Jak handlować opcjami: prawdziwy przypadek rynku BTC

Weźmy przykład rynku BTC 17 grudnia 2019 roku:

Powiedzmy, że wierzymy, że spadkowy trend na rynku BTC, który utrzymywał się przez ostatnie kilka miesięcy, będzie kontynuowany. Handlowcy mogą raczej zajmować krótkie pozycje jako ich podstawową strategię handlową niż zajmować długie pozycje. Chociaż krótko / średnioterminowe nastawienie BTC pozostaje na minusie, wciąż było niewiele dowodów wskazujących, że korekta listopadowa zostanie powtórzona w tym momencie, a 6400 poziomów wydaje się na razie dobrym wsparciem.

Jak handlować z opcjami ATM (at-the-money)?

Ponieważ spodziewamy się krótkiego / średniego trendu spadkowego BTC, oto prosta strategia, którą możemy zastosować w naszej symulacji handlu opcjami OKEx:

1. Sprzedaj opcję kupna bankomatu. Rynek na 17. pozycji jest nadal słaby, a odbicie jest mniejsze niż oczekiwano, więc sprzedaj opcję w dniu wykonania i zarabiaj.

2. Alternatywnie możemy kupić opcję sprzedaży z bankomatu. Kiedy dzisiejszy rynek jest nadal bessy i spodziewany jest dalszy trend spadkowy, wzrost wartości wewnętrznej opcji pokryje spadek wartości czasowej. Cena tej opcji odpowiednio wzrośnie. W ten sposób, czy sprzedajemy go bezpośrednio po wyższej cenie, czy czekamy do dnia ćwiczeń, możemy na tym zyskać.

Jakie są opcje bankomatu?

At-the-money (ATM) oznacza, że ​​cena wykonania opcji jest identyczna lub bardzo zbliżona do ceny aktywów bazowych, niezależnie od opcji call lub put.

Poniżej znajduje się strona symulacji handlu opcjami OKEx, która pokazuje informacje o opcji bankomatu, w tym:

Czerwone pole: data wykonania opcji, czyli okres wygaśnięcia kontraktu. Data ćwiczenia pokazana na zrzucie ekranu to ten piątek o godzinie 08:00 (UTC)

Green Box: nazwa opcji. Pierwsza część odnosi się do produktu bazowego opcji „TBTCUSD” oznacza wirtualny BTC używany w symulacji handlu. Na rynku na żywo będzie to BTCUSD, czyli Bitcoin. W drugiej części „191213” oznacza datę wykonania – 13 grudnia 2019 r. Jest to to samo, co informacja podana w czerwonej ramce. W trzeciej części „7000” odnosi się do ceny wykonania, która jest używana do porównania z ceną bazową oraz do obliczenia zysku i ceny przymusowej likwidacji. W czwartej części „C” (Call) oznacza opcję kupna. Jeśli jest to P (Put), oznacza to opcję sprzedaży.

Niebieskie pudełko: książka zamówień. Podobnie jak w przypadku kontraktów futures, część czerwona przedstawia cenę sprzedaży, a część zielona cenę kupna. Po prawej stronie znajduje się liczba opcji.

Żółta ramka: metryki opcji. Pierwszy wiersz przedstawia najważniejszą część: indeks spot i cenę marki. Indeks wpływa bezpośrednio na kupno & cena sprzedaży opcji. Obliczając zwrot w dniu wygaśnięcia, musisz porównać indeks i cenę wykonania, aby obliczyć zwrot i cenę rynkową spot BTC po wymuszonej likwidacji. Tutaj powinniśmy skupić się na cenie marki. Cena rynkowa, obliczona przez algorytm systemowy platformy, jest stosunkowo uczciwą ceną opcji, która zmienia się w czasie rzeczywistym.

Dlaczego powinniśmy skupić się na cenie marki?

Okazało się, że na rynku symulacji handlu istnieje znaczna różnica między ceną rynkową a ceną rynkową, co oznacza, że ​​gdy wartość aktywa wynosi 5 USD, cena rynkowa może wzrosnąć do 15 USD, kiedy zyskuje na popularności. W tej chwili najlepszym sposobem handlu jest sprzedaż aktywów po cenie rynkowej zamiast ich kupowania.

