Recenzja Ledger Nano S – bezpieczny portfel sprzętowy dla początkujących

Ledger ma nienaganną reputację, jeśli chodzi o portfele sprzętowe bitcoin. Mają dwa produkty i Ledger Nano S jest bardziej przystępnym cenowo z tych dwóch, co jest idealne dla początkującego inwestora w kryptowaluty, który chce nie wydawać zbyt dużo na drogi portfel sprzętowy. Jeśli chodzi o jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo, jest to porównywalne Model One firmy Trezor ale z bardziej zgrabną konstrukcją.

W tym przeglądzie przeanalizujemy projekt, funkcjonalność i, co najważniejsze, bezpieczeństwo.

Czym jest Ledger Nano S?

Ledger Nano S został wydany w 2016 roku i od tego czasu sprzedał ponad 1,5 miliona tych urządzeń. To urządzenie jest niezwykle kompaktowe i bez problemu mieści się w kieszeni, dzięki czemu doskonale sprawdza się w podróży.

Pierwszą rzeczą, jaką zauważysz, jest napis „vires in numeris” na urządzeniu, czyli po łacinie „siła w liczbach”. Dotyczy to bezpieczeństwa kryptograficznego zawartego w urządzeniu.

Posiada wiele funkcji bezpieczeństwa i jest intuicyjny w obsłudze.

To urządzenie jest niedrogą opcją zapewniającą dostęp do zabezpieczeń dla każdego, kto ma kryptowalutę.

Ledger Nano S obsługuje ponad 1000 kryptowalut, w tym główne tokeny, takie jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Binance, Dash, Ethereum, EOS, Litecoin, Monero, Ripple i wiele innych.

Ledger Nano S: Pierwsze wrażenie

Nano S jest dostarczany w prostym opakowaniu, a pudełko zawiera samo urządzenie, 1 kabel micro-USB, smycz do noszenia urządzenia na szyi, jeden brelok do kluczy i brelok do kluczy oraz arkusz odzyskiwania do zapisania frazy nasion.

Recenzja Ledger Nano S - bezpieczny portfel sprzętowy dla początkujących

Zaletą tego urządzenia jest to, że nie wyróżnia się, z daleka większość ludzi by pomyślała, że ​​jest to zwykła pamięć USB.

Obsługa Ledger Nano S

Jeśli jesteś początkującym i nietechnicznym, nie musisz się martwić. Instrukcje zawarte w pakiecie są proste i zawierają wskazówki, jak skonfigurować Ledger Nano S..

Należy zawsze pamiętać o zapisaniu materiału siewnego odzyskiwania na dostarczonym arkuszu odzyskiwania i zapisaniu go w bezpiecznym miejscu. Zalecałbym, aby za każdym razem, gdy go zapisujesz, zdecydować się na zapisanie dwóch kopii zapasowych nasion odzyskiwania. Osobiście wybieram tworzenie kopii zapasowych zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. Oznacza to, że będziesz musiał zeskanować arkusz odzyskiwania i zapisać go w tajnym folderze na swoim komputerze i upewnić się, że nie nazwiesz go niczym, co jest związane z bitcoinem, księgą lub kryptowalutą. Dla tych, którzy nie są tego świadomi, zalążek odzyskiwania jest tym, czego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do swoich funduszy w scenariuszu, w którym urządzenie zostanie uszkodzone lub utracone.

Ponownie, cały proces jest prosty, podłączasz Nano S do swojego komputera, uzyskujesz dostęp do strony internetowej Ledger, a następnie instalujesz Ledger Live. Następnie kliknij „Zainicjuj nowe urządzenie Ledger” i jesteś na dobrej drodze.

Ledger Nano S: Funkcje bezpieczeństwa

Ledger poważnie traktuje bezpieczeństwo. Oferują CC EAL5 + Security. Co to znaczy:

CC: Oznacza wspólne kryteria oceny bezpieczeństwa technologii informatycznych. Jest to oparte na międzynarodowej normie (ISO / IEC 15408) dotyczącej certyfikacji bezpieczeństwa komputerów. Jeśli chodzi o konkretny produkt, musi on spełniać podstawowe standardy wspólnych kryteriów.

EAL: Poziom pewności oceny to ranking kategorii przypisany do produktu lub systemu informatycznego po przeprowadzeniu oceny bezpieczeństwa Common Criteria. Pięć poziomów EAL to:

  • EAL1 – przetestowane funkcjonalnie
  • EAL2 – przetestowany strukturalnie
  • EAL3 – metodycznie przetestowany i sprawdzony
  • EAL4 – metodycznie zaprojektowane, przetestowane i zweryfikowane
  • EAL5 – półformalnie zaprojektowany i przetestowany

Ledger zapewnia, że ​​wszystkie ich portfele sprzętowe, w tym Nano S, są w pełni certyfikowane na rynku przez ANSSI, francuską agencję ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego.

Kolejnym elementem zabezpieczającym jest to, że urządzenie nie jest dostarczane z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem – jest ono instalowane podczas procesu konfiguracji. Jest chroniony kodem PIN i umożliwia oznaczenie urządzenia i dostosowanie ekranu głównego tak, aby był dla Ciebie wyjątkowy. Oprogramowanie Ledger Live zainstalujesz podczas procesu rejestracji.

Podsumowanie

Plik Ledger Nano S to świetny sposób, aby wskoczyć w świat kryptowalut bez szaleństwa na droższe Ledger Nano X czy nawet jest konkurentem Trezor Model T.  Bezpieczeństwo tego urządzenia i fakt, że przypomina ono zwykłą pamięć USB, sprawia, że ​​jest to popularne urządzenie lubiane przez członków społeczności kryptowalutowej. Niemniej jednak zalecamy, aby zaawansowani inwestorzy kryptowalut rozważali rozszerzenie Ledger Nano X ze względu na dodatkowe funkcje oferowane w tym produkcie premium.

Kliknij tutaj, aby zamówić Ledger Nano S

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map