, aby osiągnąć nowe szczyty. W tym samym czasie korelacja wiodącej waluty cyfrowej z rynkiem akcji spadła, gdzie podczas czwartkowej ostrej korekty na amerykańskich akcjach kwartalna cena kontraktów terminowych na Bitcoin utrzymywała się powyżej 9600 USD.

Patrząc na dane handlowe OKEx, Bitcoin zakończył przełamanie wzoru trójkąta na początku tygodnia i nadal rośnie. Wraz z ceną, otwarte odsetki wzrosły szybko, z 800 milionów dolarów w zeszły piątek do 994 milionów dolarów – sądząc po danych historycznych, poziomy OI blisko 1 miliarda dolarów są prawdopodobnymi wskaźnikami nadchodzących dużych ruchów.

Jednak od trendu cenowego odbiega relacja długich / krótkich pozycji, która spadła do 0,9 z 1,0 w miarę wzrostu ceny. Ale jeśli ten wskaźnik będzie nadal spadał, może to sugerować, że zbyt wielu inwestorów detalicznych ma krótkie spory. W międzyczasie wzrosła kwartalna premia w kontraktach terminowych, co pokazuje, że obecny nastrój rynkowy jest nadal w kierunku byków.

OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) Wykres 4h. Źródło: OKEx

Odczyty danych handlowych OKEx

Odwiedź stronę z danymi handlowymi OKEx, aby poznać więcej wskaźników

Stosunek długich / krótkich BTC

Przed wtorkiem relacja długich / krótkich pozycji nadal kształtowała się powyżej 1,0, ponieważ cena znajdowała się w wąskim przedziale. Cena bitcoina wzrosła we wtorek z 9300 USD do ponad 9500 USD, podczas gdy stosunek długich do krótkich spadł do 0,93. A po tym, jak cena wzrosła w czwartek do ponad 9600 USD, relacja długich / krótkich spadła dalej do obecnego poziomu 0,90.  

Patrząc na dane historyczne, obecny niski wskaźnik długich / krótkich wskazuje, że wielu inwestorów detalicznych zajmuje krótkie pozycje, ale nadal mieści się w normalnym przedziale. Idąc dalej, musimy nadal obserwować stosunek długich do krótkich. Z poprzednich danych wynika, że ​​spadek wskaźnika do blisko 0,8 może być punktem zwrotnym, w którym zbyt wielu uczestników rynku wchodzi w krótkie pozycje, a ceny mają tendencję do dalszego wzrostu.

Godzina zbierania danych: 17.07. Od 04:00 UTC do 24.07. Od 04:00 UTC

Stosunek pozycji długich do krótkich porównuje całkowitą liczbę użytkowników otwierających pozycje długie z tymi, którzy otwierają pozycje krótkie. Wskaźnik jest obliczany na podstawie wszystkich kontraktów futures i swapów bezterminowych, a długa / krótka strona użytkownika jest określana na podstawie jego pozycji netto w BTC.


Na rynku instrumentów pochodnych za każdym razem, gdy otwierana jest pozycja długa, jest ona równoważona pozycją krótką. Całkowita liczba pozycji długich musi być równa łącznej liczbie pozycji krótkich. Gdy stosunek jest niski, oznacza to, że więcej osób trzyma spodenki.

Podstawa BTC

Premia OKEx BTC Quarterly Future wzrosła ze 100 USD w ostatni piątek do 150 USD (około 1,58%), co wskazuje, że uczestnicy rynku są coraz bardziej pewni przyszłej ceny Bitcoina. Ale jednocześnie rosnąca kwartalna premia przyciąga arbitrów do krótkich pozycji. Ogólnie rzecz biorąc, obecny poziom premii jest zdrowy i odzwierciedla hossy na rynku.

Godzina zbierania danych: 17.07. Od 04:00 UTC do 24.07. Od 04:00 UTC

Wskaźnik ten pokazuje kwartalną cenę kontraktów futures, cenę indeksu spot, a także różnicę bazową. Podstawa dla określonego czasu jest równa kwartalnej cenie kontraktów futures minus cena indeksu spot.

