Dlaczego Indie potrzebują Crypto

Kliknij powyższy obrazek, aby Zapisz się i zdeponuj lub handluj co najmniej 5 USDT (lub innymi kryptowalutami o równoważnej kwocie), aby zarobić 3 USDT.

Przegląd

Zniesienie ograniczeń handlu kryptowalutami z Indii pozostało jedną z najbardziej ekscytujących historii w tym roku. Oczekuje się, że piąta co do wielkości gospodarka świata zapewni dalszą przejrzystość regulacyjną uczestnikom branży prowadzącym działalność lokalną, jednak pogorszenie koniunktury gospodarczej po COVID może być punktem zwrotnym, który może napędzać popyt na kryptowaluty w Indiach.

1. Indyjskie FX & akcje walczą o odrodzenie

Słabe wyniki indyjskich rynków walutowych i akcji mogą być jednym z powodów, dla których inwestorzy w Indiach mogą chcieć włączyć kryptowalutę do swojego portfela. Pomimo stosunkowo stabilnych wyników w 4Q19, USDINR i Sensex znacznie słabo osiągalny w porównaniu do BTCUSDT i Nasdaq w okresie jednego roku. INR straciła na wartości około 8% w stosunku do dolara, oraz Sensex oddał ponad 20% wartości.

Rysunek 1: Roczny wynik USDINR / BTCUSDT / SENSEX / NASDAQ (stan na 20 maja)

Źródło: OKEx; Tradingview

Słabość jest szczególnie widoczna w okresie po COVID, gdzie BTCUSDT i Nasdaq prawie wróciły do ​​poziomu sprzed wybuchu epidemii. W tym samym czasie odzyskanie USDINR i Sensex pozostał przytłumiony.

Jak Indie Potwierdzony w tym tygodniu w przypadku 100-tysięcznego przypadku koronawirusa, uważamy, że nowo wprowadzone środki ponownego uruchomienia gospodarki mogą zostać zakwestionowane przez nasilającą się pandemię w kraju. Może to zniweczyć niektóre wysiłki naprawcze.

2. Obawy o inflację (lub deflację)

W miarę eskalacji pandemii rząd Indii wprowadził INR Pakiet stymulacyjny o wartości 20 miliardów dolarów ma na celu pomóc firmom w ponownym uruchomieniu. Może to jednak stworzyć inny problem – inflację (lub w niektórych przypadkach deflację) i może to być kolejny powód, dla którego inwestorzy powinni zwrócić uwagę na inwestycje w kryptowaluty. Minister finansów Indii Nirmala Sitharaman dodany że rząd nie zawahałby się przed podjęciem dalszych kroków w celu ożywienia gospodarki hrabstwa.

Rysunek 2: Stopa inflacji i CPI w Indiach

Źródło: Tradingeconomics.com; MOSPI

Chociaż rozsądne jest oczekiwanie, że rząd podejmie działania, aby pobudzić wzrost gospodarczy w trudnych czasach, nadmierne / niedostateczne bodźce mogą również powodować wahania cen.


Główna narracja o gospodarce ery COVID na Zachodzie wydaje się bardziej skoncentrowana na deflacji. Joseph Lupton, Global Economist w JP Morgan, wierzy że "Obecnie narasta potężna fala dezinflacji," a powszechny deflacyjny spadek cen może zaszkodzić całej gospodarce.

Na wschodzie historia inflacji wciąż mamrocze, ponieważ COVID potwierdza, że ​​liczba przypadków stopniowo zwalnia, zwłaszcza w Chinach. Dane pokazują, że inflacja konsumencka moderowana w Chinach w zeszłym miesiącu. Jednak sytuacja może się zdarzyć, ponieważ zablokowanie zakłóciło wiele łańcuchów dostaw przyczyna ceny żywności gwałtownie wzrosną, podobnie jak na początku lutego.

Może być zbyt wcześnie, aby rozstrzygnąć, w który scenariusz wpadną Indie, ale Indiom nie jest obca nadmierna stymulacja. W 2009 roku rząd Indii ogłosił potężny plan stymulacyjny ze względu na wpływ światowego kryzysu finansowego. Jednakże wiele uważane pakiet był zbyt wygórowany, skutkowało przedłużającym się okresem wysokiej inflacji.

Ogólnie rzecz biorąc, ekstremalne wahania cen w obie strony mogą stanowić wyzwanie, zwłaszcza dla inwestorów długoterminowych; tu właśnie pojawia się bitcoin. Przy ograniczonej podaży i jego charakterze przeciwinflacyjnym inwestorzy długoterminowi mogą z łatwością uznać wartość tych bitcoinów za atrakcyjną w porównaniu z innymi aktywami.

3. Niższe stopy procentowe, wyższa podaż pieniądza

Stopy procentowe mogą być kolejnym powodem, dla którego inwestorzy powinni rozważyć włączenie kryptowalut. RBI cięte referencyjną stopę repo o 75 punktów bazowych do 4,4% na marcowym posiedzeniu RPP. Spowolniona działalność gospodarcza spowodowała przede wszystkim masową obniżkę stóp procentowych z powodu blokad związanych z COVID-19.

