Co to jest zlecenie zatrzymania i jak działa?

Wprowadzenie i przewodnik po zoptymalizowanych zleceniach stop w OKEx.

Podczas gdy handel kryptowalutami na giełdzie zwykle obejmuje kupujących i sprzedających składających zlecenia rynkowe, bardziej wyrafinowani handlowcy wymagają bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak zlecenie stop.

Co to jest zlecenie stop?

Zlecenie stop to warunkowa funkcja handlowa, która pozwala inwestorom kupować lub sprzedawać aktywa bazowe, gdy ich cena osiągnie określony punkt, zwany ceną wyzwalającą, który ustalili z góry. Gdy cena rynkowa osiągnie tę z góry określoną cenę wyzwalającą, polecenie kupna lub sprzedaży jest wykonywane automatycznie po wstępnie określonej cenie zlecenia (niekoniecznie takiej samej jak cena wyzwalająca) lub po cenie rynkowej w danym momencie.

W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca chcący sprzedać Bitcoin (BTC) ma dwie główne możliwości sprzedaży za pośrednictwem zlecenia stop: albo może sprzedać po wyższej cenie (aby zapewnić zysk), korzystając z opcji take-profit lub TP, order; lub mogą zapobiec stratom, ustalając cenę minimalną sprzedaży, używając zlecenia stop-loss lub SL.

To samo dotyczy sytuacji, gdy trader chce kupić Bitcoin – może ustawić określoną cenę lub cenę wyzwalającą, po której chce kupić BTC, w zależności od warunków rynkowych. Ta funkcjonalność jest szczególnie przydatna na rynkach kryptowalut ze względu na ich charakter 24/7, umożliwiając handlowcom konfigurowanie zleceń algorytmicznych i odejście od rynków.

Przykład zatrzymania zamówienia

Na przykład, powiedzmy, że przedsiębiorca kupił Bitcoin za 9000 USD. Mogą ustawić zlecenie stop, aby zrealizować zysk, ustawiając cenę wyzwalającą na 10000 USD, a cenę zamówienia na 9950 USD (50 USD mniej, aby zapewnić natychmiastową realizację zamówienia).

Cena spustowa służy jako próg, który rynek musi spełnić, zanim zlecenie warunkowe wejdzie w grę. Inwestor może bardzo dobrze użyć tej samej wartości zarówno dla ceny wyzwalającej, jak i ceny zlecenia, ale biorąc pod uwagę zmienny charakter rynków kryptowalut, może to spowodować, że zamówienia pozostaną niewypełnione, ponieważ cena może chwilowo dotknąć 10000 USD, a następnie gwałtownie spaść.

Ustawienie ceny zlecenia nieco poniżej ceny wyzwalającej zwiększa szanse na zrealizowanie zlecenia, nawet jeśli rynek nie utrzymuje się długo na poziomie 10000 USD.

Oznacza to, że jeśli rynek pozostanie poniżej 10000 USD, nic się nie stanie, ale gdy cena rynkowa osiągnie 10000 USD, ta cena zlecenia w wysokości 9950 USD zostanie uruchomiona, a następnie wykonana.

Podobnie przedsiębiorca, który kupił BTC za 9000 USD, może zapobiec stratom za pomocą zlecenia stop-loss, ustawiając cenę wyzwalającą na, powiedzmy, 8500 USD – i cenę zamówienia, na przykład 8450 USD – w celu wyjścia z pozycji w ramach dopuszczalnego marginesu. za stratę.

Alternatywnie, przedsiębiorca może również ustawić ceny wyzwalania i zamówienia, aby kupić Bitcoin na określonych poziomach (jak pokazano poniżej), aby uzyskać zyskowne wejścia (bycze lub niedźwiedzie) i tak dalej.

Podsumowując, zlecenie stop umożliwia handlowcom ustalanie cen wyzwalania i zlecania otwierania lub zamykania długich i krótkich pozycji w zależności od kierunku rynku.

Optymalizacje zleceń zatrzymania OKEx

OKEx niedawno wprowadził wiele nowych optymalizacji funkcji stop-order, dostępnych dla handlowców zarówno w wersji na komputery stacjonarne, jak i na aplikacje mobilne OKEx. Te aktualizacje dla zleceń zatrzymania zapewniają użytkownikom większą elastyczność i swobodę strategicznego handlu zasobami cyfrowymi na platformie OKEx.

Jeden anuluje drugie

Po pierwsze, wprowadziliśmy funkcję One Cancels the Other. W przypadku zlecenia OCO trader może jednocześnie ustawić warunek stop-loss i take-profit, a którekolwiek zlecenie zostanie wykonane jako pierwsze – na podstawie ustawionego przez użytkownika wyzwalacza i cen zamówienia – unieważni drugie.

Na przykład trader posiadający 9000 USD może ustawić warunki dla obu – tj. Przyjęcia zysku i zatrzymania straty – w tym samym czasie, korzystając z funkcji OCO. Oznacza to, że cena Bitcoina może się zmienić w obie strony i aktywować jeden z warunków, automatycznie unieważniając drugi.

