Detaliczny zakup BTC spowodował wzrost kwartalnej premii, ale instytucje ograniczyły długie pozycje

Market Watch Weekly to przegląd rynków kryptograficznych i wydarzeń w każdym tygodniu.

Weekendowy rajd Bitcoina o ponad 1000 USD pozwolił mu odzyskać większość strat w ciągu tygodnia. Wiodąca waluta cyfrowa zmniejszyła tygodniową stratę do 1,34% po zamknięciu na poziomie 19162 USD według ceny indeksu OKEx BTC. Ten wzrost przyniósł ulgę dla byków po tym, jak BTC przetestowało 17 600 USD dwa razy w ciągu tygodnia. 

Silny wzrost w weekend znajduje również odzwierciedlenie w premii na kontraktach terminowych. Kontrakty terminowe terminowe OKEx BTC w ujęciu rocznym, kroczące, osiągnęły obecnie ponad 14%, z podobnymi poziomami obserwowanymi 24 listopada, kiedy BTC osiągnął poziom 19 400 USD. Pokazuje to, że zaufanie rynku do trendów cenowych na najbliższe trzy miesiące pozostaje bardzo silne. Ponadto ta wysoka kwartalna premia stwarza możliwości dla arbitrów.

Kontrakty terminowe na BTC w ujęciu rocznym, kroczące, trzymiesięczne. Źródło: krzywy

Główne altcoiny nie osiągają lepszych wyników, podczas gdy OKB zyskuje 10%

Cofnięcie bitcoina w połowie tygodnia sprawiło, że prawie wszystkie główne altcoiny nie osiągnęły lepszych wyników w ciągu tygodnia. Ether (ETH) i Litecoin (LTC) spadły odpowiednio o 2,23% i 2,52%. jednak, 

XRP doznał wyprzedaży i stracił 17% swojej wartości w ostatnim tygodniu po zakończeniu zrzutu SPARK dla posiadaczy XRP. Jedną z głównych atrakcji wśród głównych altcoinów był OKB, który zyskał ponad 10% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Ogólnie rzecz biorąc, głównym altcoinom nie udało się rozwinąć niezależnego trendu, a dominacja Bitcoina niewiele się zmieniła. 

Cotygodniowe zwroty głównych kryptowalut, 12 / 7–12 / 13. Źródło: TradingView

SushiSwap zostaje największym zwycięzcą fuzji yearn.finance

W sektorze DeFi łączna wartość zablokowana osiągnęła 15 miliardów dolarów po raz pierwszy w zeszły wtorek, ale liczba ta spadła w wyniku cofnięcia Bitcoina. Jednocześnie cena wielu głównych tokenów DeFi spadła w ciągu ostatniego tygodnia.

Całkowita wartość zablokowana w DeFi. Źródło: DeFi Pulse

Uniswap (UNI) spadł o 10,23%, chociaż jego siedmiodniowy wolumen nadal zajmował 60% obrotów DEX, zgodnie z Dane Dune. Rynek pozostaje zwyżkowy na SushiSwap (SUSHI), który w zeszłym tygodniu wzrósł o 7,32%, oczekując większego wzrostu po połączeniu z yearn.finance. Związek (COMP) również wzrósł o kolejne 5% w ciągu tygodnia, podczas gdy większość tokenów DeFi spadła o 5% do 15%. 

Cotygodniowe zwroty głównych tokenów DeFi, 12 / 7–12 / 13. Źródło: TradingView

Inwestorzy instytucjonalni znacznie redukują długie pozycje


CME wydało najnowsze (stan na 8 grudnia) kontrakty terminowe na bitcoiny dane pozycji 12 grudnia. Bitcoin działał w wąskim przedziale około 1000 USD, bez wyraźnego kierunku w raportowanym okresie. 

Zainteresowanie otwarte dalej spadło z 11 812 do 11750 – z powrotem do poziomu sprzed trzech tygodni. Chociaż cena BTC nie odnotowała znaczącego spadku w okresie sprawozdawczym, wydaje się, że inwestorzy instytucjonalni ograniczyli swoje pozycje w zakresie kontroli ryzyka.

Dane kontraktów terminowych CME na Bitcoin – otwarte zainteresowanie. Źródło: Quandl

Długie pozycje menedżerów aktywów spadły z 626 do 544, podczas gdy pozycje krótkie wzrosły z 0 do 11, co jest wyrazem braku pewności, że BTC przełamuje nowe szczyty.

Dane terminowe CME Bitcoin – liczba zarządzających aktywami, pozycje długie i krótkie. Źródło: Quandl

Długie pozycje funduszy lewarowanych spadły z 4509 do 4365, podczas gdy krótkie pozycje spadły jednocześnie z 9375 do 9354.

Ogólnie rzecz biorąc, z najnowszych danych sprawozdawczych wynika, że ​​wolą inwestorów instytucjonalnych, aby czerpać zyski i zmniejszać swoje zasoby pod koniec roku..

Dane kontraktów terminowych CME na Bitcoin – liczba lewarowanych funduszy, pozycje długie i krótkie. Źródło: Quandl

Patrząc w przyszłość w tym tygodniu

Pierwsze dawki szczepionki COVID-19 opracowanej przez Pfizer i BioNTech zostaną dostarczone do Stanów Zjednoczonych w poniedziałek, co może oznaczać punkt zwrotny w pandemii.

Na froncie makroekonomicznym rynek koncentruje się teraz na tym, czy obie strony Kongresu USA mogą dojść do porozumienia w sprawie drugiej ustawy stymulacyjnej. Będzie to największy czynnik niepewności wpływający na kierunek szerszego rynku w najbliższych dwóch tygodniach. Rezerwa Federalna odbędzie również ostatnie w tym tygodniu posiedzenie FOMC.

W kryptowalutach termin sfinalizowania planu kompensacyjnego dla byłego Mt. Użytkownicy Gox to 15 grudnia. To trzecie rozszerzenie, obejmujące łącznie 140 000 BTC. Jeśli Sąd Okręgowy w Tokio może zapewnić zamknięcie długo oczekiwanego Mt. Gox, odbiorcy mogliby sprzedać swoje Bitcoiny w celu wypłaty, wywierając presję na rynku.

Nie jesteś handlowcem OKEx? Dowiedz się, jak zacząć handlować!

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map