Weźmy inny przykład z historii rynku BTC.

Wracając do 15 grudnia, widzieliśmy, że wolumen obrotu i wskaźniki dynamiki nie były mocne, a rynek wahałby się w krótkim okresie. Uważamy, że inwestorzy nie powinni długo kupować Bitcoina, chyba że jego cena przekroczy 7300.

Jak handlować z opcjami OTM (out-of-the-money)?

Jeśli rynek jest słaby i bardzo oscyluje, możesz wybrać jedną z tych prostych strategii handlowych:

1. Sprzedaj opcję kupna OTM. Jeśli na rynku nie ma dużych wahań (brak gwałtownych ruchów cen), sprzedaj opcję w dniu wykonania i otrzymaj pieniądze.

2. Sprzedaj opcję sprzedaży OTM. Jeśli cena nie spadnie tak bardzo, jak oczekiwano, a wartość czasu szybko się zużywa, cena opcji będzie niższa. Czy kupić aktywo po niższej cenie, aby odzyskać stratę, czy poczekać do daty wygaśnięcia, kiedy wartość opcji spadnie do zera, możesz na tym zarobić.

3. Oto nieco zaawansowana strategia: połącz strategię 1 i 2. W ten sposób możesz podwoić zwrot bez większego ryzyka.

Jakie są opcje OTM?

W przypadku opcji kupna OTM (out-of-the-money) oznacza to, że cena bazowa jest niższa niż cena wykonania. W przypadku opcji sprzedaży OTM oznacza to, że cena bazowa jest wyższa niż cena wykonania. Mówiąc prościej, opcje OTM odnoszą się do sytuacji, gdy cena nie jest wystarczająco wysoka lub wystarczająco niska, aby sprostać cenie wykonania.

Podobnie jak powyżej, na stronie symulacji handlu opcjami OKEx pokazuje informacje o ostatnich opcjach bankomatu. Aby znaleźć opcje OTM, kliknij „Cały tydzień”, a pokaże się wszystkie opcje tygodnia:

W tym czasie cena BTC wynosi około 7050. Zgodnie z definicją, opcje kupna OTM to te, których ceny wykonania są wyższe niż 7000, a opcje sprzedaży OTM to te, których cena wykonania jest niższa niż 7000 (ponieważ opcja z ceną wykonania z 7000 jest najbliżej 7050, jest tutaj uważana za opcję bankomatu), które są dwiema częściami zakreślonymi na czerwono na powyższym rysunku.

Którą opcję OTM wybrać? Oto wskazówka: rozważ wykorzystanie opcji. Najpierw kliknij „Ustawienia listy” w prawym górnym rogu, a następnie zaznacz pole wyboru „Dźwignia” i kliknij Potwierdź. Możesz zobaczyć dźwignię finansową każdej opcji na stronie, jak pokazano w niebieskim kółku na powyższym rysunku.

Należy wyraźnie zaznaczyć, że opcje różnią się od kontraktów terminowych typu futures i bezterminowej zamiany. Handel opcjami nie obejmuje dźwigni finansowej, a użytkownicy nie mogą wybrać poziomu dźwigni. To tylko przybliżona wartość podana przez system na podstawie kalkulacji kosztów.

Jeśli przyjrzysz się bliżej, zauważysz, że w przypadku opcji kupna im wyższa cena wykonania, tym wyższa dźwignia – wyjątki dla kilku ostatnich dźwigni, które pozostają na poziomie 2000x, ponieważ ich ceny są niskie.

Dźwignia pozwala wziąć pod uwagę inne czynniki poza cenami wykonania. Możesz również odnieść się do poziomów dźwigni kontraktów, aby rozważyć związane z nimi ryzyko i ile środków należy włożyć w transakcję opcjami.

Na koniec należy pamiętać, że wskaźnik dźwigni jest wprost proporcjonalny do występującego ryzyka – im wyższy wskaźnik dźwigni, tym mniejsze prawdopodobieństwo wykonania. Chociaż Twój wkład jest mniejszy, ryzyko utraty wszystkich zainwestowanych środków jest również odpowiednio wyższe.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map