KeepKey Wallet Review – Potężny i wszechstronny portfel sprzętowy do kryptowalut

Portfele sprzętowe, takie jak portfel KeepKey, oferują obecnie najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut. Kiedy wprowadzono pierwszy portfel sprzętowy, prawie wszyscy uważali je za dodatkową korzyść. Tak już nie jest. Portfele sprzętowe są niezbędne, jeśli chcesz inwestować w kryptowaluty.

W tym artykule chcę Cię przeprowadzić przez każdy aspekt jednego z najlepszych portfeli kryptowalutowych – portfela KeepKey i mam nadzieję, że pomogę Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję. Jeśli jeszcze tego nie widziałeś, napisałem również recenzję Trezora, którą również powinieneś przejść, aby właściwie zrozumieć wszystkie dostępne opcje.

Co mi się podoba, a czego nie lubię w KeepKey

To, co lubię

 • Od naszego sprzętu technologicznego oczekujemy określonego standardu jakości. KeepKey jest naprawdę zaprojektowany jako nowoczesny sprzęt technologiczny. Większość innych portfeli sprzętowych wygląda i działa jak technologia sprzed dziesięciu lat.
 • Jego oprogramowanie typu open source zapewnia natychmiastowe wykrycie przez społeczność wszelkich możliwych luk w zabezpieczeniach i natychmiastowe ich załatanie.
 • Oferuje zdecydowanie najlepsze wrażenia użytkownika dzięki doskonałej konstrukcji i konstrukcji.

Co mi się nie podoba

 • Dla mnie największym punktem spornym jest brak obsługi wielu platform.
 • Również niemożność odzyskania mojego portfela na portfelu innej firmy jest ogromnym minusem. Jeśli chcesz odzyskać mój portfel, nie chcę czekać na dostawę nowego urządzenia. Chcę go natychmiast odzyskać.

Ponadto, jeśli jesteś zupełnie nowy w świecie kryptowalut lub w szczególności portfeli sprzętowych, zdecydowanie powinieneś sprawdzić artykuł o portfelach kryptowalut. Pomoże Ci to przyspieszyć określenie portfela sprzętowego i opcji, z których możesz wybierać.

Podsumowanie funkcji

Interfejs portfela KeepKeyInterfejs klienta KeepKey

Cena £

KeepKey jest dostępny za 129 dolarów. To może nie być najtańszy portfel, zwłaszcza w porównaniu z alternatywami Keepkey. Jest nadal tańszy niż jego bezpośredni konkurent, Trezor Model One.

Łatwość użycia

Rozpoczęcie korzystania z portfela KeepKey jest łatwe. Ale nadal będziesz musiał poświęcić trochę czasu, aby właściwie zrozumieć wszystkie jego funkcje bezpieczeństwa.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Dopóki korzystasz ze wszystkich funkcji zabezpieczeń portfela, urządzenie jest praktycznie nie do zdobycia.

Wsparcie Altcoin

Portfel KeepKey obsługuje szeroką gamę kryptowalut, nawet tych, o których nigdy nie słyszałeś. Jednak jego wsparcie dla altcoinów nie jest tak szerokie jak w przypadku Trezora.

Firma stojąca za KeepKey

KeepKey trochę spóźnił się na rynek portfeli sprzętowych. Portfel trafił na rynek pod koniec 2015 roku, po tym, jak Trezor i Ledger zdefiniowali już znaczenie portfeli sprzętowych. Jednak portfel KeepKey wyróżniał się, oferując opcję premium dla inwestorów kryptowalutowych.

Pomimo późnego wejścia na rynek KeepKey, wkrótce stworzył dla siebie miejsce w kryptosferze. W sierpniu 2017 roku szwajcarska giełda kryptowalut, Firma ShapeShift AG przejęła producenta portfeli sprzętowych. To stworzyło pierwszy w historii portfel sprzętowy zintegrowany z API z natywnymi funkcjami wymiany kryptowalut.

Wcześniejsze

Pierwsze spojrzenie: przegląd KeepKey

To w zasadzie to, co znajdziesz, otwierając nowy portfel KeepKey. Źródło: BitcoinWalletGuy

To w zasadzie to, co znajdziesz, otwierając nowy portfel KeepKey. Źródło: BitcoinWalletGuy

KeepKey to portfel sprzętowy kryptowaluty oparty na USB. Został udostępniony po tym, jak Trezor i Ledger były już dostępne, ale oferował opcję premium w postaci bezpiecznego portfela sprzętowego.

