Bakkt Exchange: przewodnik po handlu kontraktami terminowymi Bitcoin

bakkt-crypto-exchange

Bakkt: Bitcoin Futures Trading Crypto Exchange Review

Bakkt, prowadzony przez Intercontinental Exchange (ICE), spółkę macierzystą nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE), jest wiodącą platformą transakcyjną Bitcoin Futures klasy instytucjonalnej, która stara się legitymizować arenę wymiany kryptowalut, zapewniając przejrzystość i zaufanie do aktywów cyfrowych w imponujący sposób moda.

Bakkt, który chce zwiększyć możliwości kupowania, sprzedawania, przechowywania i wydawania Bitcoinów, a także działać jako regulowane rozwiązanie handlowe, rozliczeniowe i magazynowe, pojawił się na scenie we wrześniu 2019 roku po ponad roku oczekiwania. Pierwszy historyczny rekord Bakkt powrócił 3 sierpnia 2018 r., Kiedy pojawiły się wiadomości o giełdzie kontraktów terminowych na bitcoiny, że ICE, Microsoft i Starbucks są zaangażowane w uruchomienie, aby wprowadzić Bitcoin do głównego nurtu i przyciągnąć pieniądze z inwestycji instytucjonalnych. Przyjrzyjmy się, jak działa Bakkt.

Podręcznik użytkownika Bakkt: Giełda kryptograficzna klasy instytucjonalnej

Oto zestawienie wszystkich podstawowych elementów, które oferuje nowa giełda handlu bitcoinami:

funkcje

 • Kontrakty futures na bitcoiny dostarczane fizycznie
 • Należy do Intercontinental Exchange (która prowadzi również NYSE)
 • Skierowany do inwestorów instytucjonalnych

Metody wpłaty

 • Nie dotyczy (depozyty dostępne tylko dla inwestorów instytucjonalnych)

Plusy

 • Przechowywanie i handel kryptowalutami klasy instytucjonalnej
 • Silnie regulowane i zgodne środowisko
 • Wykorzystuje istniejącą infrastrukturę rynku instytucjonalnego ICE

Cons

 • Przeznaczony wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych
 • Obecnie oferuje tylko handel kontraktami terminowymi na bitcoin

Szczegóły firmy

 • Produkty ICE Futures US (IFUS): Bakkt Bitcoin Daily Futures + Bakkt Bitcoin Monthly Futures
 • Założona / uruchomiona: Sierpień 2018 / wrzesień 2019
 • Lokalizacja: Atlanta, Georgia
 • Oficjalna strona internetowa: Bakkt.com
 • Właściciel: Intercontinental Exchange (ICE), spółka macierzysta New York Stock Exchange (NYSE)
 • Zespół: Kelly Loeffler CEO, Adam White COO, Balaji Devarasetty VP Tech, Mike Blandina CPO
 • Profile społecznościowe: Świergot, Facebook, LinkedIn, Instagram, Blog
 • E-mail: [email protected]

Wprowadzenie

Bakkt jest bardzo oczekiwaną platformą handlu bitcoinami od czasu ogłoszenia w sierpniu 2018 r., Ponieważ planuje jako pierwszy oferować rozliczane fizycznie kontrakty futures na Bitcoin pierwszego dnia. Wreszcie, po ponad roku oczekiwania, Bakkt rozpoczął handel kontraktami futures na bitcoiny 23 września 2019 r. Najwcześniejsze doniesienia o Bakkt pokazują obok ICE i Microsoft, M12 (ramię Microsoft Venture Capital), Pantera Capital, Galaxy Digital, Boston Consulting Group i Horizons Ventures byli również początkowymi inwestorami. Bakkt, który do tej pory zebrał ponad 182,5 miliona dolarów, jest również powiązany z Susquehanna International Group, Parafi Capital, PayU, Goldfinch Partners, Fortress Investment Group i Eagle Seven w celu oferowania funduszy emerytalnych bitcoin, funduszy inwestycyjnych i funduszy giełdowych (ETF) dla głównych zarządzających pieniędzmi w przyszłości.

Bakkt, który technicznie nie jest giełdą ani izbą rozliczeniową, jest wykwalifikowanym depozytariuszem aktywów cyfrowych, który chce wzmocnić aplikacje konsumenckie i płatności za wirtualne waluty, oficjalnie uruchamiając platformę kontraktów terminowych na bitcoiny z regulowanymi funkcjami wykrywania cen, które nie opierają się na danych handlowych z rynku spot rynki.

