Opowieść o dwóch zasobach

Co może wywołać kolejny rajd bitcoinowy?

Kluczowe wnioski

  1. Ceny bitcoinów wahały się ostatnio w wąskim zakresie i wielu traderów skupiło się na przestrzeni altcoinów.
  2. Tom Lee z Fundstrat uważa, że ​​kiedy S&P osiągnął nowy rekord wszechczasów, bitcoin poszedłby w jego ślady.
  3. Badanie Lee wykazało również, że bitcoin działa najlepiej, gdy S&P ma roczny zwrot w wysokości 15 procent.

Przegląd

Niedawne słabe ceny bitcoinów testowały pacjentów handlujących kryptowalutami w miarę utrzymywania się bez trendu sytuacji. Chociaż wydaje się, że nie ma końca, wielu obserwatorów kryptowalut pyta, kiedy to się skończy? Czy powinniśmy spodziewać się pozytywnego wybicia czy korekty ceny? Niedawny komentarz poważnego krytyka kryptowalut rzuca światło na perspektywy wiodącej kryptowaluty, a rynki akcji mogą trzymać się klucza do następnego rajdu bitcoinów. Zbadaliśmy naturę bitcoina jako bezpiecznej przystani, takiej jak cyfrowe złoto, i zbadamy charakterystykę ryzyka związanego z bitcoinem oraz to, co może spowodować zmianę nastroju.

Bitcoin mało inspirujący

Ceny bitcoinów wahały się od początku lipca, a w ostatnich tygodniach zakres ten był coraz bardziej zawężony. Podczas gdy rynki wydają się generalnie wierzyć, że nudne akcje cenowe są częścią przygotowania do następnego dużego ruchu wiodącego kryptowaluty, wielu traderów stosuje podejście “ poczekaj i zobacz ”, stopniowe spowolnienie wolumenu handlu może dać ci Na obrazku (rysunek 1), niektóre komentarze są nawet bardziej pesymistyczne, mówiąc, że dominacja bitcoin osiągnęła szczyt na 70 procent i prawie nie powróci do poziomów 80 procent, które widzieliśmy trzy lata temu. (Rysunek 2).

Rysunek 1: Wykres dzienny BTCUSDT (źródło: OKEx; Tradingview) Rysunek 2: Całkowita kapitalizacja rynkowa głównych kryptowalut (źródło: Coinmarketcap)

Chociaż ogólny obraz bitcoina pozostaje w dużej mierze pozytywny, tak jak oczekuje się, że platforma instytucjonalna Bakkt będzie działać jeszcze w tym miesiącu. Platforma oferuje tylko produkty futures na bitcoiny i oczekuje się, że zwiększy popyt na bitcoiny. Jednak wielu traderów pytało, kiedy nastąpi wybicie cen bitcoinów, niezależnie od kierunku. Cóż, rynki akcji mogą mieć do tego klucz.

Akcje: klucz do rajdu Bitcoin

Niedawno ekspert kryptowalut wagi ciężkiej rzucił światło na to, jaki może być następny duży ruch dla bitcoina i co może wywołać ten ruch. W wywiadzie dla CNBC Tom Lee, współzałożyciel i dyrektor zarządzający oraz szef działu badań w Fundstrat Global Advisors, uważał, że niedawne utknięcie cenowe bitcoina zostało przypisane utknięciu w perspektywie makro. Lee dodał, że „Świat bez trendów, bitcoin nie rośnie”. Stwierdził, że kiedy S&P osiągnął nowy rekord wszechczasów, byłby uparty dla bitcoina. Kiedy patrzymy na ostatnie dwa lata, kiedy S&P był w handlu przedziałowym, przypadkowo, bitcoin również znajdował się w handlu przedziałowym (rysunek 4). Dzieje się to dwukrotnie w 2018 roku i raz dopiero niedawno.

Rysunek 3: S.&P 500 i BTCUSD we wzorcach See-Saw (Źródło: Tradingview)

S&P 500 zbliża się coraz bliżej do rekordowego poziomu blisko 3027 po trwającej miesiąc konsolidacji (wykres 4). SPX był w trybie handlu zakresowego od początku sierpnia, odbił się w przybliżeniu między 2822 a 2943. Na początku września indeks wybił się i próbował odzyskać lipcowe maksima i oscylował tuż poniżej rekordowego poziomu.

