Recenzja Ledger Nano X – bezpieczny portfel sprzętowy dla zaawansowanych HODL

Ledger ma nienaganną reputację, jeśli chodzi o portfele sprzętowe bitcoin. Mają dwa produkty i Ledger Nano X jest bardziej zaawansowany z tych dwóch, który jest idealny dla inwestorów zaawansowanych w kryptowaluty, którzy chcą chronić swoje cyfrowe aktywa. Jeśli chodzi o jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo, jest to porównywalne z Trezorem Model T, ale z bardziej zgrabną konstrukcją.

W tym przeglądzie przeanalizujemy projekt, funkcjonalność i, co najważniejsze, bezpieczeństwo.

Czym jest Ledger Nano X?

Ledger Nano X to wersja premium Ledger Nano S. To urządzenie jest niezwykle kompaktowe i łatwo mieści się w kieszeni, dzięki czemu idealnie nadaje się do podróży.

Pierwszą rzeczą, jaką zauważysz, jest napis „vires in numeris” na urządzeniu, czyli po łacinie „siła w liczbach”. Dotyczy to bezpieczeństwa kryptograficznego zawartego w urządzeniu.

Posiada wiele funkcji bezpieczeństwa i jest intuicyjny w obsłudze.

To urządzenie jest zaawansowaną opcją zapewniającą dostęp do bezpieczeństwa każdemu, kto ma kryptowalutę.

Ledger Nano X obsługuje ponad 1000 kryptowalut, w tym główne tokeny, takie jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Binance, Dash, Ethereum, EOS, Litecoin, Monero, Ripple i wiele innych.

Ledger Nano X: Pierwsze wrażenie

Nano X jest dostarczany w prostym opakowaniu, a pudełko zawiera samo urządzenie, 1 kabel USB, jeden brelok i brelok do kluczy oraz wiele arkuszy odzyskiwania do zapisania frazy wyjściowej.

Recenzja Ledger Nano X - bezpieczny portfel sprzętowy dla zaawansowanych HODL

Zaletą tego urządzenia jest to, że nie wyróżnia się, z daleka większość ludzi by pomyślała, że ​​jest to zwykła pamięć USB.

Obsługa Ledger Nano X

Niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym posiadaczem zasobów cyfrowych, czy nowicjuszem, nie musisz się martwić. Instrukcje zawarte w pakiecie są proste i prowadzą Cię do konfiguracji Ledger Nano X.


Należy zawsze pamiętać o zapisaniu materiału siewnego odzyskiwania na dostarczonym arkuszu odzyskiwania i zapisaniu go w bezpiecznym miejscu. Zalecałbym, aby za każdym razem, gdy go zapisujesz, wybrać zapisanie dwóch kopii zapasowych nasion odzyskiwania. Osobiście wybieram tworzenie kopii zapasowych zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. Oznacza to, że będziesz musiał zeskanować arkusz odzyskiwania i zapisać go w tajnym folderze na swoim komputerze i upewnić się, że nie nazwiesz go niczym, co jest związane z bitcoinem, księgą lub kryptowalutą. Dla tych, którzy nie są tego świadomi, materiał źródłowy odzyskiwania jest tym, czego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do swoich funduszy w scenariuszu, w którym urządzenie zostanie uszkodzone lub utracone.

Ponownie, cały proces jest prosty, podłączasz Nano X do swojego komputera, uzyskujesz dostęp do strony internetowej Ledger, a następnie instalujesz Ledger Live. Następnie kliknij „Zainicjuj nowe urządzenie Ledger” i jesteś na dobrej drodze.

Ledger Nano X: Funkcje bezpieczeństwa

Ledger poważnie traktuje bezpieczeństwo. Oferują CC EAL5 + Security. Co to znaczy:

CC: Oznacza wspólne kryteria oceny bezpieczeństwa technologii informatycznych. Jest to oparte na międzynarodowej normie (ISO / IEC 15408) dotyczącej certyfikacji bezpieczeństwa komputerów. Jeśli chodzi o konkretny produkt, musi on spełniać podstawowe standardy wspólnych kryteriów.

EAL: Poziom zapewnienia oceny to ranking kategorii przypisany do produktu lub systemu informatycznego po przeprowadzeniu oceny bezpieczeństwa Common Criteria. Pięć poziomów EAL to:

  • EAL1 – przetestowane funkcjonalnie
  • EAL2 – przetestowany strukturalnie
  • EAL3 – metodycznie przetestowany i sprawdzony
  • EAL4 – metodycznie zaprojektowane, przetestowane i zweryfikowane
  • EAL5 – półformalnie zaprojektowany i przetestowany

Ledger zapewnia, że ​​wszystkie ich portfele sprzętowe, w tym Nano X, są w pełni certyfikowane na rynku przez ANSSI, francuską agencję ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego.

Kolejnym elementem zabezpieczającym jest to, że urządzenie nie jest dostarczane z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem – jest ono instalowane podczas procesu konfiguracji. Jest chroniony kodem PIN i umożliwia oznaczenie urządzenia i dostosowanie ekranu głównego, aby był dla Ciebie unikalny. Oprogramowanie Ledger Live zainstalujesz podczas rejestracji.

Podsumowanie

Plik Ledger Nano X to świetny sposób na ochronę kryptowaluty i oferuje wszystkie zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa, które można znaleźć u jego dyrektora, konkurenta Trezor Model T.  Bezpieczeństwo tego urządzenia i fakt, że przypomina ono zwykłą pamięć USB, sprawia, że ​​jest to popularne urządzenie lubiane przez członków społeczności kryptowalutowej..

Kliknij tutaj, aby zamówić Ledger Nano X

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map