Zacznij handlować kryptowalutą na OKEx

Przewodnik krok po kroku dla nowych użytkowników, jak rozpocząć handel na OKEx

Kryptowaluty reprezentują dziś setki miliardów dolarów w kapitalizacji rynkowej i są świadkami codziennych wolumenów handlu o podobnych proporcjach. Podczas gdy Bitcoin jest liderem na rynku jako oryginalna waluta cyfrowa, altcoiny, takie jak ETH, XRP, LTC i ADA, są również dość płynne i są szeroko sprzedawane na najlepszych giełdach kryptograficznych, takich jak OKEx. Jeśli dopiero zaczynasz handlować kryptowalutami, ten samouczek przeprowadzi Cię przez kolejne kroki i pomoże Ci wykonać pierwszy handel kryptowalutami OK, Ex.

Krok 1: Rejestracja konta handlowego kryptowalut na OKEx

Aby rozpocząć handel kryptowalutą na OKEx, musisz najpierw założyć konto. Możesz to zrobić, odwiedzając stronę główną i klikając przycisk Zapisz się przycisk w prawym górnym rogu.

Uwaga: Przed zarejestrowaniem się sprawdź, czy Twój kraj jest obsługiwany przez OKEx.

Wprowadź swój adres e-mail i utwórz hasło do swojego konta, korzystając z pól na stronie rejestracji lub użyj swojego numeru telefonu.

Handel kryptowalutami dla początkujących - Załóż konto

Po wprowadzeniu szczegółów kliknij Zapisz się a zostaniesz poproszony o zweryfikowanie adresu e-mail lub numeru telefonu za pomocą kodu wysłanego przez OKEx. Ten kod jest ważny przez 30 minut, a następnie wygaśnie, co będzie wymagało powtórzenia procesu.

Po wpisaniu kodu i zweryfikowaniu adresu e-mail lub numeru telefonu zostaniesz zalogowany na nowe konto OKEx i zostaniesz powitany ekranem powitalnym.

Przewodnik po handlu kryptowalutami - Witamy

Twoje konto OKEx zostało utworzone i możesz przystąpić do kupowania kryptowalut lub deponowania istniejących aktywów za pomocą opcji na ekranie powitalnym. Jednak omówimy te sekcje w dalszej części tego samouczka.

Przegląd podstawowych ustawień konta


Istnieje wiele ustawień konta, z którymi powinieneś się zapoznać, zanim zaczniesz handlować na OKEx. Dostęp do ustawień można uzyskać, przesuwając kursor myszy nad ikonę profilu (obok menu „Zasoby”) i klikając Przegląd.

Sekcja Przegląd wyświetla informacje o Twoim profilu, a także inne ustawienia konta, takie jak Bezpieczeństwo, Weryfikacja, Preferencje, Poziom opłat, Limity wypłat itp..

Zabezpieczenie konta OKEx

Wszystkich użytkowników OKEx zachęca się do skorzystania z różnych środków bezpieczeństwa i funkcji oferowanych przez giełdę. Możesz rozpocząć przeglądanie tych opcji, klikając Ustawienia bezpieczeństwa na górnym pasku menu lub sugestie dotyczące bezpieczeństwa w sekcji Przegląd.

Możesz skorzystać z opcji „Hasło”, „Weryfikacja mobilna” i „Google Authenticator”, aby zabezpieczyć swoje konto, a także włączyć „Obowiązkowe 2FA” i zażądać dołączenia „kodu antyphishingowego” do wszystkich wiadomości e-mail otrzymywanych od OKEx. W połączeniu te opcje zapewniają solidne, wiodące w branży środki bezpieczeństwa dla Twojego konta.

Weryfikacja konta OKEx lub KYC

Chociaż OKEx nie wymaga od użytkowników weryfikacji ich kont w celu wpłaty i handlu kryptowalutami, limity wypłat pozostają w mocy do momentu zakończenia procesu KYC. Aby rozpocząć proces, możesz kliknąć Weryfikacja z podmenu na ekranie ustawień lub z listy rozwijanej po przejściu do ikony profilu.