Jak pokazano na powyższym obrazku, handlowcy korzystający z typu zamówienia OCO mogą ustawić cztery warunki. Jeśli chcą wyjść z transakcji z zyskiem, gdy cena przekroczy 10 000 USD, mogą ustawić tę cenę jako swoją "Cena wyzwalania TP" i "Cena zlecenia TP." Mogą wyjść z tej samej transakcji, aby zatrzymać stratę, ustawiając "Cena wyzwalania SL" i "Cena zamówienia SL" na pożądanych poziomach (w tym przykładzie 9 000 USD).

Po raz kolejny ten typ zamówienia jest wyjątkowo dostosowany do rynków kryptowalut, które są wyjątkowo niestabilne i mogą poruszać się w dowolnym kierunku w ciągu kilku godzin, co wymaga takich wielowarstwowych zleceń dla optymalnych transakcji.

Co więcej, ta optymalizacja rozwiązuje problemy, które uniemożliwiają wykonanie zlecenia, gdy użytkownik ustawia zlecenie z limitem (tj. Kupno lub sprzedaż instrumentu bazowego po ustalonej cenie lub lepszej) dla TP i jednocześnie zlecenie stop dla SL. Korzystając z zamówienia typu OCO, użytkownicy mogą teraz handlować bezpiecznie i elastycznie.

W międzyczasie inwestorzy mogą nadal korzystać z funkcji zleceń warunkowych w zwykły sposób, aby otwierać lub zamykać pozycje w oparciu o ich strategie handlowe.

Wyzwalanie kolejności

Druga optymalizacja, którą uruchamiamy, to kolejny nowy typ zamówienia nazywany zleceniem wyzwalającym. Zlecenie wyzwalające działa tak samo, jak warunkowe zlecenie stop, z tą różnicą, że nie powoduje zamrożenia marginesów ani pozycji użytkownika. Oznacza to, że inwestorzy, którzy nie chcą blokować swojej pozycji i chcą ścigać wzrosty lub spadki cen, mogą to zrobić, oznaczając cenę wyzwalającą i scenariusz, jak pokazano na poniższym wykresie..

Ustawienia zleceń zatrzymania i reguły wyzwalania dla zleceń wyzwalających. Źródło: OKEx

Powyższe zasady wskazują warunki zleceń, których handlowcy muszą przestrzegać w różnych scenariuszach, w zależności od tego, czy otwierają, czy zamykają pozycję (tj. Kupują lub sprzedają). Niektóre zasady są dość oczywiste, na przykład zamknięcie pozycji długiej z zyskiem wymagałoby ustalenia ceny wyzwalającej wyższej niż ostatnia cena rynkowa. Podobnie zamknięcie pozycji w celu stop loss wymagałoby, aby cena wyzwalania była niższa od ostatniej ceny. Odpowiednie zasady mają zastosowanie do otwierania nowych pozycji, w zależności od tego, czy trader jest zwyżkowy (lub chce odbicia), czy niedźwiedzi.

Jednak ze względu na fakt, że depozyty zabezpieczające i pozycje nie są zamrożone, zlecenia wyzwalające mogą się nie powieść z powodu różnych czynników, takich jak limit pozycji, limit ceny i tak dalej..

Zlecenie zatrzymania pozycji

Trzecia optymalizacja obsługuje ustawienie zlecenia stop dla określonej pozycji, zwanego zleceniem stop dla pozycji. Użycie tego typu zlecenia blokuje daną pozycję, a jej ustawienia TP i SL można przeglądać i anulować na "Otwarte zlecenia" strona. Oznacza to, że przedsiębiorca może złożyć zlecenie warunkowe na 1 BTC z łącznie 10 BTC.

Zasady korzystania ze zlecenia stop pozycji przedstawiono na poniższym wykresie.

Ustawienia zleceń stop i reguły wyzwalania zleceń stop dla pozycji. Źródło: OKEx

Zamów z TP / SL

Najnowsza optymalizacja umożliwia użytkownikom ustawianie zleceń stop obok dowolnego zlecenia rynkowego lub limitu. Jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu, użytkownicy mają możliwość aktywowania jednej lub obu funkcji zlecenia stop (take-profit lub / lub stop-loss) podczas składania zlecenia rynkowego.

Korzystając z tej nowej optymalizacji ze zleceniem z limitem, użytkownicy otrzymują dodatkową opcję definiowania ceny wyzwalającej i ceny zlecenia dla jednej lub obu funkcji zlecenia stop. Umożliwia to użytkownikom ustalanie cen zamówień poniżej lub powyżej cen wyzwalających, co zapewnia dodatkową elastyczność.

Wybrane funkcje będą aktywne po zrealizowaniu rzeczywistego zamówienia (limitu lub rynku) i można je przeglądać pod "Otwarte zlecenia" patka. Chociaż użytkownicy mogą edytować swoje zlecenia z limitem, zanim zostaną zrealizowane, funkcje zleceń stop zostaną anulowane, jeśli nie będą pasować do zmienionych parametrów.

Limity zleceń stop

Wreszcie, użytkownicy funkcji stop-order w OKEx powinni zwrócić uwagę na różne limity nałożone na pojedyncze zamówienia, jak pokazano poniżej. Limity te zmieniają się wraz z warunkami rynkowymi.

Górne limity dla zleceń stop. Źródło: OKEx

Postępuj zgodnie z OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map