Utrzymująca się niepewność gospodarcza szkodzi aktywom wysokiego ryzyka, w tym Bitcoin: Market Watch Weekly

Bitcoiny (BTC) zmienność cen była bardzo niska na początku ubiegłego tygodnia, wahając się od 9,500 do 9800 USD do środa, 10 czerwca. Wiodąca kryptowaluta próbowała następnie przekroczyć próg 10 000 USD w środę wieczorem, ale została odrzucona przy cenie 9 999 USD, zgodnie z OKEx Cena spot.

Tego samego dnia Nasdaq ustanowił rekordowy poziom 10 086, pokonując po raz pierwszy poziom 10 000. Jednak wzrosty nie były trwałe, a Rezerwa Federalna ostrzegła przed średniookresowym ryzykiem spadku na ostatnim posiedzeniu.

Wraz z rosnącą niepewnością gospodarczą korelacja Bitcoina z ryzykownymi aktywami ponownie przyspieszył. Gdy indeks zmienności (VIX) ponownie wzrósł, Bitcoin dokonał ogromnej korekty, spadając do zaledwie 9077 USD – spadek o 6 procent w ciągu dnia.

Historycznie rzecz biorąc, gdy Bitcoin zaczyna poruszać się w parze z tradycyjnymi aktywami, trwa to przez jakiś czas, chociaż trudno jest dokładnie określić, jak długo utrzymuje się korelacja. Na rynku spółek o dużej kapitalizacji, Cardano (ADA), osoba, która osiągnęła największy zysk spośród 10 najlepszych altcoinów w poprzednim tygodniu, odnotowała w tym tygodniu ujemny zwrot w wysokości 12,28 procent.

Inne monety o dużej kapitalizacji osiągały głównie gorsze wyniki niż Bitcoin, z Ethereum (ETH) druga co do wielkości waluta cyfrowa, kończąc tydzień ze stratą 5,21 procent. W międzyczasie, EOS spadł o 8,55 procent w tym samym okresie.

wydajność monety tygodniowoCotygodniowe zwroty głównych kryptowalut 6/8 – 6/15. Źródło: Tradingview

Oczekuje się, że Bitcoin Hashrate wzrośnie

Według OKLink, liczba aktywnych adresów w sieci BTC w okresie od 8 do 14 czerwca wyniosła 4843 297, czyli o 4,47 procent więcej niż w poprzednim tygodniu, podczas gdy liczba transakcji wyniosła 3198639,72 BTC, spadając o 17,39 procent.

W chwili pisania tego tekstu łączna wartość hashrate sieci BTC wynosi około 113,36 EH / s, czyli o 0,3 EH / s więcej niż średni poziom z zeszłego tygodnia. Biorąc pod uwagę wzrost hashratu, oczekuje się, że nadchodząca korekta trudności jutro spowoduje wzrost o ponad 10 procent, osiągając poziom najwyższy od stycznia 2018 r., wskazany przez Coinmetrics.

Wolumen obrotu kontraktami terminowymi na Bitcoin spadł do nowego minimum w 2020 roku

13 czerwca wolumen obrotu kontraktami terminowymi na Bitcoin na giełdach spadł do nowego rocznego minimum wynoszącego około 5 miliardów dolarów, według danych Krzywy. Trzy największe giełdy w ciągu dnia to OKEx, Huobi i Binance, z obrotami odpowiednio 1,4 miliarda USD, 1,3 miliarda USD i 1,1 miliarda USD. Jednak w zeszły poniedziałek zagregowane otwarte odsetki powróciły do ​​4 miliardów dolarów, co było najwyższym poziomem od krachu z połowy marca.

Odsetki BTC FuturesKontrakty terminowe na BTC – łączne dzienne wolumeny. Źródło: Krzywy

Tymczasem otwarte zainteresowanie opcjami BTC osiągnęło rekordowy poziom, osiągając w zeszłym tygodniu 1,5 miliarda dolarów. Jak zauważyliśmy 10 czerwca Crypto Market Daily, rynek opcji jest bardzo zwyżkowy w odniesieniu do przyszłości Bitcoin, a otwarte zainteresowanie opcjami CME prawie w całości składa się z wezwań.

Analiza techniczna Bitcoin

W tej chwili niewiele się dzieje ze względu na zniesienie w weekend. Widzimy, że wskaźnik długich / krótkich pozycji na OKEx spadł do niedawnego minimum na poziomie 0,9, wraz z bardzo niskim wskaźnikiem depozytu zabezpieczającego na rynku kasowym..

Teraz, gdy Bitcoin stracił wsparcie w wysokości 9300 USD, odbicie może napotkać znaczną presję sprzedaży. Cena prawdopodobnie przetestuje najniższy poziom z końca maja wynoszący 8750 USD za kwartalne kontrakty terminowe OKEx Quarterly Futures (BTCUSD0925).

BTC USD 15 czerwcaWykres OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) 4H. Źródło: OKEx

Patrząc w przyszłość w tym tygodniu

Druga fala Covid-19 ma trafienie Pekin w weekend spowodował kolejną blokadę. Tradycyjne bezpieczne aktywa mogą ponownie sprzyjać, ponieważ złoto wzrosło do ponad 1730 USD, a jeśli korelacja Bitcoina z ryzykownymi aktywami pozostanie wysoka, prawdopodobnie wystąpi presja sprzedaży.

W krypto, VSYS będzie mieć wypuszczenie inteligentnych kontraktów w tym miesiącu. KNC niedługo zakończy ulepszanie Katalyst Zilliqa (ZIL) zakończy obsługę obstawiania w tym miesiącu.

Zastrzeżenie: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do angażowania się w transakcje inwestycyjne. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje i wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map