Tygodnik techniczny OKEx: 24 lutego 2020 r

Kluczowe wnioski

 • Rynki kryptowalut są w trybie wyłączonego ryzyka po tym, jak bitcoin nie zdołał zabezpieczyć kluczowych poziomów 10000.
 • Dane sugerują, że ogólne nastawienie do aktywów kryptograficznych osiągnęło najwyższy w historii poziom, ale nadmierny entuzjazm może negatywnie wpłynąć na cenę.
 • ETH wydaje się być w trybie „poczekaj i zobacz”; LTC nadal może działać; ADA wykazuje byczą dywergencję.

Była to sesja bez ryzyka w przestrzeni kryptowalut w poniedziałek, gdy cena bitcoina utknęła na poziomie 9700. Nastąpiło to po tym, jak bitcoin krótko handlował w pobliżu kluczowego obszaru 10000 w ciągu weekendu. Jednak wydaje się, że inwestorzy już oczekiwali tej korekty, ponieważ kontrakty futures na CME wytworzyły godzinową lukę w dół na początku sesji..

Chociaż pozytywne oczekiwania dotyczące halvingu są nadal w większości nietknięte, entuzjazm rynków pozostaje BTC może przekształcić się w zatłoczony handel, co może zwiększyć ryzyko długiego wycisku lub mieć negatywny wpływ na cenę w krótkim okresie.

Rysunek 1: Sentix Crypto Asset Class Sentiment (Źródło: Sentix)

Rysunek 2: Luka kontraktów terminowych na bitcoiny na CME w dół (źródło: Tradingview)

Rysunek 1 przedstawia indeks nastrojów klasy aktywów kryptowalut Sentix. Indeks osiągnął najwyższy w historii poziom -11,5. Chociaż wartość ujemna oznacza, że ​​wielu inwestorów nadal ma pesymistyczny stosunek do kryptowalut jako aktywów, ale trend idzie w górę. Jednak Manfred Hubner, dyrektor zarządzający w Sentix, uważa, że ​​wzrost cen bitcoina może spowolnić, jeśli taki "entuzjazm inwestorów" trwa.

Rysunek 3: Podsumowanie CME CoT (źródło: CME Group)

Warto zauważyć, że konto lewarowane zwiększa swoje krótkie pozycje bitcoin w kontraktach terminowych CME i opcjach przez trzy kolejne tygodnie. Może to również wzmocnić krótkoterminowy niedźwiedzi przypadek BTC.

Gdzie indziej widzieliśmy później korekty cen głównych altcoinów BTC nie udało się odzyskać krytycznych poziomów 10000. W chwili pisania, ETH spadł o 1,5%, natomiast XRP zrezygnował z ponad 3%. Niedawno osiągające lepsze wyniki, takie jak ATOM i XTZ obie spadły o ponad 8%.

Analiza cen

BTCUSDT – Nadal masz trochę miejsca na odbicie, zanim wykonasz turę?

 • BTCUSDT od ponad tygodnia wytworzył kilka niższych szczytów na 4-godzinnym wykresie i utworzył krótkoterminowy kanał spadkowy.
 • Podczas gdy cena wahała się w pobliżu środkowej wstęgi Bollingera, wskaźnik dynamiki sugeruje, że w krótkim okresie nadal istnieje miejsce na odbicie ceny. Jednak odbicie może napotkać pierwszy opór w pobliżu 9950.
 • Górny koniec ostatniego kanału dolnego w okolicy 10050 może być kolejnym znaczącym oporem.
 • Jeśli cena nie jest w stanie przełamać oporu kanału, może to wzmocnić niedźwiedzi przypadek ponownego przetestowania 38,2% zniesienia Fibonacciego w pobliżu 9320.

Rysunek 4: 4-godzinny wykres BTCUSDT (źródło: OKEx; Tradingview)

ETHUSDT – tryb poczekaj i zobacz po ogromnym rajdzie?

 • ETHUSDT jest w 6-godzinnym przedziale, a wstęgi Bollingera kurczą się bardzo powoli, co sugeruje, że zmienność cen może wzrosnąć, ale być może później.
 • Wydaje się, że para utworzyła wzór trójkąta, co również wskazuje, że inwestorzy ostatnio przyjęli podejście wyczekujące.
 • Jednak wskaźniki dynamiki wykazywały nieco niedźwiedzi rozbieżność.
 • Górny opór w pobliżu 285 może być pierwszym poziomem, na który należy zwrócić uwagę, a dolny koniec 260 może być kolejnym punktem odniesienia.

Rysunek 5: 6-godzinny wykres ETHUSDT (źródło: OKEx; Tradingview)

LTCUSD – Byki nadal nie są zmęczone?

 • Niedawny rajd LTCUSDT spowodował, że w tym roku cena tej pary spadła z 38 do ponad 80, co czyni ją jednym z największych zysków wśród głównych altcoinów.
 • Chociaż trend wzrostowy z 2020 roku pozostaje w dużej mierze nieprzerwany, ostatnie akcje cenowe mogły zaniepokoić niektóre byki LTC, ponieważ nie udało się przełamać 84 poziomów.
 • Wydaje się, że powstaje wzór trójkąta wznoszącego, a wybicie do góry może pozwolić parze na ponowne przetestowanie 84 poziomów. Wyższe szczyty RSI również wzmocniły krótkoterminową zwyżkę LTC.
 • Jeśli zostanie zauważony niedźwiedzi przypadek, obszar 70 jest pierwszym poziomem do obejrzenia.

Rysunek 6: 6-godzinny wykres LTCUSDT (źródło: OKEx, Tradingview)

ADAUSDT – Byczy dywergencja po hard forku

 • ADAUSDT nabiera tempa od zeszłego tygodnia, ponieważ RSI znajduje się w zwyżkowej dywergencji. W tym samym czasie trend wzrostowy Williama% R pozostał nienaruszony, co sugeruje, że można spodziewać się wzrostu cen.
 • Wydaje się, że ściskanie w zespołach Bollingera jest w przygotowaniu. Dalsze ograniczenie może być kolejną oznaką potencjalnego wzrostu zmienności cen.
 • Poprzedni najwyższy poziom 0,063 może być pierwszym poziomem do obserwowania, a niższe wsparcie w pobliżu 0,055 wydaje się w tym momencie przyzwoite.

Rysunek 7: 6-godzinny wykres ADAUSDT (źródło: OKEx; Tradingview)

Śledź OKEx na:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Strona internetowa: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map