W zależności od rodzaju konta możesz postępować jako osoba fizyczna lub korporacja i będziesz musiał przesłać odpowiednie informacje i wykonać wszystkie kroki. Weryfikując swoje konto jako osoba fizyczna, zazwyczaj musisz mieć pod ręką dokument tożsamości wydany przez rząd (zwykle paszport).

Jak wspomniano wcześniej, weryfikacja nie jest konieczna, aby rozpocząć handel kryptowalutami i możesz zakończyć proces na późniejszym etapie przed wycofaniem swoich aktywów.

Ustawianie języka i lokalnej waluty

Możesz szybko zmienić ustawienia języka i lokalnej waluty, otwierając Preferencje, z listy rozwijanej ikony profilu lub wybierając opcję z podmenu ustawień.

Ekran Preferencje daje również możliwość zmiany schematu kolorów notowań handlowych, które widzisz w OKEx.

Krok 2: Kupowanie lub wpłacanie kryptowalut w celu zasilenia konta OKEx

Teraz, gdy Twoje konto jest skonfigurowane, potrzebujesz aktywów kryptograficznych, aby rozpocząć handel. Istnieją dwa sposoby, aby kontynuować – albo kupujesz kryptowaluty za pośrednictwem bramki Kup / Sprzedaj na OKEx, albo zdeponujesz swoje istniejące aktywa na koncie OKEx.

Przed kontynuowaniem należy zauważyć, że wszystkie przychodzące transakcje kryptograficzne na konto OKEx są księgowane na koncie finansowania (etykieta podrzędna na koncie OKEx). Aby rozpocząć handel lub korzystać z dowolnego innego produktu OKEx, będziesz musiał przelać swoje środki z Rachunku finansowania, na przykład na Konto Spot.

Niektóre z etykiet kont, które napotkasz, obejmują konto spot, konto futures, konto opcji, konto bezterminowych swapów, konto P2P, konto depozytowe, konto oszczędnościowe i tak dalej..

Opcję „Transfer” omówimy w dalszej części tego samouczka.

Kup kryptowalutę przez OKEx

OKEx zapewnia intuicyjną bramę kryptograficzną Kup / Sprzedaj dla swoich użytkowników, umożliwiając im zakup dziewięciu różnych aktywów kryptograficznych – w tym BTC, ETH i USDT – przy użyciu różnych lokalnych walut fiducjarnych. Brama jest obsługiwana we współpracy z różnymi dostawcami i procesorami fiat i obsługuje natychmiastowy zakup kryptowalut, które są następnie bezpośrednio zdeponowane na Twoim koncie OKEx.

Możesz uzyskać dostęp do bramki, klikając Kupić sprzedać z menu głównego OKEx. Po załadowaniu sekcji zobaczysz opcje obsługiwanych walut, którymi możesz płacić i otrzymywać, korzystając z różnych metod płatności.

Bramka Kup / Sprzedaj obsługuje również handel P2P i blokowy, a możesz dowiedzieć się więcej o tych usługach w naszym dedykowanym samouczku kupna / sprzedaży OKEx.

Wpłacanie kryptowalut na Twoje konto OKEx

Użytkownicy, którzy już posiadają aktywa cyfrowe, mogą z łatwością zdeponować je na swoich kontach OKEx, aby rozpocząć handel.

Aby to zrobić, najedź kursorem myszy na „Zasoby” w górnym menu i kliknij Kaucja z listy rozwijanej.

Ekran depozytu pozwala wybrać dowolny z obsługiwanych tokenów lub monet, które chcesz przenieść na swoje konto OKEx i wygenerować odpowiedni adres. Twoja pełna historia wpłat jest również dostępna na tej stronie.

Na przykład, jeśli wybierzesz ETH, OKEx wygeneruje nowy adres wpłaty ETH, na który wyślesz swój ETH. Będziesz mógł również zobaczyć ostrzeżenia lub alerty dotyczące depozytów, a także minimalne kwoty.

Możesz również odwiedzić „Centrum raportów”, klikając opcję w podmenu. To jest miejsce, w którym możesz Wyświetl i pobierz historię handlu i rachunku.