Inne platformy już oferują handel kontraktami futures na bitcoiny. Co więc wyróżnia Bakkt? Kontrakty terminowe na bitcoiny Bakkt są fizycznie rozliczane lub dostarczane, co oznacza, że ​​prawdziwy bitcoin jest przenoszony z każdą transakcją.

szczegóły kontraktu futures-bakkt-bitcoinBakkt wyróżnia się również na tle konkurencji infrastrukturą na poziomie instytucjonalnym. Giełda została uruchomiona przez InterContinental Exchange (ICE), która jest właścicielem i operatorem giełdy nowojorskiej (NYSE) oraz innych głównych platform handlowych. ICE od podstaw wdrożyło w Bakkt infrastrukturę zgodną z CFTC w stylu NYSE. Łącząc tę ​​infrastrukturę z rozwiązaniami powierniczymi na poziomie instytucjonalnym, Bakkt może przyciągnąć do bitcoina więcej inwestorów instytucjonalnych niż jakakolwiek inna platforma, która była wcześniej..

korzyści-wymiany-bakkt-bitcoin

Należy również zauważyć, że kontrakty terminowe na bitcoiny to tylko pierwszy produkt oferowany przez Bakkt. Platforma ma na celu wprowadzenie większej liczby produktów, w tym pełnoprawnego handlu kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych i opinii publicznej. A ponieważ jego regulowana funkcja wykrywania cen bitcoinów nie będzie miała wpływu na manipulację wolumenem obrotu, taką jak transakcje prania i inne oszukańcze działania.

bakkt-bitcoin-futures-trading-chart

Ostatecznie Bakkt jest wciąż na początku uruchomienia, ale już zapewnia inwestorom instytucjonalnym bezpieczny i dostępny sposób wejścia na rynki kryptowalut. Kolejne pytanie brzmi: czy inwestorzy instytucjonalni wskoczą na pokład??


Kluczowe cechy

Bakkt, którego celem jest umożliwienie każdemu inwestorowi dostępu do kryptowalut, od konsumentów po handlowców po instytucje, stara się nadać priorytet bezpieczeństwu i zaufaniu dla powstającej klasy aktywów cyfrowych, oferując inteligentne rozwiązania w zakresie przechowywania, płatności, rynków i zgodności.

Kluczowe cechy Bakkt obejmują:

Instytucjonalne Crypto Custody: Bakkt sprawia, że ​​bezpieczne przechowywanie na poziomie instytucjonalnym jest kluczową cechą swojej platformy. Bakkt wykorzystuje najnowocześniejsze zabezpieczenia fizyczne i cyberbezpieczeństwo w połączeniu z technologią i zarządzaniem klasy instytucjonalnej, aby zabezpieczyć cyfrowe zasoby klientów. Są to te same zabezpieczenia cyberbezpieczeństwa, na których opierają się giełdy, takie jak ICE i NYSE. Wszystkie bitcoiny klientów są przechowywane w Bakkt Warehouse, obsługiwanym przez spółkę powierniczą o ograniczonym przeznaczeniu, regulowaną przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYSDFS), która pełni funkcję wykwalifikowanego depozytariusza. Przejęli również firmy Rosenthal Collins Group (RCG – 16 stycznia 2019 r.) I Digital Asset Custody Company (DACC – 30 kwietnia 2019 r.), Aby pomóc zwiększyć zakres przechowywania i ekspansję pamięci kryptowalut, a także ściśle współpracować z bankiem BNY Mellon..

Kontrakty futures dostarczane fizycznie: Bakkt wprowadza fizycznie dostarczane kontrakty futures, w których fizyczny bitcoin jest sprzedawany za pośrednictwem kontraktów futures. Chociaż z pewnością istnieją inne rynki futures na bitcoiny, Bakkt jest pierwszym, który oferuje fizycznie dostarczane kontrakty futures na bitcoiny.

Otwarte dla akredytowanych inwestorów: Wszyscy uczestnicy Bakkt przechodzą odpowiednie przeglądy AML / KYC zgodne z rynkami regulowanymi przez CFTC, a następnie łączą się z Bakkt przy użyciu istniejącej infrastruktury ICE.

Zgodne i regulowane środowisko: Bakkt został zaprojektowany jako zgodne i regulowane środowisko od podstaw zarówno na poziomie instytucjonalnym, jak i konsumenckim. Analityka i nadzór w łańcuchu są dostępne dla wszystkich wpłat i wypłat. Bakkt będzie również rutynowo uczestniczyć w audytach finansowych i audytach bezpieczeństwa, a także przeglądach zgodności z przepisami.

Regulowany, zgodny handel kontraktami terminowymi na Bitcoin: Codzienny i miesięczny obrót kontraktami terminowymi na bitcoin Bakkt jest zgodny z wymogami regulacyjnymi CFTC, a także z systemem zgodności regulującym inne kontrakty na IFUS, wyznaczonym rynku kontraktowym regulowanym przez CFTC (DCM) oraz na ICE Clear US (ICUS), instrumentach pochodnych regulowanych przez CFTC Organizacja rozliczeniowa (DCO).

