Nastroje rynkowe są bycze, ale Bitcoin wkrótce osiągnie kluczowe poziomy oporu: Cotygodniowe obserwowanie rynku

W ciągu ostatniego tygodnia rynek kryptowalut gwałtownie wzrósł. Według danych ceny spot OKEx, Bitcoin (BTC) wzrósł o 6,31 procent w ciągu ostatnich siedmiu dni, co jest szóstym z rzędu tygodniowym wzrostem.

Ethereum (ETH) wzrósł o 10,1 procent, prawdopodobnie dlatego, że użytkownicy nie mogą się doczekać premiery ETH 2.0 Testnet. Ethereumprice.org wydał a nowe narzędzie aby obliczyć nagrody za obstawianie Ethereum 2.0.

Tezos (XTZ) zyskał w zeszłym tygodniu 22,76 procent, co jest zaletą faktu, że 93 procent całkowitego obrotu XTZ (około 1,9 miliarda dolarów) jest zablokowane, na StakingRewards.com dane.

Wszystkie te kryptowaluty prawie w pełni odzyskały równowagę po historycznej wyprzedaży 12 marca.

% zmiany ceny w ciągu ostatniego tygodnia. Źródło: OKEx

„Krypto nagrzewa się”

Fred Wilson, autor bloga AVC, niedawno napisał „Crypto robi się gorąco i każdy chce wziąć udział w akcji” w poście zatytułowanym „Rozwój napędzany zdarzeniami”. Obserwacja Freda jest zgodna z macierzami łańcuchowymi.

Liczba Aktywne podmioty (7-dniowa średnia krocząca) w sieci Bitcoin wzrosła do najwyższego poziomu od lipca 2019 r., Zgodnie z wykresem dostawcy danych Glassnode.

Metryka aktywnych podmiotów reprezentuje Bitcoiny aktywne adresy. Ponadto przekroczona została liczba adresów, na których znajduje się co najmniej 0,1 Bitcoina 3 miliony po raz pierwszy od końca 2017 r. do początku 2018 r. ożywienie rynkowe.

Bitcoin: podmioty aktywne (średnia krocząca 7D). Sos: Glassnode

Wszystkie te dane pokazują, że zaufanie rynku nie zostało zniszczone lub szybko się odbudowało. Plik Crypto Fear & Indeks chciwości pokazuje również powolny wzrost zaufania na rynku.

Według najnowszego raportu Arcane Research, opublikowanego 24 kwietnia, „indeks waha się teraz w obszarze„ Extreme Fear ”od 9 marca, najdłuższy okres zarejestrowany od czasu uruchomienia indeksu w lutym 2018 r.” Poniżej 20 oznacza, że ​​rynek znajduje się w obszarze „Extreme Fear”.

Crypto Fear & Indeks chciwości. Źródło: alternatywa.me

Kolejne dobre wieści z rynku chińskiego

25 kwietnia, uruchomienie wydarzenie poświęcone rządowej inicjatywie infrastrukturalnej blockchain, Sieć usługowa oparta na technologii Blockchain (BSN) odbyło się w Pekinie. To wydarzenie oznacza oficjalne wejście BSN do przestrzeni handlowej i otwarcie zagranicznej wersji Beta. Sieć usług oparta na technologii Blockchain (BSN) to obejmująca wiele chmur, między portalami, globalna sieć infrastruktury wykorzystywana do wdrażania i obsługi wszystkich typów aplikacji opartych na łańcuchu bloków. BSN ma na celu zmianę istniejącego problemu wysokich kosztów opracowywania i wdrażania aplikacji typu blockchain poprzez udostępnienie programistom publicznych środowisk zasobów blockchain.


Wcześniej w zeszłym tygodniu, Sina Aktualności ujawnił, że Starbucks i Mcdonalds należą do gigantów handlu detalicznego zaproszonych do udziału w testach DCEP – cyfrowego renminbi (RMB) – w mieście Xiong’an New Area. DCEP to cyfrowa waluta, o której mówi się, że jest jedną z pierwszych w swoim rodzaju. Będzie on wspierany w stosunku 1: 1 z chińską walutą krajową RMB.

