Zakup Tesli napędza cenę BTC i altcoiny zaczynają ożywać

Market Watch Weekly to przegląd rynków kryptograficznych i wydarzeń w każdym tygodniu.

W zeszłym tygodniu nastąpił boom na rynku kryptowalut, ponieważ całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła z około 1,2 biliona dolarów do prawie 1,5 biliona dolarów. Wzrost nastąpił po tym, jak Tesla ogłosił 8 lutego zakup Bitcoinów o wartości 1,5 miliarda dolarów, po którym nastąpił intensywny przekaz w mediach i wzrost zainteresowania detalicznego. W rezultacie Bitcoin wzrósł z najniższego poziomu 37344 USDT do maksimum 49705 USDT w ciągu ostatnich siedmiu dni, zgodnie z ceną spot OKEx BTC.

Podczas gdy wiodąca waluta cyfrowa zamknęła tydzień na poziomie 48 543 USDT – odnotowując tygodniowy wzrost o ponad 25% – straciła dziś te poziomy wcześnie, spadając do 45 680 USDT, po czym wróciła do handlu wokół 46 700 USDT.

Wykres OKEx BTC / USDT 4h. Źródło: TradingView

Jednak przez cały ostatni tydzień nastroje rynkowe pozostały pozytywne, co znalazło odzwierciedlenie w naszej analizie danych na temat kontraktów terminowych na BTC w piątek. Podczas gdy Bitcoin nie zdołał przekroczyć progu 50000 USD w tym okresie, jego średniookresowe perspektywy pozostały pozytywne.

Nadchodzi inny sezon

Podczas gdy w zeszłym tygodniu kilka najlepszych monet odnotowało wzrosty o ponad 20%, w tym tygodniu nastąpił szerszy wzrost cen alts – BCH odnotował tygodniowy wzrost o 65%, a następnie XRP, LTC i OKB na poziomie 42%, 41,59% i 40,29% odpowiednio.

ETH odnotowało względnie łagodne 13,26%, podczas gdy DOGE i ADA, które tydzień wcześniej radziły sobie bardzo dobrze, odnotowały spadek zainteresowania. Podczas gdy ADA nadal osiągał dobre wyniki z 31% w tygodniu, DOGE zakończył tydzień ze stratą 13,72%.

Cotygodniowe zwroty głównych altcoinów, od 2/8 do 2/14. Źródło: TradingView

Rosnące ceny "starszy" monety, takie jak LTC, XRP, BCH i XLM, wskazują, że rynek zaczyna być zbyt optymistyczny i możemy zauważyć, że ten trend będzie się utrzymywał w kolejnych tygodniach, o ile Bitcoin będzie w stanie utrzymać swój zakres między 48000 a 49000 USDT.

DeFi TVL zbliża się do 60 miliardów dolarów

W porównaniu z poprzednim tygodniem, w zeszłym tygodniu łączna wartość zablokowana w protokołach DeFi wzrosła o prawie 10 miliardów dolarów, osiągając łącznie 58 miliardów dolarów, według danych DeBank.

Całkowita wartość zablokowana w DeFi. Źródło: DeBank

Wśród zdecentralizowanych giełd Uniswap pozostał liderem z 8 miliardami dolarów w TVL, a następnie Curve i Synthetix, z których oba miały TVL po około 4 miliardy dolarów każdy..

Pod względem cen, AAVE, który osiągnął najlepsze wyniki w poprzednim tygodniu, odnotował w ubiegłym tygodniu ujemne 2,41%, a następnie niewielkie zyski z COMP i CRV, odpowiednio na poziomie 4,78% i 1,53%..

Najlepszym graczem DeFi w zeszłym tygodniu był YFI, ze wzrostem o 43,53%, a następnie BAL, LRC i SNX, odpowiednio 26,55%, 26,35% i 24,26%.

Cotygodniowe zwroty głównych tokenów DeFi, od 2/8 do 2/14. Źródło: TradingView

Stosunkowo niższe zyski z tokenów DeFi w porównaniu z szerszym rynkiem w zeszłym tygodniu również odzwierciedlają skłonność rynku do znajdowania kolejnych dużych wykonawców wśród altcoinów, które wcześniej pozostawały wyciszone.

Instytucje ostrożnie podchodziły do ​​ostatniego rajdu

CME zaktualizowało swoje najnowsze (stan na 9 lutego) kontrakty terminowe na Bitcoin dane pozycji 14 lutego. W tym okresie raportowania pojawiły się wiadomości z Tesli i bitcoin wzrósł z poniżej 40 000 USDT do ponad 44 000 USDT.

Dane pokazują, że zainteresowanie wzrosło, aby odreagować, z poziomu poniżej 9500 do ponad 11000. Rachunki zarządzające aktywami zmniejszyły swoje pozycje krótkie w tym okresie z 357 do 265 i zwiększyły pozycje długie z 308 do 348.

Dane kontraktów terminowych CME na Bitcoin – liczba pozycji długich i krótkich na kontach zarządzających aktywami. Źródło: Quandl

Natomiast rachunki funduszy lewarowanych, po zmniejszeniu pozycji w obu kierunkach przez trzy kolejne tygodnie, ostatecznie zdecydowały się je zwiększyć. Ich krótkie pozycje wzrosły z 7224 do 8481, a podczas gdy ich długie pozycje również wzrosły, z 3031 do 3149, ogólna perspektywa była niedźwiedzi.

Dane kontraktów terminowych CME na Bitcoin – liczba lewarowanych kont funduszy długich i krótkich. Źródło: Quandl

Warto zauważyć, że kontrakty futures na CME ETH również zaczęły handlować w zeszłym tygodniu i miały 595 ETH w otwartych pozycjach i 427 ETH w wolumenie na dzień 12 lutego..

Patrząc w przyszłość w tym tygodniu

Odkąd Bitcoin wszedł w kolejną niestabilną fazę, uczestnicy rynku powinni w tym tygodniu obserwować akcje w poszukiwaniu dalszych wskazówek. Głównym punktem zwrotnym jest poziom 50000 USD dla BTC, który może katapulować go wyżej w perspektywie krótkoterminowej i popchnąć cały rynek do nowych szczytów. Wręcz przeciwnie, jeśli Bitcoin nie utrzyma swojego trendu wzrostowego, możemy zobaczyć zatrzymanie późnej akcji alternatywnej i być świadkami gwałtownych korekt w monetach o słabych fundamentach..

Nie jesteś handlowcem OKEx? Dowiedz się, jak zacząć handlować!

OKEx Insights przedstawia analizy rynku, szczegółowe funkcje, oryginalne badania & wyselekcjonowane wiadomości od specjalistów od kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map