Rysunek 4: S.&Wykres P 500 YTD (źródło: Tradingview)

W wywiadzie udzielonym Marketwatch Mislav Matejka, Chief Global Equity Strategist w JP Morgan, uważa, że ​​amerykańskie rynki akcji wzrosną do końca roku. Matejka powiedział: „Kluczową kwestią jest to, że Stany Zjednoczone nie są na drodze do recesji. Konsument jest silny, stopy procentowe spadają i pojawiają się oznaki, że globalny wzrost odbije ”.

Czytaj więcej: In Easing, którym ufamy

Czy Bitcoin zachwyci rynek w drugiej połowie 2019 roku? Medium.com

„Świat bez trendów, bitcoin nie rośnie”.

Tom Lee, współzałożyciel i dyrektor zarządzający, Fundstrat Global Advisors

Najlepsze z obu światów

Lee przestudiował porównawczy zwrot S&P i bitcoin, odkrył, że bitcoin radzi sobie najlepiej, gdy S&P wzrósł o ponad 15 procent (rysunek 5). Z jego ustaleń wynika, że ​​bitcoin jest jak moneta z dwiema stronami, z jednej strony, gdy rynki doświadczają turbulencji, zachowuje się jak cyfrowe złoto, z drugiej strony, gdy rynki są w trybie ryzyka, bitcoin może również stanowić ryzyko. kapitał.

Rysunek 5: Porównawczy zwrot Bitcoin i S.&P 500 od 2010 (źródło: Fundstrat; Bloomberg; Factset)

Ryzyko teraz?

Na całym świecie pojawiły się oznaki optymizmu, gdy wchodziliśmy w ostatni kwartał 2019 r. W przyszłości niektóre wydarzenia makro mogą potencjalnie wpłynąć na rynek.

  1. Handlowy optymizm: Chińscy przedstawiciele handlowi zamierzają w tym tygodniu udać się do Stanów Zjednoczonych, aby przygotować się do rozmów handlowych na wysokim szczeblu pod koniec października. Chociaż wielu uważa, że ​​jest wiele do zrobienia, aby osiągnąć kompleksową umowę, opcja tymczasowej ograniczonej umowy handlowej pozostaje nierozstrzygnięta. Tymczasem Reuters podał, że prezydent Trump powiedział, że umowa handlowa między USA a Chinami może nastąpić przed wyborami w 2020 roku.
  2. Więcej obniżek na karcie: Decyzja w sprawie stóp Rezerwy Federalnej USA ma się ukazać w środę (18.09), powszechnie oczekuje się, że FOMC ponownie obniży stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Narastają oczekiwania na dodatkowe obniżki stóp procentowych na pozostałe dwa posiedzenia FOMC w tym roku, które nastąpiły po tym, jak Europejski Bank Centralny obniżył swoje stopy referencyjne na początku tego miesiąca i wznowił program skupu obligacji..
  3. Kontrola aktywów w bezpiecznej przystani: Ogólnie rzecz biorąc, gdy rynki są nastawione na ryzyko, bezpieczne aktywa, takie jak złoto i JPY, wypadłyby w niełaskę, a przepływ kapitału zwiększyłby się w bardziej ryzykownych aktywach, takich jak akcje i wysokie współczynniki beta FX. Przyjrzyjmy się bliżej USDJPY, przez większość czasu w tym tygodniu para handlowała powyżej 108, niektórzy analitycy uważają, że odbicie może sięgać 108,85. Z drugiej strony, złoto wzrosło o 1 procent po atakach na fabrykę ropy w Arabii Saudyjskiej, ale nadal nie było zbyt wielu działań na obszarze 1500. Jednak perspektywa wspomnianych bezpiecznych aktywów jest nadal w dużej mierze zależna od tego, jak rynki interpretują prognozy Fed.

Wniosek

Widzieliśmy, jak ceny bitcoinów zmieniają się w wąskim przedziale, podczas gdy uwaga handlowców przenosi się na świat altcoinów. Jednak według wybitnego analityka kryptowalut, przypadek bitcoina pozostaje silny, a wzrosty na rynkach akcji mogą wywołać nową rundę kupowania bitcoinów i mogą zmienić wiodącą kryptowalutę z aktywa bezpiecznej przystani w inwestycję obarczoną ryzykiem. Jednak sytuacja wydaje się być nieco zróżnicowana, jeśli chodzi o hossę na rynkach akcji.

Śledź OKEx na:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Strona internetowa: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map