Wydobywanie bitcoinów na krawędzi po spadku cen, akcje odnotowują ekstremalną zmienność: Cotygodniowe obserwowanie rynku

Pod każdym względem miniony tydzień był brutalny. Zmienność produktów finansowych gwałtownie wzrosła w związku z globalnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19) i wpływem wojna cen ropy.

W ciągu ostatnich trzech tygodni S&P 500 pogrążył się z 3400 do 2400 przed odbiciem w piątek, podczas gdy cena ropy naftowej spadł od 55 $ do 28 $. Bezpieczne aktywa, takie jak złoto, nie radzą sobie tak dobrze, jak wielu się spodziewało.

Inwestorzy starają się sprzedać wszystko, co mogą znaleźć, aby uzupełnić płynność. Wszyscy uczestnicy rynku próbują przecenić aktywa, ale jest to niezwykle trudne, biorąc pod uwagę otaczającą niepewność.

Rynek akcji w Stanach Zjednoczonych doświadczył najszybszej bessy w historii – strata 1,4 procent dziennie ponad 22 dni, zgodnie z biuletynem Digital Asset Research wysłanym 13 marca&P 500 wykazuje silną pozytywną korelację z ceną Bitcoin (BTC) w ciągu ostatnich kilku miesięcy. 90-dniowa korelacja między dwoma aktywami wzrosła do najwyższego poziomu według danych Coinmetrics. 

90-dniowa korelacja: BTC-S&P 500. Źródło: Coinmetrics & Arcane Research

Krwawy czwartek we wszystkich aktywach

W czwartek, 12 marca, wszystkie trzy główne indeksy w USA mniej więcej spadły 7 procent w amerykańskich porannych godzinach handlu i – po raz drugi w ciągu tygodnia – nastąpiło zatrzymanie handlu, które trwało 15 minut. Dotychczasowy handel wyłącznikami ogólnorynkowymi został wstrzymany wystąpił w ten poniedziałek, 9 marca.

12 marca wyprzedaż i szok płynności można było dostrzec w przypadku prawie wszystkich aktywów, z Bitcoinem bez wyjątku. Bitcoin spadł z 7300 $ do 5600 $ w ciągu kilku godzin, przełamując poziom wsparcia 7000 $ tego ranka.

Kolejna poważna wyprzedaż sprawiła, że ​​tej nocy BTC osiągnął zaledwie 3890 USD, osiągając najniższy poziom od marca 2019 r. Według indeksu OKEx BTC i spadając o prawie 50 procent w ciągu 24 godzin.

Cena indeksu OKEX BTC. Źródło: OKEx

W tym tygodniu badanie zasobów cyfrowych raport pokazuje historyczne wypłaty ceny Bitcoina. Bitcoin nigdy wcześniej nie wykazywał spadku wartości większego niż 50 procent. Jednak w czwartek wiodąca kryptowaluta osiągnęła spadek na poziomie -61,8 procent, najgorszy w swojej historii.  

Historyczne spadki cen Bitcoina (spadek cen od szczytu do najniższego). Źródło: Digital Asset Research

Podczas gdy rynek szuka aktywów w bezpiecznej przystani, BTC może nie być idealnym. Pozostaje wysoce spekulacyjnym i płynnym aktywem. Aktywa o tych cechach są tradycyjnie sprzedawane jako pierwsze, gdy muzyka się zatrzymuje.

Dren płynności na rynku instrumentów pochodnych

Według tweeta od firmy zajmującej się analizą kryptowalut Krzywy, prawie 50 miliardów dolarów kontraktów futures na Bitcoin zostało sprzedanych na giełdach kryptowalut 12 marca, przy zaledwie dwóch giełdach – OKEx i BitMEX – widząc ponad 10 miliardów dolarów w takich transakcjach.


Biorąc pod uwagę ekstremalną presję sprzedaży, kontrakty terminowe były sprzedawane z dyskontem do spotu. I wiele wymian zatrzymany zapewnienie płynności na rynku. Kwartalne kontrakty terminowe OKEx odnotowały ekstremalnie ujemną premię w wysokości 845,76 USD wieczorem 12 marca.

Całkowite otwarte odsetki na OKEx spadły o ponad 50 procent do poziomu 3.364310.