Najbardziej bezpośrednią różnicą w KeepKey jest jego elegancki wygląd. Większość alternatyw KeepKey oferuje minimalistyczny design. Jednak KeepKey czuje się i wygląda jak produkt premium. Posiada duży ekran dotykowy, którego będziesz używać do potwierdzania transakcji.

Co więcej, portfel KeepKey jest również niezabezpieczona giełda, która pozwala nam inwestorom kryptowalut wymieniać różne kryptowaluty bez konieczności ujawniania naszych kluczy prywatnych lub nasze fundusze na różne zagrożenia zewnętrzne.

Chociaż KeepKey może nie obsługiwać tak szerokiej gamy altcoinów, jak robi to Trezor, nadal obsługuje ogromną liczbę kryptowalut i altcoinów. O ile nie interesują Cię najbardziej nieznane altcoiny mikro-cap, powinieneś być całkowicie zadowolony z liczby altcoinów, które można przechowywać w portfelu KeepKey.

KeepKey Review: The Unboxing

W pudełku KeepKey znajdziesz portfel sprzętowy, kabel USB, kartę do zapisania tajnego wyroku odzyskiwania oraz krótki przewodnik, jak zacząć korzystać z nowego portfela. Powinieneś obejrzeć film, aby zorientować się, czego możesz się spodziewać po otwarciu paczki.

Projekt

KeepKey to naprawdę piękne urządzenie. Źródło: KeepKey

KeepKey to naprawdę piękne urządzenie. Źródło: KeepKey

Portfel KeepKey to duże urządzenie. W przeciwieństwie do swoich konkurentów naprawdę się wyróżnia. Możesz wygodnie nosić Trezor i Ledger w kieszeni, ale to samo nie będzie możliwe z KeepKey. Ale powinienem również zauważyć, że KeepKey nie został zaprojektowany do takiego użytku.

Jeśli chcesz mieć przy sobie portfel sprzętowy przez cały czas, powinieneś wybrać Ledger Nano lub Trezor One. Z drugiej strony KeepKey, został zaprojektowany nie dla przenośności, ale dla wygody użytkownika i bezpieczeństwa. Ponieważ możesz handlować bezpośrednio z urządzenia, prawdopodobnie będziesz chciał używać urządzenia do przechowywania dużych ilości kryptowalut.

Jeśli spojrzysz na to czysto z estetycznego punktu widzenia, nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że jest to wspaniały element sprzętu.

Ogólne cechy i specyfikacje

Portfel sprzętowy KeepKey umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych w bezpiecznym środowisku offline. Chroni Cię przed kradzieżą wirtualną i fizyczną. Możesz go używać nawet na komputerze, który jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, bez realnego ryzyka utraty dostępu do kluczy prywatnych lub zasobów cyfrowych.

Jak to działa?

Portfel KeepKey jest zasadniczo portem Trezora, co oznacza, że ​​zasadniczo robi wszystko, co Trezor robi w zakresie bezpieczeństwa. Jak już wiesz, nasze klucze prywatne są przechowywane za zaporą ogniową, co pozwala nam bez żadnego ryzyka podłączyć urządzenie do komputera, który jest online.

KeepKey posiada system weryfikacji kodu PIN, który działa jako zabezpieczenie przed nieautoryzowanymi transakcjami. Ponadto wirtualna klawiatura jest również losowa, co praktycznie uniemożliwia wykorzystanie oprogramowania uruchamianego klawiszami do kradzieży kodu PIN.

Kiedy początkowo konfigurujemy urządzenie, wymaga to wygenerowania kodu źródłowego, który jest używany do tworzenia kopii zapasowych całego urządzenia. Domyślny kod ziarna to 12 słów, ale urządzenie obsługuje również 18 i 24 długości nasion.

