Wzrostowi BTC brakuje znaczącego wolumenu, dalsze odbicie wymaga stabilnego utrzymania na poziomie 6,3-6,4 tys. USD: Crypto Market Daily

Rynki kryptowalut odnotowują niewielką zmienność tego ranka, we wtorek 31 marca. Bitcoin (BTC) najpopularniejszej kryptowaluty zyskał około 3 procent w ciągu dnia, utrzymując wczorajsze zyski po zachwianiu w weekend. Moneta kosztuje około 6500 $.

Ether (ETH) handlował bokiem w ciągu ostatnich 24 godzin, odnotowując zaledwie 1-procentowy wzrost, aby obrócić około 130 USD w czasie publikacji.

XRP firmy Ripple odnotował jeszcze mniej zmian w ciągu dnia, zaledwie ułamek procenta, notując około 0,173 USD.

BTC stagnuje ze słabymi wolumenami

Wykres 1H Dane BTC / USD Perpetual Swap. Źródło: OKEx.com

Wczoraj, 30 marca, BTC rozpoczęło godzinne odbicie po krótkoterminowej konsolidacji powyżej 5800 USD. Gdy cena osiągnęła 6600 USD, pojawił się wyraźny sygnał stagnacji, a teraz cena porusza się w zakresie 6500 USD.

Zespół analiz rynkowych OKEx uważa, że ​​odbiciu od wczorajszej nocy do dzisiejszego ranka nie towarzyszył znaczący wzrost wolumenu; zwyżkowy trend utrzymywał się przez kilka godzin, aż pojawił się wyraźny opór na poziomie 6500 USD. To udowodniło, że obszar od 6000 do 6400 USD ma mniej pozycji zablokowanych, a niewielka ilość aktywnych środków na zakup może podnieść cenę.

Jednak jednogodzinny model odwróconego młota o 4 nad ranem HKT wskazuje, że siła oporu w intensywnym obszarze handlowym wynosząca około 6500-6900 USD jest nadal wysoka.

5,8 tys. $ Okazuje się być dnem krótkoterminowym

Powyższy 1-dniowy wykres Bitcoina pokazuje, że 5800 USD okazało się krótkoterminowym dnem. Chociaż byki próbują podnieść cenę do punktu MA (30), który wynosi około 7000 USD, nie ma wystarczającej ilości wolumenu, aby przebić się z obecnego poziomu.

Dwa warunki pokazane na powyższym wykresie to najbardziej możliwe ruchome trasy w cenie w przyszłości. Jednak zespół OKEx uważa, że ​​nie jest łatwo bezpośrednio rozbić 7 000 USD, ponieważ rynek potrzebuje więcej nowych funduszy. Biorąc to pod uwagę, jedyną rzeczą, która nigdy się nie zmienia na tym rynku, jest to, że cały czas się zmienia.

Warunek drugi na wykresie to duża możliwość, ponieważ daje więcej czasu na konsolidację, co oznacza, że ​​siła zrywająca będzie silniejsza.

Przypomina się inwestorom, że jeśli trend nie może się przebić i utrzymać się na poziomie 6500 USD, musi zabezpieczyć się przed ryzykiem spadku. Biorąc pod uwagę, że obecne działania sprzedażowe są również stosunkowo słabe, poniższe wsparcie może tymczasowo skupić się na 5850 USD.

Poziomy oporu i wsparcia

 • Krótkoterminowy opór: 6500 USD
 • Średnioterminowy opór: 6,650 USD
 • Wsparcie krótkoterminowe: 6400 USD
 • Wsparcie średnioterminowe: 6000 USD

ETH utknęło poniżej 134 USD, ale wolumeny niedźwiedzi są słabe

Dane dotyczące 1H ETH / USD Perpetual Swap. Źródło: OKEx.com


ETH wykazał pewien wzorzec wolumenu przed uderzeniem w twardy opór 134 USD. Jednak po tym, jak cena utrzymuje się poniżej 134 USD, wolumen obrotu gwałtownie spada. Cena spadła teraz nieco powyżej 130 USD.

Ponieważ wolumeny sprzedaży nie są w tej chwili aktywne, byki są w stanie pchnąć cenę powyżej 134 USD tylko przy stosunkowo dużym wolumenie. Możliwe, że po przebiciu i ustabilizowaniu się na poziomie 134 USD, cena ETH prawdopodobnie przetestuje 145 USD.

W przeciwnym razie inwestorzy powinni skupić się na pierwszym poziomie wsparcia w okolicy 130 USD, a jeśli spadnie poniżej, trend będzie nadal testował 123 USD..

Poziomy oporu i wsparcia

 • Krótkoterminowy opór: 134 USD
 • Średnioterminowy opór: 145 USD
 • Wsparcie krótkoterminowe: 130 USD
 • Wsparcie średnioterminowe: 123 USD

XRP nadal zmaga się z presją na poziomie 0,1750 USD

Dane dotyczące 1H XRP / USD Perpetual Swap. Źródło: OKEx.com

Energia odbicia XRP stopniowo słabła, gdy nie dotknęła silnego poziomu oporu około 0,1811 USD. Dlatego presja na oporze 0,1750 USD była zgodna z oczekiwaniami. Pierwsze wsparcie poniżej wynosi 0,1700 USD, jeśli spadnie poniżej tego. W przeciwnym razie XRP będzie nadal znajdował wsparcie za 0,1650 USD.

Jednak, jak pokazuje powyższy wykres, wielkość sprzedaży każdego zrzutu po odbiciu jest znacznie wyższa niż wolumen odbicia. Oznacza to, że jeśli cena nie może przełamać obecnego twardego oporu, łatwo o gwałtowny spadek. Wtedy możliwe jest przetestowanie wsparcia około 0,1610 USD.

Poziomy oporu i wsparcia

 • Krótkoterminowy opór: 0,1750 USD
 • Średnioterminowy opór: 0,1820 USD
 • Wsparcie krótkoterminowe: 0,1650 USD
 • Wsparcie średnioterminowe: 0,1610 USD

Zrzeczenie się: Niniejszy materiał nie powinien być traktowany jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych ani być interpretowany jako rekomendacja do zawierania transakcji inwestycyjnych. Handel aktywami cyfrowymi wiąże się ze znacznym ryzykiem i może skutkować utratą zainwestowanego kapitału. Powinieneś upewnić się, że w pełni rozumiesz związane z tym ryzyko i wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, cele inwestycyjne i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady finansowej.

Śledź OKEx na:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map