SEC Roundup – Clayton kończy umowę o pracę, propozycja brokera-dealera, opłata za zarządzanie funduszem

Wiadomość o tym, jak SEC obciążała Ripple i jego kluczową kadrę kierowniczą dystrybucją niezarejestrowanych papierów wartościowych, przyciągnęła uwagę wszystkich. Pomimo zakresu tego pozwu SEC nadal ciężko pracuje, dostarczając w tym tygodniu wiele aktualizacji dotyczących swojej działalności.

Linia mety

Jay Clayton jest obecnie oficjalnie byłym przewodniczącym SEC. W niedawno wydanym komunikat, Clayton odniósł się do swojego odejścia, stwierdzając, że „… w trakcie kończenia mojego programu i odejdę 23 grudnia”.

Clayton podsumował swój czas spędzony w SEC, przedstawiając zakres działań egzekucyjnych i aktualizacje przepisów.

„W SEC skupiliśmy się na unowocześnieniu naszych ram regulacyjnych, przyjmując ponad 90 zasad, wiele z dziedzin, które nie były merytorycznie poruszane od dziesięcioleci. Co ważne, nasze wysiłki w zakresie inspekcji i egzekwowania prawa koncentrowały się na potrzebach dziesiątek milionów amerykańskich gospodarstw domowych. Uzyskaliśmy nakazy na ponad 14 miliardów dolarów w postaci środków pieniężnych w ramach działań egzekucyjnych i zwróciliśmy poszkodowanym inwestorom rekordową kwotę około 3,5 miliarda dolarów ”

Nowe zasady

Życie maklerów-dealerów zajmujących się cyfrowymi papierami wartościowymi może w najbliższej przyszłości stać się nieco łatwiejsze. SEC ma wydał propozycję do publicznego komentarza, w którym organ regulacyjny zaoferowałby pośrednikom-dealerom pięcioletnią abolicję, w której nie zostaną podjęte żadne działania egzekucyjne.

Okres ten ma umożliwić rozwój niezbędnej infrastruktury – ze szczególnym naciskiem na przechowywanie cyfrowych papierów wartościowych.

„Komisja przewiduje, że brokerzy-dealerzy będą pełnić pełen zestaw funkcji brokersko-dealerskich w odniesieniu do cyfrowych papierów wartościowych – w tym utrzymywać te aktywa – w sposób uwzględniający unikalne cechy cyfrowych papierów wartościowych i minimalizujący ryzyko dla inwestorów i innych rynków Uczestnicy.”

Kontynuuje,

„Komisja zdaje sobie sprawę, że rynek cyfrowych papierów wartościowych jest wciąż nowy i szybko się rozwija. Wymogi techniczne dotyczące przeprowadzania transakcji i przechowywania cyfrowych papierów wartościowych różnią się od tych dotyczących tradycyjnych papierów wartościowych. Tradycyjne transakcje na papierach wartościowych często obejmują różnych pośredników, dostawców infrastruktury i kontrahentów, dla których może nie być odpowiednika na rynku cyfrowych aktywów. Komisja wspiera innowacje na rynku papierów wartościowych z aktywami cyfrowymi, aby rozwijać swoją infrastrukturę ”.

Starając się zapoczątkować ten rozwój infrastruktury, SEC przedstawiła różne kroki, które można by podjąć, które, jej zdaniem, zapewniłyby inwestorom wymagany poziom bezpieczeństwa w postępowaniu z takimi aktywami. Poniżej znajduje się kilka takich przykładów.

  1. Brokerzy-dealerzy ograniczeni do handlu wyłącznie cyfrowymi papierami wartościowymi
  2. Wdrażaj jasne zasady i procedury zapewniające wystarczające obowiązki sprawozdawcze
  3. Wdrażaj jasne zasady i procedury dotyczące analizy każdego zasobu cyfrowego i jego unikalnych atrybutów (skalowalność, szybkość transakcji, odporność itp.)
  4. Opracuj i wykorzystaj procedury, które ułatwiają i demonstrują przechowywanie aktywów cyfrowych.

Chociaż wiąże się to z różnymi warunkami, propozycja ta jest zdecydowanie pozytywnym posunięciem dla sektora cyfrowych papierów wartościowych. Miejmy nadzieję, że pozwoli to na nieskrępowany i organiczny wzrost, ponieważ zarówno firmy, jak i organy regulacyjne stworzą niezbędną infrastrukturę do prowadzenia bezpiecznego i wydajnego sektora..

Oskarżony o oszustwo

Podczas gdy pośrednicy-dealerzy mogą mieć coś pozytywnego, na co mogą czekać, są tacy inni niż Ripple, które przyciągnęły uwagę SEC w negatywny sposób.

Stefan Qin, założyciel Virgil Capital, jest oskarżony przez SEC o oszustwo.  Opłaty te wynikają z różnych działań, od sfabrykowanych akt po sprzeniewierzone fundusze i nie tylko.

„Oskarżony Stefan Qin był zaangażowany w zwodniczy sposób postępowania, używając materialnie fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń wobec inwestorów i innych osób, powodując poważne szkody i grożąc dalszymi szkodami dla dwóch funduszy, które kontroluje, Virgil Sigma Fund LP („ Sigma Fund ”) Oraz VQR Multistrategy Fund LP („ Fundusz VQR ”).”

Wskazuje się, że chociaż uważa się, że Stefan Qin przebywa obecnie w Korei Południowej, oczekuje się, że będzie w pełni współpracował z SEC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map