Specyfikacje

Pokaz

Kolorowy ekran dotykowy

Ekran

256 x 64 3,21-calowy wyświetlacz OLED

Edytor

ARM® Cortex ™ – M3

Przyjazny użytkownikowi
Monety i żetony

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

KOŁEK

Za pomocą urządzenia KeepKey

Hasło

Częściowo za pośrednictwem urządzenia KeepKey i komputera

Odzyskiwanie urządzenia

Za pomocą urządzenia KeepKey

Dodatkowe cechy

Menedżer haseł
Uwierzytelnianie U2F
Szyfrowanie przez GPG
SSH
Szyfrowanie urządzenia
Obsługa kart Micro SD

Wsparcie Premium
Wbudowany interfejs użytkownika
Obsługa BIP32

Funkcje bezpieczeństwa i prywatność

Portfel sprzętowy KeepKey jest tworzony wyłącznie w celu zapewnienia absolutnego bezpieczeństwa i ochrony przed kradzieżą fizyczną i cybernetyczną. Możesz przeszukać internet w poszukiwaniu przypadków, w których portfel nie chroni przed hakerami, i nie znajdziesz ani jednego przypadku, w którym portfel zawiódł.

Przyjrzyjmy się niektórym funkcjom bezpieczeństwa i prywatności, które oferuje portfel KeepKey:

Kod PIN

Zauważ, jak losowe są liczby? Nawet małe rzeczy mają znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Źródło: CoinBuzz

Kod PIN to ważna cecha portfela. Po skonfigurowaniu kodu początkowego, musisz ustawić kod PIN. Ten kod PIN jest generowany częściowo na komputerze i urządzeniu w procesie dwuetapowym.

Będziesz używać tego kodu PIN do prawie wszystkich interakcji z portfelem. Każda transakcja będzie wymagała podania kodu PIN w celu weryfikacji każdej pojedynczej transakcji. Jeśli zapomnisz kodu PIN, będziesz musiał zresetować urządzenie i użyj ziarna odzyskiwania, aby odzyskać klucze prywatne.

Ponadto KeepKey ogranicza liczbę błędnych wpisów PIN. Pomiędzy każdą niepoprawną próbą urządzenie wymusza okres odnowienia, aby zapobiec próbom różnych kombinacji włamań do urządzenia.

Hasło

Dodanie hasła to dodatkowa funkcja, którą można włączyć w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Powoduje to dodanie kolejnej warstwy zabezpieczeń do kodu źródłowego odzyskiwania. Możesz nawet dodać wiele haseł, aby jeszcze bardziej utrudnić innym dostęp do twoich kluczy prywatnych.

Więc w mało prawdopodobnym przypadku, gdy komuś uda się zdobyć twój kod początkowy odzyskiwania, musiałby również znać hasło, aby odzyskać klucze prywatne.

Wyrok regeneracyjny

Portfel EA KeepKey z 12-słowami. Źródło: BraveNewCoin

Pierwszą rzeczą, którą zrobisz po uruchomieniu urządzenia, jest skonfigurowanie zdania odzyskiwania. Dzięki temu możemy całkowicie wykonać kopię zapasową urządzenia. Więc jeśli zgubisz urządzenie lub je zepsujesz, możesz po prostu odzyskać zawartość urządzenia na innym portfelu KeepKey. Gwarantuje to, że nigdy nie zostaniesz zablokowany przez pomyłkę.

Domyślnie wyrok windykacyjny składa się z dwunastu słów. Jeśli jednak wybierzesz, możesz zdecydować się na zwiększenie długości kodu do maksymalnie 24 słów. Ponadto kod odzyskiwania jest generowany zarówno przy użyciu urządzenia, jak i komputera, do którego jest ono podłączone.

W przypadku, gdy chcesz odzyskać swój portfel, będziesz musiał skorzystać z aplikacji rozszerzenia Chrome KeepKey. Byłaby to ta sama aplikacja, której używasz do zakładania portfela, co oznacza, że ​​powinieneś znać interfejs klienta.

Uwierzytelnianie dwuetapowe

Po stronie uwierzytelniania dwuskładnikowego KeepKey nie ma głównej funkcji, funkcji, którą znajdziesz zarówno w portfelach Trezor, jak i Ledger. Chociaż KeepKey ma uwierzytelnianie 2FA w postaci kodu PIN, nie ma uniwersalnego uwierzytelniania dwuskładnikowego (U2F), w którym musisz fizycznie zweryfikować każdą transakcję po wprowadzeniu kodu PIN.

