Kontrakty terminowe na Bitcoin odzwierciedlają optymizm, ponieważ rynek czeka na przekroczenie wartości 13 000 USD

Futures Friday to cotygodniowy przegląd kwartalnych kontraktów terminowych na Bitcoin na OKEx.

Po sześciu kolejnych dniach zysków cena Bitcoina (BTC) wzrosła z 11 200 USD do około 13 000 USD, przełamując poziomy oporu 12 000 USD i 12 600 USD w środę, zgodnie z ceną indeksu OKEx BTC. W tej chwili OKEx Quarterly Futures (BTCUSD1225) są sprzedawane z premią 270 USD w stosunku do ceny indeksu. 

Najnowszy przełom był spowodowany wiadomością, że gigant płatniczy PayPal pozwoli klientom przechowywać Bitcoiny i inne kryptowaluty oraz wydawać je w sieci ponad 25 milionów sprzedawców. Biorąc pod uwagę, jak te wiadomości następują po zakupie BTC o wartości 50 milionów dolarów na początku miesiąca, adopcja Bitcoin wydaje się rosnąć.

W piątkowym artykule Futures z zeszłego tygodnia stwierdziliśmy, że dane handlowe OKEx pokazują wzrost optymizmu rynkowego. Dane handlowe OKEx z tego tygodnia pokazują, że uczestnicy rynku są bardziej wrażliwi na presję sprzedaży na ważnych poziomach oporu. Jednak optymizm rynkowy pozostaje niezmieniony, jeśli chodzi o składki i rosnący wskaźnik pożyczek zabezpieczających BTC. Co więcej, otwarte odsetki również pozostają blisko 1 miliarda dolarów, bez oczywistego zamknięcia długich pozycji.

OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD1225), od godziny 8:00 czasu UTC 23 października. Źródło: OKEx, TradingView

Odczyty danych handlowych OKEx

Odwiedź stronę z danymi handlowymi OKEx, aby poznać więcej wskaźników.

Stosunek długich / krótkich BTC

Zmienność relacji długich / krótkich wzrosła w tym tygodniu, wahając się od 0,66 do 0,93. Co ciekawe, od poniedziałku do środy – kiedy cena kwartalnych kontraktów terminowych na BTC wzrosła z 11600 USD do 12300 USD – stosunek długich do krótkich pozycji stopniowo spadał, co wskazuje, że handlowcy detaliczni nie byli pewni, że cena przełamie ważny poziom oporu ceny spot wynoszący 12000 USD. Jednak gdy cena wybiła, nastrój na rynku zmienił się bardzo szybko i stosunek długich do krótkich pozycji wzrósł z 0,66 do powyżej 0,9.. 

Jednak wraz ze wzrostem ceny kwartalnych kontraktów futures zeszłej nocy do 13 300 USD, stosunek pozycji długich do krótkich ponownie spadł, wskazując, że inwestorzy detaliczni spodziewają się presji sprzedaży na tych poziomach, która zdominuje ruchy rynku..

Czas zbierania danych: 16.10.16 od 04:00 UTC do 23.10.2013r. UTC

Stosunek pozycji długich do krótkich porównuje całkowitą liczbę użytkowników otwierających pozycje długie z tymi, którzy otwierają pozycje krótkie. Wskaźnik jest obliczany na podstawie wszystkich kontraktów futures i swapów bezterminowych, a długa / krótka strona użytkownika jest określana na podstawie jego pozycji netto w BTC.

Na rynku instrumentów pochodnych za każdym razem, gdy otwierana jest pozycja długa, jest ona równoważona pozycją krótką. Całkowita liczba pozycji długich musi być równa łącznej liczbie pozycji krótkich. Gdy stosunek jest niski, oznacza to, że więcej osób trzyma spodenki.

Podstawa BTC

Baza między kwartalnymi kontraktami futures i spotami utrzymywała się w przedziale 2% przez cały tydzień. Podczas środowego rajdu osiągnął 2,7%, a teraz powrócił do 2,1%, czyli około 270 USD, co jest zdrowe i trwałe.

