Jak handlować bezterminowymi swapami na OKEx

Samouczek krok po kroku dotyczący handlu wieczystymi swapami kryptowalut na OKEx

Bezterminowe swapy, takie jak kontrakty terminowe i opcje, to instrumenty pochodne, które śledzą cenę aktywów bazowych. Chociaż swapy wieczyste działają jak futures, nie mają żadnych dat wygaśnięcia, co oznacza, że ​​kupujący i sprzedający mogą hipotetycznie pozostawać otwarte pozycje "permanentnie" pod warunkiem, że ich konto ma wystarczający margines, aby je pokryć.

Mechanizm konwergencji cen to kolejna główna różnica między perpetual swap a futures. W przypadku braku daty rozliczenia w przypadku pierwszego z nich stosuje się mechanizm stopy finansowania w celu wymuszenia konwergencji cen w regularnych odstępach czasu (co osiem godzin). Stopa finansowania to opłata wymieniana między długimi i krótkimi stronami kontraktu, w zależności od ruchów na rynku, mająca na celu utrzymanie ceny kontraktu na poziomie ceny spot aktywów bazowych.

Perpetual swap OKEx to wirtualny produkt pochodny, w którym każdy kontrakt swapowy ma wartość nominalną 100 USD i jest rozliczany w walutach cyfrowych, takich jak Bitcoin i USDT (odpowiednio dla swapów z marginesem monet i USDT). Jeśli chcesz handlować wiecznymi swapami kryptowalut na OKEx, ten samouczek pomoże Ci zacząć.

Krok 1: Przejdź do sekcji wiecznej wymiany

Odwiedź stronę główną OKEx i przejdź do Handel w górnym menu, aby zobaczyć dostępne rynki. Najedź na "Wieczny" i kliknij Podstawowy aby otworzyć podstawowy pulpit nawigacyjny swapów wieczystych. Wersja podstawowa stanowi dobry punkt wyjścia dla początkujących, ale jeśli jesteś doświadczonym traderem, możesz kliknąć zaawansowane aby uzyskać bardziej wszechstronny pulpit nawigacyjny.

Krok 2: Przelej środki na swoje konto swapowe

Twoje konto bezterminowej wymiany musi zostać zasilone, zanim zaczniesz handlować. Jeśli nie masz żadnego salda na swoim koncie bezterminowej wymiany, kliknij Transfer (z pulpitu handlu swapami lub z rozwijanej listy „Aktywa” w górnym menu), aby przenosić środki między kontami.

Jeśli nie masz żadnych aktywów kryptograficznych na swoim koncie OKEx, możesz kupić kryptowaluty lub dowiedzieć się, jak zdeponować kryptowaluty na OKEx, korzystając z naszego przewodnika dla początkujących na temat handlu kryptowalutami.

Gdy Twoje konto zawiera zasoby kryptograficzne, możesz użyć rozszerzenia "Transfer" jak pokazano poniżej, aby przenieść monety lub żetony z twojego "Konto do finansowania" dla Twojej "Konto bezterminowej wymiany" aby rozpocząć handel. Po wybraniu monety lub tokena i wprowadzeniu żądanej kwoty przelewu kliknij Potwierdzać.

Krok 3: Wybierz kontrakt bezterminowej wymiany do handlu

Po otwarciu pliku "Podstawowy" albo "zaawansowane" Pulpit nawigacyjny handlu wieczystymi swapami, musisz najpierw wybrać rodzaj depozytu zabezpieczającego znajdujący się u góry strony – tj., Wieczysta marża monet dla swapów rozliczanych w bazowej walucie cyfrowej lub Wieczyste z marginesem USDT dla swapów rozliczanych w USDT.


Po wybraniu rodzaju depozytu możesz wybrać parę handlową za pomocą filtrów znajdujących się u góry strony (tj., Wszystko dla wszystkich dostępnych par handlowych, Top dla najpopularniejszych par handlowych, DeFi do wymiany par za pomocą tokenów DeFi, Przechowywanie dla par ze zdecentralizowanymi monetami lub Alts dla par handlowych z altcoinami).