Na pozór wydaje się, że KeepKey nie ma kluczowej funkcji bezpieczeństwa, ale jest ku temu powód. Portfele Trezor i Ledger to naprawdę małe urządzenia. Możesz nawet włożyć je do pęku kluczy i mieć przy sobie przez cały czas. Dlatego sensowne jest, abyś musiał fizycznie uwierzytelniać każdą transakcję za pomocą fizycznego przycisku na portfelu.

Z drugiej strony KeepKey nie jest tak mały ani przenośny. Portfel nie został zaprojektowany do noszenia w pęku kluczy. Działa bardziej jak bezpieczny skarbiec w banku. Nie powinieneś przechowywać w nim niewielkich ilości kryptowalut i zabierać go ze sobą jak tradycyjny portfel. Dlatego KeepKey nie zawiera funkcji U2F.

Modyfikowalne oprogramowanie sprzętowe i weryfikacja oprogramowania układowego

KeepKey to jedyny portfel sprzętowy działający na oprogramowaniu typu open source. Oznacza to, że możesz majstrować przy oprogramowaniu i wprowadzać modyfikacje według własnego uznania. Powodem tego jest to, że zapewnia to, że więcej oczu analizuje oprogramowanie układowe i pomaga w opracowaniu bardziej niezawodnego systemu bezpieczeństwa..

Otwiera to jednak również możliwość otrzymania portfela ze zmodyfikowanym oprogramowaniem, zmodyfikowanym specjalnie w celu kradzieży kluczy prywatnych. Jeśli jednak urządzenie zawiera niestandardowe oprogramowanie układowe, urządzenie będzie stale ostrzegać użytkownika o niestandardowym oprogramowaniu układowym. W takim przypadku należy natychmiast skontaktować się z obsługą klienta..

Opakowanie odporne na manipulacje

Urządzenie jest zbudowane w taki sposób, że nie można go otworzyć i ponownie uszczelnić. Jeśli komuś uda się fizycznie otworzyć urządzenie i złożyć je z powrotem, wyraźnie zauważysz, że urządzenie zostało otwarte i ponownie sklejone.

Prywatność

Jedną z głównych cech kryptowalut jest możliwość przeprowadzania anonimowych transakcji. Chociaż kryptowaluty nie są całkowicie anonimowe, nadal zapewniają wysoki stopień poufności. Jest to jedna z głównych cech, która zaowocowała przyjęciem kryptowalut.

Dlatego każdy produkt lub usługa działająca w kryptosferze musi spełniać najsurowsze normy dotyczące prywatności klientów. Dlatego firma nie śledzi żadnego ze swoich urządzeń. W rzeczywistości nie mają nawet możliwości śledzenia i gromadzenia informacji o swoich urządzeniach i użytkownikach.

Zgodność między platformami

Zgodność to ważny aspekt portfela sprzętowego. Wybrany portfel sprzętowy powinien być zgodny z systemami operacyjnymi i oprogramowaniem, którego już używasz. Co ważniejsze, powinien obsługiwać wszystkie kryptowaluty, które posiadasz lub zamierzasz nabyć.

Spójrzmy więc, jak wypada KeepKey pod względem kompatybilności między platformami:

Monety obsługiwane przez KeepKey

Następujące kryptowaluty mogą być przechowywane w portfelu KeepKey.

 • checkBitcoin
 • checkBitcoin Cash
 • checkLitecoin
 • checkDash
 • checkEthereum
 • checkAragon
 • checkAugur
 • checkStorj
 • checkBasic Attention Token
 • checkCivic Districtox
 • checkFunFair
 • checkGolem
 • checkGnosis
 • checkOmiseGo
 • checkSALT
 • checkBancor
 • checkICONOMI
 • checkiExec
 • Sprawdź status

Obsługuje również wszystkie tokeny ERC-20. Aby uzyskać pełną listę monet obsługiwanych przez KeepKey, możesz odwiedź oficjalną stronę KeepKey.

System operacyjny

KeepKey został zaprojektowany i przetestowany, aby doskonale współpracował ze wszystkimi trzema głównymi systemami operacyjnymi. Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem Maca, Linuksa czy Windowsa, nie powinieneś mieć żadnych problemów z uruchomieniem urządzenia w wybranym przez siebie systemie operacyjnym.