BTC Futures OI & Wolumeny handlowe 3 / 7-3 / 15. Źródło: Dane dotyczące handlu instrumentami pochodnymi OKEx

Efekt delewarowania na rynku jest oczywisty. Współczynnik pożyczki marginesu BTC na OKEx spadł z około 5,0 w środku tygodnia do obecnego 0,1, najniższego poziomu od jego uruchomienia.

Współczynnik pożyczki do depozytu zabezpieczającego w BTC 3 / 7-3 / 15. Źródło: OKEx Spot Market Trading Data

Katastrofa górnicza wydaje się nieunikniona

Załamanie się ceny Bitcoina doprowadziło do wyłączenia kilku typów głównych platform wydobywczych. Jeśli spojrzymy na ceny energii elektrycznej, które wynoszą około 0,35 juana (0,05 USD) – nieco mniej niż średni koszt w Chinach – to starsza generacja Bitmain Antminer S9 była już zmuszona do zamknąć.

Koszty energii elektrycznej Antminer T17 i MicroBT M20 przekroczyły 90 procent ich dziennych przychodów, więc oba typy platform górniczych również powinny mieć zamknąć, biorąc pod uwagę aktualne koszty. Widzieliśmy również, że hashrate Bitcoina spadł z 133,3 EH / S do 109,9 EH / S w ciągu dziesięciu dni, zgodnie z danymi z Poolin.com.

Ponadto widzimy, że koszty energii elektrycznej platform wiertniczych nowej generacji, takich jak seria Antminer S19 i MicroBT M30, pochłaniają ponad 50 procent dziennych przychodów z wydobycia.

W tych okolicznościach dzienny dochód netto S19 Pro i M30s wynosi odpowiednio około 31 juanów (4,4 USD) i 18 juanów (2,6 USD). Jeśli weźmiesz pod uwagę inne koszty operacyjne, zyski będą marginalne.

Teoretyczny zwrot z wydobycia Bitcoin Cash (BCH) lub Bitcoin SV (BSV) jest prawie taki sam jak w przypadku wydobycia BTC. Katastrofa górnicza wydaje się nieunikniona, szczególnie biorąc pod uwagę nadchodzącą dzielenie na pół nagrody za blok Bitcoin w maju.

Wykres historyczny hashrate Bitcoin. Źródło: Bitinfocharts.com

Cena akcji pierwszego notowanego na giełdzie chińskiego producenta maszyn górniczych, firmy Canaan Inc (CAN), spadła w piątek do najniższego poziomu. Kapitalizacja rynkowa Canaan spadła do 533 milionów dolarów z 1,3 miliarda dolarów miesiąc temu. Potencjalna kapitulacja górników mocno uderzy również w innych głównych producentów, takich jak Bitmain.

Kurs akcji Canaan Inc (CAN). Źródło: Google Finance

Co więcej, Glassnode zauważył w swoim najnowszym Raport tygodniowy że niedawny krach cenowy spowodował, że wartość niezrealizowanego zysku / straty netto Bitcoina (NUPL) znacznie się obniżyła "Strach" strefa. Historycznie, kiedy tak się dzieje, NUPL zwykle spada do czerwoności "Kapitulacja" strefa (strata netto) przed powrotem do rentownego poziomu.

Niezrealizowany zysk / strata netto Bitcoina (NUPL). Źródło: Glassnode

Czy rozprzestrzenianie się koronawirusa i załamanie ropy doprowadzą do recesji??

Patrząc na doświadczenia Chin, jeśli decydenci na całym świecie podejmą szybkie działania, aby powstrzymać pandemię i pobudzić gospodarkę na czas, globalna gospodarka może doświadczyć mniej intensywnego załamania.

Jako prezydent Xi przybył w Wuhan w tym tygodniu podczas swojej pierwszej wizyty w centrum epidemii, Pekin uważa, że ​​najgorsze już minęło. Szybki i zdecydowany sposób działania może oznaczać różnicę między poważnymi skutkami gospodarczymi a umiarkowanymi skutkami gospodarczymi.

Zrzeczenie się: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do zawierania transakcji inwestycyjnych. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej.

Śledź OKEx na:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map