Czas zbierania danych: 16.10.16 od 04:00 UTC do 23.10.2013r. UTC

Wskaźnik ten pokazuje kwartalną cenę kontraktów futures, cenę indeksu spot, a także różnicę bazową. Podstawa dla określonego czasu jest równa kwartalnej cenie kontraktów futures minus cena indeksu spot.

Cena kontraktów futures odzwierciedla oczekiwania traderów co do ceny Bitcoina. Gdy podstawa jest pozytywna, oznacza to, że rynek jest zwyżkowy. Gdy podstawa jest ujemna, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi.

Podstawa kwartalnych kontraktów terminowych może lepiej wskazywać długoterminowy trend rynkowy. Kiedy podstawa jest wysoka (dodatnia lub ujemna), oznacza to więcej miejsca na arbitraż.

Otwarte zainteresowanie i wolumen obrotu

Otwarte odsetki wzrosły szybko w ciągu tygodnia do ostatnich rekordów wynoszących ponad 1 miliard USD. Ta rosnąca OI jest zgodna z wzrostem cen. Możemy zobaczyć kolejny wzrost OI, jeśli cena przekroczy poziom 13 300 USD.

Czas zbierania danych: 16.10.16 od 04:00 UTC do 23.10.2013r. UTC

Otwarte odsetki to całkowita liczba zaległych kontraktów futures / swapów, które nie zostały zamknięte w danym dniu.

Wolumen obrotu to całkowity wolumen obrotu kontraktami futures i bezterminowymi swapami w określonym przedziale czasu.

Jeśli otwartych jest 2000 długich kontraktów i 2000 otwartych kontraktów krótkich, otwarte odsetki będą wynosić 2000. Jeśli wolumen obrotu gwałtownie wzrośnie, a otwarte odsetki spadną w krótkim czasie, może to oznaczać, że wiele pozycji zostało zamkniętych lub zostało zmuszonych do upłynnienia. Jeśli zarówno wolumen obrotu, jak i otwarte odsetki wzrosną, oznacza to, że wiele pozycji zostało otwartych.

Współczynnik pożyczki do depozytu zabezpieczającego BTC

Współczynnik pożyczki na marżę BTC wykazywał tendencję odwrotną do ceny sprzed środy, spadając z 9,5 do 6,6, co wskazuje, że inwestorzy, którzy pożyczyli BTC, stopniowo zwracali swoje monety po zrealizowaniu zysku.

Jednak po środy wskaźnik wzrósł ponownie do powyżej 9,0, co również pokazało, że zaufanie na rynku spot z dźwignią pozostaje silne.

Czas zbierania danych: 16.10.16 od 04:00 UTC do 23.10.2013r. UTC

Współczynnik depozytu zabezpieczającego to dane z rynku spot pokazujące stosunek użytkowników pożyczających USDT do pożyczających BTC w wartości USDT w danym okresie.

Ten współczynnik pomaga również handlowcom przyjrzeć się nastrojom rynkowym. Ogólnie rzecz biorąc, traderzy pożyczający USDT dążą do kupna BTC, a pożyczający BTC starają się je skrócić.

Wysoki wskaźnik depozytu zabezpieczającego wskazuje, że rynek jest zwyżkowy. Kiedy jest niski, oznacza to, że rynek jest niedźwiedzi. Ekstremalne wartości tego wskaźnika w przeszłości wskazywały na odwrócenie trendów.

Wgląd w tradera

Robbie, analityk inwestycyjny OKEx

Po sześciu kolejnych dniach zysków, Bitcoin nadal znajduje się w silnym trendzie wzrostowym i istnieje duże prawdopodobieństwo, że po pewnej konsolidacji nastąpi kolejna próba przebicia się przez 13 000 USD..

Jeśli Bitcoin przebije kluczowy poziom oporu na poziomie 13000 USD, możemy być świadkami, jak traderzy ścigają wzrost cen aż do szczytu Bitcoina w 2019 roku, który wyniósł 14000 USD..

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map