Przeglądarki

Jeśli chodzi o przeglądarki, nie będziesz miał prawdziwego wyboru. KeepKey został zaprojektowany głównie do pracy w przeglądarce Chrome. Firma nalega, aby użytkownicy KeepKey używali wyłącznie przeglądarki Chrome. Poza tym aplikacja Chrome działa doskonale we wszystkich systemach operacyjnych.

Portfele innych firm

Niestety KeepKey poważnie brakuje w zakresie obsługi portfeli innych firm. W chwili pisania tego artykułu KeepKey jest kompatybilny tylko z portfelem Electrum i wymaga trochę majstrowania przy urządzeniu. Na przykład będziesz musiał pobrać i zainstalować najnowszego klienta Pythona.

Cały proces wydaje się zbędny, biorąc pod uwagę, że większość innych portfeli sprzętowych jest łatwo kompatybilna z kilkoma różnymi portfelami innych firm. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zintegrować Electrum z urządzeniem KeepKey, rozważ odwiedzenie strony Pomoc techniczna KeepKey.

Odzyskiwanie portfela innej firmy

W niefortunnym przypadku, gdy będziesz musiał odzyskać swój portfel, będziesz musiał posiadać portfel KeepKey. W przeciwieństwie do Trezora, który pozwala nam odzyskać portfel nawet bez urządzenia Trezor, KeepKey nie oferuje takiej opcji. Więc jeśli zgubisz lub złamiesz swój portfel, będziesz musiał kupić inny portfel KeepKey, zanim będziesz mógł odzyskać poprzedni portfel.

KeepKey Alternatywy i porównanie cen

Omówiliśmy już, czym jest KeepKey i co dokładnie oferuje, przejdźmy do tego, ile to kosztuje. Ważne jest, abyśmy przyjrzeli się alternatywom KeepKey razem z KeepKey. Ceny są względne w tym sensie, że kosztują pod względem tego, co otrzymujemy i jakie są nasze alternatywy w przedziale cenowym i wokół niego.

Poniżej znajdziesz ceny różnych portfeli sprzętowych wraz z informacją, gdzie można je kupić:

KeepKey 129 USD
Trezor One 89,00 € Trezor One
Trezor Model T 149 € Trezor Model T
Ledger Nano S 79,00 € Ledger Nano S

Jak widać powyżej, KeepKey ma dość skromną cenę. Tak, może być droższy niż Trezor One i Ledger Nano S, ale nie są jego bezpośrednimi konkurentami. Trezor Model T jest bezpośrednią alternatywą dla KeepKey.

Oba te urządzenia mają pełny ekran dotykowy i znaczną moc obliczeniową, co czyni je minikomputerami specjalnego przeznaczenia. KeepKey jest nadal znacznie tańszy niż Trezor Model T.. W rzeczywistości jest znacznie bliżej prostszego portfela Trezor niż jego bezpośredniego konkurenta Trezor Model T..

Nie możemy jednak zignorować faktu, że Trezor Model T oferuje znacznie więcej funkcji pod względem kompatybilności z kryptowalutami, portfelami stron trzecich, usługami innych firm itp. Jeśli chcesz bezpośrednio porównać dwa portfele, proponuję Ci przejrzyj recenzję portfela Trezor.

Jak skonfigurować nowy portfel KeepKey

Gdy tylko podłączysz urządzenie do komputera, zostaniesz przeniesiony do ich „Zaczynaj”.

1) Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest pobranie aplikacji klienckiej za pomocą karty rozszerzenia Chrome.

Pobierz oficjalnego klienta KeepKey na swoją Chrome

2) Po zainstalowaniu klienta portfela KeepKey najprawdopodobniej będziesz musiał zaktualizować oprogramowanie swojego portfela.

3) Po zaktualizowaniu oprogramowania portfela urządzenie przeprowadzi Cię przez każdy z etapów procesu inicjalizacji.

4) Po pierwsze, będziesz musiał ustawić nowy kod PIN za pomocą zakodowanego wzoru numerycznego na swoim urządzeniu.

