Handlowcy Bitcoin patrzą na godzinową linię trendów zwyżkowych jako twarde wsparcie poniżej 6,4 tys

Rynki kryptowalut ustabilizowały się w ciągu ostatnich 24 godzin, aby wyświetlić aktualny czas, 25 marca. Większość dziesięciu najlepszych monet odnotowuje zmianę o około 1-2 procent w ciągu dnia..

Bitcoin (BTC) walczy o przełamanie punktu 7000 USD, napotykając twardy opór w wysokości około 6900 USD. Wiodąca kryptowaluta spadła o 2 procent w ciągu dnia, obecnie handluje się około 6600 USD na OKEx.

Ether (ETH) również odnotował niewielki spadek w ciągu ostatnich 24 godzin, notując około 137 USD na rynku spot OKEx.

Trzecia co do wielkości kryptowaluta, XRP firmy Ripple, spadła o zaledwie 1 procent w ciągu dnia, napotykając opór na poziomie około 0,16 USD.

BTC napotyka kluczowy opór na poziomie 6900 USD

Wykres 1H Dane BTC / USD Perpetual Swap. Źródło: OKEx.com

Chociaż BTC uzyskało wczoraj wsparcie blisko 6500 USD, 24 marca, odbicie nie było silne, a wolumeny handlowe były nadal niskie. Po pierwszym zablokowaniu na poziomie 6900 $, BTC nie zdołało przebić się przez 6800 $ w drugiej próbie.

Zespół analiz rynkowych OKEx uważa, że ​​wraz ze stopniowym wzrostem dolnej części zakresu konsolidacji, najwyższy punkt stopniowo maleje. Oznacza to, że przestrzeń dla aktywności cenowej jest odpowiednio zawężona.

W przypadku inwestorów detalicznych wybór między długimi i krótkimi pozycjami wiąże się z ryzykiem. Nawet jeśli dominujące siły nagle podniosą cenę w krótkim czasie, jeśli nie może przekroczyć 7000 USD, nadal istnieje ryzyko, że cena spadnie, tworząc pin bar.

Z drugiej strony, jeśli niedźwiedzie stłumią cenę, nadal szybko odbije się do obecnego obszaru, jeśli nie spadnie poniżej 6000 USD.

Tak więc, jeśli zwyżkowa linia trendu na poziomie godzinowym pozostaje aktualna, prawdopodobieństwo spadku jest niewielkie i najlepiej poczekać na wybicie w kluczowym momencie, a następnie wejść na rynek.

Gdy wolumen zakupów spada, byki mają trudności z wybiciem do 7 000 USD

Powyższy 1-dniowy wykres Bitcoina pokazuje, że cena jest i stale rośnie do 7000 USD. Wygląda na to, że przełamanie nastąpi w dowolnym momencie, jednak wykres wolumenu wskazuje, że pokonanie tego twardego poziomu oporu nie będzie łatwe, ponieważ wolumeny zakupów w rzeczywistości maleją.

Oznacza to, że jeśli poziomy głośności nie będą w stanie poprawić się w ciągu najbliższych kilku godzin, cena może spaść.

Inwestorzy nie muszą się zbytnio martwić o tę możliwość. Jeśli korekta ceny może zatrzymać się powyżej byczej linii trendu, to po krótkim okresie konsolidacji może nadal istnieć szansa na wybicie.


Jeśli jednak cena przebije się poniżej linii trendu i odbicie zostanie przez nią stłumione, oznacza to, że dump potrwa dłużej niż oczekiwano.

Poziomy oporu i wsparcia

 • Krótkoterminowy opór: 6900 USD
 • Opór średnioterminowy: 7000 USD
 • Wsparcie krótkoterminowe: 6400 USD
 • Wsparcie średnioterminowe: 6000 USD

ETH napotyka krótkoterminowy opór na poziomie 145 USD

Dane z 4H ETH / USD Perpetual Swap. Źródło: OKEx.com

Krótkotrwała amplituda ETH jest wąska. Cena nadal jest trudna do przebicia się w przedziale od 134 do 145 USD.

Niezależnie od tego, czy byki lub niedźwiedzie wykazują oznaki aktywacji w ciągu dnia, inwestorzy mogą bezpośrednio zwrócić uwagę na twardy punkt oporu w wysokości 155 USD i skuteczność obszaru silnego wsparcia między 110 a 120 USD..

Inwestorzy powinni zauważyć, że przekroczenie 145 USD oznacza po prostu, że siła zwyżkowa jest coraz silniejsza. Nie oznacza to, że trend wychodzi z obszaru konsolidacji, chyba że zostanie przełamany obszar oporu w okolicach 155 USD. Zmieniający się stan wolumenów jest również kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę.

Poziomy oporu i wsparcia

 • Krótkoterminowy opór: 145 USD
 • Średnioterminowy opór: 155 USD
 • Wsparcie krótkoterminowe: 134 USD
 • Wsparcie średnioterminowe: 120 USD

XRP wykazuje opór na poziomie 0,165 USD, inwestorzy szukają wsparcia krótkoterminowego

Dane dotyczące 1H XRP / USD Perpetual Swap. Źródło: OKEx.com

W przypadku XPR 0,1650 USD okazało się ostatnio silnym punktem oporu. Jeśli wolumen obrotu nie może wzrosnąć, obecna pozycja oporu będzie trudna do pokonania przez krótki czas.

Biorąc to pod uwagę, niższe wsparcie – około 0,1600 USD – nie jest wystarczająco mocne. Gdy cena zacznie spadać, pierwszym efektywnym poziomem wsparcia może stać się 0,1440 USD.

Pamiętaj, że to nie jest dobry moment na wejście na pozycję długą, jeśli cena właśnie przekroczyła 0,1650 USD w krótkim okresie. Handlowcy powinni poczekać, aż cena ustabilizuje się i przebić średnioterminowy poziom oporu 0,1750 USD.

Poziomy oporu i wsparcia

 • Krótkoterminowy opór: 0,1650 USD
 • Średnioterminowy opór: 0,1750 USD
 • Wsparcie krótkoterminowe: 0,1440 USD
 • Wsparcie średnioterminowe: 0,1270 USD

Zrzeczenie się: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do zawierania transakcji inwestycyjnych. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej.

Śledź OKEx na:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map