W tym samouczku wybierzemy oznaczony kontrakt na bezterminową zamianę z depozytem zabezpieczającym "BTCUSD PERP" jako przykład. W tym wiecznym kontrakcie swapowym walutą rozliczeniową jest BTC, a jednostką ceny kontraktu swapowego jest USD.

Krok 4: Wybierz rodzaj dźwigni do handlu swapami

Po zasileniu konta swap możesz wybrać tryb depozytu zabezpieczającego (albo Naprawiony lub Krzyż) i wybierz żądany mnożnik dźwigni. Jeśli wybierzesz tryb stałej marży, marża pozostanie taka sama niezależnie od wahań cen, natomiast zmienia się wraz z ceną, jeśli wybierzesz tryb Cross margin.

Stały depozyt zabezpieczający przydziela określoną kwotę depozytu zabezpieczającego na transakcję i nigdy nie możesz stracić więcej, podczas gdy tryb cross margin będzie próbował użyć dowolnego wolnego depozytu zabezpieczającego na Twoim koncie i będzie się zmieniał.

Możesz dowiedzieć się więcej, czytając nasz przewodnik po transakcjach z depozytem zabezpieczającym na OKEx.

Krok 5: Wprowadź szczegóły zamówienia i wykonaj

Po wybraniu rodzaju depozytu zabezpieczającego i mnożnika dźwigni możesz wprowadzić żądane "Typ zamówienia," "Cena £" i "Ilość" do handlu. Jeśli chcesz jak najszybciej zrealizować swoje zamówienie, kliknij BBO (tj. oferta z najlepszą ofertą).

Po wprowadzeniu szczegółów zamówienia możesz kliknąć Otwórz długo aby zawrzeć długi kontrakt (tj. kupić BTC) lub kliknąć Otwórz Short jeśli chcesz zainicjować krótką pozycję (np. sprzedać BTC).

Na przykład możesz ustawić zlecenie z limitem na 11,030 USD i otworzyć długą pozycję dla "BTCUSD PERP" żądaną kwotą BTC.

Krok 6: (Opcjonalnie) Skonfiguruj zamówienie w TP / SL

Zanim klikniesz Otwórz długo aby zainicjować swoją długą pozycję, możesz również wybrać "Typ zamówienia" spośród dostępnych opcji. Jednym z bardziej wyrafinowanych typów zleceń jest zlecenie stop z parametrami warunkowymi.

Jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu, korzystając z tego typu zlecenia, masz możliwość wprowadzenia warunków realizacji zysków i zatrzymania strat. Po wprowadzeniu żądanych parametrów kliknij ok kontynuować.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po tym, jak działają zlecenia wstrzymania.

Krok 7: Sprawdź swoją otwartą pozycję

Po wykonaniu transakcji możesz sprawdzić stan swojej pozycji, klikając ikonę Otwarte stanowiska zakładka na dole strony głównej handlu. Ta sekcja zawiera przydatne informacje, takie jak "Śr. Cena £," "Cena likwidacyjna," "Niezrealizowane P.&L" i tak dalej.

Krok 8: (Opcjonalnie) Zamknij swoją pozycję

Jeśli chcesz przesunąć lub zamknąć otwartą pozycję, możesz to zrobić, klikając Blisko w "Otwarte stanowiska" patka.

Otwarte zlecenia to niezrealizowane zlecenia na rynku, które czekają na realizację. Z drugiej strony otwarte pozycje to transakcje realizowane. Jeśli masz otwartą krótką pozycję w BTC, możesz ją zamknąć, odkupując BTC. Jeśli masz otwartą długą pozycję w BTC, możesz ją zamknąć, sprzedając długą pozycję.

Nieustanne dane dotyczące handlu swapami i przewodniki po OKEx

OKEx zapewnia użytkownikom różnorodne zasoby umożliwiające zrozumienie ciągłych zamian. Możesz kliknąć Informacja w prawym górnym rogu podstawowego pulpitu do handlu swapami wieczystymi i przeglądaj przewodnik po poziomach pozycji, historię likwidacji, stawki finansowania i więcej.

Nie jesteś handlowcem OKEx? Dowiedz się, jak zacząć handlować.

Postępuj zgodnie z OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map