Wybierz swój kod PIN

5) Po skonfigurowaniu kodu PIN urządzenie wygeneruje materiał siewny odzyskiwania. To jedyny przypadek, w którym urządzenie wyświetli ziarno odzyskiwania. Pamiętaj, aby dokładnie zapisać to za pomocą karty nasiennej dostarczonej z urządzeniem.

Wyrok odzyskania KeepKey

6) Po zapisaniu wyroku odzyskania, Twój portfel KeepKey będzie gotowy do odebrania pierwszej transakcji.

Recenzja i referencje

Poniżej znajdziesz najlepszą pozytywną i krytyczną recenzję KeepKey na Amazon.

Recenzja KeepKey Amazon Recenzja KeepKey Amazon

Chociaż powinieneś przeczytać jak najwięcej referencji i recenzji klientów, nadal uważałem, że powinienem zamieścić przynajmniej najlepsze pozytywne i krytyczne recenzje na Amazon.

Jak widać z recenzji, pozytywny komentarz mówi o cenie, wrażeniach użytkownika, projekcie i budowie urządzenia. Recenzja krytyczna wskazuje na niektóre punkty, które omówiliśmy w artykule. Na przykład w portfelu brakuje niektórych podstawowych funkcji i kompatybilności krzyżowej, którymi należało się zająć.

Kilka ważnych pytań przed otrzymaniem KeepKey

Pytanie: Co zrobić, jeśli chcę użyć aplikacji portfela, którą lubię zamiast klienta portfela KeepKey?

Odpowiedź: Niestety KeepKey w tej chwili jest kompatybilny tylko z portfelem Electrum. Jeśli preferujesz portfel Electrum, masz szczęście. W przeciwnym razie będziesz musiał przyzwyczaić się do nowego klienta portfela.

Pytanie: Jak ważna jest możliwość odzyskania portfela na kliencie portfela innej firmy?

Odpowiedź: Szczerze mówiąc, nie ma to większego znaczenia w tym sensie, że Twoje kryptowaluty będą bezpieczne. Jednak po stronie emocjonalnej rozumiem potrzebę natychmiastowego odzyskania portfela. Wyobraź sobie, że siedzisz i czekasz na dostarczenie nowego portfela, aby móc odzyskać portfel na nowym urządzeniu.

Pytanie: Jak ważna może być integracja natywnej funkcji wymiany w portfelu sprzętowym?

Odpowiedź: To zależy od skali Twojego zastosowania. Jeśli jesteś inwestorem lub handlowcem, który ciągle szuka lepszych zwrotów, przełączając się między różnymi altcoinami, to z pewnością ma to znaczenie. W rzeczywistości może to być nawet decydujący czynnik dla Ciebie. Jeśli jednak po prostu trzymasz swoje kryptowaluty w celu uzyskania długoterminowych zysków, nie powinno to mieć większego znaczenia.

Moje myśli końcowe

Jeśli czytasz moją recenzję na temat Trezora, to powinieneś wiedzieć, że jestem mocno nastawiony na portfel Trezor. Ale chciałbym również wspomnieć, że staram się jak najlepiej być obiektywny ze względu na te recenzje i dokładam wszelkich starań, aby jasno określić, gdzie moje uprzedzenia wpływają na moją opinię.

Mając to na uwadze, mogę to z całą pewnością powiedzieć pomimo pewnych niedociągnięć KeepKey nadal oferuje wiele rzeczy, których inne portfele nie oferują. Na przykład, jeśli lubisz handlować między różnymi kryptowalutami, KeepKey jest dla Ciebie idealnym wyborem. Pozwala uniknąć ryzyka przetrzymywania środków na giełdzie przy jednoczesnym zachowaniu możliwości dostępu do rynków bezpośrednio z bezpiecznego portfela sprzętowego.

Nie możemy jednak ignorować niedociągnięć KeepKey. Myślę, że to całkowicie śmieszne, że KeepKey nadal nie jest kompatybilny z portfelami i usługami innych firm. Podobnie jak w przypadku wszystkich wyborów, istnieją koszty alternatywne. Mamy nadzieję, że ta recenzja dostarczy Ci wystarczających informacji, aby podjąć przemyślaną decyzję w oparciu o Twoją osobistą sytuację i potrzeby.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map