Ostatnia opcja podmenu na tej stronie to „Opłaty”, która zawiera przegląd obowiązujących opłat transakcyjnych na różnych rynkach.

Po potwierdzeniu transakcji będziesz mógł zobaczyć zdeponowane saldo, klikając Majątek z podmenu lub klikając Moje aktywa z rozwijanej listy „Aktywa” w górnym menu.

Ekran aktywów wyświetla saldo, wyrażone w BTC, na kontach „Finansowanie”, „Handel” i „Inne”, a także salda poszczególnych tokenów. Ekran zapewnia również szybki dostęp do opcji „Wpłata”, „Wypłata” i „Przelew”, a także możliwość „Konwertowania małych sald na OKB”.

Po pomyślnym zdeponowaniu wybranej kryptowaluty na koncie OKEx możesz przystąpić do handlu.

Krok 3: Jak handlować kryptowalutą na OKEx

Będąc jedną z wiodących giełd kryptowalut na świecie, OKEx oferuje usługi i produkty zarówno dla nowych, jak i zaawansowanych inwestorów. Chociaż istnieje wiele funkcji i rynków, które możesz eksplorować za pomocą konta OKEx, będziemy odnosić się do produktu Spot Trading na potrzeby tego samouczka handlu kryptowalutami.

Przesyłanie kryptowalut na Twoje konto Spot

Aby rozpocząć handel kryptowalutami na rynku Spot Trading, musisz najpierw przenieść swoje aktywa kryptograficzne z „Rachunku finansowania” na „Konto Spot”. Można to zrobić za pomocą Transfer opcja dostępna z rozwijanej listy „Aktywa” w górnym menu.

Na ekranie „Transfer” możesz wybrać żądaną monetę lub token, wyświetlić dostępne saldo i przelać całość lub określoną kwotę między różnymi kontami.

W tym przykładzie, po przeniesieniu żądanego krypto z „Rachunku finansowania” na „Konto Spot”, możesz przejść do „Obrotu Spot”.

Przeglądanie rynku transakcji spot

Możesz uzyskać dostęp do rynku handlu spotowego, przechodząc do „Handel” w górnym menu, najeżdżając kursorem na „Handel punktowy”, a następnie wybierając jedną z opcji Podstawowy lub zaawansowane. Różnica między dwoma pulpitami nawigacyjnymi polega na tym, że wersja Advanced wyświetla więcej danych historycznych i obsługuje ulepszone narzędzia do tworzenia wykresów.

W tym samouczku będziemy odnosić się do trybu podstawowego.

Ekran handlu spotowego wyświetla szereg przydatnych informacji dla handlowców i pozwala wybierać spośród wielu par rynkowych dostępnych do handlu. Na przykład poniższy obrazek przedstawia rynek BTC / USDT, który otwiera się domyślnie po rozpoczęciu handlu spotowego.

Para BTC / USDT oznacza, że ​​na tym rynku będziesz handlować między BTC i USDT. Wyświetlana tutaj duża liczba (tj. 11240,9) przedstawia cenę pojedynczego BTC w przeliczeniu na USDT, a jej czerwony kolor wskazuje, że liczba ta ostatnio spadła (w tym przypadku o -0,18%).

Po prawej stronie możesz zobaczyć pasek z listą innych par rynkowych USDT, takich jak LTC / USDT, ETH / USDT, OKB / USDT i tak dalej. Możesz kliknąć dowolną z nich, aby przełączyć widok rynku i rozpocząć handel między wybranymi monetami.

Ponieważ jednak jest to rynek USDT, wszystkie pary będą zawierać USDT. Możesz także zmienić rynki i na przykład handlować między parami kryptowalut.

Aby to zrobić, najedź kursorem myszy na „Crypto” opcję w górnym podmenu i wybierz żądaną kryptowalutę z dostępnych opcji.

W tym przykładzie wybierzemy BTC, co oznacza, że ​​wszystkie pary będą oznaczane w terminach BTC i możesz bezpośrednio handlować między BTC a inną walutą cyfrową, taką jak LTC, jak pokazano poniżej.

