A Global Perspective – Africa Edition

Globalna perspektywa

Wraz ze zbliżającym się rokiem i dekadą dobiegającym końca, w firmie Securities.io uznaliśmy, że rozsądnie będzie ocenić nastroje globalnego przemysłu w obecnym stanie. Jaki jest obecny stan sektora cyfrowych papierów wartościowych? Czy dziś jest lepiej niż wczoraj? Może ci „wtajemniczeni” czują, że nadal trzeba wykonać strategiczną pracę.

To są wszystkie pytania, które może mieć wielu, w tym nas jako Securities.io. Mając to na uwadze, skontaktowaliśmy się z różnymi przedstawicielami sektora. Każdy pochodzi z różnych regionów świata.

Poniższy komentarz rzuca wgląd w ich procesy myślowe i jak otoczenie regulacyjne może kształtować postrzeganie rynku.

Influencerzy

Afryka, Azja, Europa, Ameryka Północna i Wielka Brytania. To są regiony, którym postanowiliśmy przyjrzeć się indywidualnie.

Następujące firmy i ich leady poświęcili trochę czasu na podzielenie się swoimi przemyśleniami.

  • MERJ (Afryka)
  • InvestaX (Azja)
  • Fintelum (Europa)
  • Vertalo (Ameryka Północna)
  • Smartlands (Wielka Brytania)

Grosik za twoje myśli?

Nasza metodologia była prosta – zadaj te same 5 prostych pytań dotyczących cyfrowych papierów wartościowych 5 prezesom / dyrektorom zarządzającym z całego świata.

Cel? Uzyskaj wgląd w różnice w postrzeganiu i przyjęciu sektora na podstawie geografii. Coś, co uważamy za ważny miernik, biorąc pod uwagę potencjał sektora w zakresie wpływania na FinTech w skali globalnej.

Afryka – Ed Tuohy, CEO MERJ

Położone na Oceanie Indyjskim, na wschód od Tanzanii, Seszele to państwo wyspiarskie, które jest domem MERJ.  Prowadzona przez CEO Eda Tuohy’ego MERJ jest giełdą papierów wartościowych, która działa od 2011 roku.

Ich wysiłki zaowocowały staniem się pierwszą firmą, która z powodzeniem emituje tokenizowane akcje na giełdzie cyfrowej. Ponadto firma nawiązała wiele partnerstw strategicznych, które powinny pozwolić na wielką ekspansję nie w USA, ale także w Europie.

Kim są MERJ Exchange?Kim jest MERJ Exchange?

Obejrzyj ten film na YouTube

  1.    Twoim zdaniem to, co stanowi największe dotychczasowe osiągnięcie w branży / pokonaną przeszkodę?

Brzmi to prosto, ale zrozumienie, że cyfrowe papiery wartościowe lub tokenizowane papiery wartościowe to nie to samo, co kryptowaluty. Faza ICO spowodowała wiele szkód reputacyjnych w technologii, a oddzielenie cyfrowych papierów wartościowych od tego piętna zajęło trochę czasu.

  1.    Z wyżej wymienionymi osiągnięciami, które stanowią podstawę dla przemysłu, co pozostaje największą przeszkodą w posuwaniu się naprzód?

Doświadczenie użytkownika. Większość świata nie jest gotowa na samodzielną opiekę nad kluczami prywatnymi itp. Dopóki UX nie zostanie uporządkowany, pełne korzyści z tokenizacji są nadal odległe. Również spektrum leżących u podstaw łańcuchów nieznacznie osłabia wzrost. To tak, jakby mieć do wyboru 30 różnych sieci internetowych. Standaryzacja zdecydowanie pomogłaby w interoperacyjności.

  1.    Jeśli chodzi o „przyjazne” regulacje i akceptację rządu, czy zauważyłeś, że jakiekolwiek kraje pozostawiają resztę w tyle??

W rzeczywistości wiele krajów jest bardzo aktywnych i włączam do tego Seszele, ale jest to sport zespołowy i musimy działać globalnie. Pod tym względem jesteś tak silny, jak Twoje najsłabsze ogniwo. Stany Zjednoczone i Chiny są tak dużymi środkami ciężkości i chociaż oba są proaktywne pod pewnymi względami, nadal stanowią dość trudne środowisko dla tej technologii.

  1.    Wiele zrobiono na temat możliwości transformacji cyfrowych papierów wartościowych. Z potencjałem wpływania na zmiany w wielu branżach, które Twoim zdaniem mogą odnieść największe korzyści z sektora cyfrowych papierów wartościowych?

To konsumenci rynków kapitałowych – tj. Emitenci i inwestorzy. To zwykli ludzie na ulicy, którzy być może nigdy nie mieli komputera stacjonarnego ani konta maklerskiego, ale teraz mają smartfona. Projektujemy naszą technologię tak, aby bezproblemowo integrowała się ze smartfonami. Zapewniamy punkt dostępu do rynków kapitałowych, które wcześniej nie istniały dla milionów ludzi. To zdecydowanie największy zwycięzca. Demokratyzacja rynków kapitałowych.

  1.    Patrząc w przyszłość, gdzie wzdłuż trajektorii wzrostu widać cyfrowe papiery wartościowe w ciągu najbliższych dwóch i pięciu lat?

W ciągu najbliższych dwóch lat spodziewamy się wielu papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami – twardych aktywów, takich jak złoto, kolekcjonerskich, takich jak samochody i dzieła sztuki, oraz nieruchomości. Wierzę, że za 5 lat będzie więcej wartości niematerialnych – praw autorskich, praw do muzyki, praw autorskich, a także szerokiej i płynnej puli spółek zalążkowych, venture i MŚP. Są one idealne dla inwestorów w regionach wschodzących, którzy szukają sposobów na międzynarodową dywersyfikację.

Wniosek

Cóż, masz to! Ponieważ rok 2019 dobiega końca, w sektorze widać wyraźny trend – pozytywny. Chociaż wiele przeszkód zostało pokonanych i usuniętych, na horyzoncie pozostaje o wiele więcej. Mimo to potencjał, jaki kryją się za cyfrowymi papierami wartościowymi, aby przekształcić FinTech, pozostaje równie kuszący jak zawsze.

Za kilka miesięcy skontaktujemy się z bazą, aby ponownie ocenić nastroje w branży dzięki nowej grupie wpływowych osób z całego świata. Do tego czasu bądź na bieżąco informowany przez częste odwiedzanie Seces.io!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map