Inwestorzy na instrumentach pochodnych: wyższe odsetki od ETH niż BTC

Kluczowe wnioski

  • Rynki instrumentów pochodnych wykazały ostatnio większe zainteresowanie ETH zamiast BTC, ponieważ inwestorzy wydają się chętniej obstawiać drugą co do wielkości kryptowalutę.
  • Dane pokazują również, że obecny trend ETH jest bardziej prawdopodobne, że wytrzyma.
  • BTC Wydaje się, że inwestorzy na instrumentach pochodnych zachowują się ostrożnie, a nie spekulują.

Nowe pieniądze trafiają na rynek ETH

Zmiany w otwartych zainteresowaniach to kluczowe wskaźniki pokazujące, czy na rynek trafiają nowe pieniądze. Dane z Skew pokazują, że zagregowane otwarte zainteresowanie ETH kontrakty futures i swapy od połowy maja systematycznie rosną, ich liczba osiągnęła najwyższy poziom od miesiąca. Trend wzrostowy w zakresie otwartego zainteresowania może również sugerować, że istniejący trend rynkowy może nabierać tempa. Dlatego prawdopodobnie będzie kontynuowany.

W przeciwieństwie, BTC kontrakty futures i otwarte odsetki swap na OKEx utrzymują się w pewnym stopniu na obecnym poziomie. Chociaż nie spodziewamy się nagłego spadku BTC OI w perspektywie krótkoterminowej wydaje się, że powstaje trend spadkowy. Chociaż obniżająca się OI może być tylko częścią obrazu, rynek wydaje się stosunkowo niechętny do obstawiania BTC aktualne ceny.

Rysunek 1a: Kontrakty terminowe na ETH & Zamień OI na OKEx Rysunek 1b: Kontrakty terminowe na BTC & Zamień OI na OKEx

Źródło: pochylenie

ETH implikowane zmienność stabilizuje się, podczas gdy BTC spada

Implikowana zmienność może dać szerszy obraz rynków. Widzimy to ETHIV został odzyskany i względnie stabilny po spadku z 20 maja ETHUSDT nie udało się zabezpieczyć 215 poziomów i wycofał się do 206 obszaru.

Z drugiej strony IV z BTC ostatnio stosunkowo się wahał, zwłaszcza bitcoin, który ponownie spotkał się z silnym odrzuceniem na poziomie 10000.

OKEx Technical Weekly podkreślił, że główne kryptowaluty lubią BTC i ETH nie udało się przełamać kluczowych poziomów oporu (BTC: 10000; ETH: 220). Biorąc pod uwagę, że pierwsza i druga co do wielkości kryptowaluta nie była w stanie przełamać swoich kluczowych poziomów oporu, IV może nam powiedzieć, że ETH wydaje się być stosunkowo korzystny lub przynajmniej bardziej skłonny do obstawiania przez handlowców. I odwrotnie, obniżenie BTCIV może sugerować, że inwestorzy mogą nadal nie mieć pewności co do krótkoterminowego kierunku kryptowaluty.

Rysunek 2a: Zmienność implikowana ETH Rysunek 2b: Zmienność implikowana BTC

Źródło: pochylenie

Dodatnia podstawa swapów ETH, ujemna wartość BTC

Podstawą jest różnica między ceną spot a ceną kontraktów futures. Ponownie krótkoterminowy popyt i podaż produktu są głównymi czynnikami, które mogą zmienić podstawę. Pozytywna podstawa oznacza, że ​​inwestorzy byli gotowi zapłacić premię za zakup kontraktów futures. Podobnie, ujemna podstawa oznacza, że ​​kontrakty futures były sprzedawane z dyskontem, co oznacza, że ​​cena kontraktów futures jest niższa niż cena spot.

Dane z Skew pokazują, że podstawa ETHUSD swap na OKEx był głównie po stronie pozytywnej, podczas gdy podstawa BTCUSD wydaje się, że zamiana zaczęła się zmieniać dopiero niedawno. Chociaż podstawa może czasami ulegać wahaniom, inwestorzy powinni uważnie obserwować zmianę podstawy.

Rysunek 3a: Wymiana OKEx ETHUSD – Rysunek 3b: OKEx Coinbase ETHUSD Podstawa BTCUSD Swap– Coinbase BTCUSD Swap

Źródło: pochylenie

Równe prawdopodobieństwo przełamania kluczowych oporów w czerwcu dla ETH i BTC

Dane z rynków opcji zawsze mogą dostarczyć inwestorom i inwestorom kolorów rynkowych do oceny podejść innych uczestników rynku, a liczba prawdopodobieństwa może być interesująca.

Jak wspomnieliśmy wcześniej w tym artykule, oba BTC i ETH zostały ostatnio odrzucone ze względu na ich kluczowe poziomy oporu. Chociaż powyższe dane mogą wskazywać, że handlowcy byli bardziej skłonni do obstawiania ETH, jednak rynek opcji pokazuje, że prawdopodobieństwo ETH powyżej 220 do końca czerwca to tylko około 28%, natomiast prawdopodobieństwo BTC przekroczenie poziomu 10000 do końca czerwca wynosi około 29%.

Innymi słowy, rynek opcji wydaje się sądzić, że było tylko około 1/3 szans, że dwie wiodące kryptowaluty przełamają dwa wspomniane kluczowe opory do końca czerwca. Warto zauważyć, że liczby prawdopodobieństwa stale się zmieniają w zależności od warunków rynkowych.

Rysunek 4a: Prob. ETH powyżej x $ na termin zapadalności. Rysunek 4b: Prob. BTC powyżej x $ na termin zapadalności

Źródło: pochylenie

Stosunek BTC Put / Call na 6-miesięcznym maksimum

Pokrywaliśmy BTCStosunek opcji kupna / kupna przed halvingiem bitcoina. Uważamy, że rosnący współczynnik sprzedaży / kupna wskazuje, że inwestorzy opcyjni koncentrują się na zabezpieczaniu ryzyka spadku wartości BTC ceny, zamiast konfigurować je dla transakcji spekulacyjnych.

Od BTC wahał się blisko poziomów 9000, stosunek opcji kupna do opcji kupna wzrósł do poziomu, na którym BTC osiągnął poziom 10000 na początku maja. Może to wskazywać, że inwestorzy opcyjni mogą nie przewidywać BTC odbicie cen na obecnym poziomie.

Rysunek 5: Stosunek opcji Put / Call BTC

Źródło: pochylenie

Autor: Cyrus Ip

Analityk badawczy, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map