OKEx Technical Weekly: Brewing a big move (20 kwietnia 2020)

Kluczowe wnioski

 • Wskazują na to wskaźniki techniczne BTC ceny mogły zobaczyć pewne znaczące ruchy po tygodniach handlu zakresami.
 • XRP jest nastawiony na wybicie z nastawieniem bardziej pozytywnym.
 • ETH byki będą musiały zrobić sobie przerwę w górnych 180 uchwytach.

Przegląd rynku

Rynki kryptowalut były niezdecydowane po cenach BTC nie byli w stanie wyprodukować dziennego zamknięcia powyżej USD 7200 poziomów w weekend. Wiodąca kryptowaluta nie zamknęła się powyżej takich poziomów od 11 marca. Jednak wsparcie w USD Wydaje się, że obszar 7000 pozostaje solidny.

W naszej poprzedniej publikacji <Tygodnik techniczny OKEx: 14 kwietnia 2020 r,>, zaznaczyliśmy, że opory przy USD 7200 pozostało znaczące, a dekolt poprzedniej głowy i ramion pozostał w centrum uwagi w tym tygodniu.

Podczas gdy traderzy i inwestorzy szukali kierunków przed bardzo oczekiwanym wydarzeniem halvingu nagród bitcoinowych, które ma nastąpić w połowie maja, nowe dane pokazują, że zmienność BTC ceny mają drastycznie wzrosnąć. Ten wzrost zmienności może nastąpić w krótkim okresie.

Ankieta z Sentix pokazuje, że indeks Super Neutralności Bitcoin osiągnął 26-tygodniowy rekord. Patrick Hussy, dyrektor zarządzający w Sentix, wyjaśnił, że niektóre są duże BTC akcje cenowe miały miejsce po ostatnim osiągnięciu przez BSNI nowego szczytu, który ruszył BTC ceny o 2500 dolarów, co może mieć miejsce na obecnym rynku. Jednak Hussy dodał, że na podstawie takich danych nie można określić kierunku ruchu.

Rysunek 1: Indeks Super Neutralności Sentix Bitcoin

Źródło: Sentix

Rysunek 2: Podsumowanie COT kontraktów terminowych na Bitcoin

Źródło: CME Group

Tymczasem wydaje się, że inwestorzy instytucjonalni przyjęli bardziej proaktywne podejście do BTC market, jako społeczność kryptowalut odliczająca czas do wydarzenia o połowę. Dane z CME pokazują, że rośnie zainteresowanie kontraktami futures. Jednak menedżerowie aktywów i konta lewarowane wydają się mieć widok spreadu. Zarządzający aktywami zwiększyli swoje krótkie pozycje, podczas gdy lewarowane nazwy zamknęły niektóre krótkie pozycje.

Analiza cen

BTCUSDT – przewidywanie dużych ruchów?

 • Wskaźniki techniczne sugerowały, że rynki mogą zobaczyć odważne ruchy cenowe BTC, gdy wstęgi Bollingera dalej wciskały się na dziennym wykresie. Jest to zgodne z ustaleniami Sentixa, o których wspomniano wcześniej w tym artykule. W przyszłości zmienność cen może wzrosnąć, jednak kierunek wybicia jest nieokreślony.
 • Podczas gdy dekolt pozostał w centrum uwagi, pęd wydaje się zwalniać, a RSI porusza się w kanale spadkowym. Jeśli dojdzie do zerwania kanału, może to wzmocnić przypadek pozytywnego wybicia ceny.
 • W perspektywie średnio- / długoterminowej wstęga trudności pozostała w zawężeniu, co może oznaczać, że obecne poziomy cen mogą być nadal idealne do akumulacji. Nowy trend wzrostowy rozpoczął się na początku stycznia po trudnym zaciśnięciu wstęgi pod koniec grudnia.
 • Jeśli chodzi o poziom, ustabilizowanie ceny powyżej dekoltu może stanowić podstawę do przetestowania 7700 poziomów. Niższe poziomy 6500 to kolejny krytyczny obszar do obejrzenia.

Rysunek 3: Wykres dzienny BTCUSDT

Źródło: OKEx; Tradingview


XRPUSD – Przełom w tworzeniu?

 • XRPUSD od ponad tygodnia notuje poniżej dziennego zniesienia Fibonacciego 38,2%. Ponieważ para zbliża się do końca wzoru trójkąta, oczekuje się, że spowoduje to wybicie.
 • Dodatkowe zawężenie wstęg Bollingera wskazuje również, że oczekuje się wzrostu zmienności cen.
 • Wskaźnik dynamiki spowodował odwrócenie się od ostatniego trendu spadkowego, co sugeruje, że siła rośnie. Co więcej, dno w kształcie litery U początkowo uformowało się w powolnym stochastyce, co może być kolejną oznaką potencjalnego dodatniego wybicia ceny.
 • Pierwszym obserwowanym poziomem jest 38,2% FR przy 0,196. Jeśli zostanie zauważony, może przygotować grunt pod ponowne testowanie 0,213 do 0,215. Tymczasem 0,187 może być niższym poziomem do obejrzenia.

Rysunek 4: Wykres dzienny XRPUSD

Źródło: OKEx; Tradingview

ETHUSDT – Bull potrzebuje przerwy?

 • W naszej ostatniej edycji Tygodnik Techniczny OKEx, potwierdziliśmy ETHUSDTDodatnie wybicie po utworzeniu wzniesienia trójkąta.
 • jednak, ETH byki mogą potrzebować przerwy, ponieważ wydaje się, że niedźwiedzi crossover w oscylatorze stochastycznym jest w trakcie tworzenia, co sugeruje, że tempo rajdu zaczęło zwalniać. Tymczasem powolny stochastyczny wydaje się tworzyć podwójny szczyt.
 • Chociaż byki mogą potrzebować krótkiej przerwy, nie oznacza to, że średnioterminowy rajd się kończy. Ponieważ ostateczny oscylator pozostał w trendzie wzrostowym z marca i kwietnia, krótkoterminowa korekta może stanowić okazję do zakupu.
 • 100-dniowa MA wokół obszaru 184 może być pierwszym poziomem do obejrzenia, a wsparcie kanału znajduje się w pobliżu 170. Poza tym 38,2% FR w pobliżu 163 może być kolejnym celem.

Rysunek 5: Wykres dzienny ETHUSDT

Źródło: OKEx; Tradingview

ZECUSDT – Rajd się męczy?

 • ZEC był jednym z najlepszych altcoinów podczas poniedziałkowej sesji azjatyckiej, notując w stosunku do niego prawie 6% wyższą cenę USDT.
 • Jednak w tym przypadku może nastąpić zwrot dla byków, ponieważ RSI jest na poziomach zgodnych z dwoma wcześniejszymi okresami korekty wcześniej..
 • Obrót teraz, gdyby został zauważony, zwiększyłby szansę ceny na przetestowanie dekoltu w kształcie trójkąta, aby sprawdzić, czy jest w stanie zamienić poprzedni opór na wsparcie.
 • Pierwszym obserwowanym poziomem może być 42. Jeśli zostanie naruszony, może to wzmocnić przypadek ponownego testowania 38.

Rysunek 6: Wykres dzienny ZECUSDT

Źródło: OKEx; Tradingview

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map