Rynek opcji ETH pokazuje podzielone nastroje: analiza

Obraz opcji ETH i EOS

W skrócie

  • Opcje Ether (ETH) Otwarte odsetki (OI) wahają się blisko swojego rekordowego poziomu, ponieważ coraz więcej inwestorów na instrumentach pochodnych wskakuje na modę opcji.
  • Opcje mogą być lepszym wyborem, jeśli chodzi o zarządzanie ryzykiem.
  • Dane handlowe pokazują, że niektórzy inwestorzy opcyjni wydają się patrzeć na kontrakty z dłuższym terminem z wyższym strajk, natomiast najpopularniejsze pozostają kontrakty wygasające w czerwcu.

Opcje ETH w centrum uwagi

Rynki opcji ETH cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem, ponieważ sentyment do drugiego co do wielkości kryptowaluty pozostaje w większości pozytywny od końca ubiegłego miesiąca. Dane ze Skew pokazują, że łączna wartość opcji ETH OI – łączna wartość niespłaconych kontraktów opcyjnych, które nie zostały jeszcze rozliczone – wynosi zaledwie około 150 milionów dolarów, nowy ATH, pobijając poprzedni rekord około 80 milionów dolarów w czerwcu 2019 roku..

Łączna liczba opcji ETH OI osiągająca ATH. Źródło: Krzywy

Dobre wyniki ETH w ciągu ostatniego miesiąca – w szczególności lepsze wyniki niż Bitcoin (BTC) – mogą być jedną z przyczyn rosnącego zainteresowania handlem instrumentami pochodnymi ETH. Od 8 czerwca ETH wzrosła o ponad 15 procent w ciągu ostatnich 30 dni, podczas gdy wartość BTC spadła o około 2 procent w tym samym okresie.

ETH osiągnął lepsze wyniki niż BTC; Źródło: OKEx, TradingView

Opcje a kontrakty terminowe

Opcje i kontrakty futures to dwa rodzaje instrumentów, które są najczęściej używane w obszarze instrumentów pochodnych. Chociaż oba typy kontraktów mogą mieć pewne podobieństwa, różnica między nimi może znacząco wpłynąć na profile ryzyka i zysku w transakcji. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie korzyści może zapewnić handel opcjami.

Zarządzalne ryzyko

Kontrakty na opcje mogą być mniej ryzykowne niż kontrakty terminowe, zwłaszcza z dłuższej perspektywy. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku opcji inwestorzy znają z góry potencjalną stratę – gdy kontrakt osiąga wygaśnięcie, inwestorzy mają możliwość kupna lub sprzedaży po uzgodnionej cenie. W przypadku kontraktów futures inwestorzy podejmują większe ryzyko, ponieważ muszą kupować lub sprzedawać aktywa bazowe w momencie ich wygaśnięcia – kwota, którą zyskują lub tracą, zależy od ceny aktywów bazowych.

Bardziej wszechstronny


Opcje mogą mieć reputację skomplikowanych. Jednak dzięki szerokiemu zakresowi modeli cenowych opcje pozwalają wykwalifikowanym inwestorom na skuteczniejsze i pełniejsze wykorzystanie ich poglądów i przekonań. Dzieje się tak, ponieważ czynniki takie jak poglądy na temat aktywów bazowych, zmienność i projekcja czasowa mogą odbijać się na wynikach handlowych.

Elastyczny w zakresie dźwigni finansowej

Przy różnych kombinacjach cen wykonania (cena, po której aktywa, na przykład ETH, można kupić lub sprzedać w przyszłości) i dat wygaśnięcia, kontrakty opcji zapewniają większą elastyczność niż kontrakty terminowe, jeśli chodzi o dźwignię finansową. Inwestorzy mogą łatwo dostosować swoją dźwignię finansową zgodnie z ich profilami ryzyka. Jednak w handlu kontraktami terminowymi dźwignia finansowa zależy tylko od wymagań dotyczących depozytu zabezpieczającego.

Analiza danych dotyczących handlu opcjami

Dane dotyczące opcji pozwalają inwestorom wydobyć cenne informacje o rynku i nastrojach rynkowych na podstawie zmian w ogólnej pozycji, otwartych zainteresowaniach i sposobie, w jaki inwestorzy wybierają ceny wykonania.

Przy obecnych cenach ETH poniżej 250 $, jakiego rodzaju instrumentów używali traderzy opcji? Jaka była prognoza czasu, którą mieli na myśli? Co może nam powiedzieć zmienność? Spójrzmy.