Przewodnik po handlu kryptowalutami - wykres LTC / BTC

Realizacja transakcji na rynku kasowym

Po wybraniu żądanego rynku i pary handlowej możesz wykonać transakcję. W tym przykładzie wybraliśmy parę ETH / USDT z rynku USDT.

Poniższy obrazek pokazuje, jak w chwili pisania tego tekstu 1 ETH był sprzedawany za 388,24 USDT. Aby wykonać transakcję kupna, wystarczy wpisać kwotę ETH w polu „Kwota (ETH)” po prawej stronie informacji o cenie i wykresu.

Wykresy handlu kryptowalutami

Domyślnie „Typ zlecenia” zostanie ustawiony na „Limit”, co oznacza, że ​​Twoje zlecenie zostanie zrealizowane po wybranej przez Ciebie cenie lub lepszej. Zaawansowani handlowcy mogą zmienić „Typ zlecenia”, aby dopasować go do swoich potrzeb.

Pole „Cena (USDT)” również automatycznie wyświetla ostatnią cenę będącą przedmiotem obrotu i można je zmieniać. Jeśli ustawisz żądaną cenę niższą niż kurs rynkowy, Twoje zlecenie dołączy do innych w Księdze Zamówień, dopóki nie zostanie wypełnione.

Możesz zobaczyć „Księgę zamówień” po prawej stronie, przedstawiającą płynność rynku zarówno od kupujących, jak i sprzedających. Czerwone cyfry oznaczają ceny, o które sprzedający żądają odpowiadających im kwot w ETH, podczas gdy zielone liczby oznaczają ceny, które kupujący są skłonni zaoferować za kwoty, które chcą kupić.

Liczby te są skonsolidowane według ceny i niekoniecznie reprezentują pojedynczego kupującego lub sprzedającego. Aktualna cena rynkowa (388,24 na poniższym obrazku) reprezentuje punkt, w którym zapytania i oferty (sprzedający i kupujący) zbiegają się w księdze zleceń.

Po wybraniu żądanej ceny wprowadź ją w polu „Cena (USDT)”, a następnie „Kwota (ETH)”, którą chcesz kupić. Zostanie wyświetlona kwota „Suma (USDT)” i możesz kliknąć Kup ETH aby złożyć zlecenie, pod warunkiem, że masz wystarczającą ilość środków (USDT) na swoim koncie Spot Trading.

Złożone zamówienia pozostają otwarte do momentu ich wypełnienia lub anulowania przez Ciebie. Możesz je wyświetlić w Otwarte zlecenia na tej samej stronie i przejrzyj starsze, zrealizowane zamówienia w Historia zamówień patka. Obie te zakładki zawierają również przydatne informacje, takie jak „Wskaźnik wypełnienia” i średnia cena wypełnienia.

Gdy Twoje zlecenie zostanie wypełnione przez rynek, pomyślnie przeprowadzisz transakcję kryptowalutową na OKEx.

Monety lub tokeny nabyte w ramach tej transakcji powinny być teraz dostępne dla Ciebie na saldzie „Konta Spot” i mogą być przeniesione na inne konta lub na Rachunek Finansowania, zanim będziesz mógł je wypłacić za pomocą Wycofać opcję z listy rozwijanej „Aktywa”.

Opłaty handlowe za kryptowaluty

OKEx ma szczegółowy harmonogram opłat transakcyjnych, który ma zastosowanie do użytkowników w oparciu o ich wolumeny handlowe i zasoby OKB.

Ogólnie rzecz biorąc, traderzy są klasyfikowani jako Makers i Takers. Jeśli składasz transakcję, która dołącza do księgi zleceń, jesteś Producentem, a jeśli przyjmujesz którąkolwiek z ofert lub zapytań z Księgi zamówień, jesteś Przyjmującym.

Ponieważ Makers dodają płynność, płacą niższe opłaty w porównaniu do Takerów, którzy usuwają płynność z rynku.

Mamy nadzieję, że ten samouczek pomógł Ci zrozumieć, jak działa handel kryptowalutami na OKEx. Jeśli masz więcej pytań, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy tutaj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map