Obsługiwane przez partnerów korporacyjnych: Microsoft, Starbucks i inne duże korporacje są partnerami Bakkt od czasu ogłoszenia projektu. Było kilka projektów w przestrzeni kryptowalut z takim typem wsparcia korporacyjnego, jaki widzimy w Bakkt.

Dostępne dla instytucji i konsumentów: Bakkt początkowo koncentruje się na zapewnieniu regulowanego handlu kryptowalutami inwestorom instytucjonalnym, chociaż ostatecznym planem jest zaoferowanie platformy zarówno dla konsumentów, jak i inwestorów instytucjonalnych.

Wsparcie dla handlowców: Oprócz obsługi inwestorów instytucjonalnych i konsumenckich Bakkt będzie współpracować ze sprzedawcami i umożliwi im łatwiejszy dostęp do cyfrowego ekosystemu.

W pełni ubezpieczony: Zimne i ciepłe portfele Bakkt są objęte polisą ubezpieczeniową o wartości 125 milionów dolarów. Oznacza to nie tylko, że fundusze są pokryte w przypadku straty, ale także oznacza, że ​​firma ubezpieczeniowa jest zadowolona z procedur bezpieczeństwa Bakkt.

Waluty i pary Bakkt

W momencie premiery we wrześniu 2019 roku Bakkt obsługuje tylko jeden rodzaj handlu: kontrakty terminowe na bitcoin (USD):

 • Bitcoin (USD) Daily Futures
 • Miesięczne kontrakty terminowe na Bitcoin (USD)

bakkt-btc-usd-daily-future-market-specs

Kontrakty terminowe Bakkt Bitcoin Daily (BTC) i Monthly (BTM) są zbywalne przez 22 godziny każdego dnia od niedzieli o godzinie 20:00 do piątku o godzinie 18:00 czasu wschodniego. Nie ma również żadnych wymagań dotyczących przedpłaty, przechowywania lub przechowywania bitcoinów, aby handlować kontraktami futures Bakkt.

Metody wypłaty

Bakkt jest obecnie przeznaczony wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych, a zwykłe metody wpłat i wypłat konsumenckich nie zostały ujawnione.

Proces rejestracji i logowania Bakkt

Bakkt jest przeznaczony dla inwestorów instytucjonalnych i nie otworzył jeszcze rejestracji dla zwykłych konsumentów. Pełne szczegóły dotyczące KYC / AML i procesu weryfikacji nie zostały ujawnione.

Jednak Bakkt wymaga od inwestorów instytucjonalnych, aby przeskoczyli znaczne przeszkody, aby móc korzystać z platformy. Na przykład uczestnicy przechodzą odpowiednie przeglądy AML / KYC zgodne z rynkami regulowanymi przez CFTC i łączą się z giełdą przy użyciu istniejącej infrastruktury ICE. Bakkt twierdzi, że jego wymagania KYC / AML są „na poziomie banku”.

Bakkt Trading

Bakkt oferuje obecnie tylko dzienne i miesięczne kontrakty terminowe na bitcoiny (USD). Fizycznie dostarczana platforma transakcyjna kontraktów futures jest dostępna wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych od momentu jej uruchomienia we wrześniu 2019 r. Kiedy Bakkt zostanie otwarty dla zwykłych konsumentów w pewnym momencie w przyszłości, wyjaśnimy dalej Szczegół jak działa handel na Bakkt.

Żyjemy!

Pierwsza transakcja na Bakkt Bitcoin Futures została przeprowadzona o godzinie 20:02 ET po cenie 10 115 USD

– Bakkt (@Bakkt) 23 września 2019 r

Obecnie obrót kontraktami futures USD Bakkt jest wymieniony pod nazwą ICUS w centrum handlowym. Nie ma dziennego limitu cen. Rozmiary kontraktów to 1 bitcoin, a notowania cen w dolarach amerykańskich za bitcoina z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Minimalna fluktuacja ceny wynosi 2,50 USD za bitcoin (2,50 USD za kontrakt), a transakcje blokowe mogą być realizowane po 0,01 USD za bitcoin (0,01 USD za kontrakt). Minimalna wartość transakcji typu Block wynosi 10 lotów.

bakkt-bitcoin-usd-month-futures-chart

Oto, co przedstawia oficjalna strona Bakkt jako część wykresu „Bitcoin Futures Workflow”:

bakkt-bitcoin-futures-workflow-chart

Opcje Bakkt Bitcoin na kontrakty terminowe:

Kontrakty Bakkt Bitcoin Options to nowo powstające ogłoszenie, które ma zostać uruchomione 9 grudnia 2019 r. Jako pierwsza w branży kryptowalut, regulowane kontrakty opcji Bakkt dla kontraktów terminowych na bitcoiny zadebiutują z kluczowymi cechami, takimi jak efektywność kapitałowa, gotówka lub rozliczenie fizyczne, Opcja europejska, atrakcyjne opłaty, szeroka dystrybucja i płynność, komunikatory, transakcje pakietowe i analiza opcji. Zaktualizujemy tę recenzję Bakkt dotyczącą ich kontraktu opcji Bitcoin, który zostanie porównany na podstawie ich kontraktu Bakkt Monthly Bitcoin Futures, gdy więcej szczegółów zostanie udostępnionych pod koniec tego roku.