Więcej pieniędzy na kontrakty z dłuższym terminem

Zauważyliśmy, że kontrakty długoterminowe cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem rynku. OI dla kontraktów wygasających w lipcu, wrześniu i grudniu wyraźnie wzrosła w minionym tygodniu.

Opcje ETH OI przed wygaśnięciem. Źródło: Krzywy

Rosnąca OI na kontraktach długoterminowych sugeruje, że niektórzy handlowcy mogli zacząć przyjmować nieco konserwatywne podejście do ETH, zwłaszcza z perspektywy krótkoterminowej.

Dzieje się tak, ponieważ kontrakty wygasające w czerwcu z tą samą ceną wykonania mogą zapewnić wyższą dźwignię finansową i niższe koszty niż kontrakty wygasające w grudniu. Jednak niektórzy inwestorzy wydają się być bardziej otwarci na płacenie wyższej premii, aby dostać się do transakcji ETH.

Warto również zauważyć, że wzrost OI w przypadku opcji z dłuższym terminem może być również częścią innych konfiguracji strategii lub zabezpieczenia innych opcji krótkoterminowych.

Ceny wykonania opcji ETH ujawniają podzielone nastroje

To, w jaki sposób inwestorzy opcyjni wybierają cenę wykonania, może być kolejną informacją, której warto się przyjrzeć. Dane ze Skew pokazują, że większość OI koncentrowała się na kontraktach z strajkiem na poziomie 220 i 280 USD.

Opcje ETH OI przez strajk; Źródło: Krzywy

Z perspektywy kupna, jeśli inwestor chciałby mieć mniejszą ekspozycję na ryzyko, może wybrać opcję kupna ETH – gdy inwestor ma prawo kupić ETH w określonym terminie – z ceną wykonania równą lub niższą od aktualnej ceny spot ETH. W międzyczasie przedsiębiorca, który chciał podjąć większe ryzyko, może preferować cenę wykonania powyżej ceny spot ETH.

Z perspektywy sprzedaży – gdy inwestor ma prawo do sprzedaży ETH w ustalonym terminie – cena wykonania opcji sprzedaży równa lub wyższa od ceny spot jest bardziej konserwatywna niż cena wykonania poniżej ceny spot.

Z danych Skew wynika, że ​​220 i 280 USD to najpopularniejsze ceny wykonania na rynkach opcji ETH, podczas gdy aktualna cena spot wynosi około 240 USD w momencie publikacji. Z punktu widzenia rozmowy 220 USD to konserwatywny wybór, ponieważ jest poniżej ceny spot, co oznacza, że ​​te kontrakty są już w pieniądzu (ITM) – dźwignia finansowa i wahania cen tych kontraktów są relatywnie mniejsze.

Jednak połączenia z strajkiem 280 $ wydają się być skierowane do handlowców, którzy są bardziej uparci na ETH, ponieważ te kontrakty są nadal bez pieniędzy (OTM), ponieważ wykonanie jest wyższe niż bieżąca cena spot.

Z punktu widzenia cena wykonania 280 USD wygląda bardziej jak konserwatywny wybór dla inwestorów, którzy są niedźwiedzi na cenach ETH. Bardziej agresywne niedźwiedzie ETH mogły wybrać opcję sprzedaży z uderzeniem 220 USD, ponieważ mają wyższą dźwignię i potencjalnie mogą mieć wyższe zwroty.

Dane dotyczące daty wygaśnięcia i ceny wykonania wydają się nam mówić, że inwestorzy opcjami ETH a) wydają się rozważać długoterminowe konfiguracje na ETH, nawet z wyższą premią oraz b) wydają się mieć podzielone zdanie na temat cen ETH, ponieważ ilość OI w cenach wykonania 220 i 280 była bardzo zbliżona.

Rynek opcji kryptograficznych rozwija się

Opcje były szeroko stosowane w tradycyjnym świecie finansów. Wraz z szybkim rozwojem przestrzeni krypto pochodnych, handlowcy i inwestorzy mogą teraz korzystać z rosnącego wyboru aktywów bazowych w handlu opcjami kryptograficznymi.

Oferta opcji OKEx szybko się rozwija – w zeszłym tygodniu wprowadziliśmy handel opcjami na ETHUSD. Wkrótce pojawi się EOS, a rynek opcji EOSUSD ma zostać otwarty jeszcze w tym miesiącu.

Zastrzeżenie: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do angażowania się w transakcje inwestycyjne. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map