Ebang, główny chiński producent platform do wydobywania bitcoinów, oficjalnie wniesiony za 100 milionów dolarów IPO z zamiarem notowania na NYSE lub Nasdaq. Rywal Ebanga, Cannan Inc (Nasdaq: CAN), wszedł na giełdę w zeszłym roku, ale Cannan’s ceny akcji spadły o ponad 50 procent od czasu ich umieszczenia na liście.

Wojna o sprzęt górniczy staje się brutalna. 17 kwietnia MicroBT ogłosił trzy nowe platformy wydobywcze na konferencji online. Pod koniec marca poszedł najbardziej zaawansowany sprzęt wydobywczy Bitmain – Antminer S19 na wyprzedaży, wyprzedaż w ciągu 24 godzin. Każda firma sprzętowa przygotowuje się do trzeciej połowy Bitcoina, kiedy nagroda za wydobycie zostanie zmniejszona o połowę i oczekuje się, że mniej wydajni górnicy zostaną wypchnięci.

Bieg byka wkrótce uderzy w kilka kluczowych poziomów oporu

Na tygodniowym wykresie OKEx BTC / USDT Bitcoin wzrósł o sześć tygodni z rzędu. Ostatni raz widzieliśmy tego typu wyniki w okolicach marca 2019 roku, wtedy Bitcoin rozpoczął hossę z 4000 do ponad 13000 USD..

Chociaż obecne krótko- i średnioterminowe wzorce są w trendzie wzrostowym, obszar od 7800 do 8000 USD jest bardzo zbliżony do poziomu początkowego krachu z 12 marca. Co więcej, cena wciąż napotyka wiele nadchodzących kluczowych poziomów oporu. Środkowa linia Wstęgi Bollingera na wykresie tygodniowym wynosi około 7 860 USD, a 100-dniowa średnia krocząca waha się blisko 7 985 USD.

Zgodnie z naszą najnowszą analizą Futures Friday, cotygodniowym przeglądem kwartalnych kontraktów terminowych na Bitcoin na OKEx, kontrakty terminowe na Bitcoin są z powrotem w contango, co oznacza, że ​​kontrakty futures są wyceniane wyżej niż ceny spot. Dodatnia premia wskazuje na optymistyczne nastroje rynkowe dotyczące ruchu cen.

Co więcej, na rynku kontraktów terminowych Arcane Research zauważył w swoim najnowszym raporcie z 24 kwietnia, że ​​„OKEx mocno zabezpieczył swoją najwyższą pozycję w ostatnim miesiącu, z udziałem w rynku wynoszącym około 28%”.

Jak wspomniano w zeszłotygodniowym przeglądzie rynku, ponieważ cena Bitcoina nadal wykazuje dodatnią korelację z S&P 500, powinniśmy przyjrzeć się makroekonomii.

24 procent S.&Firmy P 500 mają zgłoszone zarobki na dane Factset, które spadły o 15,8 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Aż 172 duże firmy podają wyniki w tym tygodniu, w tym popularne akcje rynkowe FAANG, MSFT i TSLA.

Oczekuje się, że posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) w tym tygodniu pozostawi stopy procentowe bez zmian. W czwartek zostaną opublikowane wstępne liczby bezrobotnych, inflacja bazowa i Chicago PMI IHS Markit i Indeks produkcji ISM ukaże się w piątek, podobnie jak dane dotyczące sprzedaży samochodów.

Uczestnicy rynku powinni nadal ostrożnie handlować, nadal nie możemy wykluczyć możliwości podwójnego spadku na giełdzie.

Zrzeczenie się: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do zawierania transakcji inwestycyjnych. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej.

Śledź OKEx na:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map