Nadzór magazynowy Bakkt

Oprócz uruchomienia Bakkt Bitcoin Futures, kolejną ważną funkcją, którą wprowadzają do ekosystemu kryptowalut, jest przechowywanie Bakkt Warehouse, które zostało zbudowane przez ICE od podstaw i zajęło ponad dwa lata..

Bakkt Warehouse, który jest inteligentnym rozwiązaniem do przechowywania kryptowalut, umożliwiającym fizyczną dostawę bitcoinów, został zaprojektowany z myślą o dwóch głównych funkcjach. Po pierwsze, pomaga wyeliminować potrzebę kupców prowizji futrues w celu interakcji z Bitcoinem, a po drugie działa jako wykwalifikowany powiernik ze względu na swoją firmę Bakkt Trust Company, która jest niezbędna w celu spełnienia standardów instytucjonalnych.

Recenzja bakkt-crypto-custody-review

Dzięki podejściu opartemu na bezpieczeństwie i regulacjom Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS) rozwiązanie Bakkt ma na celu ochronę aktywów klienta przy użyciu funkcji zabezpieczających na poziomie przedsiębiorstwa, podobnie jak w przypadku giełdy nowojorskiej i dziesiątek innych ICE. platformy wymiany na całym świecie.

Bakkt Warehouse, spełniający normy bankowe, będzie wykorzystywać opcje przechowywania aktywów online (ciepłe) i offline (zimne), aby wypełnić lukę między funkcjonalnością a łatwością użytkowania, a także zminimalizować ryzyko związane z gorącymi portfelami. Oba zestawy portfeli, od szczelnych skarbców bankowych do uzbrojonych zabezpieczeń na miejscu 24/7, będą miały polisę ubezpieczeniową o wartości 125 milionów USD i będą współpracować z BNY Mellon, aby pomóc w zabezpieczaniu kryptowalut.

Dotykają również bezpieczeństwa całego swojego systemu funkcje a także odzyskiwanie po awarii prywatnych kluczy kryptograficznych jego użytkowników. Wdrożą wszystkie protokoły AML i KYC (przeciwdziałające praniu pieniędzy i znają swojego klienta), a także wdrożą techniki nadzoru w łańcuchu w celu weryfikacji pochodzenia aktywów kryptograficznych. Poinformowano, że jedyna interakcja między Bakkt a blockchainem Bitcoina będzie miała miejsce w Bakkt Warehouse, gdy użytkownicy wpłacają i wypłacają swoje zasoby BTC.

Bakkt Fees

Bakkt pobiera następujące opłaty za codzienne kontrakty bitcoin i kontrakty terminowe:

Opłata za wymianę i rozliczenie – transakcje ekranowe: 1,00 USD za kontrakt (dziennie); 1,25 USD za umowę (miesięcznie)

Opłata za wymianę i rozliczenie – EPP & Transakcje blokowe: 1,60 USD za kontrakt (dziennie); 1,85 USD za kontrakt (miesięcznie)

Darmowa dostawa: 9,75 USD za kontrakt (dziennie); 9,75 USD za kontrakt (miesięcznie)

Opłaty za opiekę: Bakkt zaplanował „urlop od opłat” za usługę przechowywania Bakkt Warehouse do 30 czerwca 2020 r. Usługa powiernicza Bakkt jest do tego dnia bezpłatna.

Bakkt nie opublikował harmonogramu opłat za inne transakcje kryptograficzne i nie wiemy, w jaki sposób struktura opłat Bakkt będzie konkurować z innymi głównymi giełdami i platformami handlowymi.

Bakkt Problemy z bezpieczeństwem i przestoje

Bakkt wystartował 23 września 2019 r. Od momentu uruchomienia giełda nie miała żadnych poważnych naruszeń bezpieczeństwa ani przestojów. ICE i NYSE są równie bezpieczne i nie doświadczyły żadnych poważnych naruszeń bezpieczeństwa w najnowszej historii. Ogólnie rzecz biorąc, oczekuje się, że Bakkt będzie jedną z najbezpieczniejszych i najbezpieczniejszych dostępnych platform handlu bitcoinami. Podmiot zależny Bakkt Holdings LLC, Bakkt Trust Company LLC, jest licencjonowanym dostawcą usług przechowywania Bitcoinów stanu Nowy Jork, zarejestrowanym w Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). Oto wykres przedstawiający relacje między prawnymi organami regulacyjnymi a rynkiem kontraktów terminowych ICE Bakkt Bitcoin:

Bakkt-bitcoin-regulacja-rynku-futures

Łatwość użycia

Bakkt obsługuje obecnie inwestorów instytucjonalnych, korzystając z tej samej platformy, co ICE i NYSE. Platforma będzie znana osobom, które w przeszłości korzystały z innych platform ICE. Konsumencka wersja platformy nie została jeszcze wydana, więc nie wiemy, jak Bakkt wypada w porównaniu z tradycyjnymi interfejsami wymiany kryptowalut. Ponadto, oto godziny handlu kryptowalutami Bakkt w oparciu o ramy czasowe w Nowym Jorku, Londynie i Singapurze:

godziny-handlu-giełdy-bakkt

Zaufanie i prywatność

Bakkt ma surowe standardy zaufania i prywatności. Bitcoiny wszystkich klientów będą przechowywane w magazynie Bakkt, który jest obsługiwany przez spółkę powierniczą o ograniczonym przeznaczeniu, regulowaną przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork. Ta firma powiernicza służy jako wykwalifikowany powiernik. Jak dotąd Bakkt nie doznał poważnego naruszenia prywatności ani bezpieczeństwa.

Obsługa klienta

Z Bakkt można skontaktować się przez e-mail lub formularz online. Firma nie ujawniła jeszcze swoich pełnowartościowych opcji obsługi klienta, ale spodziewamy się, że zobaczymy te opcje, gdy Bakkt wprowadzi na rynek swój produkt przeznaczony dla konsumentów.

Podręcznik użytkownika Bakkt: Jak skonfigurować i używać Bakkt

Bakkt otworzył swoją platformę handlową dla klientów instytucjonalnych. Jednak platforma nie otworzyła jeszcze handlu dla zwykłych konsumentów lub użytkowników.

bakkt-exchange-updates

Kiedy Bakkt w najbliższej przyszłości otworzy swoją platformę handlową dla użytkowników, opublikujemy pełny przewodnik wyjaśniający, jak się zarejestrować, uzyskać weryfikację i rozpocząć handel na Bakkt.

W międzyczasie inwestorzy instytucjonalni, którzy chcą zarejestrować się w Bakkt, muszą wysłać e-mail na adres [email protected], aby rozpocząć.

Przyszłość sukcesu Bakkt dopiero się pokaże, ale jak głosi ich oficjalny slogan na Twitterze, „poszerzenie dostępu do globalnej gospodarki poprzez budowanie zaufania do aktywów cyfrowych i odblokowywanie ich wartości” – prognoza giełdy kryptowalut Bakkt, obejmująca ich fizycznie rozliczone Platforma handlowa Bitcoin Futures z pewnością wydaje się być jasnym punktem dla rynku.

W ramach drugiej części tej recenzji giełdy kryptowalut NYSE ICE i platformy kontraktów terminowych na bitcoiny, wybierzmy się w podróż w dół ścieżki pamięci i przejrzyjmy wszystkie najnowsze aktualizacje wiadomości Bakkt.

Dotychczasowa historia: spojrzenie wstecz na Bakkt

Jesteśmy teraz świadkami skutków oficjalnej premiery Bakkt dla bardzo chętnej i międzynarodowej publiczności, a stwierdzenie, że będzie to rozwój szeroko odizolowany od szerszego rynku, oznaczałoby przyznanie, że nie w pełni „dostajesz” kryptowalutę.

Historycznie rzecz biorąc, ilekroć widzieliśmy Bakkt w wiadomościach z sierpnia 2018 roku, zbiegło się to z szeregiem szczytów i dołków dla Bitcoin wśród innych rodzajów kryptowalut. Ten tydzień i wszyscy później nie byli od tego wyjątkiem; gdy entuzjazm narasta po ostatecznym uruchomieniu, już widzieliśmy, jak Bitcoin rośnie.

Bakkt wnosi dużą wartość do rynku kryptowalut, a jego uruchomienie ma potencjał, aby przenieść cały rynek na wyższy poziom. W wywiadzie dla Coin Telegraph niedawno Tom Lee, współzałożyciel Fundstradt Global Advisors, nie miał żadnych aluzji, że Bakkt miałby pozytywny wpływ na wiarygodność kryptowalut w oczach traderów instytucjonalnych:

„Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Bakkt i jego zdolności do zwiększania zaufania instytucji do kryptowalut”.

Chociaż napotkał sporo przeszkód, czy to z powodu problemów technicznych, czy nawet upartego sprzeciwu ze strony agencji regulacyjnych, w szczególności Komisji Papierów Wartościowych i Giełd; rozpoczęła działalność jako propozycja w sierpniu 2018 r. Dyrektor generalny, Kelly Loeffler, która jest żoną dyrektora generalnego ICE Jeffreya Sprechera, pomaga w prowadzeniu witryny blogu Bakkt, udostępniając wszystkie najnowsze aktualizacje i postępy.