Cena kontraktów futures odzwierciedla oczekiwania traderów co do ceny Bitcoina. Gdy podstawa jest pozytywna, oznacza to, że rynek jest zwyżkowy. Gdy podstawa jest ujemna, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi.

Podstawa kwartalnych kontraktów terminowych może lepiej wskazywać długoterminowy trend rynkowy. Kiedy podstawa jest wysoka (dodatnia lub ujemna), oznacza to więcej miejsca na arbitraż.

Otwarte zainteresowanie i wolumen obrotu

Otwarte odsetki wzrosły bardzo szybko w ciągu tygodnia, z 800 milionów dolarów w zeszły piątek aż do 994 milionów dolarów, a w momencie pisania tego artykułu utrzymywały się na poziomie powyżej 980 milionów dolarów. Jeśli OI wzrośnie do poziomu 1 miliarda dolarów, rynek będzie oczekiwał poważnych ruchów. Chociaż dane historyczne wskazują, że trend wzrostowy może zakończyć się gwałtownym spadkiem, gdy OI osiągnie 1 miliard USD, może się to nie zdarzyć za każdym razem, a ceny mogą utrzymywać się na wyższych poziomach przez dłuższy czas.

Godzina zbierania danych: 17.07. Od 04:00 UTC do 24.07. Od 04:00 UTC

Otwarte odsetki to całkowita liczba zaległych kontraktów futures / swapów, które nie zostały zamknięte w danym dniu.

Wolumen obrotu to całkowity wolumen obrotu kontraktami futures i bezterminowymi swapami w określonym przedziale czasu.

Jeśli otwartych jest 2000 długich kontraktów i 2000 krótkich kontraktów, otwarte odsetki będą wynosić 2000. Jeśli wolumen obrotu gwałtownie wzrośnie, a otwarte zainteresowanie spadnie w krótkim czasie, może to oznaczać, że wiele pozycji zostało zamkniętych lub zostało zmuszonych do upłynnienia. Jeśli zarówno wolumen obrotu, jak i otwarte odsetki wzrosną, oznacza to, że wiele pozycji zostało otwartych.

Współczynnik pożyczki do depozytu zabezpieczającego BTC

Wskaźnik marży kredytowej wzrósł w tym tygodniu, szybko wzrastając do 7,4 z 3,5. To pokazuje, że na rynku z dźwignią spotową uczestnicy ładują swoje torby i stawiają na dalszy wzrost cen. W przeciwieństwie do najwyższego poziomu z połowy lutego, który wynosił 33,0, obecny wskaźnik depozytu zabezpieczającego nadal mieści się w normalnym przedziale.

Godzina zbierania danych: 17.07. Od 04:00 UTC do 24.07. Od 04:00 UTC

Współczynnik depozytu zabezpieczającego to dane z rynku spot pokazujące stosunek użytkowników pożyczających USDT do pożyczających BTC w wartości USDT w danym okresie.

Ten współczynnik pomaga również handlowcom przyjrzeć się nastrojom rynkowym. Ogólnie rzecz biorąc, traderzy pożyczający USDT starają się kupić BTC, a ci, którzy pożyczają BTC, chcą go skrócić.

Wysoki wskaźnik depozytu zabezpieczającego wskazuje, że rynek jest zwyżkowy. Kiedy jest niski, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi. Ekstremalne wartości tego wskaźnika historycznie wskazywały na odwrócenie trendów.

Wgląd w tradera

Robbie, analityk inwestycyjny OKEx

Cena Bitcoina napotkała opór około 9800 USD po serii wzrostów w ostatnich dniach, a obecnie trwa krótkoterminowa korekta. Trzy kolejne dni wzrostów wywołały entuzjazm na rynku, ale widać, że siła tego rajdu stopniowo spada w krótkim okresie.

Jednak patrząc na obecny poziom zniesienia i wolumen obrotu, aktywna siła wyprzedaży nie jest zbyt duża, a przekroczenie poziomu 9800 USD może skutkować testem na 10,500 USD w połowie okresu..

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map