Chociaż 4,4% może nadal wyglądać przyzwoicie w porównaniu z bankami centralnymi, takimi jak BOJ i SNB, ich stopy referencyjne były już ujemne. Rynki mogą wkrótce zobaczyć, jak RBI obniży swoje kluczowe stopy procentowe jeszcze bardziej agresywnie. Fitch Solutions oczekuje RBI może obniżyć stopę repo o kolejne 100 punktów bazowych do początku 2021 r. w ramach środka mającego na celu walkę z gospodarką COVID-19.

Wykres 3: Stopa procentowa i podaż pieniądza w Indiach M2

Źródło: Tradingeconomics.com

W czasie, gdy trend stóp procentowych RBI spada, indyjski bank centralny wydaje się nie wahać się przed włączeniem swoich maszyn do drukowania pieniędzy. Podaż pieniądza M2 w kraju rośnie od 2017 r., Aw ostatnich miesiącach jeszcze bardziej wzrosła.

W kontekście COVID stopy procentowe prawdopodobnie pozostaną na bardzo niskim poziomie, jeśli nie pójdą jeszcze niżej. Może to stanowić wyzwanie dla inwestorów długoterminowych, zwłaszcza tych, którzy koncentrują się na obligacjach i stałym dochodzie. Chociaż wśród tradycyjnych klas aktywów wciąż istniały alternatywy, bitcoin i kryptowaluta również mogą być idealną opcją.

4. Lockdown zwiększa zainteresowanie kryptowalutami

Ogólnokrajowa blokada mogła spowolnić gospodarkę. Jednak może to również dać inwestorom indyjskim więcej czasu na naukę o kryptowalutach.

W wywiad, – powiedział Nischal Shetty, dyrektor generalny giełdy kryptowalut Wazirx, "Przedłużona blokada doprowadziła do jeszcze większego zainteresowania kryptowalutami w Indiach. Ponieważ miliony ludzi nie mają możliwości pracy z powodu blokady, kryptowaluty okazują się być dla Hindusów okazją do handlu i zarabiania na tym. ”

Fakt, że komentarz Shetty wydaje się być zgodny z lokalnymi numerami handlowymi kryptowalut C2C. Dane z Coindance pokazują, że tygodniowy wolumen handlu na Localbitcoins stale rośnie od lutego 2020 r., Z około INR 100 mln wartości BTC został zmieniony ręką za pośrednictwem platformy C2C.

Rysunek 4: Tygodniowy wolumen Localbitcoins (INR)

Źródło: Coindance

Chociaż liczba ta może nie wyglądać na znaczącą w tym momencie, jednak jako piąta co do wielkości gospodarka na świecie i stanowiła 17% światowej populacji, uważamy, że w Indiach istniał ogromny potencjał wzrostu dla kryptowalut.

5. Większa przejrzystość przepisów, ale potrzeba więcej

Kwestie regulacyjne mogą być jednym z najbardziej wpływowych czynników, które wpływają na inwestorów, aby dostać się do przestrzeni kryptowalut. Na początku marca dokonał tego Sąd Najwyższy Indii przekazany w dół decyzję stwierdzającą, że zakaz handlu kryptowalutami z wykorzystaniem usług bankowych w kraju jest „niezgodny z konstytucją”."

Po usunięciu pierwszej przeszkody branża kryptowalut w Indiach wezwała organy regulacyjne do zapewnienia dodatkowych wytycznych i przejrzystości dla ich lokalnych operacji.

ZA raport z Global Legal Insights sugeruje, że organy regulacyjne mogłyby zbadać możliwość akceptacji niektórych kryptowalut, które mogą stanowić depozyt lub zabezpieczenie. RBI bada wprowadzenie cyfrowej waluty opartej na łańcuchu blokowym, pomimo wątpliwości co do kryptowaluty. Uważamy, że organy regulacyjne mogą wkrótce zapewnić lepszy wgląd w pozycjonowanie kryptowaluty w systemie finansowym, a także ramy dla uczestników branżowych.

Wniosek

Krajobraz makroekonomiczny wydaje się korzystny dla indyjskich inwestorów, którzy rozważają włączenie kryptowalut do swojego portfela inwestycyjnego, podczas gdy dane pokazują również, że zainteresowanie kryptowalutami w Indiach rośnie. OKEx zamierza uruchomić platformę handlu kryptowalutami P2P w Indiach, aby zapewnić inwestorom kompleksowe rozwiązanie do handlu kryptowalutami za pośrednictwem szybkiej i bezpiecznej infrastruktury sieciowej. Ponadto OKEx uruchomi również zupełnie nowe stanowisko OTC w Indiach, przeznaczone do ułatwiania dużych transakcji pakietowych dzięki rozwiązaniom dostosowanym do potrzeb. Czekajcie na ogłoszenie.

Autor: Cyrus Ip

Analityk badawczy, OKEx

Więcej informacji na temat OKEx można znaleźć pod adresem:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map