Tak więc, mając teraz przed sobą tak doniosłą okazję, poza wszystkimi powyższymi faktami i liczbami, zrozumiałe jest, że powinniśmy zanurzyć się w firmie i dowiedzieć się, w jaki sposób przeszła od innowacyjnego pomysłu do jednego z najwyższych … przewidywana firma skoncentrowana na bitcoinach w świecie kryptowalut.

Powrót do Bakkt – Start

Dla lepszego kontekstu – odpowiedzieliśmy, czym właściwie jest Bakkt? A co to wprowadza na rynek powyżej? Ale żeby zacząć od nowa, Bakkt jest pomysłem nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) i spółki macierzystej – Intercontinental Exchange (ICE). Stało się to wraz ze wzrostem zainteresowania firm dostarczaniem rozwiązania Bitcoin Futures dla rosnącej bazy inwestorów.

Efektem końcowym był Bakkt, który według Bloomberga został założony 31 lipca 2008 r., Ale został udostępniony publicznie dopiero w sierpniu. Niektóre z czynników motywujących ten projekt polegały na tym, że gdyby inwestorzy zaczęli inwestować pieniądze w kryptowaluty, stanęliby przed zniechęcającą perspektywą radzenia sobie z rynkiem o wysokim ryzyku i dużej zmienności, bez ochrony prawnej w celu ochrony ich majątek. Jak wielokrotnie dokumentowaliśmy, „smart custody” to kolejna fala Bitcoinów i kryptowalut, a Bakkt jest na najlepszej pozycji, aby być liderem w tej roli.

To właśnie uniemożliwia kryptowalutom naprawdę wejście do głównego nurtu, więc jeśli firma miałaby pojawić się na scenie i zapewnić system bardzo potrzebnej odpowiedzialności i profesjonalizmu, byłaby przywitana z westchnieniem ulgi ze strony agencji regulacyjnych i witając uścisk inwestorów, którzy są coraz bardziej zainteresowani przestrzenią.

Podstawowym założeniem firmy jest, mówiąc słowami firmy z jej strony internetowej, jak wspomniano powyżej – „zapewnienie przejrzystości i zaufania do aktywów cyfrowych” dzięki chęci zespołu Bakkt do znacznie ściślejszego zaangażowania się w inwestowanie społeczność i ich zbiorowa potrzeba lepszego zarządzania ryzykiem i odpowiedzialności z kosmosu.

Więc co tak naprawdę odróżnia Bakkt od swoich zdecentralizowanych odpowiedników? Po pierwsze, jest to znacznie więcej niż tylko dostawca kontraktów terminowych, chociaż najprawdopodobniej to właśnie z nimi kojarzymy. W rzeczywistości jego kontrakt futures to tylko jedna z usług, które świadczą, oto rozwiązania, które Bakkt zamierza zaoferować swoim użytkownikom:

Bakkt Crypto Custody Solutions

Bezpieczne przechowywanie jest w rzeczywistości czymś, na co bardzo zależy inwestującym społeczność, a Bakkt jest tego w pełni świadomy. Bakkt zamierza zapewnić swoim użytkownikom bezpieczeństwo na poziomie inwestycyjnym, pozwalając im naprawdę zarobić na rynku i zapewnić inwestycje, wiedząc, że są oni objęci najlepszym rodzajem zabezpieczeń, jakie można zapewnić.

Według strony firmowej:

„Dzięki najnowocześniejszemu fizycznemu i cyberbezpieczeństwu, technologii i zarządzaniu na poziomie instytucjonalnym, a także ubezpieczeniu aktywów cyfrowych przechowywanych w zamrożonych portfelach, Bakkt zapewnia nowy standard w przechowywaniu zasobów cyfrowych, wykorzystując narzędzia cyberbezpieczeństwa, na których NYSE polega ”.

Rozwiązania w zakresie przechowywania obejmują znacznie więcej niż tylko zabezpieczenia na poziomie inwestycyjnym, o czym firma wyjaśniła w sierpniu w poście na blogu:

„Bakkt Warehouse, który jest częścią Bakkt Trust Company, jest zbudowany przy użyciu zabezpieczeń cybernetycznych i fizycznych, które obsługują najbardziej aktywne rynki na świecie, w tym NYSE”. „Ponadto niezależne wymogi w zakresie zarządzania i zgodności ze strony wykwalifikowanego depozytariusza oznaczają, że Bakkt Warehouse jest zaprojektowany tak, aby spełniał najwyższe standardy nadzoru”.

Dedykowane rozwiązania płatnicze

Kryptowaluty są dobrze znane ze swojego potencjału do handlu peer to peer, kupowania i sprzedawania. Ale nawet wtedy posiadanie niezawodnego, pozbawionego zaufania systemu jest nadal pilnie potrzebne w świecie inwestycji instytucjonalnych.

Jest to element Bakkt, który jest naprawdę skierowany do inwestorów, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że inwestorzy chcący wykorzystać tę część usług Bakkt będą musieli zapewnić dość znaczną przedpłatę, jeśli chodzi o inwestorów konsumenckich..

Zgodnie z raportem na początku tego miesiąca, inwestorzy muszą wpłacić początkową przedpłatę w wysokości 3700 USD w bitcoinach zarówno za kontrakty terminowe, jak i rozwiązania płatnicze. Więc nie ma małego depozytu.

Oto, co Bakkt ma do powiedzenia na temat swoich rozwiązań płatniczych:

„Niezależnie od tego, czy chodzi o konsumentów, sprzedawców czy partnerów, możliwość przeprowadzania transakcji na zasobach cyfrowych jest obiecująca, ponieważ te nowe globalne waluty ewoluują poza magazyn wartości lub aktywa spekulacyjne, a technologia rozproszonej księgi rośnie. Bakkt współpracuje z czołowymi sprzedawcami, którzy dostrzegają potencjał zasobów cyfrowych ”.

Rozwiązanie zapewniające zgodność

Wcześniej zagłębiliśmy się w temat tego, co odróżnia zdecentralizowane giełdy od scentralizowanych, a jednym z nich jest rodzaj związku, jaki mają one z kwestią zgodności.

Zgodność z przepisami jest główną przeszkodą, której zdecentralizowane giełdy unikają, jak plaga związana z kryptowalutami, podczas gdy scentralizowane mają tendencję do ich przestrzegania, aby zostać uznanymi przez inwestorów za profesjonalnych graczy.

Bakkt to nie tylko firma, która szybko dołącza do rodziny instytucjonalnej ze względu na związek z ICE. Ale także dzięki temu, że zapewnia przyszłym użytkownikom ramy inwestycyjne, które są w pełni zgodne z procedurami regulacyjnymi określonymi przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. W szczególności jeśli chodzi o wymagania dotyczące niezawodnych funkcji bezpieczeństwa dla użytkowników, a także kontroli przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i kontroli Poznaj swojego klienta (KYC).

„Koncentracja Bakkt na zgodności obejmuje wszystkie aspekty naszej działalności. Niezależnie od tego, czy chodzi o AML i KYC na poziomie instytucjonalnym i konsumenckim, czy też analizy i nadzór w łańcuchu wszystkich wpłat i wypłat kryptowalut, będziemy stale dodawać, aby zapewnić, że nasza platforma jest najbardziej niezawodną i zaufaną platformą. Ponadto Bakkt będzie rutynowo uczestniczyć w audytach finansowych i audytach bezpieczeństwa, a także w przeglądach zgodności z przepisami. ”

Kontrakt przyszłości

I oczywiście byłoby niedopuszczalne, gdybyśmy nie zagłębiali się w świat kontraktów terminowych, biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie z nich Bakkt jest bardziej znany. Dzieje się tak dlatego, że firma wkracza na nowe szlaki dzięki temu, że umowy te są dostarczane kupującym w połączeniu z własnymi rozwiązaniami regulacyjnymi, takimi jak własna izba rozliczeniowa..

Ten ostatni element oznacza, że ​​Bakkt może szybko stać się główną globalną marką, dostarczając kontrakty terminowe na Bitcoin inwestorom w Stanach Zjednoczonych, a także w 30 krajach na całym świecie..

Według zespołu Bakkt to znacznie więcej niż seria wirtualnych kontraktów futures, ponieważ została zakupiona i poczyniła poważne postępy dzięki własnym fizycznym rozwiązaniom do przechowywania danych. Na swoim dedykowanym koncie na Twitterze 28 sierpnia zespół Bakkt zacznie udostępniać swoim użytkownikom przestrzeń do przechowywania szerokiej gamy fizycznych kontraktów terminowych..

„6 września nasz magazyn zacznie oferować bezpieczne przechowywanie bitcoinów klientów, aby przygotować się do uruchomienia Bakkt Bitcoin Daily & Miesięczne kontrakty futures po uruchomieniu 23 września. Kontrakty te umożliwią fizyczną dostawę bitcoinów z kompleksowymi regulowanymi rynkami i depozytami. ”

Według źródeł te magazyny zapewniają pewną ochronę aktywów inwestorów, ale są również objęte polisami ubezpieczeniowymi o wartości ponad 125 milionów dolarów.

Środki bezpieczeństwa

Oprócz posiadania setek milionów polis ubezpieczeniowych Bakkt zapewnia swoim użytkownikom szereg rozwiązań zabezpieczających, w tym szereg „zimnych” i „ciepłych” portfeli, według firmy:

„Bakkt Warehouse” obejmuje zarówno online („ciepłe”), jak i offline, z izolacją powietrzną („zimną”), cyfrową pamięć masową. Systemy Bakkt równoważą algorytmicznie zarówno ciepłe, jak i zimne poziomy przechowywania, aby zminimalizować ryzyko związane z ciepłym przechowywaniem ”.

W zależności od tego, jakiego rodzaju bezpiecznego magazynu poszukują inwestorzy, mają do wyboru te „ciepłe” portfele; który składa się z modułów bezpieczeństwa poziomu 3, będąc jednocześnie połączonym z siecią, dzięki czemu inwestorzy mają łatwy dostęp do swoich aktywów. Daje to implikację, że ten rodzaj przechowywania jest skierowany bardziej do osób zainteresowanych handlem na średnich i krótkich pozycjach.

Tymczasem jego rozwiązanie do przechowywania w chłodni dla inwestorów brzmi jak coś w rodzaju kryptowaluty Fort Knox;

 • Większość bitcoinów przechowywanych w Bakkt Warehouse jest w trybie offline
 • Systemy z izolacją powietrzną przechowywane w skarbcach klasy bankowej z zaawansowanymi fizycznymi kontrolami bezpieczeństwa
 • Klucze portfela są dzielone na fragmenty i szyfrowane podczas tworzenia, a do podpisania pojedynczej transakcji potrzeba wielu fragmentów kluczy
 • Podpisywanie transakcji z wieloma podpisami rozproszone geograficznie
 • Podział obowiązków między zespołami wewnętrznymi
 • Na miejscu 24 × 7, uzbrojona ochrona

Można więc śmiało powiedzieć, że inwestorzy zyskują na wartości, kupując kontrakty z Bakkt.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo inwestorów i zgodność z przepisami, Bakkt jest przygotowany na całkiem wyjątkowe sytuacje. Ponownie, jest to zgodne z samą firmą i krótkim zapoznaniem się z jej funkcjami bezpieczeństwa.

Funkcje te obejmują zasady działania i planowanie na wypadek poważnych klęsk, w tym utraty kluczy prywatnych inwestorów. W końcu Bakkt wchodzi na rynek z wcześniej przygotowanymi przypadkami „Odzyskiwanie po awarii (DR) i Planowanie ciągłości działania (BCP)” przez własne przyznanie się.

Najnowsze wiadomości Bakkt

Chociaż było to podsumowanie tego, co dzieje się z Bakkt i z czego składają się jego produkty, ważne jest, aby przyjrzeć się niektórym z jego nowszych osiągnięć. W 2019 roku firma zawarła szereg nowych partnerstw, zanim pojawiło się zielone światło.

Niektóre z nich obejmują udane przejęcie Digital Asset Custody Company (DACC) na początku 2019 r. To przejęcie zasadniczo służy zapewnieniu większego zakresu kompetencji w stosunku do własnych rozwiązań powierniczych; wnosząc doświadczenie DACC do fałdu, aby lepiej dopracować ofertę Bakkt.

Oprócz tego Bakkt niedawno nawiązał bliższą współpracę z BNY Mellon w celu dalszego ulepszania swoich rozwiązań do przechowywania danych, zarówno w szerszym kontekście, jak i bardziej szczegółowo, jeśli chodzi o przechowywanie kluczy prywatnych..

Wracaj po aktualizacje Bakkt: ostatnie słowo

Bakkt jest gorąco oczekiwaną platformą do handlu kryptowalutami od czasu ogłoszenia jej w lipcu 2018 r. Początkowo planowana na początek na początku 2019 r. Premiera Bakkt została przesunięta na 23 września 2019 r., Kiedy to platforma oficjalnie uruchomiła dzienne i miesięczne bitcoiny / USD. futures dla inwestorów instytucjonalnych.

Idąc dalej, Bakkt planuje przyciągnąć inwestorów instytucjonalnych za pomocą wysoce bezpiecznego, regulowanego i zgodnego środowiska handlowego. Jednocześnie Bakkt ostatecznie otworzy handel dla ogółu społeczeństwa.

We wrześniu premiera była kamieniem milowym, ale nie metą. Ciężka praca – rozwój rynku – nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy, wraz z nowymi produktami i umowami. https://t.co/zPvH7oQNiQ

– Adam White (@WhiteAdamL) 25 października 2019 r

Dzięki wsparciu niektórych z największych amerykańskich korporacji i platform handlu finansowego, Bakkt może z łatwością stać się najbardziej wpływową siłą na scenie handlu bitcoinami. Mamy nadzieję, że ten przewodnik użytkownika pomoże wszystkim zrozumieć, jak ważna jest nowa giełda Bakkt Bitcoin Futures dla całego rynku kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map